Co je repost v sociálních sítích

Mnoho uživatelů sociálních sítí používá repost. To je velmi pohodlná volba, která pomáhá šířit jakýkoliv druh informací. V závislosti na konkrétní sociální síti se algoritmus akcí repostu může lišit. Při použití této možnosti by však ani začátečník neměl mít potíže.

Co znamená slovo repost?

Překlad z angličtiny, doslovný význam slova repost je opakovaná zpráva. To je příležitost sdílet informace o rozloze sociálních sítí, aniž by se obsah změnil a zanechal odkaz na zdroj.

Repost umožňuje uživateli sociálních sítí kopírovat svůj oblíbený záznam na svou stránku nebo na stránku komunity (jejíž správcem je), nebo poslat osobní zprávu.

Mezi důležité funkce této možnosti patří:

 • Uložení užitečných informací. Díky repostu si nemusíte dlouho pamatovat, kde se nachází nezbytná poznámka, při zachování autorského práva původního zdroje.
 • Šíří důležité zprávy. Rychlý způsob, jak publikovat jakýkoliv druh informací, přilákat k otázce velký počet lidí.
 • Reklama. To může být reklama komerčních produktů nebo charity (příklad bezplatné reklamy).
 • Definice cílové skupiny. Tato možnost u bloggerů nebo komunit umožňuje definovat okruh lidí, kteří se zajímají o konkrétní příspěvek.
 • Umístění informací z webových stránek. Dnes je většina stránek vybavena tlačítky pro vysílání na různých sociálních sítích. Můžete tak přilákat velké množství lidí ke konkrétnímu zdroji.

Jak repost VKontakte

Prostřednictvím úsilí vyvíjejících se na sociálních sítích můžete vytvořit kontakt v kontaktu pouze dvěma kliknutími, kromě toho můžete přepočítat informace s komentářem nebo použít časovač:

 1. Vyhledejte tlačítko s obrázkem megafonu pod příspěvkem, který se vám líbí. Po zobrazení kurzoru se zobrazí seznam osob, které na své stránce také sdílejí poznámku.
 2. Klikněte na tlačítko repost, menu se otevře před vámi, pak můžete poslat poznámku třemi způsoby.
 3. Chcete-li odeslat záznam na svou stránku a kliknout na položku Sdílet záznam, vyberte možnost Přátelé a odběratelé.
 4. Možnost „Odběratelé komunity“ vám umožní vytvořit repost pro jednu z kontrolovaných komunit (skupin) kliknutím na seznam všech veřejných příspěvků, které moderujete.
 5. Poznámka můžete poslat příteli výběrem možnosti „Odeslat soukromou zprávou“.
 6. Pokud chcete poslat záznam s poznámkou, pak v horním poli okna repostu zadejte informace, které chcete připojit, zobrazí se přímo nad příspěvkem.
 7. Je zde příležitost, aby se repost VK s časovačem. Nastavte dobu publikování v menu, když se objeví poznámka, poté vyberte publikum a klikněte na tlačítko „Share recording“.

Instagram

Nejprve si stáhněte aplikaci Instagram repost.

Program vám umožní umístit fotografie ostatních uživatelů na vaši stránku s odkazem na původní zdroj, aby se předešlo problémům s autorskými právy. Většina z těchto aplikací je zdarma, ale mohou obsahovat název programu, který se používá na repostu. Podrobný návod na repostu na Instagramu:

 1. Otevřete aplikaci, zadejte údaje o svém účtu Instagramu, pokud se bojíte o jejich bezpečnost, přečtěte si recenze a komentáře k vybranému programu předem.
 2. Vyhledejte příspěvek, který chcete umístit do svého zdroje (program poskytuje vyhledávání podobné aplikaci Instagram).
 3. Po výběru fotografie se zobrazí tlačítko Repost. Poloha a vzhled samotného tlačítka se může lišit v závislosti na konkrétní aplikaci. Většinou má tvar čtverce se dvěma šipkami, jejichž konce se opírají o sebe.
 4. Stejným způsobem můžete vytvořit vnořenou hierarchii: repost na repost nebo repost.

Twitter

Repost na sociální síti Twitter se nazývá určité slovo "retweet". Chcete-li určit konkrétní položku, musíte provést následující kroky:

 1. Přesuňte se nad tweet, který chcete sdílet.
 2. Klikněte na tlačítko "rm".
 3. Na obrazovce se zobrazí okno s tweetem, který chcete umístit do svého účtu.
 4. Potvrďte nebo zrušte retweet příslušnými tlačítky.
 5. Po této akci bude tweet odeslán všem čtenářům vaší stránky jako retweet.

Spolužáci

Podělte se o svůj oblíbený záznam v Odnoklassniki je také snadné. Chcete-li to provést, opakujte níže popsaný algoritmus:

 1. V informačním kanálu nebo skupině vyberte požadovanou položku.
 2. Kliknutím na text příspěvku otevřete příspěvek na celou obrazovku.
 3. Ve spodní části bude tlačítko "Sdílet", klikněte na něj.
 4. Na obrazovce se zobrazí okno, kde můžete přidat komentář a zaškrtnout políčko tak, aby se poznámka zobrazovala ve stavu vašeho profilu.
 5. Znovu klikněte na tlačítko Sdílet a příspěvek se zobrazí ve zdroji přátel.
 6. Na rozdíl od sociální sítě VKontakte nelze záznam odeslat jako osobní zprávu, nebo můžete kopírovat odkaz na příspěvek pouze po jeho otevření do skupiny, do které jste moderátorem.

Facebook

Facebook výrazně rozšířil funkčnost repostu oproti jiným sociálním sítím. Sdílení příspěvku na Facebooku z telefonu a počítače následujícím způsobem:

 1. Vyhledejte zajímavý příspěvek, klikněte na tlačítko Sdílet.
 2. V rozevíracím seznamu vyberte místo, kam chcete odeslat: vlastní kroniku, kroniku jednoho z vašich přátel (musíte zadat jméno), stránku, kterou spravujete, skupinu, ve které jste členem, nebo poslat osobní zprávu.
 3. Ve druhém rozevíracím seznamu vyberte publikum, které vidí repost, mezi nimi: přátelé, přátelé přátel, všichni uživatelé sítě, pouze já nebo vlastní nastavení.
 4. Kromě toho, v okně, můžete přidat komentář, umístění, označit přátele, připojit samolepky a tak dále.
 5. Po dokončení všech nastavení příspěvků klikněte na tlačítko Publikovat.

Video

Zanechte Svůj Komentář