Příčiny těžkého, silného a kapalného žlutého výboje bez zápachu

Vzhledem k tomu, co prostě nemusí dělat starosti ženy. Neobvyklé propuštění - další důvod k obavám. Bělení bez zápachu a svědění u žen není neobvyklé. Mohou být průhledné nebo bělavé. Pokud je ženské tělo zcela zdravé, je bělejší jako fenomén spojený s fyziologií považován za normální. Někdy však exsudát dostává nepříjemnou barvu, žlutý výtok bez zápachu. Musím se ponořit do gynekologa?

Příčiny vylučování žlutých sliznic u žen

Existuje mnoho důvodů pro vznik bělejších, včetně nažloutlých. Jedním z prvních je fyziologický cyklus, ve kterém jsou drobné bílé, které nemají zápach. Často jsou transparentní, někdy se žlutě ve vzduchu, ale kůže není podrážděná. Vylučování se může zvýšit během ovulace, při užívání hormonálních kontraceptiv nebo po pohlavním styku. To vše je považováno za normální.

Žlutozelený výtok

Pokud je nažloutlý výtok bez zápachu běžným jevem, pak je bělavá žlutozelená barva jako tmavě žlutý výtok patologií. Tato barva často indikuje přítomnost hnisu. Příčiny mohou být zánětlivé a infekční nemoci, jako je drozd, chlamydie, kapavka atd. Hlavním důvodem, který způsobuje žluto-zelený výpotek, je zánětlivý proces vaginálních stěn.

Světle žlutá

Bílý-žlutý a žlutý mírný výtok bez zápachu a svědění je normou: stěny pochvy jsou navlhčeny, jsou chráněny proti infekci. Leucorrhea se může objevit poprvé před začátkem prvního menstruačního cyklu. Mají bělavou barvu nebo bílou a žlutou. Pach, bolest, svědivé podráždění se neprojevuje. Dívky před pubertou by neměly mít žádný vaginální výtok.

Povaha bělejší je ovlivněna nástupem sexuální aktivity, ve které se jejich počet zvyšuje a konzistence a barva se může lišit: od průhledné bílé po světle žlutou. Specifický leucorrhoea od vagina se objeví od sexuálního aktu sám. Pokud pár nepoužívá kondom, jsou zvýrazněny bělavé nebo světle žluté sraženiny. S chráněným pohlavním stykem je skromné ​​bílo-žluté tajemství.

Zářivě žlutá

Vzhled jasně žluté, stejně jako žlutozelená bělejší, doprovázený vůní, svěděním, pálením - to není nepohodlí, ale vážný důvod k návštěvě lékaře. Zářivě žluté syrovité výtok charakteristický pro drozd nebo vaginální kandidóza. Současně je silné svědění, zevní genitálie zčervenají, tajemství se stává hustším. A pokud se obáváte bolesti v podbřišku a v močové trubici, je to znamení chlamydie. Kapavka má podobné příznaky, ale mezi jednotlivými obdobími může být krvácení.

Vlastnosti vzhledu nažloutlého výboje bez zápachu

Objem a složení exsudátu závisí na řadě následujících faktorů:

  • celkový stav ženského těla;
  • hormonální ovariální funkce;
  • duševního stavu.

Normálně, vaginální bílé jsou průhledné nebo bělavé, ale někdy tajemství stane se žluté s jinou konzistencí. Níže je uvažováno, jak je naznačeno výskytem bělejší v každé konkrétní situaci.

Během těhotenství

Zvláště pozorně by měly být během těhotenství léčeny podněty. Hormonální stav těla se mění, krevní zásoba reprodukčního systému se zvyšuje. Zvyšuje množství sliznice, bez zápachu, se žlutavým nádechem. To je charakteristické zejména v raných fázích. Ve druhém trimestru jsou bílí hojnější a stávají se žlutšími.

Před menstruací

Pokud se hnědý / žlutý výtok bez cizí vůně rozvine do plné menstruace, není důvod se obávat. Ale s výskytem takových symptomů týdně nebo dříve před menstruací se s ním lékař nezasahuje, protože je známkou zánětu dělohy, polypů děložního čípku, eroze a dalších gynekologických onemocnění.

S menopauzou

Vylučování během menopauzy může být normální nebo patologické. Hodně záleží na samotné ženě. Pokud pozorně sleduje své zdraví, přechází menopauza bez nežádoucích následků. Často sliznice vylučujte bez zvláštních pachů. Jeho množství je malé. Ale v období menopauzy existují i ​​patologie vaginálních sekrecí.

Po porodu

Výtok po porodu, lochia, jak se rány hojí, postupně klesá, jejich složení a změna barvy. V prvních 4-5 poporodních dnech je lochia monitorována nemocničním personálem. Během této doby se krvácení zastaví a změní se na žlutohnědý výtok. Po císařském řezu se doba pozorování ženy zvýší na 7-8 dní.

Po menstruaci

V normální mikroflóře pohlavních orgánů, výtok necítí, je to průhledná barva. Když se menstruace přiblíží, stávají se bílou. Kyselý zápach je možný. Pokud se užívají hormonální antikoncepce, nebojte se žlutohnědého výboje. Ale když se opakují déle než tři měsíce, lék by měl být zlikvidován.

Léčba žlutého výboje

Pokud se objeví žlutý výtok, který je doprovázen nežádoucími příznaky, je nutná léčba. Účinně zvládá onemocnění bakteriální nebo plísňové povahy léku "Polizhinaks". V případě bakteriální vaginózy pomáhá Lactagel vyrovnat se s původcem onemocnění obnovením mikroflóry. Chcete-li použít terapeutický lék, musíte nejprve projít laboratorním vyšetřením, abyste zjistili příčiny onemocnění.

Za účelem léčení onemocnění způsobených vaginální sekrecí u žen se lékaři uchýlí k běžným a osvědčeným prostředkům: Trichopol, Metrogil, Metronidazol. V případě potřeby se používají s jinými lokálními přípravky pro zavlažování vaginální dutiny, douching. Ve složitých případech jsou předepsána antibiotika.

Po interupci se běloši často zastaví náhle nebo jsou hojné výboje, často krvavé. V prvním případě pravděpodobně hovoří o křeči v děložním čípku, což vede k sepse, ve druhé - o zbytcích fetálních částic a vývoji infekčního procesu. To často vyžaduje kyretáž děložní dutiny. Každá z těchto změn je nebezpečná a někdy vyžaduje vážnou léčbu, a proto okamžitě kontaktujte kliniku.

Video o vaginálním výtoku

Zanechte Svůj Komentář