Ferment pro jogurt - kde koupit. Nejlepší sourdoughs a recepty pro výrobu jogurty doma s fotografiemi

Mléčné výrobky jsou doporučeny pro ty, kteří chtějí zhubnout, zbavit se trávicích problémů, posílit imunitní systém. Cenné vlastnosti jogurtu jsou povinny kvásku, který se skládá z kultury živých organismů. Nicméně ne všechny typy výrobků jsou stejně užitečné.

Jak si vyrobit kváskový jogurt

Díky jedinečné schopnosti kultur kyseliny mléčné absorbovat laktózu a vytvářet kyselinu mléčnou můžeme provádět proces zakysávání mléka. Produkce jogurtu se tedy provádí přidáním živých kultivovaných mléčných kultur do mléka. Nejběžnější z nich jsou termofilní streptokoky a bulharský bacil. Pro zahájení jejich vitální aktivity je vytvořena optimální teplota - přibližně 43-45 stupňů (když je režim nad 50 stupňů, prospěšné bakterie umírají).

Mléko musí udržovat stanovenou teplotu po dobu 8-12 hodin, aby se získal chutný a zdravý produkt. Během této doby prospěšné bakterie fermentují mléčný cukr. Můžete si vyrobit jogurt jogurtu buď z plnotučného mléka nebo z pasterizovaného mléka, a měli byste používat pouze čistou, sterilizovanou nebo alespoň rychle vařenou vodu. Pro dokončení procesu fermentace, zachování bakteriální mikroflóry a dosažení optimální konzistence jogurtu se produkt ochladí na 5 stupňů.

Ferment pro jogurt - výhody a škody

Tento mléčný výrobek je populární nejen díky své chuti, ale také blahodárným vlastnostem, které má na těle. Jeho bakterie pomáhají normalizovat mikroflóru gastrointestinálního traktu, urychlují metabolismus. Protože fermentované mléčné bakterie poskytují fermentaci laktózy, jogurt je snadnější a lépe stravitelný než mléko. Indikace pro jeho použití jsou:

 • onemocnění trávicího systému;
 • infekce způsobená infekcí střevní mikroflóry;
 • těhotenství, kojení;
 • doba zotavení po operaci;
 • léčba antibiotiky, jinými závažnými léky, které mohou narušit mikroflóru trávicího traktu.

Protože, jako kefír, jogurtové bakterie fermentují laktózu, takové nápoje jsou mnohem snazší než mnoho jiných potravin. Dokonce i lidé, kteří jsou alergičtí na mléčnou bílkovinu nebo nesnášenlivou laktózu, používají přírodní jogurty. Obsahují mnoho minerálů a vitamínů, které mají blahodárný vliv na lidské tělo: potlačují organismy způsobující onemocnění, posilují imunitní systém, pomáhají obnovit / růst kostí.

Jogurtový startér obsahuje dvě hlavní složky, které pomáhají tělu bojovat proti různým onemocněním, včetně rakoviny. První látkou je laktobakterin, který potlačuje patogenní flóru ve střevě. Druhým je vápník, který chrání kosti před destrukcí a zabraňuje působení škodlivých bakterií, které způsobují rakovinu tlustého střeva. Podle výzkumných dat pomáhá denní konzumace části přírodního čerstvého fermentovaného mléčného výrobku významně posílit imunitní systém.

Výhody a škody kvasinkového startéru nejsou stejné - druhé je možné pouze ve výjimečných případech. Škodlivý startovací jogurt bude:

 • po uplynutí doby použitelnosti;
 • při skladování v nevhodných podmínkách;
 • přidáním jakýchkoli konzervačních látek, látek zlepšujících chuť a jiných chemikálií.

Suchý startér pro jogurt

Pro přípravu fermentovaného mléčného výrobku s použitím několika typů startérů, včetně suchého průmyslu. Tuto startovací základnu lze zakoupit v lékárně nebo obchodě s potravinami. Obsah startéru je standardní: obsahuje bulharskou hůlku a termofilní streptokoky. Chuť a obsah tuku v jogurtu připraveném z této látky se liší od hotového výrobku, má viskózní strukturu. Použitý suchý kvásek pro jogurt výhradně podle návodu, jinak výrobek nebude těžit tělu.

Pokud se rozhodnete kvasit jogurt doma, pak při dodržení technologie vaření obdržíte garantovaný přírodní a zdravý produkt. Farmaceutické suché droždí zlepšuje proces zažívání, posiluje imunitní systém a má pozitivní vliv na celé tělo. Bakterie ve svém složení jsou lyofilizované (sušené), ale po vstupu do mléka ožívají a začínají proces zrání.

Výhodou suchých typů předkrmů je dlouhá trvanlivost, odolnost bakterií vůči vnějším vlivům a dobrá chuť hotového nápoje. Dlouhá životnost bakterií je možná díky jejich produkční lyofilizaci, zatímco výrobek musí být skladován v chladničce nebo mrazničce. Zvolený typ úložiště určí, jak dlouho budou prospěšné bakterie aktivní a životaschopné. V mrazáku může kvas zůstat čerstvý až jeden a půl roku v chladničce až týden.

Živý startovací jogurt

Toto přírodní probiotikum zabraňuje reprodukci hnilobných bakterií, pomáhá čistit střeva, zlepšuje zažívací proces, pomáhá trávení potravy lépe. Nejužitečnější je fermentovaný mléčný výrobek vyrobený z plnotučného kravského nebo ovčího mléka na bázi bulharských tyčinek. V tomto případě je ideální volba - živý kváskový jogurt. Taková látka není skladována déle než 20 dnů, což je třeba vzít v úvahu při volbě kvasu.

Kvůli krátké skladovatelnosti nejsou tekuté živé kvásky tak oblíbené jako suché. Tyto produkty však obsahují co nejvíce prospěšných bakterií. Druhou mínou takového produktu je chuť, která není ani zdaleka žádoucí: jogurt je často příliš kyselý a má nepříjemnou texturu. Současně je ještě vhodnější vařit a jíst mléčné výrobky z živého kvásku, zejména pro nemocné lidi.

Kváskový jogurt doma

S výrobkem můžete snadno vařit přírodní jogurt, tvaroh, kefír, ryazhenku. K tomuto účelu je možné použít jak jogurt, tak i obvyklou silnostěnnou nádobu (je důležité, aby nádobí nebylo tenké, jinak se mléko rychle ochladí, což nepříznivě ovlivní aktivitu prospěšných bakterií). Některé ženy v domácnosti využívají dokonce i vícerozměrné a volí vhodný režim provozu zařízení. Kvásek pro jogurt doma musí být čerstvý. Na požádání lze do hotového nápoje přidávat čerstvé plody nebo kousky ovoce. Jak vyrobit jogurt z kvásku?

Složky:

 • voda;
 • mléko - 3 l;
 • lactobacterin - 1 balení.

Metoda přípravy:

 1. Zahřát mléko na 43-45 stupňů.
 2. Nalijte trochu vody do ampule s laktobakterinem, důkladně promíchejte obsah lahvičky, pak ji nalijte do mléka (opatrně ji nalijte, promíchejte obsah misek šlehačem).
 3. Nalijte mléko do nádoby, jejíž povrch musí být nejprve ošetřen vroucí vodou nebo ponechán v pánvi. Uzavřete nádobu víčkem a zabalte teplý ručník.
 4. Po dobu 12 hodin přemístěte nádobí na teplé místo, pak nápoj přesuňte do chladničky. Vynikající snídani si můžete připravit z hotového domácího jogurtu smícháním s čerstvým ovocem a obilovinami.

Jogurtový startér - což je lepší

Vzhledem k tomu, že výrobek má málo užitečných vlastností, je lepší vařit jogurt na kvásku, zatímco si můžete vybrat jako živou kulturu a suchý produkt. Je těžké určit, která je nejlepší náplň pro jogurt: existuje mnoho druhů výrobků od různých výrobců, a to jak tuzemských, tak dovážených, na trhu. Předtím, než si balíček vezmete, musíte věnovat pozornost bakteriálnímu složení produktu. Který startér je lepší použít pro jogurt? Nejlepší možností by byl výrobek s nejrůznějším obsahem bakterií.

Sourdough Evitalia

Výrobek je sušený, životaschopný mikroorganismus pěti různých typů, včetně termofilních streptokoků, laktobacilů, acidofilních bakterií, atd. Kromě toho, Evitalia ferment obsahuje vitaminy skupiny B, A, C, E, kyselinu listovou, hořčík, vápník, přírodní antioxidanty. Lékaři doporučují jíst produkt jako doplněk stravy k základní stravě, aby se normalizoval nebo udržel stav střevní mikroflóry.

Evitalia - návod k použití

Každý výrobce aplikuje na výrobek podrobný popis procesu výroby domácího mléčného výrobku. Návod k použití Evitaliya jednoduchý a prakticky se neliší od použití jiných podobných startovacích kultur. Vyrobený domácí nápoj může být podáván i malému dítěti jako doplňkové jídlo (věk musí být starší než půl roku). Jak udělat jogurt doma s kvasem:

 1. Vařte 2 litry mléka, což bude vyžadovat nádobu se silným dnem.
 2. Ochlaďte kapalinu na 43 stupňů, odstraňte film vytvořený na povrchu mléka.
 3. Nalijte zde suchý startér (1 balení), důkladně dispergujte kapalinu šlehačem.
 4. Zakryjeme víkem a zabalíme nádobí několika vrstvami teplého hadříku (je lepší umístit pánev na teplé místo).
 5. Po 12 hodinách zakysnutí můžete produkt vyzkoušet. Uložte ji z police v chladničce. Doporučuje se konzumovat jogurt na sklenici sutry na lačný žaludek a pak 20 minut před jídlem.

Sourdough Vivo

Mezi bakterie pro jogurt této značky patří všechny druhy laktobacilů, streptokoků, acidofilů a bulharských bacilů. S tímto tandemem produkují mikroorganismy velké množství kyseliny mléčné, což má škodlivý vliv na patogenní bakterie. Sourdough Vivo pomáhá odstraňovat poruchy potravy a eliminovat účinky infekcí ve střevě. Kromě toho, při stálé spotřebě produktu, metabolismus zrychluje, v důsledku čehož se hmotnost osoby postupně vrací do normálu.

Sourdough Vivo - manuál

Dokonce můžete dát domácí mléčný výrobek i dětem ve věku od šesti měsíců. Díky obsahu prospěšných laktobacilů v něm jogurt Vivo napomáhá navodit zažívací proces a účinně odstraňuje toxiny ze střev. Níže je podrobný recept s fotografií přípravy nápoje. Podrobný návod ferment Vivo:

 1. Vařte mléko (2-3 litry), pak ochlaďte na 40 stupňů. Při použití ultrapasteurovaného produktu není nutné vařit, můžete ho ohřát pouze na specifikovanou teplotu.
 2. Samostatně kombinujte startovací balení s malým množstvím teplého mléka a potom nalijte směs do celkového zásobníku.
 3. Pokryjte nádobí víčkem, zabalte do vícevrstvého materiálu a uchovávejte na teplém místě po dobu nejméně 8-10 hodin.
 4. Po stanovené době produkt ochlaďte v chladničce. Současně můžete okamžitě začít pít. Neuchovávejte v chladničce déle než 3 dny.

Startovací cena jogurtu

V poslední době se na regálech ruských lékáren a obchodů objevily kvasné základy pro fermentované mléčné výrobky, které se však staly velmi populárními, vyhledávanými produkty. Odborníci na výživu důrazně doporučují jejich použití pro osoby s problémy trávicího traktu a pro ty, kteří se starají o své zdraví. Kde získat jogurtový startér? Kromě supermarketů s potravinami a lékáren lze výrobek zakoupit v internetovém obchodě nebo objednat na oficiálních stránkách výrobce. Cena předkrmů pro jogurt je zároveň demokratická: základ pro 3 litry mléka má levnou cenu. Příklady:

 • Squash pro jogurt - 65 p.;
 • Evitalia - 70 s.;
 • Vivo - do 80 r.;
 • Dobré jídlo - 80 str.;
 • Laktoferm ECO Jogurt "SlimYogurt" - 75 ks.

Video: Sourdough pro domácí jogurt

Recenze

Olga, 29 let

Neustále piju jen domácí jogurty / kefír a po jejich použití se cítím dobře. Po dlouhou dobu nejsou s židlí žádné problémy, navíc si všimla, že je mnohem méně pravděpodobné, že onemocní nachlazení, jako je SARS nebo chřipka. Ze všech se snažil, spíše Bifilak aktiva, Vivo a jogurt (jak v kvalitě a ceně).

Nikolay, 26 let

Po chirurgických zákrocích viděl domácí jogurty, aby se rychleji obnovil. Líbilo se mi to a koupil jsem si speciální zařízení pro jednodušší přípravu produktu - výrobce jogurtů. Zpravidla objednávám několik balíčků najednou v katalogu internetových obchodů, aby vydržely dlouho. Jako produkty Zakvaskin a Evitaliya.

Polina, 32 let

Nemám rád domácí jogurt na chuť / texturu, takže si to jen zřídka kupuji. Zpravidla piju bio-kefír, a to i po roce aktivního používání startovacích základen, někdy nejsou produkty získány. Mám v plánu koupit jogurt výrobce později zjednodušit úkol. Mezi jinými předkrmy, zejména zdůraznit Good Food (75-80 rublů za balení).

Zanechte Svůj Komentář