Viburcol svíčky pro děti a dospělé - složení, návod k použití, indikace, analogy a ceny

Pro léčbu nachlazení u dětí a těhotných žen nelze použít standardní léky, mohou nést riziko. Pro tyto účely vyvinula přírodní léčiva, často homeopatická. Viburkol svíčky odkazují na takové, jejich použití je odůvodněno každou skupinou pacientů, ale ani oni nemohou být předepsáni pro sebe. Získejte povolení od lékaře a přečtěte si návod k použití.

Svíčky Viburcol

Podle zavedené klasifikace léčiv se Viburcol vztahuje na homeopatické léky. Jeho účelem je léčba nachlazení, zmírnění zánětlivého procesu, horečky a teploty. Aktivní složky kompozice jsou několik látek, které tvoří účinný komplex. Lékaři mohou tento nástroj používat z různých důvodů.

Složení

Viburcol se vyrábí ve formě rektálních čípků, látka nemá jiné typy a formy. Složení a popis:

Popis

Bílo-žluté torpédovité čípky s nízkým zápachem, viditelné na řezu

Aktivní složky Viburcola

Hmotnost, mg na kus

Chamomilla recutita solidus

1.1

Atropa bella-donna

1.1

Solanum dulcamara

1.1

Plantago major

1.1

Pulsatilla pratensis

2.2

Vápník carbonicum Hahnemanni

4.4

Pomocné látky

Tuhý tuk (Adeps soludis)

Balení

Balení 6 vrstev kontury, dvě balení v krabici.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vzhledem k tomu, že lék Viburcol je přirozený, je obtížné stanovit farmakokinetické vlastnosti. Účinnost homeopatického léčiva je dána vlastnostmi jeho základních prvků. Jako součást nárokovaných rostlinných a minerálních složek:

 1. Lékárna heřmánek - snižuje bolest, zklidňuje.
 2. Krása - zvyšuje účinek heřmánku.
 3. Nightshade - má uklidňující účinek.
 4. Jitrocel velký - má sedativní účinek.
 5. Lumbago - normalizuje hormonální rovnováhu, zmírňuje bolest.
 6. Uhličitan vápenatý - uvolňuje, je pojivo.

Tento lék se používá k léčbě zánětlivých onemocnění zahrnujících bolest, která je vhodná pro děti a dospělé, včetně starších a těhotných žen. Léky jsou přisuzovány obnovení snížené imunity, snížení závažnosti bolesti, otoku a snížení teploty. Homeopatický lék Viburcol nepoškozuje tělo, může být kombinován s jinými léky.

Indikace pro použití

Z návodu k použití léku se můžete dozvědět o jeho svědectví. Patří mezi ně onemocnění a stavy:

 • komplexní léčba respiračních onemocnění u dětí (antipyretický, protizánětlivý účinek);
 • zmírnění klinických projevů při erupci mléčných zubů;
 • dětská infekční onemocnění (rubeola, spalničky, příušnice, neštovice kuřat, má analgetický účinek);
 • zvýšená neuro-reflexní excitabilita (hyperaktivita dětí, křečovitý syndrom, úzkost, nespavost);
 • lokální spastické bolesti (ledviny, játra, biliární dyskineze, otitis media, flatulence, funkční dyspepsie, akutní nebo chronická cholecystitis);
 • menstruační poruchy, menarche, dysmenorea, premenstruační syndrom, bolestivá menstruace u adolescentů, poruchy oběhu;
 • onemocnění genitourinárního systému;
 • příprava na očkování, léčba komplikací po očkování.

Návod k použití Viburkola

Rektální čípky Viburcol jsou určeny pro podávání do konečníku bez ohledu na dobu jídla. Před otevřením obalu si důkladně umyjte ruce, umyjte anální prostor teplou mýdlovou vodou a osušte. Sejměte svíčku z obalu, vstupte do lumenu konečníku, hodinu si lehněte. Standardní dávka pro ARVI je jeden čípek každých 20 minut (ne více než duch hodin), dokud se stav nezlepší, pak jedna svíčka 2-3 krát denně.

Viburcol v gynekologii

Lék se používá k léčbě zánětlivých gynekologických onemocnění. Jeho vlastnosti zahrnují zmírnění zánětu, odstranění bolesti, včetně chronických pánevních křečí. Lék Viburkol má také detoxikační účinek, mobilizuje imunitní systém, obnovuje neuroimunitní a endokrinní rovnováhu, zklidňuje, je antikonvulzivum. Délka léčby závisí na typu onemocnění. Přibližné dávkování přípravku Viburkola:

Nemoc

Dávka, kusy

Frekvence použití, čas / den

Poznámka

Zánětlivá onemocnění reprodukčního systému

1

3-4

Ohrožený potrat

1

2-3

Rozpor práce

1

Ráno a večer

Na začátku porodu 1 ks. každé 3-4 hodiny

Bolest při porodu

Stanoveno individuálně, doba trvání je 3-14 dní

Při kousání

Děti do šesti měsíců v tomto případě dát na jednu svíčku Viburkol, a více než šest měsíců s teplotou přes 37, 5 stupňů - čtyřikrát denně. Je-li teplota vyšší než 38 stupňů - Viburkol, když se zuby dělí šestkrát. Po dosažení normální tělesné teploty se u dětí předpokládá injekce jednoho čípku 1-2krát denně po dobu dalších 3-4 dnů.

Zvláštní pokyny

Během léčby mohou homeopatické léky dočasně zhoršit současné příznaky. Pokud k tomu dojde, měli byste přestat užívat Viburcolu a poraďte se s lékařem. Svíčky by měly být chráněny před přehřátím, slunečním zářením a vysokou vlhkostí - mohlo by to zhoršit jejich účinnost. Během léčby homeopatií pro různé nemoci, včetně infekcí, hypotenze, můžete použít jiné léky pro komplexní řešení problému.

Během těhotenství

Během porodu a laktace je lék předepisován bez kontraindikací, protože základní složky nemají nepříznivý vliv na plod a novorozence. Indikace pro využití prostředků jsou choroby doprovázené zánětlivými procesy, zvýšenou nervovou vzrušivostí, hrozbou ukončení těhotenství. Během porodu se antispazmodický lék používá k anestézii a normalizaci porodu těla (ke zmírnění tónu dělohy, aby se zabránilo předčasnému porodu).

Svíčky Viburkol pro děti

Homeopatický lék se úspěšně používá u dětí různého věku, včetně novorozenců. Indikace pro použití jsou určeny lékařem, častěji je to komplexní léčba onemocnění. Oblíbeným faktorem při používání svíček Viburkol je erupce mléčných zubů. Lék snižuje nervové vzrušení, odstraňuje bolest, známky zánětu, otok dásní a horečku:

 • Novorozenci a děti do tří let dostávají jednu svíčku v intervalech jedné hodiny (ne více než 4 svíčky / den) pro akutní stavy, pak jeden kus 1-2 krát denně.
 • Děti ve věku 3 - 6 let čípky se předepisují každou půlhodinu 3-4krát denně (ne více než 6 dní / den), pak 2-3krát denně.
 • Ve věku 6-14 let, je nutné zavést svíčky Viburkol každou půl hodinu (ne více než 8 denně), pak 2-3 krát denně.

Vedlejší účinky a předávkování

Recenze pacientů léčených Viburkolomem jsou často pozitivní. Zřídka hlásí nežádoucí účinky. Hlavními negativními účinky jsou alergické reakce (otok, pálení, zarudnutí kůže perianální oblasti, kopřivka). V případě nežádoucích účinků se poraďte s lékařem. O případech předávkování nejsou čípky známy.

Kontraindikace

Jediná kontraindikace použití čípků Viburcol při teplotě je individuální intolerance jedné nebo několika složek přípravku. V tomto případě se jedná o projevy alergií, až po anafylaktický šok nebo angioedém. Před jmenováním se ujistěte, že jste získali povolení od lékaře, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.

Podmínky prodeje a skladování

Lék lze koupit bez lékařského předpisu od lékaře, Viburcol by měl být skladován při teplotě 15-25 ° C mimo dosah dětí po dobu tří let.

Analogy

Je nemožné rozeznat přímý analog Viburkola svými složkami, je to jedinečná příprava. Existují nepřímé náhražky čípků ve stejném formátu s podobnými vlastnostmi:

 • Dantinorm Baby - homeopatický perorální roztok na bázi heřmánku;
 • Dentinox - gel s heřmánkovým extraktem a lidokainem;
 • Kamistad - téměř totožný s předchozím lékem, obsahuje heřmánkový a anestetický lidokain.

Cena

Lék si můžete koupit prostřednictvím lékárenských sítí nebo internetu za cenu v závislosti na úrovni obchodní marže a výrobce. Orientační ceny čípků Viburcol a jejich náhradních analogů v Moskvě:

Název, formát medikace

Internetová cena v rublech

Lékárna stojí v rublech

Svíčky Viburcol 12 ks.

380

400

Dantinorm Baby 10 ampulí 1 ml

372

390

Dentinox gel 10 g

336

350

Kamistad Baby Gel 10g

266

290

Video

Recenze

Maria, 34 let

Když mladší syn začal řezat zuby, bylo to hrozné. Neustále plakal, nenechal nikoho z rodiny spát. Pediatr doporučil používat Viburcol svíčky, a to byla skutečná spása! Okamžitě ujistili dítě, snížily teplotu na normální. Po třech dnech bylo dítě zcela zdravé.

Alexander, 37 let

Moje dcera onemocněla planými neštovicemi, vzrostla její teplota, začal zánět. Moje žena četla ve fórech o zázračném léku Viburkol a koupila ho. Vsunuté svíčky na noc, za dva dny byl stav dcery stabilizován. Nástroj, který jsme ohodnotili pro nejvyšší skóre, také neobsahuje škodlivé složky - pouze přírodní složení.

Galina, 29 let

Před porodem jsem dlouho ležel v nemocnici - měl bych zvýšený děložní tón a riziko předčasného porodu. Lékaři mi předepsali svíčky Viburcol, které jsem každý den vkládal za 1-2 kusy. Pomohlo udržet dítě naživu. Během porodu byly také použity svíčky, ale pro anestezii.

Alexandra, 28 let

Moje dcera musela být očkována, měla strach a já taky. Pediatr doporučil připravit se na očkování - použijte antipyretické homeopatické svíčky Viburcol. Pomohly posílit imunitní systém a snížit negativní účinky a účinky očkování. Moje dcera neměla žádnou horečku, nebyla nemocná, jako tomu bylo u jiných vakcín.

Zanechte Svůj Komentář