Ušní kapky pro kočky: užívání drog

Každý majitel kočky by měl být upozorněn, pokud zvíře začne třást hlavou, poškrábat se na uších tlapkami, přitlačit je na hlavu a odmítnout jíst. Zřejmé známky sluchových onemocnění mohou být spojeny s neurčitými symptomy: výtok, zarudnutí, vředy, patologické změny v kůži uší. Problémy s orgánem sluchu u koček se zpravidla vyskytují u otitis nebo ušních klíšťat. V závislosti na zdroji patologie je třeba použít vhodná opatření. Čím dříve je léčba zahájena, tím rychlejší bude zotavení.

Nemoci uší u koček

Existuje několik příčin onemocnění ucha u koček: mechanické poškození, zánět způsobený hypotermií, virové nebo bakteriální infekce, houbové léze, hromadění síry, alergie. Onemocnění může postihnout jedno ucho nebo obojí. Pro stanovení správné diagnózy pomůže na veterinární klinice. Nemoci uší u koček jsou rozděleny do následujících skupin: \ t

  • infekční - patogeny způsobují infekci;
  • invazivní - zdrojem patologie jsou paraziti (červi, hmyz, roztoči);
  • neinfekční onemocnění neinfekčního a neparazitického původu (otitis media, nádory, neoplazmy, hematomy).

Běžné nemoci jsou patologie způsobené ušními roztoči a otitis. Ušní klíšťata u koček jsou škůdci, kteří traumatizují jemnou kůži ušní slupky. Jsou to původci otodectes, které v pokročilém stádiu vedou ke smrti zvířete. Kvůli přetečení krevních cév krví, v místech, kde klíšťata nasávají, je opuch. Exsudát uvolněný z poraněné kůže reaguje s produktem vitální aktivity parazita, což má za následek chrasty.

Výsledné tmavě hnědé kůry postupně tvoří zátku ve zvukovodu, což vede k prasknutí ušního bubínku. V případě porušení integrity ušního dílu proniká zánětlivý proces do vnitřního ucha (labyrintitida) a pak ovlivňuje mozek zvířete. Ušní svrab je velmi nebezpečný nejen pro zdraví, ale také pro život kočky.

Otitis je zánět vnějšího, středního nebo vnitřního ucha. Nejnebezpečnější typ onemocnění je poslední, kdy se může patologický proces rozšířit do mozku nebo vestibulárního aparátu. Otitis je primární nebo sekundární. Počáteční faktory zahrnují: otodektoz, autoimunitní onemocnění, nesprávné čištění uší, časté mytí kočky.

Před předepsáním léčby zvířeti provede veterinární lékař otoskopické vyšetření a odběr materiálu z průchodu sluchového orgánu. Speciální ušní kapky pro kočky s otitidou jsou předepisovány při současném užívání sulfonamidů a antibiotik. Pro hnisavý zánět středního ucha jsou uši ošetřeny 3% roztokem kyseliny borité nebo salicylové před použitím.

Kapky z koček ušních roztočů

Při prvním podezření na poškození ucha parazita u zvířete je nutné kontaktovat veterináře, který vám poskytne přesnou diagnózu a lékařský předpis. Zjistit přítomnost klíště může, pokud kočka často třese hlavou a poškrábá uši. S rozvojem patologie v dolní části ucha lepené vlny se objeví z tekoucí hnisavý výtok. Příznak „bolesti hlavy“, kdy zvíře neustále naklánělo bolavé ucho směrem dolů, ukazuje na komplikovanou fázi onemocnění. Záchvaty jsou signálem poškození mozku a v této fázi zvíře nepřežije.

Surolan

Tyto kapky z klíšťat pro kočky obsahují účinné látky (v 1 ml přípravku): mikonazol nitrát - 23 mg, sulfát polymyxinu B - 0, 53 mg, acetát prednisolonu - 5 mg. Lék má jednotnou konzistenci a je to bílá olejovitá kapalina. Surolan má antimikrobiální, antifungální účinek. Mikonazol s polymyxinem B má fungicidní a baktericidní účinek. Prednisolon acetát pomáhá obnovit integritu tkání v důsledku protizánětlivých účinků.

Způsob aplikace přípravku Surolan v komplexní terapii otodektů (ušního svrabu), komplikovaného zánětem, spočívá v instilaci léku do nemocného ucha, 3-5 kapek dvakrát denně až do úplného uzdravení, ale ne déle než 15 dnů. Kontraindikace jsou: individuální intolerance, alergie na jednu nebo více složek léku. Při výskytu patologické reakce se zvířeti předepíše antihistaminika nebo antialergické přípravky. Cena Surolan v Moskvě se pohybuje od 707 do 820 rublů.

Amitrazin plus

Účinnými složkami těchto antiparazitických kapek jsou amitraz - 0, 003 ml a dekaphoxin - 0, 0005 ml. Lék je lahvička s vhodnou pipetou, naplněná žlutou olejovou kapalinou se specifickým zápachem. Lék má antimikrobiální, akaricidní (zabíjí klíšťata), antifungální účinky. Složky činidla jsou účinné proti rezistentním populacím klíšťat.

Metoda použití kapek pro demodikózu je léčba postižených oblastí jednou denně v intervalu tří dnů. Před použitím léku se povrch očistí od exsudátu a kůry. Léčba se provádí až do úplného uzdravení, vše, co potřebujete, je 6-8 léčby. Kontraindikace je těhotenství zvířete, individuální intolerance. Cena kapek Amitrazinu Plus se pohybuje od 59 do 63 rublů.

Leopard

Ušní kapky Leopard pro kočky z blech a klíšťat jsou určeny k boji proti ektoparazitům. Léčivo obsahuje následující účinné látky: fipronil - 10 mg / ml, diflubenzuron - 1 mg / ml, dikarboximid - 1 mg / ml. Ve vzhledu je lék nažloutlá olejovitá kapalina. Kombinované insektoakricidní a baktericidní léčivo má výraznou aktivitu proti zralým a larválním fázím vývoje různých parazitů. Složky léků blokují receptory ektoparazitů, což vede k jejich paralýze a smrti.

Po aplikaci leopardí kapky na kůži kočky jsou účinné látky rovnoměrně rozloženy po povrchu těla zvířete. Dávka se vypočítá v závislosti na hmotnosti zvířete. Chcete-li použít, musíte tlačit vlny a kapat na suché, neporušené kůži v krku nebo lopatky tak, aby kočka nemůže olizovat lék. Ochranný účinek léku trvá 1-2 měsíce. Nepoužívejte kapky na koťata mladší 8 let. Kontraindikace - individuální intolerance. Cena kapky Leopardu se pohybuje od 230 do 350 rublů.

Otoferonol Gold

Účinné látky těchto kapek pro boj s otodectesis jsou: syntetický pyretroid deltamethrin - 0, 01%, cykloferon - 0, 05%, propolisový extrakt - 0, 5%. Nástroj je určen k ničení ušních roztočů u koček, léčbě hnisavé otitis, snížení zánětu a zmírnění syndromu bolesti. Insekticid Deltamethrin toxický pro patogeny otodektoza.

Přípravek se aplikuje pomocí lahvičky s kapátkem do uší zvířeti. Pro zničení patogenu postačí jednorázové použití, po 5–7 dnech se musí postup opakovat, aby se vyloučili potomci klíšťat, kteří by se mohli v průběhu života parazita vylíhnout. Kontraindikace pro použití je porušení integrity ušní bubínek, období těhotenství a laktace, stáří koťat do dvou měsíců. Cena kapek Otoferonolu Gold se pohybuje od 85 do 95 rublů.

Selamektin

Léčivo je určeno pro léčbu a prevenci onemocnění přenášených klíšťaty (otodektoz, sarkopóza) a infekcí helmintou (ankilostomóza, toxokaróza, dirofilarióza). Aktivní složkou léčiva je selamektin (od 15 do 240 mg). Kapky jsou baleny v pipetách 0, 25 ml (fialový uzávěr), 0, 5 ml (hnědý uzávěr), 1 ml (červený uzávěr), 2 ml (tmavě zelený uzávěr). Léčivo má širokou škálu účinků (nematocidní, insekticidní, akaricidní). To se liší v ovocidal (to ovlivňuje vajíčka helminth) a larvitsidnymi (ovlivňuje larvy parazitů) vlastnosti.

Kapky aplikované na suchou pokožku v oblasti kohoutku zvířete, šíří vlasy do krku nebo mezi lopatky. Lék je distribuován na kůži po dobu 30 minut, po které se zvíře může dokonce umýt, ale je žádoucí vydržet 2-3 hodiny. Kontraindikace jsou: věk koťat do 6 týdnů nebo individuální intolerance na složky. Cena léků na bázi selamektinu se pohybuje od 200 do 300 rublů.

Ušní kapky pro kočky s otitis

V případě patologie aurikul předepíše veterinární lékař léčbu po důkladném vyšetření a diagnostice. K určení přítomnosti otitis může být serózní nebo hnisavý výtok, zarudnutí, svědění, podráždění nebo otok vnitřní dutiny ušního boltce. Zvíře je úzkostné, když se snaží zkoumat ucho, kočka se hlasitě zasměje nebo křičí z bolesti. Vzhledem ke zvýšení tělesné teploty zvířete se ztrácí chuť k jídlu, pozoruje se letargie a apatie. Moderní otitis kapky pro kočky pomoci v krátké době vyléčit domácího mazlíčka.

Aurikan

Tyto ušní kapky se používají k prevenci a léčbě otitis, otodectosis a hygienické léčby u koček. Léčivé látky přípravku Aurikan jsou (ve 100 ml): diazinon - 0, 05 g, sulfonenzoát prednisolonu - 0, 03 g, hydrochlorid tetrakainu - 0, 2 g, diisethionát hexamidinu - 0, 05 g. Léčivo je mírně opalescentní (s čiré bezbarvé kapaliny. Aurikan kapky patří k kombinačním léčivům s antibakteriálními, akaricidními, anestetickými a protizánětlivými účinky.

Metoda aplikace je založena na instilaci ušních kapek pro kočky 5 ml do zvukovodu, dříve zbavené kůry a exsudátu. Příznaky předávkování drogami nejsou stanoveny. Kontraindikace je individuální intolerance, přecitlivělost na kteroukoli složku. Nedovolte, aby byl lék na sliznicích nosu a úst, nebo ve spojivce očí zvířete. Cena kapek Aurican se pohybuje od 450 do 500 rublů.

Othibovin

Tyto kapky u uší koček obsahují následující účinné látky (na 20 ml): acetonid triamcinonu - 0, 5 mg, sulfát gentamicinu - 2 mg, kyselinu salicylovou - 5 mg. Lék je čirý roztok. Tento baktericidní účinek na aminoglykosidové antibiotikum na mnoho gram-negativních a některých gram-pozitivních bakterií. Kyselina salicylová má dezinfekční a sedativní účinek. Triamcinalone aceton je kortikosteroid, který má protizánětlivý účinek.

Lék je několikrát denně pohřben v zvukovodu. Na začátku léčby 3-4 krát denně, po třech dnech, je dávka snížena na 2-3 sady 4-5 kapek. Léčba trvá až do úplného uzdravení (přibližně 5-7 dnů). Kontraindikace - prasknutí ušního bubínku, individuální intolerance jedné ze složek. Lék má omezené použití, předběžně instaluje patogen. Cena kapek Ottiovin se pohybuje od 300 do 500 rublů.

Otonazol

Účinné látky tohoto komplexního přípravku pro kočky (1 ml) jsou mikonazol nitrát - 23 mg, acetát prednisolonu - 5 mg, bisulfát polymyxinu - 5500 IU. Vzhled je lékem bílé barvy. Kapky Otonazol mají antimikrobiální, protizánětlivé, protiplísňové účinky. Antibiotikum ve složení léčiva působí na gramnegativní bakterie.

Přípravek se vmíchá do 3-5 kapek v předčištěném kočičím sluchadle. Pro lepší distribuci léku je základna ušního boltce masírována lehkými pohyby po dobu několika sekund. Po vymizení klinických příznaků se lék užívá po dobu dalších 2-3 dnů ke konsolidaci účinku, ale průběh by neměl překročit dva týdny. Kontraindikace na lék nejsou nalezeny, vedlejší účinky a komplikace chybí. Přibližná cena kapek Otonazol - 230 rublů.

Vlastnosti použití ušní kapky pro kočky

Léky proti otitis a parazitům působí rychle a efektivně. Hlavní věc je přísně dodržovat dávkování a pravidla aplikace léku. Každé zvíře má svůj vlastní charakter. Jedno zvíře tiše nese lékařskou manipulaci, druhá nemůže být držena pro instilaci léku v uších nebo na kohoutku. Aby bylo zajištěno, že vše půjde dobře, postupujte podle těchto doporučení:

  1. Střílejte kočku do ručníku a ponechte hlavu a krk otevřenou (nejbezpečnější způsob). Je nutné držet zvíře velmi těsně, aby nevypadlo a nepoškrábalo ostatní.
  2. Vyčistěte uši od exsudátů a kůry nebo dezinfikujte oblast krku.
  3. Vložte správné množství kapek do uší nebo, s prsty od sebe, aplikujte na kůži v krku nebo mezi lopatky.
  4. Nasaďte si límec na hlavu tak, aby kočka nemohla olizovat lék nebo jej otřít tlapami.
  5. Dočasně izolujte zvíře od ostatních domácích zvířat, aby náhodně olizovali lék z kabátu a neotrávili sami.

Video

Zanechte Svůj Komentář