Jak zkontrolovat, zda telefon neobsahuje viry - metody skenování

Mobilní zařízení značně zjednodušila přístup osob k internetu. Z jakéhokoli tabletu nebo telefonu můžete jít online a poslouchat hudbu, sledovat film, přečíst si nejnovější zprávy. Operační systém pro správu miniaplikací se vyvinul, stal se složitějším, funkčnějším a útočníci využili této možnosti a vytvořili viry pro telefon. Kradou osobní údaje, mohou sledovat akce uživatele, takže byste se jich měli okamžitě zbavit.

Způsoby kontroly telefonu na přítomnost virů

Akce mobilního malware jsou podobné chování na osobním počítači: systém se zpomaluje, reklamy se začínají objevovat tam, kde by neměly být, další internetový provoz se vynakládá, některé aplikace přestávají fungovat. Kontrola výskytu virů v telefonu by měla být prováděna pomocí speciálních programů, které jsou schopny najít podezřelý soubor JavaScriptu nebo soubor APK. Modul gadget můžete zkontrolovat několika způsoby:

 1. Využití mobilních aplikací. Hlavní vývojáři antivirového softwaru vytvořili mobilní verze svých programů. Některé z nich jsou placené, jiné mají jednorázové zkušební verze, například Kaspersky, Dr.Web, Avast atd. Pracují se všemi operačními systémy (Android, iOS, Mobile Windows), stačí je zkontrolovat v telefonu.
 2. Léčba přes osobní počítač nebo notebook. Programy na ochranu počítače mohou kontrolovat vyměnitelná média, například jednotku USB Flash, disk CD-ROM, archivy nebo telefon. Chcete-li to provést, musíte připojit miniaplikaci přes drát k počítači a zkontrolovat pomocí antivirového programu.
 3. Služby pro online kontrolu. Některé zdroje nabízejí kontrolu telefonu, zda neobsahuje viry bez instalace programu, jednoduše zadáte nezbytný soubor, který vás činí podezřelými a skenuje jej. Podstatnou nevýhodou je, že na smartphonu je spousta souborů a infikované soubory nelze rychle najít.

Mobilní antimalware ochrana

Vývoj a popularita telefonů vedla ke vzniku trojských koní, červů a škodlivých skriptů javascriptu. Dříve, útočníci nemohli krást osobní údaje, přístupové kódy, ale s přístupem operačních systémů na funkční až Windows, otevřel "dveře" pro pronikání virů. Existují dva hlavní typy preventivní ochrany vašeho gadgetu před škůdci:

 1. Antivirový program. Většina telefonů nemá předinstalovanou ochranu a uživatel musí koupit nebo vyhledat specializovaný software. Tyto programy zpravidla poskytují komplexní ochranu vašeho zařízení proti všem typům škodlivých akcí v automatickém režimu: červy, trojské koně, rootkit, krádeže dat. Mezi nejoblíbenější možnosti patří produkty společnosti Kaspersky, Dr.Web, Avast. Stačí nainstalovat aplikaci do telefonu, spustit ji a bude neustále kontrolovat nové i staré soubory, což omezuje aktivitu infikovaných nebo podezřelých souborů.
 2. Firewall (firewall). Tato část ochrany nedetekuje existující viry, hlavním úkolem je zabránit vniknutí do zařízení. Spárováno s antivirovou bránou firewall poskytuje maximální ochranu telefonu.

Jak zkontrolovat telefon kvůli virům prostřednictvím počítače

Škodlivý software ovlivňuje moderní zařízení, není možné najít červ na starém tlačítkovém zařízení. Viry byly vyvinuty, aby ukradly vaše osobní údaje, takže jejich hlavním úkolem je proniknout do operačního systému, zamaskovat a jednat nepozorovaně uživatelem. Dříve, pouze mobilní telefony na Android trpěl útoky, ale nyní je hrozba pro majitele produktů Apple. Pokud virus vstoupil do jádra systému a telefon odmítá fungovat, zbývá pouze zkontrolovat počítač.

Prostřednictvím nainstalovaného antivirového programu

Pokud vám záleží na zabezpečení počítače, měli byste mít program na ochranu před škodlivým softwarem. Lze jej také použít k čištění telefonu před viry. Chcete-li zkontrolovat miniaplikaci, budete potřebovat kabel USB pro připojení a nastavení režimu „vyměnitelné jednotky“ (jako je jednotka USB flash). Potom můžete spustit skenování a skenování mobilních souborů. Chcete-li pracovat správně, musíte nastavit režim ladění na YUSB:

 1. Otevřete nastavení telefonu.
 2. Spusťte sekci „pro vývojáře“, může se také nazývat „vývojářské možnosti“ nebo „vývoj“.
 3. Aktivujte položku "Debug USB".

Některé modely telefonů nemají takovou sekci, bude třeba ji dále aktivovat. Toto je kořenový režim, který podle tvůrců mobilu nepotřebuje běžného uživatele, takže byl skryt. Režim vývojáře můžete otevřít následujícím způsobem:

 1. Otevřete nastavení a klikněte na "O telefonu".
 2. Přejděte dolů na řádek „Číslo sestavy“.
 3. Klikněte na něj v řadě 5-6 krát.
 4. Zobrazí se oznámení o tom, kolikrát ještě potřebujete klepnout.
 5. Po požadovaném počtu kliknutí je aktivován režim vývojáře.

Poté aktivujte režim disku tak, aby byl počítač určen počítačem jako 2 disky (hlavní paměť a SD karta, pokud existuje). Pak stačí kliknout pravým tlačítkem myši, vybrat ze seznamu skenování nebo skenování pomocí softwaru, který jste nainstalovali. Antivirus dokáže zkontrolovat všechna data ve vašem mobilním telefonu, identifikovat potenciálně nebezpečné a škodlivé soubory.

Použití nástroje Windows Defender Utility

Počítače, které běží na operačním systému Windows mají speciální nástroj pro ochranu před viry. Dodává se s instalačním programem a plní funkce standardního antivirového programu. Když telefon připojíte podle výše uvedeného popisu, takže je definován jako vyměnitelná jednotka. Dále je akční algoritmus následující:

 1. Připojte svůj přístroj pomocí kabelu USB.
 2. Před kontrolou doporučujeme odstranit celou mezipaměť z prohlížeče, který používáte. To se provádí v záložce "Aplikace" v nastavení telefonu.
 3. Otevřete Explorer, klikněte na jednotku, která odpovídá připojenému mobilu, klikněte pravým tlačítkem myši.
 4. Objeví se kontextové menu, zvolte "Scan".
 5. Skenování můžete spustit z oznamovací oblasti v levém dolním rohu. Klikněte na ikonu "Windows Defender" a spusťte "Speciální skenování". Poté vyberte jednotku, která odpovídá vašemu telefonu.

Zkontrolujte, zda se v mobilní aplikaci nenachází viry

Škodlivý software se často chová skrytě a neprovádí "gadget" práci úplně. To vám umožní testovat pomocí speciální telefonní aplikace. Hlavní antiviroví vývojáři vydali nástroje pro instalaci na mobil. K dispozici jsou volné ořezané verze, které jsou na chvíli k dispozici nebo nemají plnou funkčnost. Můžete si koupit plný antivirus se všemi funkcemi. Chrání telefon v reálném čase, pomáhá kontrolovat soubory při podezření na infekci.

Telefon založený na jazyku Java

Existuje jen velmi málo takovýchto zařízení, ale pokud jste vlastníkem takového mobilního telefonu, pak se penetrace aplikací Java stává běžnou variantou infekce. Telefon se při spouštění aplikací pokouší posílat podivné SMS, provádí neoprávněné telefonní hovory, po kterých jsou z účtu vybírány peníze. Struktura systému Java je velmi jednoduchá, takže pro něj nejsou žádné speciální antivirové programy. Odstranění podezřelého souboru se provede ručně.

Zařízení s operačním systémem Symbian

Tento operační systém byl aktivně využíván pro první smartphony až do roku 2010. Na jeho místě přišel efektivnější, rychlejší a všestrannější operační systém Android. Symbian nemá žádnou podporu ani další rozvoj. Pokud máte v tomto operačním systému staré zařízení, můžete zařízení kontrolovat a chránit pomocí následujících programů:

 1. Defenx Mobile Security. Jedná se o celou řadu programů, které chrání váš smartphone před škodlivým kódem: anti-spam, anti-krádež, anti-virus.
 2. Dr. Web Antivirus. Mobilní verze slavného antiviru. V současné době považován za nejsilnější pro tento OS, certifikovaný Ministerstvem obrany Ruské federace.
 3. Kaspersky. Aplikace je určena speciálně pro přepínače. Poskytuje ochranu před všemi typy škodlivých činností.

Android smartphone

Po dlouhou dobu viry pro operační systém Android neexistovaly, ale rozšířená popularizace OS přitahovala hackery. Běžným jevem je pronikání trojských koní, které doplňují hry, prohlížeč, aplikace, další reklamy, přesměrování na stránky třetích stran. V aplikaci Google „Market“ existuje mnoho možností pro mobilní aplikace pro ochranu telefonu. Můžete si vybrat kterýkoliv z nich, abyste zkontrolovali viry:

 • Kaspersky;
 • Dr.Web;
 • Avast;
 • Mobilní zabezpečení;
 • Norton Security.

Tyto možnosti jsou k dispozici ke stažení zdarma. Nainstalujte aplikaci do zařízení a spusťte ji. Dále program provede úplnou kontrolu telefonu, identifikuje nebezpečné soubory a odešle je do karantény. Pak můžete ručně zkontrolovat všechna jména, vybrat ty, které je třeba okamžitě odstranit, které se pokusit vyléčit a které se vrátit do složky (pokud se sem náhodou dostali). Doporučujeme ponechat antivirové programy v režimu ochrany v reálném čase.

Top Virus Scanner Software - Top 5

Telefon můžete zkontrolovat, zda neobsahuje škodlivé soubory, a to pomocí aplikací, které jsou prezentovány na trhu Play Play nebo prostřednictvím počítače. Existuje spousta možností programu, ale některé z nich jsou považovány za nejlepší a mají maximální efektivitu. Uživatelé ponechávají vyhodnocení na nástroje, což se stává základem pro kompilaci TOP 5 populárních antivirových programů. Níže jsou uvedeny možnosti pro aplikace, které jsou požadovány mezi majiteli mobilních telefonů.

G Data Internet Security

Programy se širokou funkčností, včetně možnosti mazání dat nebo blokování ztraceného zařízení, určuje umístění zařízení, funkci blokování SMS zpráv, volání. Aplikace má vestavěný rodičovský kontrolní systém, šifrovací komponentu. Program nemá možnost ukládat data do cloudového úložiště nebo na SD kartu. Anti-virus je pravidelně aktualizován a může vydržet 99% ze 100 známých škodlivých souborů, které nebyly vytvořeny dříve než před 4 týdny.

Kaspersky Internet Security

Verze pro Android je distribuována prostřednictvím aplikace Market ve dvou verzích: placená a bezplatná. Laconic design styl je intuitivní pro osobu. Náklady na zdroje při vyhledávání, provádění ochrany je minimální. Zkušební verze je k dispozici prvních 30 dní po instalaci, všechny funkce jsou otevřené:

 • webový filtr;
 • Anti-virus scanner, monitor;
 • funkce blokování přístupu k osobním údajům, kontrola sms;
 • černý seznam nežádoucích kontaktů.

Po skončení zkušební doby se některé funkce stanou nedostupnými, viry můžete zkontrolovat pouze při ručním spuštění. Mezi nevýhody patří nedostatek skenování datového provozu, zabezpečení bezdrátové sítě. Není možné blokovat přístup ke specifickým aplikacím. Mezi výhody patří široká škála nastavení ochrany, spolehlivost značky, což ocení uživatelé.

Avast mobilní zabezpečení

Nástroj je distribuován na placeném a bezplatném základě. Jednoduché, intuitivní rozhraní, při prvním spuštění budete muset přijmout licenční smlouvu a okamžitě začít skenovat soubory. Rozsah funkcí Avast Mobile Security je následující:

 • obrazovka;
 • optimalizace systému;
 • firewall pro monitorování provozu, síťových připojení;
 • antivirový monitor, skener;
 • proti krádeži;
 • geofesing;
 • blokování kontaktů;
 • oprávnění k přístupu k aplikacím;
 • bezpečnostní poradce.

Program zálohuje SMS, osobní kontakty, volání, aby nedošlo ke ztrátě dat. Placená verze se liší tím, že může provádět neomezený počet blokačních aplikací, odstraňuje nežádoucí reklamy, otevírá možnost vzdálené správy, eliminuje bezpečnostní problémy a obnovu. Existuje funkce pro ukládání mediálních souborů do úložiště cloudu. Některé doplňky budou muset být staženy samostatně, což snižuje pohodlí uživatele.

Bitdefender Mobile Security

Nástroj lze stáhnout z Obchodu Google Play (Play Market) po dobu 2 týdnů, kdy si uživatel může funkci vyzkoušet zdarma. Dále musíte zaplatit 1, 49 dolarů měsíčního předplatného, ​​otevře se přístup ke všem modulům. Hlavní nevýhodou Bitdefender Mobile Security je neschopnost kontrolovat zařízení bez připojení k internetu.

Antivirus je vybaven ochranou proti krádeži, která sleduje umístění gadgetu při odcizení, odešle majiteli SMS se souřadnicemi. Hmatatelnou výhodou programu je ekonomický režim, který nevytváří dodatečné zatížení akumulátoru. Anti-virus prakticky nespotřebovává RAM, takže smartphone nebude „zpomalovat“, vlastník bude plně používat miniaplikaci.

ESET Mobile Security

Mobilní verze známého antiviru je distribuována zdarma, ale je zde také placená (Premium) možnost. Rozhraní je jednoduché, intuitivní, je zde nabídka nastavení ochrany. Prvních 30 dní, kdy uživatel získá přístup k verzi Premium zdarma. Mezi funkce programu patří:

 • antivirový monitor a skener;
 • antiphishing;
 • proti krádeži;
 • Ochrana SIM karty.

Po skončení volného přístupu můžete stále kontrolovat systém a odesílat infikované soubory do karantény, funkce ochrany proti krádeži, SIM karty jsou chráněny. Jedná se o cenově dostupné a dobré řešení, které zcela splňuje úkol ochrany zařízení. Z minusů je patrný pouze nedostatek ochrany osobních údajů, kontrola síťového připojení a příchozí internetový provoz.

Video

Zanechte Svůj Komentář