Přípravky pro léčbu cystitidy u žen. Léčba cystitis drogy doma

Každý, kdo zažil alespoň jednu bolest při cystitidě, ví, jak důležité je vědět, se kterými léky se má začít léčit, když se objeví první příznaky. Rostoucí pocit pálení v oblasti močového měchýře, časté nutkání - pokud to nezastavíte vše v prvních hodinách, při lékařských opatřeních, pak se v následujících dnech může proměnit v nepřetržitý proud bolesti. Příčiny cystitidy jsou různé. Zvažte metody a léčiva pro léčbu cystitidy u žen a mužů, dětí.

Vlastnosti léčby cystitidy, v závislosti na jeho typu

Cystitida (zánět močového měchýře) je klasifikována jako akutní nebo chronická, primární nebo recidivující. Zánět začíná často po hypotermii, infekci v močových kanálech a odtud do močového měchýře. Pokud léčba není dokončena, bakterie se mohou dostat do ledvin, což může způsobit pyelonefritidu. Předispozice k zánětlivým procesům močového měchýře nebo nedostatečná hygiena jsou doprovázeny opakující se bolestí a častým močením, což vede k chronické formě.

Léčba akutní cystitidy

Vytahování, řezání, křečovité bolesti v břiše, pálení uretry by vás mělo upozornit. Tmavě zbarvený moč s vločkami - tyto příznaky akutní cystitidy by vás měly okamžitě upozornit. Nejtěžší je, když je dítě nemocné s cystitidou, a nedokáže popsat své pocity. Test moči vám pomůže pochopit, co je znepokojující a co ho způsobuje. Rychle přijatá opatření pomohou v krátkodobém horizontu obnovit zdraví:

 • Příjem protizánětlivých léků.
 • Antimikrobiální terapie.
 • Léčiva proti bolesti a křeče.
 • Dodržování pravidel osobní hygieny, vyloučení sexuálního kontaktu po dobu léčby.
 • Dieta, která vylučuje pikantní, slané potraviny.
 • Soulad s těžkým pitným režimem až 4-5 litrů denně, což pomůže propláchnout močový systém.
 • V prvních hodinách teplá zahřívací podložka pomůže zmírnit bolest.

Chronická cystitida

Chronická cystitida u žen je častější než u mužů, a to z důvodu rozdílu ve struktuře genitourinárního systému. Cystitida s krví je klasifikována jako zanedbaná forma chronického onemocnění. Léky na léčbu onemocnění u žen by měly být podávány po podrobném vyšetření, protože chronická cystitida se může vyskytnout ve spojení se zánětem ženského genitálu nebo ledviny.

O léčbě cystitidy během těhotenství rozhoduje pouze lékař. Snížená imunita vůči obecnému pozadí hormonální úpravy těla mění mikroflóru genitální sféry, která negativně ovlivňuje časté močení. Léčba cystitidy během těhotenství by měla být jemná, aby nedošlo k poškození dítěte. Přípravky pro léčbu cystitidy u mužů předepsané spolu s protizánětlivými, zaměřené na léčbu prostaty a adenomu prostaty.

Jaké léky na léčbu cystitidy doma

Pokud již máte představu o příznacích nemoci, o tom, jaké léky na léčbu cystitidy doma, pak můžete rychle procházet velký seznam léků nabízených v lékárnách bez lékařského předpisu. V závislosti na závažnosti symptomů bude vybrán nezbytný lék. Léky, které nejsou drahé, nemohou léčit horší než ty, které masivně inzerují v médiích. Léčebný režim je uveden v návodu, ale není zbytečné se s lékařem nebo lékárníkem v lékárně poradit.

Antibiotická léčba cystitidy

Antibiotika pro cystitidu se používají v případech, kdy je nutné v krátkém čase uhasit centrum zánětu. Moderní zdravotnické přípravky jsou přísně užívány v uvedeném dávkování v určený čas. Antibiotika pro osoby s diabetem, dětmi, mladistvými nebo osobami staršími 65 let předepisují těhotným ženám pouze lékař, po podrobném vyšetření.

 • "Monural". Testování prášku, zaměřené na destrukci patogenů zánětu močového měchýře, se konalo na vedoucích klinikách světa. Zaručená bezpečnost umožňuje psát "Monural" i těhotná. Pohodlné balení prášku v jednom dávkovaném balení dává jistotu, že nedojde k nesprávné dávce léku. Pro zmírnění bolesti a zmírnění stavu pacienta stačí jedna dávka přípravku Monural. Někdy se doporučuje pít pro profylaxi během hypotermie.
 • "Nolitsin". Antibiotikum druhé generace s širokospektrým antimikrobiálním účinkem. Cenově dostupné, zvládá úkol odstranit škodlivé bakterie v krátkém čase. Zkombinujte s velkým množstvím spotřebované vody. Druhý den po užití "Nolitsin" přichází výrazný úlevu od stavu.

 • Homeopatický lék "Renel". Nemecký homeopatický lék "Renel N" má anestetický, protizánětlivý účinek, normalizuje množství moči, zmírňuje bolest. Léčba probíhá na kumulativním schématu od dvou do čtyř týdnů.
 • "Furadonin". Vysoce účinný léčivý přípravek "Furadonin" užívaný při cystitidě, pyelonefritidě, uretritidě. Má baktericidní účinek, ovlivňuje streptokoky, stafylokoky, E. coli. Může být použit pro profylaxi před katetrizací nebo operací spojených s urogenitálním systémem.
 • Paline Antibakteriální baktericidní účinek, vyráběný ve dvoubarevných kapslích, se užívá ráno a večer před jídlem. Účinné při chronických a akutních onemocněních močového systému. Průměrná doba léčby je 10 dnů. V závislosti na závažnosti onemocnění a diagnóze provedené lékařem může být léčba prodloužena.

Přípravky pro léčbu povahy plísňové cystitidy

Pokud se po provedení laboratorních vyšetření v moči zasadí houba, předepsané léky se speciálním antifungálním spektrem účinku, s přihlédnutím k vlastnostem houby.

 • Lamisil. Často v lékárnách našel krém "Lamisil", který se používá k léčbě plísňových onemocnění kůže, vlasů, nehtů. Tablety užívané uvnitř s cystitidou mají široké spektrum antifungálních účinků, zastavují patologický proces v těle.
 • "Mikosist". Hlavním antifungálním činidlem, které tvoří Mikosist, je flukonazol. Kapsle "Mikosist" pomáhají eliminovat příčinu cystitidy - plísňových bakterií. Nedoporučuje se pro těhotné ženy a kojence do 6 měsíců.

Názvy účinných bylinných přípravků

Rostlinné léky jsou široce používány k léčbě močového systému, včetně cystitidy. Také tradiční medicína doporučila pro zánět močového měchýře používat biliberry vývar, třezalku tečkovanou, a brusinkový čaj, který pomohl zmírnit bolest a zánět. Moderní léčivé přípravky na bázi rostlin, které lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu, pomáhají odstraňovat křečové bolesti, zmírňují otoky a zánět močového měchýře při cystitidě.

 • Tablety "Cyston". "Cyston" je multikomponentní lék, který se skládá z velkého seznamu bylin: stonek madrenous listoví, oddenků z filmů, jahodových semen a dalších bylin, s přidáním mumie prášku. Léčba je dlouhá, až 3 měsíce.
 • "Kanefron". Léčivo označuje léky přírodního původu pro léčbu cystitidy. Skládá se z centaury, lásky, rozmarýnových listů. Bezpečné použití, to je předepsáno i pro děti. K dispozici ve formě tablet, kapek, pilulek. "Kanefron" má vazodilatační, antimikrobiální, protizánětlivý účinek.

 • "Monurel". Nejnovější lék na léčbu cystitidy, který obsahuje brusinkový extrakt. Potlačuje růst a reprodukci Escherichia coli, zachycené v močovém měchýři. Vitamin C posiluje imunitu a odolnost vůči infekci. Při léčbě často se opakující cystitidy.
 • Phytolysinová pasta. U cystitidy je 1 lžička pasty rozpuštěna v půl sklenice vody, která byla odebrána před jídlem. "Fitolysin" je kombinovaný bylinný přípravek, který je předepsán pro infekční a zánětlivá onemocnění urogenitální oblasti nebo pro profylaxi.

Recenze

Svetlana Georgievna, 48 let, Nižnij Novgorod: Moje dcera stále ve školním věku po těžké hypotermii onemocněla cystitidou. V průběhu let se nemoc z času na čas připomíná. Pro její spásu se objevilo nové antibiotikum "Monural". Stačí užít jednu dávku rychle působícího prášku - a znovu se může cítit zdravě.

Olesya, 28, Moskva: Lékař, který předepsal mé dítě „Kanefron“ varoval, že bude muset pít dlouho, ale účinek by byl pozitivní. Sladký dragee syn pil s radostí. O dva měsíce později byl proveden další ultrazvuk, který nevykazoval žádný zánět ani v ledvinách ani v močovém měchýři. Vynikající volba léků, bez vedlejších účinků. Díky našemu lékaři.

Tatiana, 37 let, Voronezh: Stalo se tak, že můj manžel byl velmi chladný a jeho zhoršení chronické cystitidy začalo večer, kdy byla všechna klinika již zavřená. Lékárník v lékárně vám doporučil aplikovat teplou zahřívací podložku do podbřišku a pít Palin. Díky dobré radě, noc prošla klidněji, než jsme očekávali. Ráno se manžel mohl sám dostat k lékaři, který mu poradil, aby pokračoval v léčbě Palinem. Znamená to, že volba se ukázala být správná a hlavně pomohla v boji s nemocí.

Zanechte Svůj Komentář