Papír Origami: Schémata pro začátečníky

Pouze nezasvěcený si může myslet, že umění origami je jen dětská hra. Ne všechno je tak jednoduché: zvládnout tuto dovednost potřebuje pozoruhodnou trpělivost, dostatek volného času a zásobu papíru. Když už mluvíme o papíru. Kupodivu, kancelářský papír není nejlepší materiál, je vyžadován speciální vícebarevný origami papír - pouze v tomto případě bude číslo „správné“.

Jednou z nejjednodušších postav je palačinka. Chcete-li to udělat, musíte ohnout všechny rohy listu do středu. Výsledkem je menší náměstí. Tohle je tvoje palačinka. Režim je následující:

Náměstí je základem všech klasických postav. Musíte udělat na kus papíru pro origami několik ohybů, pak je třeba ohnout list dvakrát na polovinu. Při skládání papíru se musíte ujistit, že záhyby mají tvar kříže. Stejný kříž s pomocí ohybů musí být vytvořen šikmo. Nakonec připojíme diagonálně protilehlé rohy. Poté lze náš dvojitý čtverec přehnout nezávisle na místech záhybů (viz obrázek).

Větrník - složitější postava, která pomáhá zvládnout starověké umění origami. Obzvláště milují gramofon. Nejdříve musíte udělat palačinku, pak se ohnout, stejně jako na náměstí. Dále je třeba papír složit na polovinu, pak je každá polovina také složena na polovinu. Ukazuje se na podobnost ventilů. Pokud je papír rozložený, můžete vidět záhyby, ve kterých leží tvar. Teď to můžeš oživit. Potáhněte protilehlé konce ohybů ve středu čtverce. Měli byste mít šestiúhelník se čtyřmi volnými úhly. Opačné rohy se musí ohnout. Vše - točna je připravena. Podrobné schéma s popisem:

Jak udělat papír origami: labuť

Origami není jen originální hračka, ale také skvělý dárek. I přes zdánlivou obtížnost, dělat origami není tak těžké. Základem každé papírové sochy je papírový modul. V zásadě, detaily, které tvoří sochu, udržet, kvůli síle tření, ale pro větší sílu, to je lepší lepit je. Běžný papír A4 je ideální pro jejich výrobu. Papír by měl být středně silný nebo silný.

Pro výrobu jakéhokoliv tvaru origami bude vyžadovat velký počet dílů. Musí být připraveny předem. Z jednoho listu formátu A4 můžete vytvořit 16 modulů o velikosti 53 x 74 mm nebo 32 o velikosti 37 x 53 mm. Mohou být také vyrobeny z hranatých kvádrů pro psaní, ohýbání je na polovinu.

 • Na dlouhé straně ohněte obdélníkový kus o velikosti 53 o 37 mm. Rozepneme se, linie přeložení se ukáže.
 • Nyní ohněte list na krátké straně, neohýbejte.
 • Další, ohnout znovu na dlouhé straně, ohnout rohy dovnitř.
 • Obracíme obrobek.
 • Znovu ohneme rohy - mezi horním trojúhelníkem a složeným rohem by měla zůstat malá mezera.
 • Zvedněte hrany nahoru.
 • Rozložte trojúhelník, skončíme s modulem, ve kterém jsou dvě kapsy a dva rohy. Nyní mohou být moduly připojeny zasunutím rohů do kapes druhé.

Jak udělat origami: labuť

Chcete-li, aby labuť figurku budete potřebovat 1 červená, 136 růžová, 90 oranžová, 60 žlutá, 78 zelená, 39 modrá, 36 modrá a 19 fialová moduly. Můžete také vytvořit bílou labuť - od 1 červených a 458 kusů bílého papíru.

 1. Tak jsme tady. Vezmeme 3 červené části a vložte pravý roh jednoho z nich do levé kapsy druhého a levého rohu třetí - do pravého rohu druhé. Získáte tak začátek horního a dolního řádku, který by měl být uzavřen v kruhu. Každé kolo by mělo mít 30 modulů. Extrém musí být uzavřen v řetězci.
 2. Dále začněte doplňovat spodní řádek v jedné řadě, ale oranžovou. Tento třetí řádek je třeba doplnit zdola dalšími 2 řadami oranžových papírových částí modulů.
 3. Nyní můžete tyto 5 řádky trochu vyrovnat posunutím středu směrem dovnitř.
 4. Otočte obrobek tak, aby červené části byly dole.
 5. Začněte přidávat šestou řadu (v horní části oranžové části) - nyní 30 žlutých částí budoucí labutě.
 6. Sedmý řádek bude sestávat ze dvou řad 12 žlutých modulů, z nichž jeden bude mezi dvěma moduly a dalších 6 modulů.
 7. Následující řádky budou mít vždy méně podrobností. 8. - z 22 zelených částí, 9. - 20 zelená, 10. - 18 zelená, 11. - 16 částí modré barvy, 12. - 14 částí modré barvy.
 8. 13. - 12 modrých modulů, 14 - 10 modrých modulů, 15 - 8 modrých modulů. 16 - 6 fialové moduly, 17 - 4 fialové moduly, 18 - 2 fialové moduly. Všechno, křídla labutě jsou připravena, zbývá jim dát přirozený vzhled - na okrajích jsou mírně ohnuté.
 9. Začínáme dělat ocas labutě v dlouhé mezeře. Ocas se skládá z pěti řad, tří nižších 5, 4 a 3 zelených částí a 2 a 1 modré. Celý ocas je připraven.
 10. Začněte sbírat krk labutě. Pozor, labuťový krk se provádí jinak než zbytek sochy. Aby bylo možné udělat krk, musí být detaily umístěny jeden na jednoho - oba rohy jednoho musí být vložen do obou kapes druhého. Labutí krk se skládá z 1 červené, 7 fialové, 6 modré, 6 zelené, 6 žlutých modulů. Od samého počátku byste se měli pokusit dát labuťovému krku elegantní tvar. To je ono, krk je připraven.
 11. Zůstává spolehlivější zajistit labutí krk v malé mezeře 6. řady. Tam by mělo být místo pod krkem.
 12. Labuť, je-li to žádoucí, může být namontována na stojan složený ze dvou lepených řad 36 40-ka dílů, upevněných podle typu labutího krku. Labuť může být také zdobena očima a lukem.

Umění origami vám umožní zvládnout dovednosti vytváření složitějších tvarů. Ale o tom příště. Nyní víte, jak udělat origami, hodně štěstí, vaše oblíbené stránky je Sovets.net

Video pomůže začínajícím milovníkům origami sbírat labuť.

Zanechte Svůj Komentář