Zpracování zelí pro škůdce s chemickými nebo lidovými prostředky - pokyny krok za krokem

Šťavnaté zelné listy jsou zdrojem potravy pro mnoho škůdců. Jednání s nimi není často snadné, ale je to možné, pokud to uděláte včas. Zkušení zahradníci bojují se škodlivým hmyzem různými způsoby - s pomocí insekticidů a lidových prostředků bezpečnějších pro sklizeň a lidské zdraví.

Zelí zpracování lidových prostředků

Pest kontrola zelí lidových prostředků je velmi populární mezi zahradníky, protože jsou připraveny z improvizovaných složek, tak bezpečné pro lidi, rostliny, které nelze říci o chemických látkách. Existuje mnoho receptů na výrobu směsí, ale nejúčinnější jsou:

 • postřik roztokem octa a hořčice;
 • poprášení směsi popel-tabák;
 • zavlažování, zavlažování nálevů z kuřecího hnoje, cibulové slupky;
 • léčba mýdlovým roztokem, infuze žvýkačky;
 • postřik roztokem amoniaku atd.

Z slimáků a slimáků

 • Hořčičný prášek (160 g), ocet (125 ml) se rozpustí v kbelíku s kapalinou (10 l). Ošetření zelí pro škůdce s octem a hořčicí se provádí metodou zavlažování. Mezi řadami lůžek můžete jednoduše posypat práškovou hořčicovou mouku, postup opakujte denně, dokud se zcela nezbavíte hlemýžďů a slimáků.
 • Čpavek pomůže nejen ochránit rostliny před slimáky, mšicemi, hlemýžďy, křískovitými mouchami, ale také působit jako vrchní obvaz. Nalijte 50 ml alkoholu do nádoby s vodou (10 l), zamíchejte. Nastříkejte zelí a listy ze spreje.

Od zelí a kopečků

Zpracování zelí z lopatek, motýlů, zelí je třeba provést na samém začátku svého letu, jinak se larvy ocitnou uvnitř hlavy a sníží se zevnitř. Recepty na škůdce:

 • Rozpusťte v 10 litrech vody 1 lžíce. drcené mýdlo, přidejte 2 lžíce. Já popel ze dřeva, zamíchejte. Použití pro postřik.
 • Naplňte 1 díl holubice pěti díly vody. Když je to v pohodě, namáhejte. Večer zalijeme zelí.

Od mšic

K ochraně zelí z mšic pomáhají popel a tabákový prach. Je důležité, aby byl popel čerstvý a nebyl skladován déle než rok. Poté, co déšť zvlhčil, nepředstavuje nebezpečí pro škůdce. Je nutné použít prostředky:

 • Popel (300 g) se smísí, nalije se 10 litrů kapaliny, vaří se 20 minut. Nechte vychladnout, trvejte na tom. Kmen, posypeme vývarem zelí, listy.
 • Smíchejte popel, tabákový prach (každý 250 g), mýdlo na prádlo a hořčici (1 polévková lžíce). Nalijte kbelík horké vody (10 litrů), promíchejte, nechte působit 24 hodin. Kmen, sprej rostliny ve večerních hodinách.
 • Mezi řádky lůžek můžete posypat suchým tabákovým prachem listy zelí a věnovat zvláštní pozornost oblasti v blízkosti kořenů.

Univerzální recepty

Zpracování zelí z housenek, mušek, slimáků, mšic, zelí lze provádět pomocí univerzálních nástrojů:

 • Nalijte 200 g kuřecího hnoje s deseti litry kapaliny, promíchejte, nechte působit 24 hodin. Nafouknuté zelí se postříká vodou.
 • Naplňte 500 g cibulové slupky vařící vodou (4 l), nechte 2–3 dny. Přidejte 1 polévkovou lžíci. Já rozdrcené dehtové mýdlo, zavlažujte rostliny každých 4-5 dní.

Použití insekticidů

Pokud existuje mnoho škodlivého hmyzu na zelených postelích, použití lidových prostředků může být neúčinné. V tomto případě se doporučuje používat insekticidy:

Jméno

Způsob použití

Jaké škůdce

Decis

0, 35–0, 5 g / 5 l - objem pro postřik je 100 m2. m. přistání.

Kapusta, louka, blecha, ničí larvy a dospělé.

Malathion

60 g Malathionu zřeďte v 10 litrech kapaliny. Použití pro postřik.

Moth moth, weevils, whitefly.

Iskra-M

4 ml léku se rozpustí v 1 litru vody. Pro postřik 100 m2. m. přistání budou vyžadovat 4-8 litrů roztoku.

Ochrana před larvami a dospělými poskytuje lopatka, síh, můra, moucha melounu.

Fury

1 ml Fury se zředí v 1 litru kapaliny. Pro zpracování 100 metrů čtverečních. m. přistání potřebují 2 litry roztoku

Můra, blecha, mořský jazyk, tsvetoyed, poskytuje ochranu před larvami a dospělými

Video

Zanechte Svůj Komentář