Pecan: Výhody pro tělo

V naší zemi jsou plody této rostliny považovány za exotický produkt. Vedou mezi všechny ořechy na obsah živin, jsou považovány za nejoblíbenější na světě. Dozvíte se o příznivých vlastnostech a kontraindikaci ovoce této rostliny.

Co je pekanové ořechy

Carya illinoinensis patří do rodu Hickory, rodiny Orekhov. Tento strom se také nazývá čokoládový ořech, Kariya Pecan, Kariya Illinoiska, Pecan obyčejný. Tato rostlina je vlastníkem obrovského množství léčivých účinků, ovlivňuje zlepšení mnoha systémů lidského těla, chuť k jídlu, prospívá mužům i ženám. Ženy v domácnosti používají ovoce k pečení (podobně jako vlašské ořechy), přílohám, přidaným do kávy.

Kde roste

Vnitrostátní pekan je považován za Severní Ameriku, kde se kultivace zabývá všude. K dnešnímu dni je ovoce hlavní částí stravy místní populace. Vlašský ořech s čokoládovou příchutí se připravuje jak v pravidelných dnech, tak pro speciální sváteční jídla. Kromě amerického kontinentu roste pekanový ořech ve středoasijských zemích na Kavkaze na krymském pobřeží.

Jak roste

V prvních letech života roste pekanový strom pomalu: v tomto období roste kořenový systém. V průběhu roku roste stromek až do 30 cm, ve věku tří let dosahuje výšky 0, 5 metru a teprve poté je přemístěn na trvalé místo. Rostlina miluje spoustu slunce a je nutné hojné zalévání. Dobře roste ve volné, úrodné půdě. Mladé sazenice ukázaly konstantní krmení, ochranu před plevelem. Sazenice začínají nést ovoce v 10. roce života a až tři sta let, a průměrná výška je čtyřicet metrů.

Jak vypadá pekan?

Vzhled tohoto exotického ovoce je nejednoznačný: připomíná někomu víc ovoce z olivovníku a někoho z lesního ořechu. Ale jádro je jako ořech, takže je považováno za blízkého příbuzného, ​​jediným rozdílem je chuť: v popsaném ovoci je měkčí, s čokoládovou příchutí. Vzhledem k nedostatku vnitřních přepážek a pecan shell zvláštnosti, škůdci nejsou zajímavé.

Příznivé vlastnosti pekanové ořechy

V plodech této rostliny dosahuje obsah tuku 72% na 100 g produktu, bílkoviny - 15%, sacharidy - 15%, popel - přibližně 5%, vodu, 5%. Složení této rostliny obsahuje:

 • vitamin K;
 • Vitamíny B;
 • vitamin C;
 • vitamin A (pomáhá zlepšit vidění v noci a za soumraku);
 • Vitamin E (gama-tokoferol).

Obsahuje minerály: hořčík, sodík, vápník, draslík, železo, zinek, kyselina listová, fosfor, měď. Má vysoký obsah vlákniny a rostlinných tuků, které nezpůsobují žádné škody na těle, ale jsou jen přínosem. Příznivé vlastnosti pekanových ořechů přispívají k:

 • snížení cholesterolu při ateroskleróze;
 • prevence koronárních srdečních onemocnění;
 • zvýšení hemoglobinu v avitaminóze;
 • zlepšení reprodukčního systému;
 • léčba hormonálního systému, křečových žil;
 • snížení tvorby nádorových nádorů a pomoc při anémii;
 • léčba kardiovaskulárního systému.

Vzhledem k přítomnosti antioxidačních vlastností dochází ke zpomalení procesu stárnutí, zlepšení zraku, odstranění únavy, odstranění toxických a toxických látek z krve. Moderní vědci již vyjádřili svůj názor, že ořechy léčí rakovinu. Nadměrné užívání tohoto přípravku však může být škodlivé: je zde bolest hlavy, alergie, narušení gastrointestinálního traktu.

S péčí jíst ovoce, které jsou podobné vlašské ořechy, je třeba léčit lidi, kteří mají nadváhu, kteří mají problémy s játry, tendenci k alergickým reakcím. Kromě ovoce se aktivně používá olej, který se úspěšně osvědčil v boji proti kožním onemocněním (hematomy, lupénka, plísňové infekce). Zvláště doporučujeme olej používat starší osoby a ty, kteří mají slabou imunitu a potřebují natáhnout tělo po zimě. Olej čínský z ovoce tohoto stromu se používá pro čínské masáže.

Pecan kalorií

S vysoce kalorickým pekanem, dospělým, robustním mužem je třeba jíst čtyři sta gramů jader, aby se uhasil pocit hladu a cítil se plný. Koneckonců, Indové, kteří obývali území amerického kontinentu, už dlouho bez masa, žijící z některých ořechů. Připravili také speciální pekanové mléko, otírali ovoce a míchali s vodou. Ve 100 gramech tohoto ořechu je 690 kcal, to by mělo být vzato v úvahu u těch, kteří jsou na dietě nebo se snaží snížit svou tělesnou hmotnost jiným způsobem.

Video

Zanechte Svůj Komentář