Mohu po menstruaci otěhotnět

Koncepční téma je důležité pro dívky a ženy, které plánují mít dítě a zároveň se vyhnout těhotenství. Skutečná otázka: jaká je pravděpodobnost otěhotnění po skončení menstruace? Chcete-li získat odpověď na to a zjistit, které dny můžete otěhotnět po období, které jste studovali informace o ženském těle a procesech početí a těhotenství.

Koncepce po menstruaci

Než zjistíte, zda můžete po menstruaci otěhotnět, měli byste se dozvědět o délce menstruačního cyklu. U většiny sexuálně zralých žen je doba trvání menstruačního cyklu 28 dní. Celé období je rozděleno do fází:

 1. Folikulární Vznik a růst folikulu, znovuzrození do zralých vaječných buněk. Fáze zahrnuje dny menstruace - 4-5 dnů a prvních 9-10 dní po ukončení krvácení.
 2. Ovulace je stadium vysoké pravděpodobnosti těhotenství. Vajíčko je plně připraveno k oplodnění. Doba trvání fáze od 12 do 48 hodin začíná ve 14-15 dnech cyklu.
 3. Luteal. Začíná v 15-17 dnech cyklu. Doba trvání 14 dnů. Tato fáze je nutná k přípravě dělohy na příjem vajíčka. Během oplodnění se vajíčko fixuje nebo odmítá a cyklus začíná znovu.

Existuje riziko otěhotnění, pokud se nepoužívají metody antikoncepce: kondomy, pilulky atd. Pravděpodobnost početí spadá do druhé fáze, tj. Do období ovulace, je méně pravděpodobné v luteální fázi. Názor žen, že dny krvácení a několik dní po jejich bezpečí jsou chybné. Odpověď na otázku, zda můžete po menstruaci otěhotnět, je pozitivní.

Můžu otěhotnět první den po menstruaci

Obecně je pojem „početí v první den po skončení menstruace“ v medicíně považován za mýtus, ale pravděpodobnost existuje. Je možné otěhotnět ihned po menstruaci? Odpověď zní ano. Zde jsou některé případy, ke kterým může dojít:

 1. Životaschopnost spermií trvá déle než 7 dní a může být dokonce 11 dní. Pro výpočet načasování není třeba používat kalkulačku. Pokud se intimita vyskytla první den po menstruaci, 14 - (5-6) = 8-9 dní před zahájením ovulace. Vzhledem k životaschopnosti "pulce" se ukazuje, že mohou zůstat v ženských pohlavních orgánech, kvůli čemuž se zvyšuje pravděpodobnost oplodnění.
 2. S neúspěchem cyklu a časnou ovulací je riziko početí vyšší. Pro stanovení tohoto období je možné provést test na ovulaci, který se prodává v lékárně. Určuje dobu, kdy začíná ovulační stadium.
 3. Příliš dlouhé kritické dny, tj. Více než týden. Zrání vajíčka nastává v poslední den menstruačního krvácení.
 4. Menstruační cyklus trvající déle než 21 dnů. Vzhledem k tomu, že všechny stupně jsou značně stlačeny, dochází k hnojení v den po skončení měsíce.
 5. Zrání 2 vejce najednou v jednom cyklu. To se zřídka stane, ale pravděpodobnost je stále tam.

Pro stanovení ovulační periody a použití metody, kde je naměřená bazální teplota. Je nutné začít to dělat, jakmile přijdou kritické dny a teploměr je umístěn ráno. Naměřené hodnoty se zaznamenávají denně v tabulce nebo jsou označeny na grafu. Když je teplota mezi 36, 6-36, 9, probíhá první polovina cyklu. Když hodnota stoupne na 37, nastane ovulace, tj. Nebezpečné nebo naopak žádoucí období. Následný pokles již hovoří o nástupu další fáze.

Můžu otěhotnět týden po menstruaci

Vzhledem k informacím z předchozího odstavce o životaschopnosti spermií můžeme říci, že těhotenství po 7 dnech je docela možné. Změna načasování ovulačního stadia také často vede k oplodnění již zralého vajíčka. Během pohlavního styku 7 dní po menstruačním krvácení je riziko otěhotnění vyšší než v případě, kdy byla blízkost o den později.

Na který den po období můžete otěhotnět

Kolik dní po menstruaci mohu otěhotnět? Kdykoliv, pouze pravděpodobnost změny koncepce. Se standardním cyklem se postupně zvyšuje od prvního dne k ovulaci. Z tohoto důvodu není nutné hádat, protože odpověď bude také pozitivní. Závěr - žena má šanci stát se matkou v kterýkoli den jejího cyklu.

V takovém případě je pravděpodobnost otěhotnění po menstruaci

Výše jsme již stručně uvedli případy, kdy jsou šance na vytvoření nového života po skončení menstruace mnohem větší. Vše záleží na zdraví ženy a jejího tělesného stavu. Zde jsou případy:

 • krátký nebo naopak prodloužený cyklus;
 • nepravidelnost ovulace;
 • selhání menstruačního cyklu.

Krátký menstruační cyklus

Pokud standardní menstruační cyklus trvá 28 dní, u některých žen je kratší. Lze tedy zvážit, zda krvácení nastává v intervalech kratších než 21 dnů. V tomto scénáři spadá ovulační stadium na den, který je nejblíže ke konci menstruace. Vzhledem k životaschopnosti "pulce" a možným odchylkám v ženském těle je riziko těhotenství vysoké.

Délka měsíční více než 7 dnů

Pokud si všimnete, že Vaše menstruační krvácení bylo zpožděno a trvá déle než týden, buďte v pohotovosti, protože vajíčko může dozrát, dokonce i před tím, než skončí. Za těchto podmínek je lepší se chránit, jinak existuje možnost otěhotnět dítě, koupit test, aby se určil nástup ovulace.

Když můžete po menstruaci se spontánní ovulací otěhotnět

Medicína poskytuje statistiky, které popisují případy spontánní ovulace. Co to znamená? Je to znamení zrání 2 vajec za předpokladu, že je přítomen pouze jeden menstruační cyklus. Proces probíhá s přestávkou trvající maximálně 3 dny. Zvláštností je, že první vejce je odmítnuto a opouští tělo s krvácením. Žena je zároveň klidná, protože její období přišlo, to znamená, že není důvod se obávat. Z tohoto důvodu není podezření, že druhé vejce je již připraveno, které může hnojit i týden po pohlavním styku.

Riziko otěhotnění po menstruaci v případě nepravidelného menstruačního cyklu

Je obtížné určit okamžik ovulace s nepravidelným cyklem menstruace. Poruchy v ženském těle vyvolávají stresové situace, antikoncepci, výživu, časnou ovulaci, což se děje u 2% žen. Kalendář antikoncepce již není použitelný. Blízkost po menstruaci v tomto případě často vede k těhotenství.

Video: může být po menstruaci těhotenství

Recenze

Natalia, 29 let

Vždy doufala, že po menstruaci nemůže dojít k oplodnění. Tuto metodu jsme používali několik let, než jsem porodila dítě, které bylo pojato ve smyslu druhého dne po skončení kritických dnů. Můj přítel a všechno šlo dobře, ten kluk už chodí do školky. Pokud si nejste jisti svým partnerem, nedoporučuji se spoléhat na kalendář.

Naděžda, 23 let

Můj manžel a já jsme se snažili mít dítě rok. V jakých dnech se nesnažili, bylo vše neustále počítáno, ale nefungovalo to. Pak jsem se trochu vzdálil od tohoto tématu a asi po měsíci jsem otěhotněla. Podle výpočtů se ukazuje, že se konání stalo hned druhý den po menstruaci. Lékař řekl, že se to také děje a příčinou byla časná ovulace.

Tatyana, 21 let

Můj přítel opravdu chtěl dítě, ale ještě jsem nebyl připraven. Rozhodl se oklamat a ujistit mě, že hned po „hostech“ bych neměl ani přemýšlet o koncepci. Vzhledem k mé nezkušenosti, jsem se oženil v měsíci, protože jsem již ve 3. týdnu těhotenství. Žádná lítost, ale doporučuji dívkám, aby se k sobě více soustředily.

Zanechte Svůj Komentář