Pokyny pro použití protivirového léku proti chřipce pro děti i dospělé

Anonim

Katarální virové infekce berou dospělé a děti mimo stráž bez ohledu na sezónu. Jsou doprovázeny nepříjemnými příznaky, jako je vysoká horečka, kašel, rýma, zimnice, bolest hlavy, řetězení osoby na lůžko na celý týden. Existuje skupina antivirotik zaměřených na rychle se zlepšující zdraví. Pokud lékař předepsal lék Grippferon, návod k použití vám v jakém dávkování vezme látku se sníženou imunitou, jak vložit roztok do nosu.

Drug Grippferon

Tento lék patří mezi interferony, má imunomodulační, protizánětlivé spektrum účinku. Použití přípravku Grippferon je důležité pro boj proti adenovirům, úspěšně léčí nachlazení a další onemocnění dýchacích cest. Použití léčiva není návykové, nevede k vzniku kmenů, doprovázené rezistencí na účinnou látku. Užívání léku pomáhá zmírnit průběh onemocnění, snížit riziko komplikací.

Složení

Aktivní složkou Grippferonu je lidský alfa-2b rekombinantní interferon (protein obsahující 165 aminokyselin), v 1 ml medikace obsahuje ne méně než 10 000 IU. Pomocné prvky jsou následující sloučeniny:

 • chlorid sodný;
 • dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného;
 • Povidon 8000;
 • dihydrát edetátu disodného;
 • dihydrofosforečnan draselný;
 • makrogol 4000;
 • čištěná voda.

Formulář vydání

Pomocí léků úspěšně léčí chřipku u lidí různého věku, včetně novorozenců. Složky léčiva mají silný protizánětlivý účinek na tělo. Farmaceutické společnosti vyrábějí léky v několika formách:

 1. Grippferon nosní kapky - dávky 5 a 10 ml v lahvičce s čirou nažloutlou kapalinou. Lahvička je vybavena kapátkem pro snadné použití.
 2. Nosní sprej - v tmavé plastové láhvi s dávkovačem. Světle žlutý roztok je balen v 10 ml.
 3. V některých lékárnách byla nalezena mast, ale neprošla nezbytnými klinickými zkouškami, proto se nedoporučuje. Podle hodnocení pacientů, krém účinně zvládá běžné nachlazení jakéhokoliv druhu.
 4. Grippferon Svíčky Light - jsou předepsány pediatrů zvýšit imunitu dětí.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Grippferon je širokospektrální lék, který bojuje s koronou, rinem a adenovirem. Intranasální použití léku zajišťuje dlouhodobý kontakt s nosohltanovou mikroflórou, což nepříznivě ovlivňuje respirační patogeny, virus chřipky. Interferon se rychle dostane na sliznice a rychle odstraní příznaky nachlazení, odstraní otok a nazální kongesci, bolest, vysokou horečku.

Pečlivě zvolené složení látky vyvolává pečlivé sušení hojného hlenu a absorpční vlastnosti jemně odstraňují respirační infekce. Zavedení Grippferonu v prvních dnech onemocnění snižuje jeho trvání o 30-50%. Profylaktická léčba může chránit před infekcí až o 96%. Absorpce hlavní složky v krvi je velmi nízká a nemá žádnou zvláštní farmakologickou hodnotu.

Indikace pro použití

V souladu s návodem k použití se nosní kapky přípravku Grippferon používají k léčbě akutních infekčních onemocnění a chřipky. Účinnost léčiva je prokázána při preventivních zákrocích. Lékař může předepsat antivirotika, pokud existují indikace, jako jsou:

 • katarální onemocnění;
 • respirační virus;
 • Prevence SARS;
 • prevence chřipky.

Grippferon - kontraindikace

Léčivý přípravek je vyroben ze sloučeniny podobné svým vlastnostem s interferonem lidského leukocytu alfa-2, proto nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Individuální nesnášenlivost k léku Grippferon nebo jeho jednotlivé složky jsou považovány za kontraindikaci použití. Nedoporučuje se podávat roztok na nosní sliznici u pacientů s těžkými alergickými onemocněními.

Dávkování a podávání

Instrukce vyvinuté pro Grippferon naznačují, že intranasální vazokonstriktor by měl být užíván, jakmile se objeví první příznaky onemocnění. Nosní dutina potřebuje předchozí očištění, po kterém je možné pokračovat v její léčbě. Po vyrobení potřebného množství látky je nutné na chvíli masírovat křídla nosu a zajistit tak lepší distribuci léčiva po sliznici. Trvání užívání přípravku Grippferon je 5-6 dnů. Užívání drog se provádí takto:

 • Děti do 1 roku věku - 1 dávka, odpovídající 1000 IU, vstupují do nosní dutiny 5krát denně.
 • Dětská věková skupina 1-3 let - zadejte 2 dávky v každé nosní pasáži 3-4krát denně.
 • Děti od 3 do 14 let, aby si daly 2 kapky nebo injekci Grippferonu 4-5 krát denně.
 • Nosní dutina dospělých a dětí starších 15 let je léčena trojnásobnou dávkou 5-6krát denně.
 • Jako profylaktické léčivo se používá v jedné porci 1-2 krát denně po dobu 2 dnů nebo jednou bezprostředně po kontaktu s pacientem.

Grippferon děti

Recenze lékařů se snižují na skutečnost, že rekombinantní interferon pomáhá dítěti snadno a rychle přenést chlad. S včasným zavedením látky vytváří ochranné pole před infekcí, a to i během epidemie. Účinná látka má antivirový účinek, takže lékaři předepisují Grippferon pro léčbu a prevenci masivní dětské morbidity. Sprejová forma tohoto léku je výhodnější pro děti od 1 roku, pro léčbu kojenců je lepší vzít dětem kapku Grippferonu.

Během těhotenství

Vzhledem k dobré snášenlivosti a nepřítomnosti toxických účinků se léčivo může užívat během těhotenství bez obav o vývoj plodu. Podle instrukcí je zvolena jedna dávka podle věku ženy. Grippferon můžete používat během laktace, protože složky léku nepronikají do mateřského mléka a nejsou schopny poškodit dítě.

Interakce s léky

Léčba Grippferonem nevyžaduje použití adjuvantů, jako jsou například Aspirin, léky proti bolesti. Během období léčby by nemělo být použito jiné vazokonstrikční léčivo - to sníží účinnost účinné látky. Vazokonstriktorový účinek Grippferonu při užívání nosních léčiv přispěje k nadměrnému vysušení nosní sliznice.

Vedlejší účinky a předávkování

Lék je předepsán lékaři jako účinný způsob léčby, prevence nachlazení a chřipky. Při dodržení stanovených kvantitativních proporcí pacient eliminuje riziko nežádoucích účinků. Negativní následky jsou pozorovány pouze tehdy, když tělo netoleruje prvky Grippferonu. V případě předávkování, např. Při dodatečné formě formy interferonových čípků, se mohou objevit mírné alergické reakce.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je komerčně dostupný, vydávaný lékárnami bez lékařského předpisu. Skladuje se při nízké teplotě - 2-8 stupňů Celsia, mimo dosah dětí. Po otevření lahve se doba použitelnosti směsi zkracuje na šest měsíců.

Analogy

Podobné spektrum účinku má léčiva, která zahrnují rekombinantní lidský interferon alfa-2b. Známým analogem Grippferonu pro malé děti je Genferon Light. Interferon je považován za nejlevnější lék této skupiny. Mezi jinými léky s podobnými farmakologickými vlastnostmi: \ t

 • rektální svíčky Viferon;
 • Lyofilizát Alfiron;
 • Virogel mast;
 • injekční roztok Alpha-Inzon;
 • Laferonové svíčky;
 • Derinat kapky.

Cena Grippferon

Grippferon je vyhledávaným lékem v boji proti patogenním bakteriím a virům a je dostupný všem spotřebitelům. Náklady instalované na vasokonstrikční kapky se liší v rozmezí 250-450 rublů. Masti a svíčky budou stát asi 196-380 str. Cena spreje je 315-350 str. Online lékárny poskytují výběr produktů podle výrobce, formulář pro vydání a rozpočet. Se sortimentem a cenovou politikou se můžete seznámit z níže uvedené tabulky:

Balení

Průměrná cena, rublů

Loratadinová mast, 5 g

195

Nosní kapky s dávkovačem, 10 mg

257

Nosní kapky, 10 000 IU

272

Nosní sprej, 10 mg

316

Svíčky, 125 000 IU

213

Svíčky, 250000 ME

274

Recenze

Catherine, 30 let

Chytil jsem sezónní respirační virus se všemi následnými důsledky, vysokou horečkou, migrénou, strašnou zimou. Okamžitě se obrátil na okresního pediatra, jmenoval Grippferonův sprej. Reliéf přišel až třetí den, pátý den jsem se úplně uzdravil. Navíc byl léčen lidovými prostředky - čaj, citron, malina.

Elena, 36 let

Sedmiletý syn se koupal v chladné řece, po které se stal velmi nemocným. Zpočátku mu dávali antipyretický sirup proti kašli, ale symptomy jen zesílily. Zavolali doktora do domu, propustili kapky dětí Grippferon. Onemocnění začalo odcházet čtvrtý den po aplikaci, dítě nic nejedlo, bylo velmi slabé. Očekává se další efekt.

Maxim, 28 let

Při práci došlo k epidemii chřipky, bylo nutné přijmout neodkladná opatření, protože se zdráhají propustit nemocenské. Lékárník doporučil k prevenci stříkání Grippferonu. Nemohu říci, že mě nemoc zcela obcházela, ale podařilo se mi vyhnout se významným problémům. Vypadl jen zima.

Christina, 31

Moje dcera přinesla virus ze zahrady, její mladší dcera se nakazila. Byl jsem překvapen, když místo haldy všech druhů léků lékař doporučil jen jednu věc. Použili Grippferon jako celou rodinu a byli s ním velmi spokojeni. Pokud okamžitě zahájíte léčbu, doba onemocnění se významně sníží. Horečka odezní na druhý den, kašel a snot zmizí za 3-4 dny.