Nystatin masť - návod k použití. Co pomáhá nystatinovaya masti pro děti i dospělé

Mnoho lidí má houbová onemocnění. Tato náladová nemoc není tak snadno léčitelná. Některé typy hub vyžadují použití léků s úzkým účinkem. Pro kvasinkové houby rodu Candida je tedy Nystatin destruktivní látkou.

Nystatin masť - instrukce

Nystatin je antibiotikum polyenové skupiny s antifungálním účinkem. Reaguje s houbami a má destruktivní účinek na membránu. Používá se k léčbě candidy kůže a sliznic a jako profylaktický prostředek pro nástup této choroby. Žlutá mast není absorbována sliznicemi, kůží, systémovým průtokem krve. Pro rektální a intravaginální léčbu se doporučuje dvakrát denně. Oficiální instrukce Nystatinu je povinná pro studium.

Pokyny Nystatin masť:

 1. Každá zkumavka se prodává v kartonové krabici, uvnitř musí být abstrakt od výrobce. Přípravek se užívá podle pokynů lékaře.
 2. Pro zvýšení farmakologického účinku jsou současně s použitím masti předepsány nystatinové přípravky uvnitř.
 3. Tablety nebo prášek se odebírají čtyřikrát denně. Celkový počet jednotek (jednotky akce): dospělí pacienti - od 500 tisíc do milionu, dávka pro dítě - ne více než 100 tisíc.

Obecné informace:

 • Složení: nystatin (15 g masti - 1, 5 milionu jednotek), bezvodý lanolin, bílý měkký parafín.
 • Indikace pro použití: je nutné použít léčivo k léčbě a prevenci kandidózy sliznice a kůže.
 • Forma výrobku: v hliníkových tubách (méně často - ve skleněných nádobách) 10, 15 nebo 30 g (v gramu mastí Nystatin - 100 tis. Jednotek).
 • Způsob aplikace: Na postižené místo naneste tenkou vrstvu masti, doba trvání léčby je 7-10 dní.
 • Doba použitelnosti: ne déle než tři roky, uchovávejte v chladničce, omezte přístup k dětem.

Nystatin masť - aplikace

Plesňová aktivita může být způsobena užíváním antibiotik (zejména se širokým spektrem účinku), poranění (kůže a sliznice) a špatné hygieny. Riziko: pacienti s bakteriózou, cukrovkou, metabolickými poruchami, chronickými infekcemi atd. Účinek léčiva má vysokou účinnost proti patogenním houbám. Léčivá látka má strukturu dvojné vazby s vysokou tropicitou ke struktuře sterolové membrány plísně. Molekula léčiva je uložena v buňce a ničí houbu. Použití přípravku Nystatin masti rychle tento problém řeší.

Nystatinová mast na drozd

Nystatin je předepsán pro drozd - to je jeden z nejpopulárnějších léků. Onemocnění patří k houbovým a dysbakteriózám, postihuje ústní sliznici, pohlavní orgány. Nystatin mast na drozd je předepsán lékařem, když se objeví první příznaky: silné svědění, výtok (sýrový), zarudnutí infikovaných oblastí. Nuance:

 1. Nystatinová mast na drozd se aplikuje externě na postižené místo dvakrát denně.
 2. Použití přípravku Nystatin se doporučuje po dobu nejméně 10 dnů.
 3. Při léčbě drozdů je alkohol zcela eliminován.
 4. Léčba drozdu Nystatin u žen nutně vedla kurzy.

Ženy jsou náchylnější k tomuto onemocnění. Často drozd nastane během těhotenství, když hormonální změny se vyskytují v těle, dysbacterioses jsou časté. Gynekologie při léčbě plísňových onemocnění používá nystatin ve formě masti, tablet, vaginálně dal svíčky. Muž může také dostat drozd a manželské páry se doporučuje podstoupit léčbu ve stejnou dobu. Pokud po dokončení kurzu, drozd nešel pryč, je třeba se poradit s lékařem pro další výzkum a určení onemocnění.

Nystatinová mast pro děti

Novorozeně hrozí riziko kandidózy. Infekce může nastat intrauterinně i postnatálně. Pediatrická kandidóza se projevuje u kojenců ve formě plenkové vyrážky tříselných, axilárních zón nebo vypadá jako podráždění na hladkých oblastech kůže (čelo, záda). Pro děti ve věku šesti měsíců je nejčastějším typem drozdů orální drozd. Zevnějšku se projevují tváře, dásně a rty v podobě skvrnek, které vypadají jako tvaroh.

Nystatinová mast pro děti se používá pouze externě, po konzultaci s dětským lékařem. Pro léčbu novorozenců a kojenců je lepší použít kapky nebo tablety naředěné vitaminem B12. Léčba by měla být zahájena ihned po zjištění příznaků, dětskému tělu je třeba rychle pomoci, jinak se infekce potopí do žaludku dítěte. K léčbě úst dítěte nepoužívejte mast!

Nystatinová mast pro stomatitidu

Účinek nystatinového léčiva při léčbě poškozených tkání dutiny ústní je způsoben jeho antibakteriálním působením. Stomatitis nystatin mast pomáhá, protože pokrývá postižené oblasti ochranným filmem, lokalizuje infekci a zabraňuje vzniku komplikací. Antifungální léky předepisuje lékař, který používají pouze dospělí pacienti.

Nystatin - kontraindikace

Oficiální výrobce v návodu pro léčivo uvádí následující kontraindikace přípravku Nystatin pro ženy: těhotenství (zejména první trimestr), kojení. Pro všechny pacienty je seznam následující: alergická reakce na lék, peptický vřed, pankreatitida, onemocnění jater (chronická závažná forma). Antifungální mast má vedlejší účinky (alergickou reakci) a špatnou kompatibilitu s některými jinými léky (například klotrimazolem).

Nystatinová mast - analogy

Nystatin masť nemá žádné kompletní analogy (podle struktury). Existují léky s podobným mechanismem účinku, které lze v případě potřeby nahradit krémem Nystatin. Plná náhrada je:

 • Funistatin, nejúčinnější náhražka;
 • Pimafucin může během těhotenství nahradit nystatin;
 • Metrogil;
 • Riboxin, specifikujte dávkování v návodu.

Cena nystatinové masti

Výrobek se prodává v lékárně na předpis. Můžete si objednat a koupit levně v internetovém obchodě, katalog nabízí léky v jakékoliv formě a dávce. Náklady na lékárny v Moskvě se příliš neliší. Cena nystatinové masti, tabulka srovnávací analýzy cen:

Náklady na Cena v rublech
trubička 15 gtrubice 30 g
Minimum30, 0068, 00
Průměr72, 0082, 00
V online obchodech42, 0065, 00

Video: Nystatin - aplikace

Recenze

Natalia, 24 let

Přečtěte si recenze, že během krmení, laktace, těhotné nystatin proti drozd může být přijata až po studiu a jmenování gynekologa. Můj lékař předepsal lék bez jakýchkoliv problémů, koupil jej za příjemnou cenu. Lékař stanovil, že potrava by měla zahrnovat bifidobakterie. Pomohlo to rychle a bez následků. Jsem rád.

Tatyana, 36 let

Čas od času na ochranu zdraví a prevenci používám tuto masti. Beru trochu (velikost nehtu), jedinou nevýhodou je mastná a špinavá. Dokonale zklidňuje sliznici, jednou dlouho tam byl drozd, já opravdu nechci. Nystatin je navíc poměrně levný a cenově dostupný. Můj gynekolog také radí.

Marina, 25 let

Četl jsem recenze o úžasném účinku této masti. Než jen léčit drozd, newfangled a inzerované prostředky mi pomohl, rozhodl se zkusit tento lék. Brzy žaludek bolelo, jak se ukázalo, že jsem měl vřed, ale drozd odešel velmi rychle. Vím, než uniknout z tohoto nepříjemného neštěstí v budoucnosti!

Zanechte Svůj Komentář