Užitečné vlastnosti Spermaceti krém - složení a výsledky aplikace na kůži obličeje s fotografií

Anonim

Dříve byl krém s takovým pikantním názvem téměř hlavním kosmetickým přípravkem pro ženy během sovětských časů. Byl vyroben z spermaceti získaného v důsledku ochlazování velrybího oleje (spermacetického oleje) získaného z hlavy spermií velryb. Nyní je lov modrých obrů zakázán. Moderní průmysl nemůže nyní dělat spermaceti krém používat přírodní velrybí tuk, takové syntetické analogy jako cetyl palmitate nebo ketalan se objevili.

Co je spermacetový krém

Jméno jeho prostředků přijaté od slov "spermie" a "velryba" (přeloženo z řečtiny). Dlouhou dobu si kosmetologové mysleli, že používají spermie spermií. Později se chyba otevřela, ale název byl zachován. V SSSR měly kosmetické výrobky vysokou kvalitu. Kosmetický make-up byl velmi ceněn ženami. Vzhledem k jedinečným vlastnostem tohoto krému byl nazýván téměř zázračný lék.

Spermaceti je látka podobná vosku extrahovaná z vaku v hlavě velryby. Tento tuk spermií obsahuje glyceroly a alkoholy. V kontaktu se vzduchem, spermaceti stane se tlustý a nažloutlý. On dělal svíčky a krémy s anti-pobuřující akce, které podporují hojení. Výhodou krému - schopnost proniknout hluboko do kůže, naplnit ji živinami a zvlhčující.

Konstantní průmyslově-lov lovu velryb vedl ke skutečnosti, že velryby spermií v oceánech začaly docházet. Úbytek obyvatelstva, který ohrožuje tento druh, vedl k zákazu jejich zabíjení. Nelze použít přírodní velrybí olej pro výrobu krémů. Účinnost spermaceti nutila průmysl hledat náhradu. V moderních kosmetických přípravcích se používají účinné látky Kitalan, cetyl palmitát, přírodní oleje (jojoba, kakao), včelí vosk a přírodní lanolin.

Složení

Spermacetium krémy byly považovány za efektivní produkt péče o pleť během sovětské éry, a pak věděli hodně o výrobě kvalitního výrobku. Složení a nyní obsahuje jednoduché, ale časem prověřené složky, z nichž hlavní je spermaceti. Dalšími přísadami jsou kosmetické oleje, které hydratují a zjemňují pokožku a léčivé byliny:

  • Cetyl palmitát, známý jako spermaceti-ersatz, je syntetická složka.
  • Přírodní olivový olej je přírodní hydratační krém, který má výživné vlastnosti.
  • Lanolin, který se vyskytuje na ovčí vlně, má změkčující účinek.
  • Včelí vosk - podporuje omlazení pleti.
  • Bronitrol - pomáhá v boji proti patogenům.
  • Vazelína - zvlhčuje, vrásky.

Užitečné vlastnosti

Spermaceti vykazuje protizánětlivý účinek, krémy mají regenerační vlastnosti. Produkt bude nejlepší volbou pro suchou pokožku. Odpovídající jeho chybnému jménu, spermaceti má některé spermie účinky. Ženy toto tajemství znají. Spermie má čistící účinek na pokožku. Spermaceti má stejnou vlastnost. Vyživuje pokožku, pomáhá zmírňovat podráždění. Hlavní složkou moderních přípravků spermaceti jsou náhražky přírodního tuku z velryb.

Spermaceti masť pomůže zbavit se spálení sluncem, odstraní svědění z bodnutí hmyzem. Nástroj bude užitečný v zimě, aby se zabránilo popraskání a omrzlinám. Spermaceti má schopnost zvlhčit, zjemnit pokožku, normalizovat mazové žlázy. Nástroj má tukovou konzistenci a používá se i pro aplikaci na rty, krk a dekolt. Kosmetičky pracují neúnavně na zlepšení produktů spermaceti, nyní neobsahují chemické přísady, které mohou vyvolat alergickou reakci.

Indikace pro použití

Kosmetické přípravky s umělým spermacetem se doporučují pro každodenní péči o pleť. Tyto přípravky pomáhají obnovit kožní struktury, zabraňují vzniku vrásek, zmírňují pocit sucha. Kosmetika Spermacet uklidňuje pokožku, odstraňuje mírné podráždění a zarudnutí, podporuje regeneraci a je vhodná pro udržení normální zdravé kůže.

Doporučení pro použití spermacetového krému

Spermaceti lze použít na jakýkoliv typ pleti. Dobře se hodí pro starší lidi, protože hydratuje a obnovuje pružnost pokožky. K tomu, před odchodem do postele, musí být lék s spermaceti aplikován na celou tvář. V zimě a na podzim, krém pomůže citlivou pokožku, aby se zabránilo popraskání a omrzliny, tvořící ochranný film na kůži. Za tímto účelem se lehce aplikuje půl hodiny před odchodem. Tak, že po žádné mastné skvrny na oblečení, měli byste odstranit zbytky prostředků s ubrouskem.

Návod k použití krému

Nejprve se doporučuje čistit pokožku. Je nutné aplikovat prostředky bez silného broušení, snadno a opatrně, čekající, až se absorbuje. Při prvním použití je třeba dbát na to, aby byly možné jednotlivé reakce na jednotlivé složky. Použijte malé množství. Pokud se objeví svědění nebo vyrážka, okamžitě omyjte postižené místo, pokud reakce nezmizí, měli byste se poradit s lékařem.

Recenze Spermacetium krémů

Jméno

Výrobce

Formulář vydání

Charakteristiky

Domácí spermacetový krém

"Neva kosmetika"

Prodává se ve zkumavkách po 40 ml.

Obsahuje lanolin. Obsahuje včelí vosk, který zvyšuje hydratační účinek. Lék má podobné vlastnosti jako lanolinové krémy, díky čemuž je kůže pružnější.

Výživný krém na obličej

Modum / Classic

Prodává se ve zkumavkách po 75 ml.

Mezi ingredience: cetyl palmitát, eliminuje pocit těsné kůže a loupání. Rychle vstřebává, může být použit pro normální pleť.

Krém na obličej a krk

"Efekt"

Objem 44 ml.

Má hydratační účinek, pomáhá regeneraci, má účinný výživný účinek.

Krém s pšeničnými klíčky z vrásek a akné

Zelená lékárna

Objem 250 ml.

Hluboce zvlhčuje a dokonale vyživuje. Obsahuje ovocné kyseliny. Má vysoký obsah olejů, včetně kokosu. Obsahuje výtažky z lískových oříšků, arnica.

Kosmetika Neva

Značka Nevskaya Cosmetics byla jednou z prvních, která vyráběla kosmetiku v Rusku. Rok narození značky může být podmíněně uvažován v roce 1939, poté byl závod otevřen, který vyráběl mýdlo a svíčky. Zpětná vazba na zboží vyrobené na něm byla pozitivní. V roce 1992 se objevil oficiální název „Neva Cosmetics“. Značka nyní vyrábí asi 50 druhů kosmetických přípravků, mezi nimiž je také populární lék na kůži spermaceti. Má příjemnou vůni, snadno se aplikuje, rychle vstřebává a cena za ni je nižší než cena drahých zámořských krémů.

Kontraindikace

Spermaceti má některé kontraindikace. Ti, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím nebo nesnášejí žádné složky přípravku, by jej měli používat se všemi preventivními opatřeními. Chcete-li zjistit individuální intoleranci, musíte dát trochu ohybu na ohybu lokte. Pokud po několika hodinách na tomto místě není zarudnutí, produkt lze považovat za bezpečný. Vzhledem k tomu, že alergická reakce na spermacet se vyskytuje zřídka, lze tento nástroj považovat za dětinský.

Vedlejší účinky

V přítomnosti individuální intolerance krém spermaceti může způsobit podráždění kůže, vyjádřené ve formě vyrážky a zarudnutí. Aby se takovým fenoménům vyhnuly, pozorně si přečtěte složení produktu pro přítomnost toho, co může způsobit alergie, a hodnocení zákazníků na webu. Pokud se nic nenajde, ale přetrvávají obavy, pak může být krém zkontrolován na osobní přenositelnost způsobem popsaným výše.

Cena

Kosmetika s spermaceta potěší mnoho žen nejen kvalitou. Ceny produktů nejsou o nic méně atraktivní. Sklenice smetany si může dovolit i ty nejskromnější rozpočtové prostředky. Krém je možné objednat na internetových stránkách výrobců na internetu, kde jsou katalogy kosmetiky s cenou výrobku a hodnocení zákazníků. Mnozí dávají přednost nákupu v internetovém obchodě, lékárně nebo kosmetických obchodech.

Produkt

Cena, v rublech

Krém spermacetový, kosmetika Neva

30-50

Krém na obličej, klasický

80

Krém na obličej a krk, Účinek

20

Anti-vrásky a akné krém s pšeničné klíčky, zelená lékárna

100

Krém pro suchou a normální pleť, OvisOlio

65

Video