Kolme kapky: instrukce a recenze

Anonim

Abychom vytvořili odpor vůči alkoholu a snížili chuť na horké nápoje, narcologové doporučují užívat španělské kapky Colme. Lék má jednoduchý dávkovací režim, může být konzumován s jídlem a pitím. Pokud pacient striktně sleduje stav ukončení užívání alkoholu, je riziko nežádoucích účinků minimální. Negativní účinky se objevují pouze tehdy, když jsou kapky kombinovány s ethanolem. Na recepci je nutné dávat pozor, přesně dodržovat pokyny lékaře.

Colmeův lék na alkoholismus

Španělské kapky jsou určeny k boji proti alkoholismu a dlouhému tvrdému pití. Tento nástroj pomáhá vyvolat averzi k alkoholickým nápojům, což způsobuje velké množství nepříjemných příznaků při kontaktu s ethanolem. Užívání léků jako terapie, pečlivě sledovat stav pacienta, dávat lék pouze s jeho souhlasem, aby se zabránilo negativním důsledkům.

Složení a uvolňovací forma

Colme přichází ve formě roztoku. Kapalina nemá žádnou barvu, má vůni octa. Každá injekční lahvička z tmavého skla obsahuje 15 ml roztoku. Lék je balen v kartonové krabici a v balení je obsažena lahvička s kapátkem pro pohodlné dávkování. Složení léčiva je uvedeno v tabulce:

Účinná látka

Pomocné látky

Kyanamid

Kyselina sorbová

Octan sodný

Led kyseliny octové

Voda pro injekce

Farmakologický účinek

Kolme - kapky určené k léčbě a prevenci alkoholismu. Mechanismus jejich působení je založen na potlačení aldehyddehydrogenázy - látky zapojené do výměny ethylalkoholu. Blokování enzymů přispívá ke zvýšení koncentrace acetaldehydu. Tento etanolický metabolit způsobuje nepříjemné pocity (nevolnost, dušnost, tachykardie, spěch krve do oblasti obličeje), které po užívání přípravku Colme způsobují nepohodlí osobě, která pije alkohol. Tento účinek léku vede k tvorbě averze k chuti a vůni alkoholu.

Na rozdíl od disulfiramy má kyanamid nízkou toxicitu a nemá hypotenzní účinek. Reakce na alkohol po užití přípravku Colme trvá 45-60 minut, trvá přibližně 12 hodin. Kyanamid má specifický účinek. Látka pomáhá blokovat pouze aldehyddehydrogenázu a zároveň neovlivňuje funkci jiných enzymů v těle.

Indikace pro použití

Před použitím léku se Colme musí poradit s odborníkem, protože je nutné vyloučit přítomnost kontraindikací a možnost nežádoucích účinků. Lékaři předepisují léky pro léčbu chronického alkoholismu. Po úspěšné terapii zaměřené na odstranění závislosti na alkoholu se lék používá k prevenci relapsu.

Návod k použití Colme

Důležitou instrukcí je podmínka, že předpis léku je možný pouze poté, co pacient dokončí všechna nezbytná diagnostická opatření. Podle výsledků vyšetření lékař určí požadovanou dávku a vysvětlí, jaké důsledky může pacient očekávat při užívání přípravku. Instrukce zakazuje nalít kapky do potravin nebo nápojů bez znalosti pacienta.

Kapky z alkoholismu

Pro léčbu závislosti na alkoholu, prodloužené pití záchvatů, lék by měl být užíván v 12-25 kapek 2 krát / den. Požadovaná dávka by měla být stanovena odborníkem. Colma je zakázáno používat současně s horkými nápoji nebo jídlem, protože vysoké teploty nepříznivě ovlivňují účinnou látku. Ampulka by měla být otevřena, tekutina v ní obsažená, nalít do láhve z krabice. Z výše uvedeného na bublinu je nutné dát na dávkovač kapátků. Pokud musí být lék po delší dobu uchováván, musí být injekční lahvička pevně uzavřena.

Aplikace Colme Light

Složení léku Colmout Light obsahuje vitamíny, výtažky z řebříku a tymiánu. Tento nástroj pomáhá minimalizovat riziko poruch, ke kterým může dojít po úspěšné léčbě alkoholismu. Podle instrukcí musíte užívat 5 ml sirupu třikrát denně. Doporučuje se užívat přípravek současně s jídlem nebo ihned po jídle. Průběh terapie je 1 měsíc. Podle hodnocení lékařů je lék bezpečný pro dlouhodobé užívání, může být opilý pro prevenci.

Zvláštní pokyny

Kapky kapky by měly být použity k vyřešení problému alkoholismu pouze se souhlasem pacienta a pod dohledem specialisty. Během léčby je třeba zvážit možnost reakce na ethanol, který je obsažen v potravinách nebo léčivech. Terapie může začít 12 hodin po posledním příjmu opojných nápojů. Při předepisování léku pacientům s určitými patologiemi je třeba postupovat opatrně, protože hrozí riziko pro zdraví. Při dlouhodobém užívání kapek je třeba sledovat funkci štítné žlázy.

Během těhotenství

Užívání této drogy v době přenášení dítěte může mít za následek nepředvídatelné následky pro matku a plod. Užívání léků v každém trimestru těhotenství je přísně zakázáno. Toxické složky léčiva mohou vstoupit do těla dítěte prostřednictvím mateřského mléka, takže kojení je absolutní kontraindikací k léčbě drogami. Léčba během laktace je možná při převodu dítěte na umělou výživu. Kojení můžete pokračovat po úplném odstranění léku z ženského těla.

Interakce s léky

Aktivní složka léčiva je neslučitelná s léčivy aldehydové skupiny (deriváty chloralu a paraldehydu). Pacienti, kteří užívali léčbu závislostí na alkoholu užívající disulfiram, mohou užívat přípravek Colme nejdříve 10 dní po ukončení léčby. K posílení reakce pacienta na konzumaci alkoholu dochází, když se kyanamid používá společně s inhibitory aldehyddehydrogenázy (metronidazol, fenytoin, isoniazid). Doporučuje se vyhnout se kombinacím těchto léčiv.

Vedlejší účinky

Lék je dobře snášen pacienty, kteří v průběhu léčby neberou alkoholické nápoje. Zanedbání podmínek uvedených v návodu k použití přípravku Colme může způsobit nepříjemné následky. Mezi možné vedlejší účinky patří:

 • zvýšená ospalost;
 • pocit tinnitu;
 • kožní vyrážky;
 • pocit příliš unavený;
 • přechodná leukocytóza.

Pokud pacienti užívající přípravek Colma jasně dodržují doporučení lékaře, nepijí alkohol, lze se vyhnout závažným komplikacím. Závažnost následků závisí na množství konzumovaného alkoholu. Při kontaktu s ethanolem může léčivo vyvolat nežádoucí účinky:

 • zarudnutí kůže;
 • ztráta jasnosti;
 • nadměrné pocení;
 • bolest na hrudi;
 • obecná slabost;
 • bušení srdce;
 • nevolnost;
 • výrazný pocit pulzace v hlavě a krku;
 • prudký pokles krevního tlaku;
 • Collaptoidní stav;
 • zvracení;
 • respirační poruchy.

Předávkování

Návod k použití nepopisuje specifické klinické příznaky předávkování. V případě požití velké koncentrace léčiva se může zvýšit závažnost nežádoucích účinků. Při užívání vysokých dávek léků je nutný výplach žaludku, symptomatická a detoxikační terapie zaměřená na normalizaci fungování respiračního a kardiovaskulárního systému. V těžkých případech předávkování mohou být vyžadovány krevní transfúze.

Kontraindikace

Ne všechny kategorie pacientů mohou užívat lék proti chronickému alkoholismu. Kapky mají řadu absolutních kontraindikací:

 • těžké kardiovaskulární onemocnění;
 • období těhotenství a laktace;
 • individuální nesnášenlivost složek přípravku;
 • jaterní patologie s funkčními poruchami;
 • onemocnění dýchacího ústrojí;
 • renální dysfunkce.

Odborníci identifikují několik podmínek, za kterých je léčivo předepisováno s opatrností. Využití prostředků v přítomnosti těchto faktorů by mělo být doprovázeno neustálým lékařským dohledem. Relativní kontraindikace jsou:

 • diabetes mellitus;
 • mírná onemocnění ledvin;
 • epilepsie;
 • hypertyreóza;
 • onemocnění srdce a cév mírné nebo střední závažnosti.

Podmínky prodeje a skladování

Colmeův alkoholický lék je propuštěn z lékáren pouze po předložení formuláře na předpis. Skladujte lék by měl být na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 25 stupňů. Doba použitelnosti léku je 24 měsíců od data výroby. Po uplynutí této lhůty je využívání finančních prostředků zakázáno.

Analogy

Léčivo nemá žádné strukturní analogy účinné látky. Není-li možnost koupit Colma, může být nahrazena prostředky, které patří do stejné farmakologické skupiny po konzultaci s lékařem. Analogy léčiva:

 • Disulfiram - tablety, olejový roztok, jehož výroba se zabývá Čínou, Polskem a Francií. Působením léku je odkazováno na léky proti alkoholu. Účinnost disulfiramu je způsobena zvýšením koncentrace acetaldehydu. Metabolit ethanolu vede k dyspepsii, astenii, poklesu krevního tlaku, tachykardii. Intoxikace touto látkou napomáhá vytvořit lidský odpor vůči alkoholu. Užívání disulfiramu je možné pouze na lékařský předpis. Mezi kontraindikace patří: epilepsie, těhotenství, chronická onemocnění nervového systému, diabetes, individuální intolerance. Během dne se doporučuje užívat 125-500 mg perorálně. Injekce a implantace může provádět pouze odborník.
 • Metadoxyl je italský lék vyráběný ve formě tablet a injekčních forem. Účinná látka (metadoxin) má hepatoprotektivní, anti-alkoholický detoxikační účinek. Ochrana jater je zajištěna regulací rovnováhy nasycených a nenasycených mastných kyselin. Redukce toxických účinků se dosahuje indukcí enzymů tohoto organismu, které se podílejí na metabolismu ethanolu. Lék pomáhá zlepšit paměť, myšlenkové procesy, snižuje motorické vzrušení, má antidepresivní účinek. Indikace pro použití tablet Metadoxilu jsou onemocnění jater způsobená expozicí alkoholu, chronickým alkoholismem. Roztok se používá k léčbě abstinenčních příznaků a akutní otravy produkty obsahujícími ethanol. Metadoxyl terapie je během těhotenství a kojení zakázána, individuální citlivost na jednotlivé složky. Prášky by měly být užívány perorálně pro 1 ks. 2 krát denně asi půl hodiny před jídlem. Minimální sazba je 90 dní. Pro akutní intoxikaci by mělo být podáváno 1-2 ampule roztoku intramuskulárně nebo 300-900 mg intravenózně.
 • Antakson je italská droga, která blokuje opiátové receptory. Uvolňování formy - tobolky a roztok pro perorální podání. Používá se při chronickém alkoholismu. Je zakázáno užívat Antaxon u pacientů mladších 18 let, pokud jsou opioidy přítomny při analýze moči, akutní hepatitidě, selhání ledvin, abstinenčním syndromu, pozitivní reakci s naloxonem a přecitlivělosti na tyto složky. Pro léčbu závislosti na alkoholu je denně předepsáno 50 mg léčiva. Délka léčby je 12 týdnů.

Analogové kapky

Droga Proproten-100 Russian-made je analogií Colme v kapkách. Tekutina je protilátka proti proteinu specifickému pro mozek. Tento nástroj pomáhá léčit závislost alkoholu na těžkém a mírném průběhu, což způsobuje znechucení alkoholických nápojů a snižuje riziko relapsu. Lék snižuje bolesti hlavy, třes, podrážděnost, nespavost, závratě, úzkost.

Vezměte si léky je nutné s jídlem, rozpuštěné dříve v lžíci vody. Při těžké kocovině musí pacient vypít 10 kapek každých 30 minut po dobu 2 hodin. Průběh léčby je 2-3 dny. Pro vymizení touhy po alkoholu je nutné použít nástroj třikrát denně ve stejné dávce. Je nutné pokračovat v léčbě po dobu nejméně 3 měsíců.

Cena colme

Lék nelze koupit bez lékařského předpisu, protože nesprávný příjem může způsobit řadu vážných negativních důsledků pro lidské zdraví. V nepřítomnosti léků na policích lékáren, objednejte si nebo se poraďte s odborníkem, který vám přidělí analog. Kolme si můžete koupit v Moskvě za ceny uvedené v tabulce:

Název lékárny

Cena léku (v rublech)

Farmlux

5700

Dr. Stoletov

4600

Zdravzona

3997

Video

Recenze

Anna, 42 let

Manžel trpěl chronickým opilým alkoholismem. Zanedlouho začal jeho zvyk přinášet příliš mnoho problémů doma, v práci a se zdravím. Obrátili jsme se k narkologovi a doporučil, aby tyto kapky uchopil. Manžel dodržoval omezení, začal se cítit lépe, usadil se. Lék je drahý, ale zaslouží si pozitivní zpětnou vazbu.

Vasilij, 35 let

Odpadl, aby se vyrovnal se závislostí na alkoholu. Několikrát jsem používal alkohol - uvnitř hlavy byla silná pulzace, těžko se dýchalo, tlak klesal. Po léčbě se rozvinula přetrvávající averze k alkoholu. Udržet účinek periodicky pít lék Colme Light.

Veronica, 30 let

Bratr trpěl závislostí na alkoholu. Aby mu pomohl, obrátil se k narkologovi. Lékař předepsal tento lék. Po průběhu léčby nedošlo k žádným poruchám, nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Aby se udržel výsledek a zabránilo se recidivě, bratr na radu lékaře vypije Proproten-100. Oba léky přinášejí hmatatelné výhody.