Co se bojí nehtové houby - nejúčinnější léky a lidové prostředky

Anonim

Chcete-li vyléčit fungální plísňové onemocnění lidových prostředků, je důležité vědět, čeho se hřebík nehty bojí. Na tom závisí úspěch intenzivní péče, klinický výsledek. Hlavní věcí je zastavit patologický proces množení infekcí, zastavit útok. Chcete-li účinně porazit nehty houby lidových prostředků, musíte kontaktovat dermatologa a podstoupit diagnózu, pokračovat na intenzivní terapii.

Co je to houba na nehty

Jedná se o lézi nehtové destičky s houbami kvasinek nebo plísní s deformací, změnou struktury nehtové destičky. Pokud je do patologického procesu zapojen jeden nehet, je možné, že se nebezpečná houba rozšíří na zdravé povrchy, v blízkosti měkkých tkání. Nemoc postupuje pod vlivem agresivních faktorů, potřebuje konzervativní léčbu za účasti antifungálních činidel.

Léčba onychomykózy

Domácí léčba pokročilého stádia charakteristického onemocnění je obtížná konzervativní léčba, bez lékařské účasti. Přístup ke vzniklému zdravotnímu problému je složitý, nutně zahrnuje dodržování pravidel osobní hygieny, lékařské výživy, povinného přísunu vitamínů ústně. Lékaři po předem připravené diagnostice dávají následující doporučení:

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více ...

 1. Pro dobu léčby je nutné chránit osobní hygienu, nepoužívat běžné nádobí a jiné předměty pro domácnost.
 2. Obuv je nutné pečlivě ošetřit tak, aby při intenzivní terapii nehtová houba znovu nepokračovala.
 3. Je nezbytné dále posilovat imunitní systém přirozenými a farmakologickými činidly s plným průběhem.

Co se bojí nehtové houby na nohou

Při svědění a pálení kůže vyžaduje kosmetická vada nehtové destičky neplánované setkání s dermatologem, mykologem. Při komplexní léčbě by měl pacient vědět, čeho se patogen bojí, aby léčba onychomykózy byla co nejproduktivnější. Taková cenná informace poskytuje dermatologovi, proto se nedoporučuje zabývat se spornou samoléčbou. Škodlivá houbička nehtů se bojí:

 • umírá při vysokých teplotách;
 • strach z varu, bělidla;
 • snižuje zvýšenou aktivitu v horkých lázních;
 • vnímá negativní kyselé prostředí;
 • vykazuje vysokou citlivost na antimykotika;
 • patogenní účinky na kontakt s peroxidem vodíku oslabují;
 • ztrácí v boji s česnekem a žížalkou.

Při jaké teplotě umírá houba?

Samostatně stojí za to hovořit o zvýšeném teplotním režimu, ve kterém patogenní flóra houbového původu nejprve snižuje svou aktivitu, a pak zcela umírá s nejčasnější eliminací z těla. Je důležité vědět, že při teplotě 75 stupňů houba zemře po 15 minutách. Tyto informace jsou obzvláště důležité, protože infikované položky musí být vařeny pro úplnou dezinfekci alespoň 5 minut před konečným zničením patogenních mikroorganismů.

Léky

S fungálními infekcemi musí ošetřující lékař předepsat antimykotikum uvnitř i vně. Jinak pozitivní dynamika zcela chybí a nemoc postupně postupuje. Aby byla konzervativní léčba produktivní, je důležité vědět, čeho se patogenní mikrob bojí, a které farmakologické skupiny poskytují dlouhodobý terapeutický účinek:

 • antihistaminika pro symptomy alergie: Tavegil, Fenistil, Suprastin;
 • lokální antiseptika: roztok jódu, furatsilin;
 • antimykotika: flukonazol, ketokonazol;
 • Imunostimulancia: Cykloferon, Polyoxidonium;
 • multivitaminové komplexy: Pikovit, AlfaVit.

Chcete-li léčit onychomykózu, musíte použít systémové léky určené pro vnitřní použití. Zde jsou účinné farmakologické polohy doporučené ze zdravotních důvodů dermatologem:

 1. Flukonazol. Balení je 1 tableta pro perorální podání, která je nutná k jednorázovému podání. U komplikovaných klinických snímků je léčebný cyklus 1–2 týdny bez přerušení.
 2. Ketokonazol. Houba se této expozice obává, takže lékař předepíše charakteristickou dávku léčiva 200 mg denně, přičemž individuálně stanoví dobu trvání perorálního podání.

Antifungální mast

K porážce houby nehtů na nohách je prvním krokem odříznutí postižených nehtových destiček a poté použití krémů, mastí a roztoků s výrazným antifungálním účinkem. Nejen postižené nehty chodidla vyžadují léčbu, ale i měkké tkáně a zanícené kůžičky. Lokální léčba je zvláště účinná při účasti následujících léků, které se zvláště obávají plísně:

 1. Pimafucin Charakteristický lék nezpůsobuje alergické reakce, je postiženým tělem dobře snášen, má minimální vedlejší účinky. Masť obsahuje natamycin jako netoxickou složku a doporučuje se použít ji na léze patologie tenkou vrstvou. Kurz - 2 - 4 týdny v závislosti na příznacích houby.
 2. Exoderil. Účinná látka - naftifin, proniká hluboko do kůže, hromadí se a vytváří vysokou koncentraci. Doporučuje se aplikovat mast na postižené nehty tenkou vrstvou, po vymytí a vysušení viditelných oblastí patologie. Pokračovat v této konzervativní léčbě vyžaduje nejméně 2 měsíce.

Speciální laky

Pozitivní zpětná vazba je pozorována, pokud jsou postižené oblasti potřísněny antifungálními laky podle návodu k použití. Výhodou této formy uvolňování je schopnost používat lék ne více než 2 - 3 krát týdně, cílený účinek na patogenní flóru. Zde jsou časově prověřené laky pro onychomykózu:

 1. Loceril. Aktivní složka laku amorolfinu produktivně ničí 10 typů patogenů mykóz, ničí patogenní houby na buněčné úrovni. Je nutné aplikovat kompozici, ale předpařit nehty. Kurz - k úplnému uzdravení.
 2. Batrafen. Účinná látka ciclopirox vyhladí 58 druhů hub. Je nutné léčit po dobu 3 měsíců podle následujícího schématu: nejprve aplikujte kompozici na postižené nehty každý druhý den, 2 měsíce - dvakrát týdně, 3 měsíce - jednou týdně. Průběh intenzivní péče je šest měsíců.

Léčba nehtové houby zanedbávané formy

U komplikovaných klinických snímků mohou být zahrnuty operační metody odstranění postižené nehtové ploténky plísní. K vyléčení charakteristického onemocnění je nutné předpařit centrum patologie odvarem léčivých bylin a pak zkrátit délku, viditelná střediska oddělení nehtů od lůžka. Zde je to, co se výše popsaný patogen bojí:

 1. Terbizil. Jedná se o zástupce allylaminoskupiny, který snižuje produktivitu spór houb. Lék je k dispozici ve formě tablet, které je třeba vzít 1 ks. ráno a večer s průběhem terapie 5 - 7 dní.
 2. Levorin. Je to zástupce polyenových antifungálních činidel, která zabíjí vnitřní plísňovou infekci. Vezměte pilulky na doporučení lékaře celý kurz, který je 5-7 dnů.

Lidové léky

Před použitím metody alternativní medicíny je nutné důkladně parní nehtovou destičku, dodatečně ošetřit místními antiseptiky, například čajem z tea tree, a vysušit. Chcete-li léčit houbu, v budoucnu, můžete použít lidové prostředky ve formě obklady, horké koupele, tinktury a jiné vnější prostředky, zatímco to je důležité, aby se setkal s popáleninami.

Jablečný ocet

Lékařský alkohol a jablečný ocet musí být kombinovány ve stejném poměru. Do 1 polévková lžíce. Já hotové složení přidat 1 lžičku. glycerin, důkladně promíchejte. Houba se bojí, pokud aplikujete 1 kapku léků na nehty ráno a večer po dobu 2 až 3 týdnů. Recenze tohoto typu léčby jsou pozitivní, hlavní věc je, že nanesenou kompozici neprať nebo umýt.

Sůl

Můžete použít antifungální mast Tinedol, ale časem prověřené lidové recepty budou stát méně. Například při použití stolní soli, 1 polévková lžíce. Já krystaly se rozpustí v 1 polévkové lžíci. teplá voda, promíchejte. Výsledný lék použijte k provádění baktericidních podnosů po dobu 10 - 15 minut. Můžete použít mořskou sůl.

Soda

Chcete-li použít jedlá soda, dát 1 lžičku. Alkali se rozpouští ve sklenici vody, míchá a spouští postižené nehty po dobu 15 - 20 minut. Po celkovém terapeutickém účinku můžete postižený povrch otřít koncentrovanou šťávou z jarní nebo Kombuchy. Doporučuje se tento postup opakovat ráno a večer až do úplného vymizení nepříjemných symptomů.

Esenciální olej

Skutečná hodnocení takové terapie jsou také pozitivní, zejména pokud používáte olejovou základnu čajovníku. K přípravě přírodního léku, který se houba bojí, je třeba přidat 2 - 5 kapek esenciálního oleje do 2 litrů vody. Poté je nutné postižené končetiny ponořit do vody, postupovat denně po dobu 15 až 20 minut až do regenerace.

Video