Jak zhubnout rychle teenager - dieta správné výživy s menu pro každý den a cvičení

Přebytek tělesné hmotnosti u dětí ve věku 12-17 let často způsobuje vrstevníky, rozvoj komplexů, inhibici fyzického vývoje. Pokud je nadváha způsobena podvýživou, nikoli zdravotními problémy, bude snadné spálit libry. Jak zhubnout rychle teenager, zhubnout bez vyčerpání diety, ale pouze prostřednictvím správné výživy a speciální cvičení?

Proč v dospívání dostat tuk

U dívek často dochází ke skoku hmotnosti spojenému s hormonálními změnami v těle. Změny nastávají v pubertě, která začíná ve 12-13 letech. Dívka rychle roste tuk v bocích, její pas se může rozšířit. Chlapci zřídka hromadí tukovou hmotu v důsledku hormonálních změn. Zřejmější příčiny nadváhy u adolescentů jsou nedostatek fyzické aktivity a přejídání.

Může dospívající dietu

Dívkám a chlapcům ve věku 10–17 let je přísně zakázáno přísně omezovat příjem kalorií a držet se diety. Během tohoto období se u dospívajících vyskytují hormonální změny, tělo rychle roste a vzniká svalový rám. Aby procesy probíhaly bez poruch, tělo potřebuje celou řadu hodnotných látek. Sport a normalizace stravy, tj. Přechod na správnou výživu, přispějí k dosažení požadovaných výsledků. Pro morbidní obezitu jsou zapotřebí speciální diety pro dospívající.

Rychlé hubnutí pro dospívající

Rodiče by měli pochopit, že je lepší zhubnout pomalým tempem: ne více než 0, 5 kg za týden nebo 2 kg za měsíc. V tomto případě je „rychlé“ relativní pojetí, protože adolescenti snadno zhubnou. Dítě se musí jen vzdát cukru, škodlivých produktů, jako jsou sušenky, hranolky, sody, různé občerstvení. Jak zhubnout rychle teenager bez rizika pro zdraví? Přednostně je domácí jídlo lehké, ale výživné a vyvážené v živinách.

Úbytek hmotnosti pro teenagery je kompletní bez cvičení. Mnozí mají dostatek plnohodnotných tříd ve třídách tělesné výchovy ve škole, a ještě lépe se zapsat do sportovní sekce, fitness, plavání nebo tance. V tomto scénáři se číslo rychle stane štíhlým a dospívající komplexy se rozpustí. Velmi důležitá je rodičovská podpora a pozitivní příklad rodinných příslušníků.

Rychlá strava

Významná dietní omezení pro teenagery by neměla trvat déle než jeden den. Bude to půst den, který může být uspořádán každé dva týdny. Od 15 let je tato strava pro dospívající mládež povolena:

 • Pohankové kefír. Ve večerních hodinách je třeba nalít vařené pohanky. Ráno, promíchejte s kefírem a můžete ho jíst. Chcete-li zhubnout, musíte jíst až 1, 5 kg obilovin a 1 litr kefíru denně.
 • Ovoce a bobule. Po celý den je třeba jíst sezónní ovoce a bobule. Preferovány jsou místní produkty: jablka, hrušky, broskve, meruňky, třešně atd.

Lehké diety

Můžete rychle zhubnout na chlapce nebo dívku bez vážných potravinových omezení. Je důležité, aby teenager snížil příjem potravy nebo zcela vyloučil potraviny, které nemají význam pro rozvoj mladého organismu. Patří mezi ně rychlé sacharidy a nezdravé tuky:

 • cukrovinky;
 • Pekařské výrobky;
 • Smažené, uzené, tučné potraviny;
 • polotovary;
 • alkohol a nápoje s nízkým obsahem alkoholu, energie, sycená voda.

Lehké diety pro mládež vám umožní jíst všechny zdravé potraviny a pokrmy. Musíte uspořádat alespoň 4 jídla. Odborníci na výživu poznamenávají, že porce by měla být nejméně 300 g plus nápoj. Pokud je příliš málo jídla, dítě se nedrží a bude mít lehké občerstvení. Chcete-li zhubnout, nejíst před spaním, optimálně uspořádat poslední jídlo tři hodiny před spaním.

Jaké jsou nebezpečné diety pro dospívající

Mladí chlapci a dívky nemohou snižovat počet kalorií ve stravě. Neptejte se ani na otázku, jak rychle zhubnout s dospívající dietou pomocí přísné stravy. Významným omezením ve výživě jsou tyto problémy:

 • Nedostatek draslíku, vápníku a bílkovin může rychle vyvolat problémy s pohybovým aparátem.
 • Harm dieta pro dospívající je v inhibici mozkové aktivity. S nedostatkem uhlohydrátů se koncentrace koncentrace rychle snižuje, schopnost rozumně myslet je otupená.
 • Touha co nejrychleji zhubnout často vede ke zhoršení kůže, vypadávání vlasů, křehkým nehtům.
 • Dlouhodobá strava může u dívek způsobit amenoreu.

Zeštíhlující doma pro dospívající

Mladí lidé by se měli zaměřit na pohybovou aktivitu a správnou výživu. Jak zhubnout teenager? Je velmi důležité organizovat denní režim: vstávat ráno a jít do postele ve stejnou dobu, jíst do hodiny. Důležitou roli při hubnutí je pohodu nočního spánku, takže je lepší se zavěsit před 22:00 a probudit se před 8.00. Ve škole musíte jíst, nejlépe plné hlavní jídlo. Aktivní v životě pomůže rychle se zbavit tělesného tuku.

Správná výživa pro hubnutí dospívající

Každodenní růst organismu, i když ztrácí váhu, by měl dostávat alespoň 2500 kcal nebo přibližně 65 kcal na 1 kg tělesné hmotnosti. Strava poskytuje příjem 400 g sacharidů (rychlé a pomalé), 100-110 g proteinů, 90-100 g tuku. Jak zhubnout do léta teenagera s pomocí správné výživy? Proces je třeba zahájit již od zimy, aby byl v horkém období. Zásady zdravé výživy:

 • Více než polovina bílkovin musí být živočišného původu. Dospívající musí jíst libové maso, vejce, tvaroh, ryby. Až 40% bílkovin pochází z rostlinných potravin: fazole, semena.
 • Přibližně 70% tuků vstupuje do těla dospívajícího z rostlinných zdrojů: ořechů, oliv, lnu a slunečnicového oleje. V plné stravě je máslo, zakysaná smetana, sýr.
 • Ze 400 gramů čistých sacharidů může být pouze 80 gramů rychlé (sladkosti). Zbytek - obiloviny, obiloviny, brambory, ovoce.
 • Teenager by měl každý den jíst 5 porcí ovoce a zeleniny. Množství mléčných výrobků v denní stravě - 3 porce. Ryby a červené maso jsou v nabídce 1-2 krát týdně.
 • Nejlepší jídla pro teenagera jsou dušená, vařená, dušená, pečená.

Cvičení pro hubnutí dospívající

Sportování by mělo být 2-3 krát týdně. Délka tréninku je 40-50 minut. Skládá se z následujících částí:

 1. Rychlé cvičení. Teenager provádí rotační pohyby s hlavou, pažemi, nohama, funguje dobře na všech kloubech a zahřívá svaly. Dřepy, ohyby, úseky jsou skvělé pro zahřívání.
 2. Hlavní část cvičení. Chcete-li zhubnout, musíte se rychle pohybovat, ale pokud se vaše zdraví zhorší, měli byste zpomalit a obnovit dýchání. Dělejte tato cvičení pro dospívající:
  • skákání se zvednutím rukou;
  • rychlé skákání přes švihadlo;
  • běží
  • bar;
  • horní a dolní lis;
  • jízdní kolo;
  • útoky;
  • kliky;
  • dřepy.
 3. Závěs. Dobře protáhněte svaly nohou, paží, šlach a břišní svaly.

Jak rychle zhubnout v létě teen

Házet přebytečnou váhu, pokud děláte všechny práce rychlým tempem. Chcete-li zhubnout do léta teenagera, musíte pravidelně vytrvat a cvičit. Minimálně sedět u počítače nebo u televize. Tento proces bude rychlejší, pokud zjistíte spojence: soutěž s mámou, tátou nebo přáteli bude vyzvána k akci. Pěší turistika, aktivní hry ve dvoře, návštěva sportovních sekcí - to je odpověď na otázku, jak zhubnout před teenagerovým létem.

Jídlo menu hubnutí teenager

V jídle musíte dodržovat opatření - jíst tolik, aby bylo plné. Adolescenti jsou náchylní k maximalismu, takže ve snaze o štíhlou postavu mohou rychle odmítnout jíst. Dieta pro hubnutí dospívající by měla být bohatá, různorodá. Ukázkové menu:

Den v týdnu

Snídaně

Oběd

Odpolední čaj

Večeře

Po

Omeleta, tvaroh s ovocem, kakaem

Kuřecí a rýžová polévka, bramborová kaše, pečený králík, bylinkový čaj

Hrst ořechů, kompot

Pečená ryba, dušená zelenina, čaj

BT

Krutony se sýrem, vařeným vejcem, rajčatovým salátem, okurkami, čajem

Borsch, pohanková kaše, kuřecí řízek, kompot

Jogurt, sendvič se šunkou

Vařené ryby, zeleninový salát, zelený čaj

CP

Ovesné vločky, masový sendvič, rajče, čaj

Zeleninová polévka, jáhlová kaše, hovězí guláš, celozrnný chléb, želé

Vařená vejce, plátek tvrdého sýra, kefír

Celozrnný chléb s hlávkovým salátem, vařené maso, čerstvé okurky, kompot

THU

Tvaroh a bobule kastrol, káva a mléčné nápoje

Kuřecí vývar, makarony z pevných tříd, kuřecí řízek, džus

Ovocný salát, nízkotučný jogurt

Mléko ovesné vločky, tvrdý sýr, bylinkový čaj

PT

Rýžová kaše s jablkem, vařeným vejcem, toastem, čerstvou šťávou

Polévka, pečené brambory, solené červené ryby, čaj

Slunečnicová semena, Letní salát: okurky, rajčata, zelenina, kuřecí řízek

Ryby, grilovaná zelenina, bylinkový čaj

So

Čočka, toast se sýrem a bylinkami, čaj

Boršč na hovězí, bramborová kaše, pečené kuře, kompot

Tvaroh s ovocem, sklenkou jogurtu

Pohanková kaše s mlékem, kakaem

Slunce

Omeleta se šunkou a žampiony, palačinky s marmeládou, kávový nápoj

Zeleninová krémová polévka, dušená krůta, zelný salát, kukuřice a zelenina, čaj

Rozmanité ořechy, kefír

Salát: sýr Suluguni, bulharský pepř, olivy, rajčata, okurky, čaj

Hubnutí tipy pro dospívající

Nalaďte se na skutečnost, že první výsledky budou viditelné po měsíci správné výživy, a to se považuje za rychlé. Způsoby hubnutí teenagerů nejsou stejné jako u dospělých. Je velmi důležité, aby mladí lidé ve věku 12-17 let jedli dobře a vyváženě, aby si udrželi aktivní životní pozici, a pak se tyto kiláry ani neshromadí. Nedovolte dehydrataci. K tomu vypijte až 1 litr vody kromě jiných kapalin. Pamatujte, že budete ztrácet váhu s celým tělem, ne samostatnou součástí.

Video: Správné hubnutí pro dospívající

Zanechte Svůj Komentář