Jak se zbavit pachu česneku na rukou - přehled účinných lidových prostředků a metod

Anonim

Česnek je často používán ve vaření jako důležitá složka potravin a alternativa k lékům pro léčbu. Jeho trvalý zápach způsobuje nepohodlí u člověka, dokonce i znechucení. Absorbuje se do kůže a trvá několik hodin (až 5 dní). Abyste se nedostali do nepříjemné situace, musíte znát účinné metody, jak odstranit pach česneku z rukou a úst.

Rychlé způsoby, jak se zbavit vůně česneku na rukou

Chcete-li rychle vyřešit problém nepříjemného zápachu, můžete použít dostupné nástroje. Výsledek je téměř okamžitý:

 1. Prací mýdlo. Musíte si umýt ruce mýdlem, vždy ve studené vodě. Horká voda rozšiřuje póry, čímž zvyšuje korozivní pach.
 2. Antiseptické pro ústa. Pomocí ústní vody můžete nejen odstranit přetrvávající česnekovou příchuť, ale také zabít bakterie na kůži.
 3. Nerezová ocel. Je nutné otřít kůži na jakýkoliv předmět z nerezové oceli a vůně česneku okamžitě zmizí. Alternativně by to mohla být vidlička, lžíce, stolní nůž, další kuchyňské potřeby.
 4. Ocet Je nutné navlhčit ruce octem, nemazat několik minut. Po opláchnutí a použití jakéhokoliv výživného krému (aby nedošlo k nadměrnému zasychání a nezpůsobilo podráždění kůže).
 5. Lékařský alkohol. Nalijte 15 ml alkoholu do dlaně a počkejte, až se zcela odpaří. Provádět podobné manipulace pro druhou dlaň. Alternativně můžete použít jakýkoliv antibakteriální gel.

Domácí křoviny

Chcete-li odstranit vůni česneku, můžete použít osvědčené lidové prostředky. Předpokladem je absence alergie na vybrané složky:

 1. Zubní pasta. Doporučuje se zvolit hygienický výrobek s obsahem sody v kompozici, která se třese rukou a nemyje se po dobu 5 minut. Po opláchnutí studenou vodou.
 2. Potravinová soda. Do alkalického prášku (1: 3) přidejte trochu vody, abyste vytvořili hladký bílý kaše. Důkladně si otřete ruce pastou ze sody, nevyplachujte po dobu 5-7 minut. Po opláchnutí pod tekoucí vodou.
 3. Káva důvody. Nejprve ošetřete ruce tekutým mýdlem a poté rozdělte kávové výsypky po celém povrchu. Počkejte několik minut, opláchněte vodou.
 4. Sůl, moře. Sůl lze snadno navlhčit vodou a otřít si s ní ruce. Nechte čistič 1 minutu, poté opláchněte studenou vodou.

Aromatické koupele

Provádění takovýchto domácích procedur také pomáhá eliminovat nepříjemný zápach česneku. Doporučuje se užívat antibakteriální lázně po dobu 2–3 minut, poté důkladně opláchněte vodou, musíte použít výživný krém. Nejúčinnější recepty:

 1. 1 díl peroxidu vodíku se smíchá se 3 díly vody. V hotovém dezinfekčním prostředku spusťte ruce na pár minut, po opláchnutí, osušte ručníkem.
 2. Pro citlivou pokožku se používají 2 lžíce octa, které se ředí 1 litrem vody, promíchají se. Vanu neveďte déle než 2 minuty.
 3. Smíchejte ve stejném poměru koncentrátu citronu a vody, promíchejte. Utečete lázeň do 5 minut. Pokud si to přejete, můžete si jednoduše otřít ruce o polovinu citronu.
 4. Mléko zahřejte, držte ruce 5 minut. Trvalý zápach okamžitě zmizí.
 5. Připojte 1 lžičky. jedlá soda a sůl, nalijte směs 1, 5 lžíce. teplá voda, míchejte, dokud se krystaly zcela nerozpustí. Vana se nechá běžet 3-5 minut.

Video