Míchací provzdušňovač - funkce zařízení, jak zvolit typ, materiál výroby a náklady

Inteligentní lidé přišli s takovým zařízením, které vám umožní šetřit vodou a nesnižuje jeho tok. Provzdušňovač pro míchačku (difuzor, sprej) není jen síťový filtr, ale velmi výhodná tryska. Muži a ženy, kteří to nepovažují za zbytečné, si špatně myslí. Co je to zařízení a proč se o něj snaží informovaní hostesky?

Co je provzdušňovač v mixéru

Rozdělovač vody na baterii je malá tryska připojená k výtoku. Pouzdro provzdušňovače je vyrobeno z plastu, vytlačovaného kovu, keramiky nebo mosazi, uvnitř je plastový modul s filtračním systémem a gumovým / silikonovým těsněním. Bez těchto sítí může být spotřeba vody 15 litrů za minutu, u nich je ukazatel téměř na polovinu.

Funkce

Všechny moderní vodovodní baterie jsou vybaveny difuzory. Kromě šetřovače vody přispívá k:

 • zlepšení kvality trysky - bez spreje, sprej letí v různých směrech, tlak je příliš silný a někdy obtížně regulovatelný;
 • nasycení vodou kyslíkem a snížení koncentrace aktivního chloru;
 • čištění vody z velkých částic;
 • snížení hladiny hluku během provozu směšovače.

Princip činnosti

Sítě v krytu jsou umístěny ve specifickém pořadí. První dva zevnitř směřují proud vody a fungují jako hrubý filtr. Vnější sítě jsou opatřeny otvory stejné nebo různé velikosti, skrz které je nasáván vzduch a míchán s vodou. Výsledkem je, že z centrálního otvoru vystupuje pěnivý mléčný paprsek. Při dobré kvalitě vody je nutné měnit kovovou trysku každý rok nebo méně (v závislosti na kvalitě postřikovače), špatná voda vyžaduje častější aktualizace. Difuzor je nutné čistit každých několik měsíců.

Typy provzdušňovačů pro míchačky

Nejjednodušší rozprašovač pro vodovodní kohoutek je malá kulatá tryska s kovovými sítěmi, která je připevněna k trysce s závitem (našroubovaným). Standardní sprej je dodáván s mixerem. Časem musí být nahrazen modelem s podobným vnějším nebo vnitřním závitem. Pokud chcete koupit provzdušňovač pro jeřáb „s možnostmi“, podívejte se blíže na následující typy.

Otočit

Tyto provzdušňovače se nazývají flexibilní. Vzhled zařízení je odlišný:

 • Ve formě ohebné hadice, která je připevněna k výpusti mixéru. Konstrukce reguluje výkon průtoku vody, poskytuje schopnost čerpat vodu do velkých nádob, které nestojí pod výtokem.
 • Ve formě duše. Postřikovač je vybaven mobilními konevami, díky kterým se pohybuje v dřezu. Pracuje ve dvou režimech: jet nebo spray. Hosteska může snadno nastavit sklon pánví a intenzitu průtoku vody.

Podsvícený

Technologie nestojí v klidu a přední výrobci sanitární keramiky jsou neobvyklými modely. Provzdušňovač pro kohoutek s LED diodami barví proud vody v závislosti na teplotě:

 • do 29 ° С green;
 • 30-38 ° C - modrá;
 • více než 39 ° C - červená.

To je možné díky přítomnosti teplotních senzorů uvnitř. Speciální tryska pro směšovač nevyžaduje další zdroje elektřiny, je autonomní. Rotace vestavěné turbíny napájí LED světla. Maximální pracovní teplota: + 60 ° C. Podsvícený vodní provzdušňovač je vhodný, když je v domě malé dítě - z barvy proudu můžete okamžitě zjistit, v jakém teplotním rozsahu je. Také zářivý paprsek zaujme dítě a učiní koupání radostnějším. Zvláště atraktivní je zařízení v interiéru moderního stylu a high-tech.

Vakuum

Pokud chcete snížit spotřebu vody o více než polovinu, zvolte vakuové zařízení. V Moskvě se nacházejí téměř v každém dobrém instalatérském obchodě. Cena trysek je výrazně vyšší než u běžných modelů, ale rychle se vyplatí. Koupit provzdušňovač pro úsporu vody je vynikající řešení, protože vakuový systém činí průtok velmi nízkým (1, 1 l / min.). Modely jsou vybaveny speciálním ventilem, který silně stlačuje vodu pro další výkon silného proudu.

Míchací provzdušňovač

Internetové obchody prodávají různé modely: levné plastové a drahé prémiové mosazi / keramiku. Můžete si koupit provzdušňovač pro směšovač a v síti, je nutné pouze zvolit správný průměr závitu. Z fotografie zjistíte, zda vám produkt bude vyhovovat externě, či nikoliv, a podle vlastností vyhodnotit schopnosti provzdušňovače. Pokud vám vše vyhovuje, můžete si zboží objednat. Náklady na postřikovač budou pravděpodobně nižší než v reálných prodejnách, ale doručování pošty často převyšuje cenu samotného výrobku.

Timo Cobra SV-10

Timo vyrábí instalatérské výrobky již mnoho let. Výrobek je vyvíjen a vyráběn ve Finsku, má vysokou kvalitu. Model Cobra SV-10 je populární mezi uživateli. Vlastnosti tohoto provzdušňovače pro míchačku:

 • Cena: 481-990 str.
 • Charakteristiky: dva způsoby provozu - tryska a konev, mosazný materiál, barevný chrom. Oční linka je tuhá, průměr spoje je 1/2 ". Je určena pro míchačky s vnějším závitem. Záruka 5 let.
 • Výhody: snadná instalace, snadná obsluha, vynikající kvalita, více provozních režimů. Pokud se dostanete k akci nebo prodeji, můžete si koupit zboží relativně levné.
 • Nevýhody: nebyly zjištěny.

Kaiser - M16

Tryska-aerátor jeřáb od německého výrobce co nejjednodušší, ale kvalitní. Filtrační mřížky se svými úkoly výborně odvádějí - zadržují velké nečistoty a míchají vodu se vzduchem. V prodeji zboží je běžné, není to nedostatek. Vlastnosti modelu Kaiser M16:

 • Cena: 46-59 str.
 • Charakteristika: malý provzdušňovač z mosazi, potažený chromem. Vnitřní závit, 3/8 ". Vhodné pro míchačky Kaiser 11055/50.
 • Výhody: stručný design, dobrá kvalita, nízké náklady.
 • Nevýhody: provzdušňovač je určen pouze pro dvě míchačky, mřížky se rychle ucpávají.

Remer M28

Italský holding vyrábí vysoce kvalitní výrobky od roku 1965. Spotřebitelé mají rádi Remer instalatérské práce díky rozumným cenám a pohodlnému provozu. Předkládaný provzdušňovač není určen pro kuchyňskou baterii, ale pro koupel. Popis zařízení Remer M28 (model 84):

 • Cena: 239-277 str.
 • Vlastnosti: tělo trysky je vyrobeno z pochromované mosazi, síťovina je z nerezové oceli. Vnitřní část je tvořena vysoce odolným inovativním plastem. Vnější závit M28.
 • Výhody: jednoduchý design, spolehlivý provzdušňovací systém, odolné pouzdro a vysoce kvalitní vnitřní výplň, šetří až 15% spotřeby vody.
 • Nevýhody: nebyly zjištěny.

Jak vybrat provzdušňovač pro mixer

Nejdůležitější věcí není zaměňovat se s průměrem výrobku a způsobem upevnění. Existují modely s vnitřním a vnějším závitem. První z nich má průměr 22 mm, druhý - 24 mm. Máte-li exkluzivní míchačku, vyberte si pro něj speciálně provzdušňovač (například pro obdélníkový nebo tvarovaný výtok). Přední výrobci vyrábějí provzdušňovače, které vyhovují specifickým modelům. Stává se, že mixér není vybaven závity, pak ho musíte vyměnit.

Významnou roli ve výběru hraje materiál výroby. Aerátory jsou vyrobeny z těchto surovin:

 • Pochromovaná nerezová ocel. Kovové pouzdro je levné, ale rychle se rozpadá pod vlivem vody a nečistot.
 • Plast. Aerátory mají optimální výkon a cenu. Nejsou však velmi estetické, ne každý interiér je vydáván.
 • Neželezné kovy (mosaz, bronz). Vážení, ale nejlepší pro vodovodní baterie.
 • Keramika. Odolné a kvalitní, nejdražší. Keramika tvoří vnitřní části provzdušňovače a tělo je vyrobeno z neželezných kovů.

Kvalita tohoto zařízení má přímý vliv na jeho výkon a životnost. Velmi dobré společnosti pro výrobu provzdušňovačů, směšovačů a sanitární keramiky obecně: Oras, Timo (Finsko), Grohe (Německo), Jacob Delafon (Francie). Průměrná cena výrobků je 6-8 dolarů, životnost je však dlouhá - 7-10 let. Difuzory těchto společností si zaslouží nejlepší spotřebitelské recenze.

Video

Recenze

Lisa, 27 let

Předtím jsem o takovém zařízení nevěděl, myslel jsem, že je to obyčejný filtr. Odšroubovala ho, ale po měsíci si všimla, že na rovném terénu se používá více vody. Řekla svému manželovi, že si okamžitě neuvědomil, co se děje. Nainstaloval jsem provzdušňovač a všechno se stalo jako předtím. Rozdíl v průtoku je velmi patrný - sprej nelétá tolik, tryska je měkčí na dotek.

Artem, 32 let

Všechny tyto vodovodní baterie jsou reklamním tahem. Je těžké uvěřit, že malá věc s otvory může snížit spotřebu o polovinu. Všude mám zabudované provzdušňovače, ale nezaznamenal jsem žádné zvláštní úspory (bývaly jednoduché mixéry). Ano, je příjemné umýt si ruce a voda neletí ve všech směrech. V tomto okamžiku končí celá krása čočky.

Sveta, 36 let

Líbí se mi zavlažovací hlavice mixéru. To neukládá, ale rozšiřuje možnosti jeřábu, v režimu „sprcha“ může být průtok pod úhlem. Příjemné je umýt nádobí pod mléčným sprejem. Nevýhodou je, že délka trysky jeřábu se zvýšila, což je důvod, proč je nepohodlné umístit do dřezu vysoké hrnce a lahve. Z mírného pohybu ramene se tryska otáčí, což také není vždy nutné.

Larisa, 28 let

Vzali si podsvícený provzdušňovač, aby vytvořili zvláštní atmosféru. Děti se opravdu líbily mixer s jasnou vodou! Dříve nechtěli umýt ruce po ulici, nyní v koupelně jsem ztlumil světla a zapnul vodu. Děti s potěšením šplouchá. V trysce jsem nezaznamenal žádné další výhody, nejde o deklarované snížení spotřeby vody.

Zanechte Svůj Komentář