Jak si vybrat srst ve velikosti a kvalitě. Tipy pro nákup kvalitní přírodní kožešiny

Každá žena bude ráda takovou novou věc ráda jako kožich, ať už je to dar nebo pečlivě vybraná věc. Neměli byste se vždy spoléhat na názor či preference někoho jiného (včetně prodávajícího), protože jste ochotni zaplatit spoustu peněz. Aby nedošlo ke ztrátě, měli byste věnovat pozornost i malým detailům. Naučte se, jak správně vybrat kožich.

Jak si vybrat kabát

Volba kožichu by měla být založena nejen na ceně. Zima je chladné období, takže nové šaty by měl teplý majitel dobře. Při nákupu je stále nutné se rozhodnout, zda můžete nosit těžký kožich nebo dávat přednost méně teplé, ale lehké. Pokud například chodíte po dlouhou dobu do práce, potřebujete nutrii, muškáty, veverky, fretky - zahřejí je, aniž by příliš zatěžovali ramena. Nejtěžší jsou kůže vydry, sobolí a lišky polární. Podle schopnosti ohřívat osobu lze kožichy rozdělit následovně:

 • Nejteplejší produkty jsou lišky, lišky, mýval, mušle a bobry.
 • Mink, činčila a astrakhan kožešiny udržet jejich teplotu horší.
 • Králík nebo dřevorubka je vhodná pouze pro oblasti s teplými zimami.
 • Kožešina gophera nebo křečka není vůbec teplá, ale jen zřídka se nalézají.
 • Umělé kožichy pro chladné počasí nejsou vhodné, mají strach jít do tvrdého mrazu.

Šicí pláště

Stává se, že to, co se vám líbí, nezapadá do velikosti nebo není nic, co chcete - pak je vhodné si objednat individuální šití kožichu. Tyto služby nabízí mnoho dobrých ateliérů, kožešinových salonů. Chcete-li si objednat, musíte zadat svá měření, fotografie požadovaného modelu a také je důležité uvést typ srsti, která se vám nejvíce líbí. Načasování zakázky, plné náklady a další podrobnosti, které vám budou oznámeny téměř okamžitě, ale kování bude muset přijít několikrát.

Který model si vybrat

Při rozhodování o modelu kožichu je důležité vzít v úvahu zvláštnosti ženské postavy, která je bude nosit:

 • Plné ženy se nedoporučují přebývat na dlouhých výrobcích s nap, srst srsti na kolenou by byla dobrá volba.
 • Busty dámy s úzkými boky lépe zdůrazňují bederní pás.
 • Půvabné, nízké holčičky hodí srst do poloviny stehen, vizuálně zkrátit nohy s dlouhými výrobky.
 • Vysoké štíhlé ženy si mohou vybrat libovolný model.

Níže jsou uvedeny moderní možnosti:

 • Klasický kabát - dlouhý, lichoběžníkový nebo rozšířený na dno. K dispozici je kapuce nebo ozdobena bujným límcem.
 • Bell - střední délka výrobku (délka kolena) s rozšířeným dnem ve tvaru kruhu. Může mít kapuci, stojací límec a různé typy ozdobných rukávů.
 • Manto - dlouhý kožich až 110 cm, má lichoběžníkový tvar.
 • Bunda - krátká (na stehno) svrchní oděv s povrchovou úpravou na rukávech, límci, s opaskem nebo bez.
 • Kožešinový kabát s vůní bez spojovacích prostředků je upevněn pouze pásem.
 • Kožich je kožich, který má srst uvnitř, ne venku. Nachází se v různých stylech.

Kvalitní kožešina

Po položení otázky, která srst je nejlepší zvolit, by měl kupující pečlivě prohlédnout kožešinu výrobku z hlediska jeho kvality. První věc, kterou je třeba zkontrolovat, je hustota. Dobří výrobci nakupují kůže, shromážděné pouze v zimě, protože v létě zvířata molt, jejich srst není tak silný a krásný. Stojí za to hladit kožich proti vlně, aby se ujistil, že je polštář bez mezer, plešatý skvrny. Můžete dokonce vytáhnout srst: zdřímnout by neměl dostat dostatek spánku, jinak produkt bude stále mizet, a za pár let od plyšové věci tam budou tři klky.

Kožešiny mohou být přehnané, ale je to snadné zkontrolovat, stačí potřást kabátem. Absence hřmícího zvuku (jako je plátno) hovoří o vysoké kvalitě. Nenatřené kůže mají bílou kůži, ale pokud chcete mimořádnou barvu, bude užitečné zkontrolovat kvalitu barvy: stojí za to držet bílý šátek přes vlnu a ujistit se, že na něm nejsou žádné skvrny.

Co si koupit kožich

Po rozhodnutí, jaký typ kožichu si vybrat (vhodné pro vaši postavu), musíte znovu zvážit všechny výhody a nevýhody každého typu srsti. Mnoho žen od dětství má drahocenný sen - kožich. Někteří ji považují za královnu kožešin, ale existují i ​​další vynikající možnosti. Některé produkty (založené na přírodní kůži) nejsou horší, ať už v teple nebo v ceně nebo kvalitě. Hlavní rada pro někoho, kdo se ptá, jak si úspěšně vybrat kožich - nespěchejte, drahý nákup by měl trvat dlouho a přináší jen potěšení.

Mink kožešiny

Můžete si vybrat norkový kožich v různých barvách. Řada sortimentu způsobená velkou poptávkou, protože mnozí chtějí koupit tuto cennou srst - to je považováno za ukazatel bohatství, jde dobře se zlatými šperky. Ženy, které preferují sukně a šaty, jsou ideální pro dlouhé výrobky. Pokud nosíte kalhoty nebo džíny, je lepší zůstat na krátkých modelech. A barvy jsou jednoduché:

 • Nejlevnější jsou produkty světlých a tmavě hnědých odstínů.
 • Dále jsou v barvě šedé, modré, béžové tóny.
 • Bílá (přírodní), černá (s fialovým odstínem) srst nejdražší.

Bobr Kožich

Kůže tohoto zvířete má odolnost proti vlhkosti (bobr se v dešti stává ještě více načechraným), nosí se dlouho a dobře se zahřívá, ale ceny výrobků z této kožešiny jsou pro mnoho cenově dostupné. Při nákupu věnujte pozornost brilanci a bohaté barvě hromady, tendenci ke ztrátě. Uvnitř by měl mít kožich dobře vyšívanou vložku, protože kvalita výrobku není jen vzhledem. Po úderu srsti by se hromada měla vrátit do původní polohy a plešatá místa by neměla být ani pod rukávy nebo na límci.

Moutonový kožich

Je možné uvažovat odolnost proti vlhkosti, dlouhodobé ponožky, dobrou tepelnou izolaci, náklady na výhody srsti mutonu. Ve vzhledu je moutonový kožich schopen soutěžit s polární liškou, norkami a dalšími drahými kožešinami. Před nákupem se doporučuje sondovat hromadu, zkontrolovat švy, kvalitu malby. Ujistěte se, že kusy kůže jsou sešity a nejsou lepeny. Doporučuje se zastavit na věci, která dobře sedí na obrázku, netlačí, nedává tlak na ramena.

Od sobolí

Kožešina tohoto úžasného zvířete je neuvěřitelně hedvábná, lesklá, což je důvod, proč tak mnoho žen milujeme. Aby nedošlo k malované kukuřice pod rouškou sobolí, neváhejte se cítit opatrně a dokonce i vůně výrobku. Nenajdete tak jemné kožešiny nikde jinde, kůže uvnitř (jádro) by měla být také měkká. Absence jakýchkoli chemických pachů je dobrým znamením. Svrchní srst je velmi lehká, měla by umožňovat volný pohyb, snadno. Vysoká cena by také měla dát jasně najevo, že před vámi je přirozená srst požadovaného zvířete. Levné kabáty srsti zrovna nikde.

Video: jak si vybrat kvalitní kožich

Zanechte Svůj Komentář