Jak přežít rozloučení se svou milovanou osobou

V životě každého člověka došlo k rozpadu, když včera byl tak milý, drahý a blízký, ten den opustil, vzal kus své duše a zavřel dveře šťastné rodinné budoucnosti. V srdci se usazuje nepopsatelná bolest, pocit prázdnoty, zármutku, zoufalství a odporu. Mnozí se snaží najít odpověď na otázky: jak přežít odloučení od svého milovaného člověka, co dělat, aby si znovu získal svou víru v lásku a otevřel své srdce novým pocitům? Psychologové doporučují pustit osobu, nedržet se minulosti, ale najít pozitivní faktory v situaci.

Proč lidé cítí spoustu odloučení

Rozloučení se svým blízkým je druhem emocionálního traumatu, které není snadné překonat. Mezi hlavní důvody, proč lidé tak akutně reagují na prasknutí vztahů, patří psychologové:

 • Upřímná láska - když srdce zcela patří jednomu milovanému člověku, všechny jeho myšlenky, je nemyslitelné si představit, že by mohl odejít. Po rozloučení, láska neprojde v jeden den nebo měsíc, bude to trvat hodně času pro pocity vyhoření, ochladit, takže je velmi obtížné přežít mezeru.
 • Připevnění k člověku - pokud je pár už dlouho spolu, lidé si důvěřují, je nesmírně těžké přijmout, pochopit, že to už není a nebude se opakovat.
 • Strach z osamocenosti - po rozloučení s milovaným člověkem, zpravidla opuštěné sebevědomí, prudce klesá. Obsedantní myšlenky se objevují s omluvou „co když“: „A co když se s nikým nesetkávám?“, „A co když zůstanu sám / navždy?“, Jiní. Takové úvahy způsobují melancholii a zhoršují proces prožívání, oddálení „uzdravení“.
 • Sebeobviňování je jedním z hlavních faktorů, které způsobují, že se znovu setkáváte se svou milovanou osobou. Neustálé vzpomínky na šťastné, radostné dny společně, prohlížení společných fotografií, naslouchání smutným písním - to vás nutí vrátit se do minulosti, což není nic víc, což dále zhoršuje stát.

Tipy pro psychology, jak snášet osamělost po rozpadu

Přežijete odloučení moci každého člověka, bude to trvat jen čas, trochu úsilí. Vyrovnat se s tímto problémem pomůže skutečnému, rozumnému, střízlivému posouzení situace, přijetí situace pro to, co to je, uvědomění si, že vztah je v minulosti, a nová etapa života je pro vás otevřená. Aby přežili oddělení od svého milovaného, ​​psychologové doporučují udělat jednoduché 4 kroky:

 • Pusťte z minulosti.
 • Najděte něco pozitivního při rozloučení.
 • Odstraňte veškerou negativitu, která přinesla rozloučení se životem (myslím pozitivně).
 • Otevřete srdce novému životu, vztahům, pocitům.

Nedržíte vzpomínky

Když člověk odejde, existují pro to důvody: ochlazené pocity, nová láska, časté konfliktní situace s partnerem. Je důležité pochopit, že je-li milovaný člověk pryč, pak je třeba ho pustit - bude to bolestivé, obtížné, ale musíte v tomto životně důležitém stádiu dát tlustý bod, zbavit se všech myšlenek, vzpomínek na minulost. Chcete-li přežít odloučení, musíte vyčistit hlavu myšlenek o ztracené milované osobě, zakázat si dokonce přemýšlet o tom, co s ním souvisí.

Zbavte se negativních emocí

Negativní je špatné pro emocionální, duševní a fyzické zdraví, takže stojí za to se ho zbavit. Zapomeňte na bolest, kterou jste museli vydržet během rozloučení, o urážce, která se usadila v duši a jedu uvnitř, o nenávisti kdysi milovaného člověka, který tak krutě zradil, pošlapal srdce. Odhoďte vše, co připomíná bývalého partnera, způsobuje vlnu rozhořčení, zármutek, proudů slz.

Chatujte s přáteli a rodinou

Po rozloučení není nutné vést samotářský život, sedět sám. Spíše naopak, volný čas, který se objevil, může být vynaložen na blízké lidi, přátele, se kterými se dříve nebylo možné setkat. Nebojte se mluvit o svých pocitech, zkušenostech, které číhají v duši, poté, co vyslovíte, dosáhnete úlevy a podpora příbuzných pomůže znovu získat sebevědomí.

Programujte se pro štěstí a nové vztahy

Aby bylo možné přežít odloučení, je třeba pochopit, že se nejedná pouze o konečnou podobu vztahu, ale také o začátek nového života, ve kterém budou další schůzky, známí a radosti. Pusťte se ze zármutků a bolestí, otevřete své srdce novým pocitům, vztahům, věřte ve skutečnost, že můžete milovat a být milováni. Nalaďte se na pozitivní vlnu, nechte se užívat každý den, věřte v zázrak a nebojte se porážky šípem Amor.

Způsoby, jak přežít zármutek po dlouhém vztahu

Zvládnutí deprese, bolest po rozloučení je možné s pomocí různých změn v životě, nových koníčků, aktivit. Není nutné vše drasticky měnit a občas i malé inovace dokážou dát existenci nového významu, radosti. Známé způsoby, které pomáhají přežít rozloučení:

 • Změnit obraz - podle psychologů, kardinální změny vzhledu mohou ovlivnit život po rozpadu, rychle se mění. Při změně obrazu může zahrnovat změnu účesu nebo barvu vlasů, styl oblečení, aktualizaci celého šatníku. Kromě toho, pokud dojde ke změnám v salonu krásy, bude to další příjemná zábava pro dívku.
 • Dělat sport - jít do posilovny nebo dělat malé cvičení doma pomůže zlepšit vaši náladu, získat podporu energie po rozloučení se svým blízkým. To je skvělý způsob, jak se udržet ve formě, která pomáhá cítit se sebevědomě, přitahovat nadšené pohledy opačného pohlaví.
 • Nákupní terapie je nejlepším nástrojem pro ženy bojovat proti depresím a pocitům po rozloučení s blízkým. Aktualizace skříně vždy příznivě ovlivňuje stav dívky, pomáhá přežít těžké časy, zlepšuje náladu, pomáhá obsadit dívku, odvrátit se od utrpení. Chystáte se nakupovat s kamarádkami, dopadne nejen na nákup nového oblečení, ale také na zábavu.
 • Jít na cestu je velkou šancí vidět svět, získat nezapomenutelné dojmy a zažít úžasné emoce. Během cesty zde bude příležitost nejen vychutnat krásu malebné přírody nebo architektonických budov, ale také přemýšlet o důležitých věcech. Například analyzujte své činy, vyhodnoťte, proč by mohl milovaný člověk přestat milovat, jehož vina a co by se mělo změnit, aby se předešlo chybám a dalším vztahům v budoucnu by neskončilo rozloučením.
 • Spuštění opravy domu je skvělou příležitostí, jak se rozptýlit, drasticky změnit něco ve svém životě po rozchodu se svou milovanou osobou. Udělejte malou přestavbu, změňte nábytek, který přinese zpět vzpomínky na bývalého milovaného, ​​umožní vám vytvořit si vlastní komfortní zónu.
 • Seznamte se s novými lidmi. Nové znalosti jsou nezbytné pro lidi, jako je kyslík, na podporu života, rozvíjení a získávání nových znalostí. Uspořádejte si recepci nových přátel doma, relaxujte a bavte se pro slávu, která znovu získává touhu po životě, přežít odloučení.
 • Útěk ze smutných myšlenek: zúčastněte se výstav, muzeí nebo divadel. Návštěva kulturních míst poskytuje příležitost získat inspiraci, přiblížit se kultuře a krásu světa, pomáhá zbavit se pocitů po rozloučení se svou milovanou osobou. To je velká šance pro duchovní rozvoj a seberozvoj, díky kterému nebudete stát na jednom místě, ale bude se neustále rozvíjet.
 • Čtení pozitivní literatury je dobrá kniha, která může změnit výhled, získat obvinění z pozitivních emocí a najít inspiraci pro šťastnou budoucnost. Měly by být upřednostňovány knihy o sebevzdělávání, psychologii nebo klasice, které jsou schopny přimět lidi, aby přehodnotili své názory na život, zhodnotili své činy a ostatní lidi v jednom nebo jiném období. Literatura může pomoci při budování plánů do budoucna, zapomenout na zážitky po rozloučení se svou milovanou osobou.
 • Kupte si pet - péče o někoho vám pomůže zapomenout na rozloučení, prožít tuto nepříjemnost. Nebude již pocit osamělosti, protože když se vrátíte domů, potkáte se s ní roztomilá kočka nebo legrační pes, který rozjasní váš volný čas a pomůže vám povzbudit vás.

Video: jak jednodušší je přenést přestávku ve vašem vztahu

Není snadné přežít bolestivé rozloučení, bude čas trvat, než se naučíte život bez těchto vztahů, síly, které vám pomohou zapomenout na všechno. Je důležité si uvědomit, že není co vrátit, jako by to nebylo žádoucí. Přestavte svůj život takhle, přestaňte myslet, kdo byl vinen - aby tam nebylo místo pro utrpení nebo myšlenky o minulosti. Možná, že v budoucnu budete mít ještě přátelství, ale na několik dalších měsíců byste měli na osobu zcela zapomenout. Podívejte se na video, kde praktický psycholog poskytne užitečné tipy, jak přežít oddělení:

Zanechte Svůj Komentář