Mléčný koktejl se zmrzlinou doma. Recepty na výrobu mléčného koktejlu v mixéru

No, pokud je doma takové zařízení jako mixér. Být nepostradatelným asistentem v kuchyni, ale také vám umožní připravit lahodné vzduchové koktejly, které nejsou horší než chuť drahého jogurtu. Pokusili jste se porazit koktejl se zmrzlinou? Pokud ne, je čas tuto mezeru zaplnit. Pojďme se dozvědět o jednoduchých receptech vaření.

Jak udělat mléčný koktejl doma v mixéru?

Pro vaření nejsou nutné žádné drahé produkty. Vaše oblíbené ovoce, šťávy perfektně padnou. Můžete přidat v požadovaných proporcích a dalších produktech - med, vanilkový cukr, kakao, džem. Nejlepší pro koktejl použijte jednoduchou zmrzlinu bez ovocných náplní (mohou pokazit chuť). Příprava stejné pochoutky netrvá déle než 5 minut.

Se zmrzlinou a banánem

Pojďme zjistit recept na klasický koktejl se zmrzlinou a banánem. Není nic složitého - je to za pouhé dvě minuty. Jeho jemná chuť osloví celou rodinu. Pokud jste to ještě neudělali, doporučujeme to vyzkoušet. Z těchto složek vychází téměř 750 ml nápoje, což stačí pro 2-3 osoby.

 • Složení: 2 středně velké banány, 2 hladké zmrzlinové vaflové šálky a 350 ml mléka.
 • Po odlupování banánů rozdělte každý na 4-5 velkých kusů.
 • Vyndejte zmrzlinu z šálků, každý z nich nakrájejte na 4 kusy. Dejte dohromady s banány v mixéru.
 • Nalijte mléko a porazte 10-15 sekund.

Pokud jste milovník sladkostí, doporučujeme, abyste se pokusili vařit další delikatesu. Složky potřebujeme o něco více než předchozí recept. Sladkosti budou podávány na náš nápoj karamelem (může být nahrazen kondenzovaným mlékem). Stanovené množství přísad stačí na 600 ml nápoje - 2 plné porce. Pojďme krok za krokem.

 • Budete potřebovat: 1 banán, 100 ml broskvové nebo pomerančové šťávy, 1, 5 lžíce cukru, 1 lžíce kondenzovaného mléka (karamel), 250 ml mléka a 2 zmrzlinové pohárky.
 • Rozdělte banán na 4-5 kusů, přeneste do mixéru.
 • Nalijte mléko a džus, přidejte cukr. Beat ne více než 15 sekund.
 • Před nalitím nápoje do sklenic dejte na jejich vnitřní stěny karamel nebo kondenzované mléko (jako na fotografii). Jemně nalijte nápoj a snažte se nemíchat obsah. Zkuste zdobit každé sklo malým kouskem banánů.

Z jahod a zmrzliny

Mléčný koktejl s vanilkovou zmrzlinou a jahodami je další oblíbenou pochoutkou dospělých i dětí. Chutné a výživné, je skvělé uhasit žízeň v horkém letním dni nebo omladit po pracovních dnech. Podívejme se na nejjednodušší a nejrychlejší recept na vaření:

 • Složení: 200 ml mléka, 200 g čerstvých jahod, 2 vanilková zmrzlina v šálku vafle, vanilkový cukr.
 • Šálky oddělte od zmrzliny, rozdělte na malé kousky, vložte do mixéru. Top s jahodami.
 • Nalijte mléko, přidejte 2-3 lžičky vanilkového cukru. V případě potřeby nalijte dalších 100 ml broskvové šťávy.
 • Poražte, dokud se nevytvoří pěna, a potom nalijte kapalinu do chlazených sklenic. Na každé sklenici lze zdobit jahody nebo plátek pomeranče.

Řekněte o receptu na výrobu jahodového koktejlu se smetanou a zmrzlinou. Sladká, vyživující, prospěšná pro tělo, mnozí z nás ji milovali od dětství. Jeho kalorický obsah pomůže uspokojit potřebu sladkostí - například cukrovinek. Naproti tomu Harm nesnáší. Z uvedeného počtu komponent budou 3 porce.

 • Budete potřebovat: 250 ml mléka, 100 ml smetany, 2 zmrzliny v šálku, 350 g čerstvých jahod (maliny), 2 lžíce cukru.
 • Rozdělte zmrzlinu na kousky. Spolu s jahodami přeneste do mixéru.
 • Přidejte cukr, přidejte smetanu, přikryjte mlékem. Beat po dobu 15 sekund a sloužit.

S ovocnou šťávou

Nejjednodušší mléčný koktejl se připravuje přidáním šťávy. K přípravě jedné porce budete potřebovat sklenici studeného mléka, jednu zmrzlinu v vaflovém poháru a 50-60 ml oblíbeného ovoce nebo bobulové šťávy (například z třešní). Nalijte zmrzlinu s mlékem, džus a začněte bít.

Naučte se dělat koktejly v mixéru.

Video: koktejl se zmrzlinou a čokoládou

Pokud chcete, aby byl nápoj studený, vložte spolu s přísadami kostky ledu. Přidání vajec pomůže učinit ho užitečnějším. Další malý tip: udělat spoustu bublin - bič koktejl při maximální rychlosti. Nakonec doporučujeme vidět, jak rychle připravit osvěžující čokoládový koktejl.

Zanechte Svůj Komentář