Shugaring - recept na těstoviny doma. Shugaring recepty doma, videa a fotografie

Každá dívka má takový problém jako nechtěné vlasy, které bude velmi obtížné se zbavit pomocí běžných domácích metod. Kosmetické salony nabízejí širokou škálu depilačních metod: speciální krémy, voskové pásky, laserové odstranění. Ale mnoho z výše uvedených manipulací způsobuje takový důsledek jako zarostlé chlupy, což dále přináší spoustu nepříjemností.

Co je to shugaring

V poslední době mnoho lidí slyšelo tento způsob depilace, jako shugaring. Ačkoliv se to objevilo v salonech tak dávno, orientální krásy ji používaly k odstranění nežádoucí chlupatosti. Tam je legenda že Cleopatra sama vyvinula shugaring recept. Tento způsob epilace zahrnuje aplikaci mraženého cukrového sirupu (normální karamel) na kůži, a pak s ostrým pohybem je odtržen spolu s nechtěnými chlupy. Shugaring je metoda, která je v zásadě podobná voskování, ale má delší a hladší účinek.

Výhody odstraňování cukrových vlasů

Byly vyvinuty desítky metod, jak se zbavit tělesných vlasů, a každý z nich má svůj vlastní účinek. Je důležité, aby každá žena našla způsob, který jí nezpůsobí nepříjemnosti, a zachrání dosažený výsledek po nejdelší možnou dobu. Takové vlastnosti a takový způsob odstraňování chlupů, jako shugaring. Má následující výhody:

 1. Nízká cena. Chcete-li tuto manipulaci provádět doma, potřebujete přísady, jako je cukr, voda a citronová šťáva. Pokud připravíte složení 1 kg práškového cukru, pak to bude stačit na 6 měsíců.
 2. Žádné alergie. Shugaring recepty zahrnují použití pouze přírodních složek, které neobsahují barviva, různé přísady a umělé nečistoty, protože alergická reakce chybí ani na nejcitlivější pokožce, která je náchylná k vyrážkám.
 3. Nízká míra úrazu. Shugaring je procedura, při které klient prakticky nepociťuje žádné bolestivé pocity, které nelze říci o epilaci vosku. Zde se odstraní pouze chlupy a kožní buňky zůstanou nedotčeny. Pro zajištění kvalitní depilace je nutné, aby její délka nepřesahovala 2 milimetry. Shugaring - manipulace, po které byste se neměli bát o popáleniny, zarudnutí a rozšířené cévy.
 4. Neexistují žádné zarostlé chlupy. Shugaring vám umožní dosáhnout zcela hladké pleti po dobu až 20 dnů. Kromě toho nedochází k zánětům a tvorbě zarostlých chlupů. Důvodem je to, že k odstranění dochází při růstu vlasů, takže nedochází k zakřivení rostoucích vlasů.

Jak udělat shugaring doma

Poté, co jste připravili nástroj pro shugaring (populární recepty pro odstranění karamelových vlasů budou uvedeny níže), je třeba ho ochladit, a pak pokračovat na přímou epilaci. Provádět takový postup opravdu nezávisle doma. Technika shugaringu zahrnuje následující posloupnost akcí:

 1. Předpřipravte oblast, kde se epilace uskuteční, pomocí dětského prášku nebo běžné mouky.
 2. Správně promíchejte malými kuličkami karamelu prsty, pak bude schopen získat vynikající plasticitu.
 3. Naneste ji na oblast kůže, kde je nežádoucí vegetace ve směru proti růstu vlasů.
 4. Počkejte několik sekund a odtrhněte karamel ostrým pohybem na růstu vlasů.
 5. Pro provedení postupu je povoleno jak ruční, tak použití tkáňových proužků. Je-li směs navlhčena, je nutné ji zahřát ve vodní lázni a poté vlasy opět odstraňovat.
 6. Na konci procedury odstraňte zbytky z povrchu kůže horkou vodou.

Pokud porovnáte shugaring s voskem, nezpůsobí ostrou bolest a nepohodlí. Postupem času může být postup zcela bezbolestný a množství vlasů s každou manipulací se snižuje. Pro ty, kteří se rozhodnou udělat shugaring poprvé, je lepší začít s depilací na nohou, a poté jít do podpaží a oblasti bikin.

Shugaring těstoviny recepty

Většina dívek provádí proceduru k odstranění nežádoucích vlasů v salonech. K dnešnímu dni je snadné odhalit a přesunout. Takové odstranění chloupků ve specializovaných institucích krásy není levné, i když náklady nejsou příliš vysoké. Z tohoto důvodu se mnoho dívek snaží přizpůsobit a přesouvat doma sami. Nejoblíbenější jsou následující recepty:

 • S kyselinou citrónovou. Pro přípravu kompozice pro shugaring potřebujete následující produkty: granulovaný cukr - sklenici, kyselinu citrónovou - 1, 5 lžičky, vodu - 2 lžíce. Umístěte všechny ingredience do hrnce a zapněte pomalý oheň. Přípravek musí být čas od času míchán, aby se cukr úplně rozpustil. Pokračujte v míchání, dokud se směs nestane medovou barvou. Konzistence karamelu pro shugaring by měla být tlustá, aby bylo možné míč otáčet. Pro ty, kteří se chystají použít tkaniny pásky, složení nemusí být vařené, bude to ukázat jako kapalné. Proč je lepší používat kyselinu citrónovou a ne šťávu? Jeho výhodou je, že není nutné odhadnout koncentraci, protože citrony různých odrůd mají odlišnou kyselost.

 • Cukrová pasta pro 10 lžíce cukru v mikrovlnné troubě. Pro přípravu takového nástroje pro shugaring je snadné, pokud se skladujete na následujících složkách: cukr - 250 g, voda - lžíce, citronová šťáva. Proces vaření je podobný předchozí verzi. Pokud jste náhle vynechali, a barva karamelu se stala tmavě hnědou, pak to znamená, že to strávil a stal se velmi pevný.
 • Vaření těstovin bez citronu s medem. Připravte si následující produkty: cukr - 250 g, med - 2 lžíce, voda - 1/3 šálku. Všechny ingredience se smíchají v pánvi a dodržují všechny stanovené proporce. Je nutné být velmi opatrní s vodou, proto je lepší ji vzít v menších množstvích, aby nedošlo k přehánění. Nádobu položte na nízkou teplotu a neustále míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Přípravek přiveďte k varu, zakryjte a nechte ho tát dále. Průměrná doba přípravy přípravku pro shugaring je 15-30 minut. Když je cukr karamelizován a hmota zhnědne, může být pánev odstraněna z tepla. Nepoužívejte trávicí prostředek, karamel by měl být plast.
 • Smíchejte najednou s octem. Chcete-li získat složení, které je třeba zásobit na tyto produkty: cukr - 6 velkých lžíce, ocet - lžíce, voda - 2 velké lžíce. Takové složky shugaringu, jako je cukr a voda, by měly být umístěny v hrnci, položeny na sporák. Směs se vaří na mírném ohni, za stálého míchání. Když hmota získá zlatou barvu, můžete přidávat ocet, po kterém se stíny shugaringového produktu stmívají a jeho konzistence bude viskózní. Vyjměte nádobu z kamen a počkejte, až karamel vychladne.

Funkce Shugaring

Důležitou vlastností odstraňování chlupů je absence barviv a jiných chemických prvků, takže postup shugaringu je zcela bezpečný. Pokud porovnáme odstranění karamelových chlupů s jinými metodami depilace, je léčba prováděna ve směru růstu nežádoucí vegetace na těle. Díky tomu je možné odstranit zarostlé chlupy a zapomenout na ně.

Shugaring je nejhygieničtější postup, protože složení cukru dezinfikuje pokožku a minimalizuje riziko infekce. Kromě toho, cukrová pasta slouží jako specifický peeling, který pomáhá odstranit nejen vlasy, ale i mrtvé kožní buňky epidermis. Výsledkem této manipulace je hladká a sametová kůže. Výsledný účinek trvá 2-3 týdny.

Podívejte se na tipy, co dělat, když se objevily vaše zarostlé chlupy.

Kde a jak moc je postup v salonech Moskvy

Ačkoliv se shugaring opravdu dělá doma, mnoho dívek preferuje epilaci v salonu. V současné době se tento postup provádí téměř každý salon. V Moskvě, oni oplývají, tak každá žena módy může si vybrat “dům krásy” vhodný pro sebe. V ruském hlavním městě je možné provádět shugaring v následujících salonech:

 1. Studio El L. Cena od 150 do 1200 rublů (vše záleží na oblasti, ve které se plánuje provádět shugaring). Adresa: Leninsky Prospect, st. Vavilova, d.4.
 2. Studio Silk. Cena od 500 do 2500 rublů. Místo: m. Mayakovskaya, st. Tverskaya, 30/2.
 3. Osmé přání. Cena je 400-1700 rublů. Adresa: st. Malá Bronnaya, 13.
 4. Arena SPA. Náklady na 700-2700 rublů. Místo konání: 10. výročí října, 11.
 5. Blaženost. Cena 700-2500 rublů. Adresa: Malý Palasevsky pruh, 4.

Video tipy na použití cukrové pasty pro depilaci

Cukr shugaring je speciální typ epilace, který se skutečně provádí doma a šetří peníze za návštěvu salonu. Úspěch postupu závisí na řádně připraveném nástroji. Máte-li pochybnosti o svých schopnostech, můžete si koupit hotové těstoviny. Vynikající možností by byly fondy, které zahrnují bylinné extrakty a éterické oleje.

Zanechte Svůj Komentář