Jak léčit dnu na palci: lék na zánět kloubů

Onemocnění postihuje klouby a je charakterizováno akumulací krystalů kyseliny močové v tkáních chrupavky. Často se dna projevuje ve formě kostí (tophi) na palcích. K nahromadění soli dochází v důsledku selhání metabolických procesů v ledvinách, takže je důležité léčit nemoc v komplexu.

Jak léčit dnu na nohou

Je nemožné zcela vyléčit patologii, jedinou cestou je sledovat hladinu kyseliny močové v krvi, která pomůže předcházet záchvatům dna, doprovázených akutní bolestí a dalšími nepříjemnými symptomy. Léčba onemocnění je zaměřena na odstranění bolesti, snížení tvorby kyseliny močové a odstranění jejího přebytku z krve. Lékař, který stanovil diagnózu, může předepsat pacientovi s dnou několik různých léků k léčbě onemocnění.

Mast

Použití masti nemůže být jediným prostředkem k boji s touto nemocí. Lokální léky jsou doplněny pilulkami nebo injekcemi obsahujícími složky, které pomáhají prodlužovat remisi. Tato komplexní terapie pomáhá eliminovat zánět a bolest v kloubech. Kromě tablet / injekcí mohou být použity následující lokální přípravky: \ t

 1. Butadion. Tato mast má rychlý analgetický účinek. Aby se projevil terapeutický účinek, měl by pacient s dnou aplikovat Butadion na palce několikrát denně. Kromě snížení bolesti je mast schopna zmírnit otoky, takže kloub postižený artritidou se opět stává mobilním.
 2. Diklofenak. Mast proti dně zmírňuje zánět v nejkratším možném čase, pokud jej používáte nejméně dvakrát denně. Je nutné aplikovat prostředky s masážními pohyby, které se snadno otírají v udeřené oblasti palce.
 3. Fulflex. Přípravek obsahuje pouze rostlinné složky (bylinné extrakty), účinně léčí zánět kloubů palce, odstraňuje opuch a bolest. Hlavní výhodou přípravku Fulflex je hypoalergenní a schopnost užívat lék ve stejnou dobu jako jakýkoli jiný lék na dnu.
 4. Voltaren emulgel. Mast má dlouhodobý analgetický účinek a působí protizánětlivě. Voltaren v krátké době obnoví pohyblivost kloubů a vrátí osobě práci. Lék je nesteroidní prostředek lokálního působení. Lékaři doporučují použití masti pro léčbu dny na nohou více než dvakrát denně.

Prášky

Toto onemocnění patří mezi chronické a často se vyvíjí u mužů. K prvnímu záchvatu dna dochází zpravidla po dosažení věku 40 let, zatímco se člověk v oblasti postiženého kloubu vyvíjí. Exacerbace onemocnění je doprovázena silnou bolestí a zarudnutím kůže. Pokud nechcete léčit artritidu útok trvá od několika dnů do dvou nebo tří týdnů. Mastné potraviny, alkoholické nápoje, kofein a další potraviny s vysokým obsahem purinových látek mohou vyvolat zhoršení dny.

Jak léčit dnu na palci? Hlavní složkou lékařské terapie, kterou předepisuje lékař, je příjem tablet, jejichž volba se provádí na základě individuálních charakteristik pacienta a závažnosti onemocnění. Lékař může předepsat pacientovi s dnou:

 1. Kolchicin Droga rychle zmírňuje záchvaty dna a zahrnuje hlavně bylinné složky. Tablety regulují rozpustnost a migraci urátů, čímž snižují koncentraci močoviny v krvi.
 2. Nemulex. Tablety patří mezi nejbezpečnější a nejvíce benigní léky skupiny NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky). Analogy tohoto léku jsou Nimulid, Nimesil, Aponil. Podle recenzí lék účinně bojuje s chorobami kloubů (včetně artrózy, artritidy atd.) A neurologických onemocnění.
 3. Ibuprofen Lék na dnu patří do skupiny NSAID a má antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek. Ibuprofen se užívá, dokud bolest nezmizí.
 4. Indometacin. Stejně jako Ibuprofen, i tento lék reprezentuje nesteroidní látky, které eliminují zánět. Kromě toho může pilulka snížit intenzitu bolesti a odstranit zarudnutí.

Jak okamžitě ošetřit dnu na nohou

Jsou-li na palcích palce (tophi), pacient se může uchýlit k chirurgické léčbě dny. Vzhledem k tomu, že žádný lék není schopen odstranit akumulaci krystalů močoviny, někteří pacienti rozhodnou o chirurgickém zákroku. Operace však není nejlepším řešením, protože tophi nejsou po určité době zřídka znovu tvořeny.

Jak zacházet s dnou na palci s operací? Během operace lékař:

 • vyřízne kosti na nohách pacienta;
 • upevňuje je pomocí desek nebo šroubů;
 • šije kůži a po 15-20 dnech odstraňuje stehy.

Moderní chirurgie používá metody, které snižují riziko poranění pacienta na minimum. Během operace lékař mění úhel mezi prsty prstu, pohybující se šlachy a vytváří správný tvar nohy. V tomto případě může osoba projít již následující den po zásahu a po dalších 2 dnech je propuštěn. Po operaci není třeba berle nebo sádry, ale pacient by měl nosit speciální obuv.

Popularitu získává i další typ chirurgického zákroku, odstranění kostí laserem. Výhody tohoto způsobu léčby dny, která se nachází na prstech, jsou:

 • minimální trauma (na rozdíl od obvyklého provozu laser neřezá vyčnívající části, ale pečlivě je leští);
 • vysoká rychlost postupu;
 • rychlejší obnovu pohyblivosti kloubů.

Fyzioterapie ošetření šišek na palci

Pro zlepšení prokrvení v oblasti postižené dny, snížení bolesti a stimulaci regenerace poškozených tkání se používají fyzioterapeutické metody. Pokud bolí vaše prsty palce dnou, pomůže vám následující postup:

 1. Magnetoterapie. Nízkofrekvenční magnetické impulsy různých délek, tvaru a frekvence aktivují krevní oběh, podporují tok lymfy, zlepšují obnovu tkání, snižují bolest.
 2. Elektroforéza. Soli kyseliny močové pod vlivem proudu jsou zničeny a odstraněny z těla. Zavedení léků pomocí elektroforézy je účinným a bezpečným způsobem, kterým můžete léčit dnu na palcích, kolenech a jiných kloubech.
 3. Parafinové aplikace. Tepelná expozice s použitím této látky přispívá k expanzi kapilár, aktivaci průtoku krve, stimulaci metabolických procesů, saturaci postiženého kloubu kyslíkem a živinami.
 4. Stlačit s Dimexidum. Jejich hlavním účelem je odstranit bolest a zmírnit zánět z palce postižené artritidou. Hlavními výhodami Dimexidu pro léčbu dny je absence kontraindikací.
 5. Aplikace s ozokeritem. Tyto postupy pro léčbu dny přispívají ke zlepšení funkce nemocných kloubů, odstranění nadbytku močovin z nich.

Lidové léky

 1. Tinktura z listů brusinky. Je třeba vyplnit 20 g zeleně s 250 ml vroucí vody, a hodinu později vypusťte kapalinu a vzít ji k léčbě dny pod ½ lžíce. 5-6 krát denně.
 2. Vývar bříza listy. Pokud váš palec bolí, připravte se z 2 lžíce. Já Zelení a půl litru vařící vody odvar, vaří to ne více než 10 minut. Po půl hodině namočte tekutinu a pak ji vypijte v šálku s jídlem.
 3. Česnek-citronový extrakt z dna na palci. Rozemele 4 citrony a tři stroužky česneku pomocí mlýnku na maso. Složky naplňte 1700 ml vroucí vody. Během dne by tekutina měla stát, a poté, co stojí za to ¼ šálek 2-3 krát denně.

Jak léčit dnu na nohou dietou

Kromě užívání léků, správné výživy hraje důležitou roli v léčbě onemocnění. U pacienta je prokázána 4-násobná spotřeba potravy v malých porcích a ve stejných časových intervalech (to znamená, že je velmi důležité dodržovat dietu). Lidé s nadváhou by měli pomalu snižovat denní příjem kalorií.

Důležitým bodem je spotřeba velkého objemu tekutiny. Doporučená norma pro dospělé s onemocněním kloubů je 3 litry, zatímco zároveň můžete k vodě vypít domácí ovocnou šťávu, ovocný nápoj, kvas, čerstvou šťávu, želé. Ze stravy pacienta jsou tyto produkty vyloučeny:

 • silný čaj;
 • alkohol;
 • káva;
 • luštěniny;
 • tučné ryby / maso;
 • mrkev;
 • vejce;
 • cukrovinky;
 • koření, zejména soli.

Naučte se léčit dnu jinými metodami.

Video

Recenze

Olga, 44 let

Pomáhám lidovým lékům na dnu na prstech, považuji za nejefektivnější koupel s mýdlem a mořskou solí. Dělám je s exacerbací nemoci, vznášející se nohy v mýdlové vodě dvacet minut denně. Dalším dobrým účinkem bolesti a zánětu je lékařská žluč, kterou musíte dvakrát nebo třikrát denně promazat na nohou.

Anatolij, 56 let

Pokud budete dodržovat dietu, prakticky neexistuje exacerbace. Mám remise trvající 2-3 roky, a to i když mám čas zapomenout na dnu. Během relapsů používám anestetická masti typu Diclofenac, uchyluji se k užívání pilulek velmi zřídka - pokud se zvýší tělesná teplota a začne zimnice, ale to se děje každých 5-6 let.

Dmitry, 38 let

Snažím se neopustit dietu, piju Borjomi za alkalizaci krve, občas procházím kursy fyzioterapie, abych se vyhnul exacerbacím dny. Nemoc začala v poslední době, ale je lepší se s takovými bolestmi nesetkat, proto dávám přednost preventivním opatřením k léčebným, ale když musím pít Colchicine, tablety pomáhají 1-2 dny.

Zanechte Svůj Komentář