Pátý týden těhotenství

Pátý porodnický týden těhotenství je třetím týdnem života embrya a nyní se dítě aktivně vyvíjí a tělo matky se aktivně mění, aby splnilo své potřeby a cíle. V této době se mnoho maminek dozví o svém postavení zpožděním menstruace a provedením těhotenského testu. Tato doba je poměrně příznivá a klidná, známky toxikózy jsou stále velmi vzácné, pokud jsou, a tělo je hladce restrukturalizováno tak, aby splňovalo požadavky dítěte.

Příznaky a příznaky těhotenství v 5. týdnu

Od tohoto období těhotenství tam je znatelný nárůst dělohy ve velikosti kvůli růstu plodu, ale toto neobjeví se navenek, protože děloha je lokalizována hluboko v pánevní dutině. Tvar dělohy se podobá vajíčku s možným vyčníváním ze strany vajíčka, zvýšení dělohy není symetrické. Postupně, z nepravidelného tvaru, se děloha stane sférickou a v době pěti týdnů se zvýší do té míry, že zkušený lékař při zkoumání ženy na židli a sondování určí těhotenství. Rostoucí děloha a zvýšení koncentrace progesteronu začnou aktivně ovlivňovat močový měchýř a od pátého týdne těhotenství může žena často chodit na toaletu. Často je tato funkce vnímána jako jedna z nepřímých, v kombinaci se všemi ostatními příznaky těhotenství. Současně dochází také ke zpoždění v příští menstruaci po dobu nejméně několika dnů, zejména při stabilním cyklu. To způsobuje nepohodlí a bolestivost, zvýšenou citlivost prsu, může být mírně nevolno v dopoledních hodinách nebo v pohybu v dopravě, zatímco okolní pachy mohou být vnímány ostřeji a jasněji.

Známky těhotenství, projevené v 5. týdnu:

 • změna chuťových preferencí;
 • zvyšuje nebo mizí chuť k jídlu;
 • Toxikosis se jeví jako ranní nebo denní nevolnost a zvracení;
 • bolesti hlavy a slabost, slabost a letargie;
 • zvýšená podrážděnost a zmatenost, nepozornost.

Podobné příznaky se objevují u všech těhotných žen různými způsoby. Ale nejspolehlivější bude samozřejmě zpoždění menstruace, při které bude test první a nejjistější akcí. Změny v těle se projevují zvýšením mléčných žláz, což zvyšuje jejich citlivost. Současně může hrudník svědit a bolet, a isolély a bradavky hrudníku. V některých případech, u žen od prvních týdnů těhotenství, může dvorek bradavek a samotných šťáv ztmavnout, všechny tyto změny jsou dočasné a budou po porodu. S augmentací prsou se na něm může objevit lehká žilní síť.

Vývoj a velikost embrya

Pátý týden těhotenství je velmi důležitý a významný ve vývoji plodu, protože dochází ke kladení téměř všech životně důležitých orgánů a systémů. Nyní budoucí dítě váží ne více než 3 gramy, a vypadá jako složená trubka až 7 mm dlouhá, ale již jasně vidí nejen hlavu a ocas, jako malá ryba, ale také základy všech ostatních částí těla.

Postupně se objevují základy nohou nebo paží, prstů a očí, nosní a ústní dutiny, oblasti ušních boltců, jater, horních cest dýchacích a slinivky břišní. V této době embryo částečně uzavře oblast nervové trubice, ze které se následně vytvoří mícha a mozek, páteř a všechny části nervového systému. Během tohoto období musí matka, která nastává, potřebovat přípravky kyseliny listové a vitamínů B pro normální stavbu nervové tkáně dítěte. Vyloučit jakékoliv nervózní zážitky a stresy z každodenního života.

Teď přichází třetí týden vývoje samotného plodu a v tomto období nastává další významná událost - vznik prvních tepů malého a stále velmi primitivně uspořádaného fetálního srdce. Od konce tohoto týdne mohou být zachyceny ultrazvukem. Postupně se tvoří první velké krevní cévy plodu, skrze něž se krev čerpá z vyvíjejícího se srdce tělem. Samotné embryo je postupně obklopeno speciální amniotickou (plodovou) tekutinou. Od tohoto data, aktivní formace membrán a placenty, metabolismus mezi budoucím dítětem a tělem matky, seřazené ve vztahu. Již v této době čistě teoreticky, ale je možné určit krevní skupinu plodu, dochází také k tvorbě pohlavních žláz a jsou položeny vajíčko plodu nebo spermie.

Pocity žen v pátém týdnu

Kromě zpoždění menstruace se neobjeví žádné příznaky - pocity během těhotenství jsou individuální. Hlavní psychologické změny:

 • Nálada se mění z euforie a nesmírné radosti z deprese a podrážděnosti, strachu a pocitů.
 • Objevují se neobvyklé gastronomické preference: touha jíst neslučitelné, neobvyklé jídlo.

Fyzické změny:

 • pocity slabosti a nemotivované únavy, ospalost;
 • zvýšení tělesné teploty v důsledku aktivního působení progesteronu na 37, 3 ° C;
 • s žádoucím těhotenstvím jsou příznaky toxémie mírné, s neplánovanými, jsou výraznější. Záleží však také na vlastnostech ženského těla.

Bolest břicha

Během normálního těhotenství by v pátém týdnu neměla být žádná bolest, protože děloha je stále malá a teprve začíná růst. Pokud se spodní část břicha zvedne jako před rychlým menstruačním obdobím - znamená to zvýšení tonusu dělohy a případnou hrozbu potratu. Ženy to často zažívají v časném těhotenství. Musíte kontaktovat porodníka-gynekologa. Lékař může předepsat progesteron a odpočinout, nebo dát na konzervaci v nemocnici.

Také někdy projevy střeva, zejména v přítomnosti zácpy, stejně jako růst dělohy s napětím a zahuštěním děložních vazů, berou na bolest v děloze.

Nízká bolest zad

Po dobu 5 týdnů není bolest v dolní části zad a břiše normou. Kdy vyhledat lékařskou péči:

 • Pokud je bolest břicha doprovázena otravnými pocity nebo bolestí zad. To indikuje zvýšení tonusu dělohy.
 • Pokud je bolest zad doprovázena rozmazaným nahnědlým výtokem z pochvy.
 • Výskyt krvácení indikuje oddělení placenty.
 • V přítomnosti sekretů žluté, nazelenalé, šedé, mléčně bílé, crumby, pěnivé nebo s hlenem, hojné nebo s nepříjemným štiplavým zápachem. Mohou indikovat vývoj bakteriální vaginózy, drozdů nebo pohlavně přenosných infekcí.

Normální vaginální výtok bude také mírně zvýšen v důsledku zvýšené hladiny hormonů. Jsou transparentní, bez zápachu, neobsahují nečistoty a pro intimní hygienu stojí za to používat pouze hypoalergenní speciální produkty. Během těhotenství se zvyšuje citlivost intimní oblasti.

Uzi za 5 týdnů fetální fotografie

V tomto termínu ultrazvukové vyšetření pomůže určit přesnou velikost dělohy a potvrdit těhotenství. Už vám bude řečeno, kolik dětí nosíte - jedno nebo možná dvojčata. Určete vazbu plodu a vyhodnoťte stav stěn dělohy. S dobrým vybavením bude odhalen i tlukot srdce plodu blíže ke konci pátého nebo začátku šestého týdne. Zatím není možné spočítat hmotnost plodu a jeho pohlaví, určit velikost fetálního močového měchýře a kostrče-parietální velikost strouhanky, bude měřit první polovinu těhotenství. V tomto termínu budete poprvé moci vidět svou drobek jako malý „hrášek“.

HCG a testy

Obvykle se žena v tomto období dozví o těhotenství podle výsledků těhotenského testu nebo po testování hladiny hCG v krvi. To je důležité zejména v případech, kdy došlo k těhotenství nebo kdy došlo k potížím s těhotenstvím a jeho přerušení. Hladina hCG je přímo úměrná délce a počtu plodů v děloze, je určena v krevní plazmě odebrané ze žíly. Spolu s tímto hormonem, to může být používáno určovat úroveň progesterone, který je zodpovědný za udržování těhotenství, jestliže jeho úroveň je nízká, riziko potratu může nastat a progesterone přípravky jsou předepsány.

Když jdete k lékaři, abyste se zaregistrovali na těhotenství, musíte provést spoustu testů, které Vám lékař předepíše. Ty obvykle zahrnují kompletní krevní obraz a močový test, Rh faktor a krevní skupinu, krev pro srážení a testy na HIV, syfilis a hepatitidu.

Výživa nastávající matka

V tomto období je načase upravit stravu ve směru zdravých a plných. Ale pokud, vzhledem k toxikózy a změnám v chuti, jste přitahováni k nějakým produktům, můžete si dovolit docela dost slané nebo sladké. Potenciálně škodlivé potraviny by měly být vyloučeny z potravinářského rychlého občerstvení, chemie potravin a mastných, kořenitých pokrmů. Proteinové potraviny, rostlinné a mléčné výrobky by měly převažovat. To by mělo jít na vaření pro pár, pečení, vaření nebo dušené maso. V potravinách je tedy zachována většina všech živin. Je důležité zahrnout do stravy více čerstvých bylin a zeleniny s ovocem, jako zdroj užitečných vitamínů a minerálů. Neměli byste sedět na dietě a omezovat se na jídlo - to je nyní škodlivé pro vás.

Pohlaví

Libido může klesat v důsledku toxikózy a nepříjemných pocitů sexu nemusí vůbec chtít. Hormony mohou ovlivnit ženu různými způsoby. Proto se spoléhejte na svou pohodu a touhu. Zákaz intimity může být uložen s hrozbou potratu, problémy s těhotenstvím a obvyklým potratem. Ve všech ostatních případech bude vše, co se vám líbí a je příjemné, pro dítě dobré, v žádném případě sex a orgasmus nepoškodí plod.

Alkohol

Přijetí alkoholu v jakékoli fázi těhotenství je přísně zakázáno, v raném období může způsobit nenapravitelné škody na vzniku orgánů a systémů. Přísně zakázat i kapku alkoholu, protože embryo je již krmena z krve a všechny dávky alkoholu se k němu dostanou v plné výši. I alkoholické drogy budou během tohoto období těhotenství zakázány, nemluvě o příjmu alkoholu. Těhotné ženy nemají bezpečné dávky alkoholu!

Zanechte Svůj Komentář