Mramor na nehty: design pro manikúru

Anonim

Originální manikúra pomáhá každé ženě cítit se krásněji a sebevědoměji. V současné době existuje mnoho různých technik provádění, ale mramor na nehty je obzvláště populární. Jsou potaženy povlakem, který imituje texturu přírodního kamene. Vypadá stylově a neobvykle, stejně jako dívky, které milují originální, poutavou manikúru.

Marble Nail Design

Manikúra, vyrobená v této technice, zvaná "mramorování". Vypadá to neobvykle, ale ne vulgárně a je velmi populární. Pro mramorový design budete potřebovat alespoň dva laky. Jsou aplikovány na nehty, tvořící abstraktní vzory, vytvářející imitaci textury přírodního kamene. V závislosti na barvě se nehty podobají malachitu, safíru, rubínu, ametystu. Existuje celá řada způsobů, jak provést mramorovou manikúru: pomocí vody, potravinářského filmu, štětce. Stojí za zmínku, že to vypadá skvěle na krátkých i dlouhých nehtech.

Existuje mnoho řešení, v nichž kamenné manikúry vypadají jak nezávisle, tak s jinými typy designu. Cvičení aplikace na všechny nehty, a na pár vytvořit přízvuk. Použití dalších detailů dekoru v podobě kamínků, bujónů, třpytů, tenké stuhy je povoleno. Manikúra barev:

 1. Klasický bílý mramor. Klidný design nehtů. Na základně je bílá barva aplikována v černých a šedých odstínech. Perfektní manikúra pro každodenní nošení, vypadá stylově.
 2. Tavené francouzsky. Efekt mramoru je vytvořen na volném okraji a je oddělen jasným úsměvem. Barevný výkon je libovolný, ale častěji se upřednostňují světelné verze.
 3. Zaprášený šedý mramor. Manikúra v tomto sortimentu vypadá atraktivně. Světelné možnosti jsou vhodné pro každodenní nošení a pro světlo.
 4. Světle růžový mramor. Vypadá sofistikovaně a žensky.
 5. Sapphire modrý mramor. Vynikající manikúra. Kombinuje modré, fialové skvrny, napodobuje texturu safíru.
 6. Azure. Mramorové nehty potažené jasnými tyrkysovými a modrými barvami vypadají odvážně a přitahují pozornost.
 7. Černý mramor. Manikúra nevypadá pochmurně, protože tmavé pozadí je zdobeno bílými skvrnami. Vypadá elegantně a elegantně.

Mramor na krátké nehty

Je-li délka desky malá, je třeba se obrátit na manikúru s přihlédnutím k některým vlastnostem. Na krátkých nehtech, zametání a složité malé kresby vypadají špatně, ale mramor by byl vynikající volba. Co je třeba vzít v úvahu při výrobě manikúry:

 1. Tvar nehtů může být jakýkoliv. Nejvíce vítězný bude jasný a měkký čtverec. Ovál je vhodný, pokud je délka nehtové desky blízká průměru.
 2. Pro krátké nehty je vhodnější technika nanášení na vodu nebo štětcem. Vytvoření mramorového efektu s filmem bude obtížné.
 3. Pečlivě vyberte barvy. Tmavé odstíny vizuálně redukují nehtovou desku. Světlo to zvětší.

Vliv mramoru na dlouhé nehty

Marbling bude vypadat velmi krásně. Zvláštní pozornost by měla být věnována formě nehtů, jak přírodních, tak umělých z gelu nebo akrylu. Pro mramor, ovál a mandle se nejlépe hodí s mírným ostřením. Pokud jde o barvu, neměli byste se omezovat na klasickou černou a bílou kombinaci. Manikúra v modré, vínové, smaragdově zelené barvě bude vypadat velmi expresivně. Můžete se pokusit zdůraznit skvrny tenkými zlatými nebo stříbrnými pruhy. To rychle změní jednoduchý design na vynikající večer.

Technika provádění mramorové manikúry doma

Existuje několik způsobů, jak navrhnout nehtovou desku. Efekt mramoru se bude mírně lišit v závislosti na tom, jakou techniku ​​laku zvolíte. Každý z nich je velmi jednoduchý. Po malé praxi se naučíte, jak udělat mramorovou manikúru doma velmi rychle třemi způsoby: použitím plastového obalu, kartáče nebo vody. Vyzkoušejte různé techniky, abyste zjistili, který z nich je pro vás nejlepší.

Na vodě

Tato technika výroby mramoru je jednou z nejjednodušších. Chcete-li vytvořit design, budete potřebovat dva laky v kontrastních odstínech, několik párátka, pohodlnou nádrž na vodu a velmi mastný krém na ruce. Pokyny krok za krokem:

 1. Připravte si nehty. Dejte jim požadovaný tvar s pilníkem na nehty. Naneste základní nátěr.
 2. Namažte si prsty krémem, aniž byste se dotkli nehtové desky. To musí být provedeno tak, aby přebytečný lak mohl být snadno odstraněn z kůže.
 3. Naplňte misku teplou vodou. Odkapejte jednu kapku z každého laku na nehty a vytvořte vzorek pomocí párátka, což vytvoří náhodné skvrny.
 4. Opatrně ponořte prst do vody nehtem na lakovém filmu tak, aby vzor na něm zůstal. Přebytek opatrně odstraňte vatovým tamponem.
 5. Přidáním kapek laku podle potřeby naneste na všechny prsty nátěr.
 6. Naneste vrchní nátěr na nehty a nechte zaschnout.

Tam je druhý způsob, jak provést mramor manikúru na vodě, ve kterém vzor bude realističtější. Další výhodou je, že proces trvá méně času. Pokyny krok za krokem:

 1. Připravte si nehty. Naneste na ně základ, lak hlavní barvy ve dvou vrstvách. Nechte je dobře vyschnout.
 2. Dopřejte si prsty tukem.
 3. Do vody vložte lak jedné kontrastní barvy. Nechte materiál jít trochu. Sprej nějaký lak na vlasy nahoře.
 4. Ponořte hřebík do nádoby tak, aby byl převeden na film s rozvodem.
 5. Odstraňte přebytek a naneste průhledný fixační prostředek.
 6. Opakujte postup pro všechny ostatní nehty.

Použití balení

Tento způsob manikúry není tak jednoduchý jako ten předchozí, ale můžete snadno zvládnout, pokud praktikujete. Chcete-li vytvořit mramorový vzor, ​​připravte si kus plastového sáčku nebo lepícího filmu o rozměrech 5x5 cm.Vezměte dva laky na nehty v kontrastních odstínech. Je žádoucí, aby byly tlusté, protože s tekutým účinkem mramoru na nehty nemusí fungovat. Pokyny krok za krokem:

 1. Připravte nehtovou destičku. Naneste na ně základní nátěr. Dobře vysušte.
 2. Použijte druhý lak. Zatímco ještě neztuhl, vrásčit kus polyethylenu v ruce a střídavě se jich dotýkat. Nedržte film, okamžitě jej vyjměte z povrchu. Část materiálu bude odstraněna, skvrny a pruhy zůstanou.
 3. Po obdržení požadovaného vzoru počkejte, až bude nátěr zcela suchý a naneste lesklý fixační prostředek.

Kreslení štětcem

K provedení mramorové manikúry budete potřebovat akrylové barvy. Můžete použít kontrastní laky, ale efekt nebude tak realistický. Pokyny krok za krokem:

 1. Připravte nehtovou destičku. Dejte jim tvar, naneste základní nátěr a lak. Nemůžete čekat, až uschne.
 2. Připravte si velmi tenký kartáč a akrylové barvy v kontrastu s primárními barvami. Nejprve si vezměte jeden odstín. Postupně můžete pracovat s několika barvami najednou.
 3. Ponořte štětec do vybraného nátěru a naneste na něj lámanou křivku. Měly by být různé tloušťky a měly by se rozbíhat ve směrech, napodobovat trhliny. Čím více asymetrie, tím lépe.
 4. Naneste vrchní nátěr a osušte.

Použijte mramorový lak

Existuje způsob, jak provést manikúru pro lidi s omezeným časem. Někteří výrobci připouštějí laky, ve kterých se najednou smísí několik odstínů nebo se přidají barevné skvrny. Povlak napodobuje účinek mramoru. Výhodou je, že takový lak je snadno a rychle aplikovatelný. Nepotřebujete speciální praxi ani časově náročné, jako je tomu v případě manikúry na vodě, kartáčem nebo filmem. Mínus - cena mramorových laků může být trochu vysoká.

Video