Jak používat jezevčí tuk pro léčbu kašle u dospělých a dětí - užitečné vlastnosti, dávkování a mletí

Při léčbě plicních nemocí je lepší používat přírodní přípravky - jako je například prostředek k ničivému kašli, aplikovaný orálně nebo jako otěr. Přírodní látka může být těžena peretaplivaniya vnitřní tukové tkáně zvířete, tuk prodáván v lékárnách a používá se k léčbě bronchitidy, tuberkulózy. Je užitečné naučit se jej správně používat.

Co je to jezevčí tuk

Vnitřní tuková vrstva zvířete se roztaví, vyčistí a přijme přírodní léčivo. Badger kašel tuk kromě použití jeho antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, je dobré normalizovat zrychlení metabolismu bílkovin v těle. Při nachlazení posiluje imunitní systém, zvyšuje hemoglobin, mohou ho používat těhotné ženy a děti.

Produkt získaný na konci podzimu je považován za nejužitečnější, protože na jaře a v létě je v těle zvířete uložena vrstva na zimu. Zaměřuje se na maximální koncentraci látek, které přispívají k ochraně proti podchlazení, rychlému hojení ran, léčbě kašle a nachlazení, posílení funkce trávicího traktu, dýchacího a reprodukčního systému. Tuk také pomáhá rychle obnovit pokožku a usnadňuje hojení.

Léčba plic Badger Fat

Vzhledem k užitečnému složení jezevčí tuk dokonale vyléčí plicní onemocnění. Vitamíny, mikro- a makronutrienty zvyšují odolnost organismu, umožňují kombinovat nástroj s jinými léky silného působení. V případě bronchiálního astmatu, bronchitidy nebo plicní tuberkulózy, jezevčí tuk odstraňuje zánět, může vyléčit kašel i protrahovaného kuřáka. Podle recenzí látka změkčuje plíce, po dobu jednoho měsíce zvládá tuberkulózu a oblast zánětlivých procesů v dýchacích cestách.

Průběh aplikace trvá jeden měsíc, pak pacient odpočívá dva týdny a postup opakuje. Látka má nepříjemnou chuť, takže její použití na prázdný žaludek ohrožuje reflexní ráz. Aby se tomu vyhnuli, pijte jezevčí tuk s vývarem boku, třezalkou tečkovanou. Pro děti je lepší přidávat do substrátu džem nebo med, rybízový džem. Systematické používání jezevčího tuku pro prevenci je užitečnější než jednorázové. Pro posílení imunity je dobré si ji vzít třikrát denně půl hodiny před jídlem, po čtrnácti dnech na dvoudenní recepci.

Kašel

Jezevčí tuk je často používán k léčbě kašle, protože to je aplikován na hrudník přes noc a trochu se třel. Proveďte tento postup lépe denně. Masáž až do úplného vstřebání, zabalení pacienta a zahřátí. Po odření je vhodné pít teplý čaj nebo lehkou bylinkovou sbírku hrudníku. Tato metoda může být léčena pouze s časným nástupem kašle, ale nemůže být použita k rozvoji onemocnění:

 • Tření má schopnost se zahřát, takže se ujistěte, že teplota nezvyšuje.
 • Po výskytu kašle druhého nebo třetího dne začněte léčbu jehněčím tukem, abyste zkrátili dobu nemoci na 4-5 dní.
 • Při léčbě suchého kašle užívejte perorálně v dávce lžíce půl hodiny před jídlem.
 • Zahřejte směs látky s mlékem a medem, pijte třikrát denně.
 • Je lepší skladovat výrobek v chladničce, aby se zabránilo žluknutí.

Léčivé vlastnosti při kašli

Příznivý účinek jezevce při léčbě kašle je způsoben výživou zvířete. Šelma konzumuje hmyz, kořeny, bylinky a hromadí se v tukové vrstvě biologicky cenné látky, které jsou lidským tělem snadno vstřebatelné. Zde jsou některé z příznivých vlastností jezevčího tuku:

 • posiluje imunitní systém;
 • odstraňuje těžké kovy;
 • podporuje hojení ran;
 • zabíjí bacil tuberkul;
 • bohaté na mastné kyseliny;
 • vitamin A zabraňuje opakování onemocnění;
 • pozitivní účinek na kůži;
 • pomáhá předcházet rakovině;
 • B vitamíny v kompozici zvyšují metabolismus, léčbu nervového systému, srdce;
 • užitečné při vyčerpání těla;
 • čistí plíce;
 • snižuje závažnost kašle.

Jak pít

Jezevní tuk z kašle se vypije třikrát denně v lžíci (15 ml) během nebo půl hodiny před jídlem. Délka kurzu je jeden měsíc, po kterém se zbytek provádí po dobu 2-4 týdnů a kurz pokračuje. Pro tření použijte malé množství tuku aplikovaného na hrudník nebo poškozené kůže před vytvořením ochranného filmu.

Pro dospělé

Jezevní tuk z kašle se užívá pouze na prázdný žaludek pro rychlou absorpci živin. v případech pokročilé bronchitidy nebo astmatu je užitečné pít tuk s mlékem a malým množstvím medu. To také zabraňuje vzniku reflexu roubů. Pokud nepijete jezevčí tuk na lačný žaludek, vezměte si ho tři hodiny po obědě, ale nedělejte jídlo příliš husté. Moderní lékárny nabízejí ke koupi tukových kapslí odstranění nepříjemné chuti. Měly by být opilé podle pokynů z obalu.

Během těhotenství

Nastávající matky budou potřebovat informace, které vypráví, jak pít jezevčí tuk při kašlání, aniž by to poškodilo zdraví dítěte. Tato látka, spolu s medovým sádlem, je považována za bezpečnou léčbu těhotných žen při plicních onemocněních. Vyznačuje se přirozeným složením, rychlou stravitelností a správným přehřátím. Množství příjmu jezevce závisí na tělesné hmotnosti ženy:

 • méně než 60 kg - dezertní lžička třikrát denně;
 • méně než 100 kg - lžíce;
 • více než 100 kg - 1, 5-2 lžíce nebo počet kapslí uvedených v návodu.

Pro děti

Jezevní tuk pro děti od kašle je přirozený, účinný lék, užívá se dvakrát nebo třikrát denně jednu hodinu před jídlem, smíchaný s mlékem, medem nebo na černém chlebu s kyselým džemem. Takové použití nedává dítěti možnost vzdát se léku, který má ve své čisté formě nepříjemnou chuť. Když dáváte lék svému synovi nebo dceři, přirozeně rozpusťte tuk při pokojové teplotě, ale neohřívejte jej. Můžete smíchat tuk s nakrájenými vlašskými ořechy, medem, rozinkami a sušenými meruňky ve stejných porcích a jíst čajovou lžičku třikrát denně.

Pro děti závisí množství konzumovaného jezevčího tuku najednou na věku, ale mělo by být odebráno ve věku 2-3 let a děti nedoporučují konzumovat tuk:

 • 3-6 let - jedna třetina lžičky;
 • 6-12 let - půl lžičky produktu;
 • 12-16 let - čajová lžička nebo množství tobolek bez zápachu uvedených v návodu.

Tření

Léčba jezevčího tuku z kašle a bronchitidy externím třením je k dispozici pro děti od dvou let. Až do tří let je to jediný možný způsob, jak lék použít k léčbě onemocnění dolních cest dýchacích. Děti si v noci otírají prsa, záda a chodidla, po 5 dnech dochází ke zlepšení, ale vyléčení stojí za to přidat alespoň další týden. Dospělí se v noci třesou na hrudi, zádech a nohou a kombinují masáž s odebíráním tuku uvnitř.

Tradiční léčitelé přidělují několik užitečných známých receptů pro tření jezevčího tuku s výrazným účinkem:

 • směs sádla, kakaa, medu, aloe buničiny, másla, mumie, propolisu a alkoholu - lžička se rozpustí ve vodě, používá se k broušení a vnitřnímu použití v kombinaci s mlékem;
 • sádlo, jojobový olej, levandule, rozmarýn, čajovníky a máta, esenciální olej z máty peprné - používá se k tření od dlouhodobé bolesti svalů.

Komprimovat

Jezevčí tuk je vhodný k léčbě bronchitidy, pomocí obkladů. Léčba zahájená včas přispívá k prevenci šíření pneumonie a bronchiálního astmatu. Po koupeli nebo teplém sádlovém sádle rozložte pacienta, zabalte teplou přikrývku nebo vlněný hadřík, aby se udržel v teple a nechte přes noc. Alternativní obklady s trením a přísunem tuku až do úplného uzdravení.

Jezevčí tuk v tuberkulóze

Užitečný jezevčí tuk zabíjí bacil tuberkul a obnovuje tělo, které je touto chorobou vyčerpáno. Proto je tuk považován za nejlepší lék pro léčbu tuberkulózy mezi populárními recepty. Lékaři doporučují použít ji jako adjuvantní terapii - smíchejte jednu a půl lžíce slaniny s lžící mletého aloe se dvěma lžičkami kakaa a jedné brandy. Vezměte si směs, kterou potřebujete jednou denně.

Kontraindikace

Jezevčí tuk je velmi užitečný při léčbě kašle, ale liší se v kontraindikacích:

 • individuální intolerance;
 • problémy s játry, slinivkou břišní, žaludkem.

Lékaři nedoporučují užívat badger slaninu bez konzultace s odborníkem. Nepodávejte dětem a mladistvým nápravu bez důvěry v výsledek léčby, nedělejte si sirupy a krémy proti kašli z tuků těhotným a kojícím ženám. Pokud jste zažili alergii ve formě vyrážky, svrab, zažívací potíže nebo nevolnost, zastavte samoléčbu a navštivte lékaře: předepíše antialergické léky, poradí vám, abyste pili více tekutin.

Video: jak léčit jezevčí kašel

Zanechte Svůj Komentář