Když nemůžete dělat opravy v bytě - zákon o dodržování mlčení

Řada občanů je o víkendech rušena opravami, které provádějí jejich sousedé, protože jsou doprovázeny zvýšeným hlukem. Je důležité znát přípustné úrovně intenzity zvuků pro obytné prostory, stanovené standardy pro sledování ticha a klidu ve všední dny, víkendy, svátky.

Čas na opravy v bytovém domě

Neexistují žádné jednotné federální předpisy týkající se dodržování mlčení a klidu pro obytné výškové nové budovy. Pravidla pro provádění oprav v bytovém domě jsou stanovena samotnými krajskými úřady. Omezení se týkají jak přijatelné úrovně hluku během dne, v noci, ve všední dny, o víkendech a svátků, tak i zákazů oprav bytových nebo nebytových prostor během odpoledne.

Každý region si stanoví vlastní pravidla pro časový rámec vyhrazený pro pořádání prostor nebo jiných akcí doprovázených silnými zvuky. Úřady Penza a Voroněž dovolily provádět opravy od 7:00 do 22:00. Zákonodárci Rostov-na-Don dovolují, aby hluk od 7.00 do 23.00 hodin. Úřady Jekatěrinburgu uložily zákaz překročení hladiny hluku v bytech od 22, 00 do 8, 00. Pro nedodržování regionálních zákonů jsou stanoveny správní sankce pro občany, organizace a společnosti a úředníky.

V Moskvě a regionu

Pro hlavní město a region jsou stanoveny následující normy, pokud jde o úroveň maximální intenzity hluku - v průběhu dne je objem povolen pro uspořádání bytů nejvýše 40 dB, v noci - do 30 dB. Pokud občané žijí v blízkosti rušných silnic nebo se nová budova nachází v blízkosti železnice, pak je povoleno zvýšení o 10 dB. Není dovoleno provádět opravy v obytných nebo nebytových prostorách v následujícím čase:

  • všední dny - od sedmi večer do devíti ráno;
  • Sobota, svátky stanovené zákonem, s výjimkou 31. prosince - od 19, 00 do 10, 00;
  • každý den - od 13.00 do 15.00 hodin (doba potřebná pro starší lidi, děti, které se mají zotavit);
  • neděle je nepřetržitě.

Pokud si občan koupil byt v nové budově, chystá se jej vybavit, je možné kdykoliv provést hluk podle pravidel každodenního života. Nelze pozorovat přestávku na den dvouhodinový spánek. Doba odkladu trvá šest měsíců, po které musí jednotlivec dodržovat zavedené normy hostelu, nevykonávat hluk během odpoledne, provádět stavební práce.

Video

Zanechte Svůj Komentář