Jaké radiátory je lepší dát do bytu

Anonim

Problém nedostatku tepla v domě, kterému čelí mnozí. Řešením bude instalace moderních kotlů. Ve výškových budovách poskytnou byt pouze komfortní topné radiátory pro byt. Přístroj umožní udržet optimální teplotu v místnosti, v případě potřeby jej upravit. Pokud nevíte, které radiátory jsou lepší pro vytápění bytu, pak tento článek představí hlavní aspekty volby. Díky praktickým radám bude možné najít perfektní variantu.

Který radiátor je lepší pro byt?

Radiátory se liší v úrovni přenosu tepla, životnosti a ceny. Rozhodujícím faktorem kvality zařízení je materiál výroby. Nejoblíbenější typy radiátorů v bytě jsou:

 • bimetalové;
 • hliník;
 • litina;
 • oceli.

Princip fungování návrhu je jednoduchý. Převážně chladicí kapalina působí horkou vodu. Připojení je provedeno potrubím. Pod vlivem tepla se zahřívá instalační plocha a teplota v místnosti se zvyšuje. V závislosti na výrobním materiálu a konstrukci panelů chladiče vody chladnou rychleji nebo pomaleji.

Teplá voda vstupuje na litinové závody na jedné straně a na druhé straně. Pro realizaci takové práce vyžaduje velké množství chladiva. Princip činnosti ocelových, hliníkových a bimetalických výměníků tepla má malý rozdíl. Uvnitř každé části je tenká trubka naplněná horkou vodou. Díky vzduchovému polštáři, který se tvoří uvnitř, je tepelná vodivost těchto baterií vyšší. Pro spuštění systému bude zapotřebí pouze 350 g vody, což zjednodušuje instalaci.

Abychom pochopili, které radiátory jsou vhodnější pro vytápění bytu, měli byste se seznámit s hlavními charakteristikami každého typu. Baterie - univerzální instalace pro vytápění komerčních, průmyslových a obytných budov - má své vlastní vlastnosti v závislosti na materiálu výroby. Porovnání výhod a nevýhod, najdete nejlepší možnost.

Bimetalové radiátory

Přístroje jsou vyrobeny z oceli a hliníku. Instalace je velmi trvanlivá, má vysokou tepelnou vodivost. Atraktivní vzhled baterií je činí nejlepší volbou pro kancelář, doma. Systém je konstrukcí vertikálních ocelových trubek, které jsou z vnější strany potaženy hliníkem. Tento výměník je odolný vůči korozi, trvanlivý. Pokud nemáte dostatek teploty, může být k bimetalové baterii vždy připojena další část.

Hliník

Instalace se liší vysokou termolýzou, atraktivním designem. Ve srovnání s předchozí verzí je jejich cena cenově dostupnější. Máte-li zájem o výměnu topných těles v bytě, hliníková verze dokonale sedí. Snadná instalace. Baterie jsou instalovány v autonomních a ústředních topných systémech. Pro úspornější spotřebu energie se doporučuje použít termostatické ventily.

Litina

Pokud nevíte, která topná tělesa jsou pro ústřední vytápění lepší, zvolte tuto možnost. Konstrukce je ideální pro cyklické systémy vytápění. Instalace je spolehlivá, vydrží mnoho let. Nevýhody zahrnují relativně malý přenos tepla, rychlé chlazení systémů. Je to velmi objemné, takže vyžaduje speciální dovednosti k instalaci. Tyto výměníky tepla jsou levné, což je činí velmi populárními.

Ocel

Cenově dostupné a praktické systémy zůstávají v poptávce i dnes. Jsou instalovány v chatkách, bytech, komerčních prostorách. Stupeň přenosu tepla je velmi vysoký. Pokud je systém nesprávně vypočítán nebo je nízká teplota chladicí kapaliny, může být problém s pevnou strukturou železa. Není možné ji aktualizovat, takže musíte změnit celou strukturu. Náklady na ocelové baterie jsou nízké.

Jak si vybrat topný radiátor pro byt

Když jsou uvedeny hlavní charakteristiky zařízení, je snazší rozhodnout. Bez ohledu na to, jaký druh baterií pro vytápění bytu se vám líbí, nákup, musíte vzít v úvahu vše od záběry místností na místo instalace. Nezapomeňte na pochybnou kvalitu chladiva: je lepší být znovu v bezpečí.

Přečtěte si praktické tipy, které vám pomohou pochopit, které radiátory je lepší dát do bytu:

 1. Instalační kapacitu vašeho pokoje je nutné vypočítat. Požadovaná hodnota se rovná součinu objemu a požadovaného tepelného toku pro standardní budovy (0, 41 kW).
 2. Zjistěte množství chladicí kapaliny v systému. Je-li málo vody, je lepší dát přednost ocelovým, hliníkovým nebo bimetalickým modelům. Když je plánováno vytápění s přirozeným oběhem, zvolte litinu.
 3. Určete místo instalace. Z toho bude do značné míry záviset na velikosti systémů a požadovaném přenosu tepla.
 4. Pro místnost s 1 oknem a vnějšími stěnami musí být výkon zařízení zvýšen o 20-30%.

Hodnocení otopných těles pro bytové vytápění

Výměna baterie je ideálně prováděna jednou a po celou dobu životnosti, nebo alespoň 20 let. Chcete-li, aby zařízení sloužila po dlouhou dobu, pečlivě volte výrobce. Z toho bude do značné míry záviset na spolehlivosti zařízení, kvalitě jeho práce. Bez ohledu na to, kolik stojí topný radiátor v bytě, požádejte výrobce o certifikáty potvrzující originalitu výměníků tepla.

Zvláště pozoruhodné jsou výrobky italské značky Global, Sira. Modely nejsou levné, ale kvalita odůvodňuje cenu. Přístroje mají klasický vzhled z bimetalového nebo hliníkového provedení. Výhodou je účinnost a vysoká tepelná emise. Dobré hodnocení zákazníků obdrželo tyto značky:

 • Kermi - výborná německá kvalita a lakonické formy;
 • Arbonia - originální design, který umožní těmto zařízením stát se výzdobou místnosti;
 • Smart - Čína je cenově výhodná značka je docela hodný pozornosti;
 • Rifar je domácí výrobce, který si zaslouží pozornost.

Video: což je lepší dát baterii v bytě

Díky válečku budete schopni pochopit, která topná tělesa jsou lepší než hliníková nebo bimetalická, dozvíte se o jejich vlastnostech zařízení, zásadách provozu a instalace. Pokud stále existují pochybnosti o tom, které baterie jsou nejlepší, aby se do bytu, pak praktické tipy uvedené ve videu bude dát všechny akcenty. Po přehrání videa si budete moci sami vybrat správnou volbu.

Recenze

Artem, 36 let

Než začal stavět svůj vlastní dům, netušil, jaké topné radiátory jsou. Jako výsledek, koupil litinu. Vynikající odvod tepla, teplo doma. Nevidím žádný důvod platit spoustu peněz za bimetalové, pokud by to fungovalo dobře.

Sasha, 28 let

Nikdy nešetřím na kvalitě, tak jsem instaloval bimetalové radiátory. Ale v zimě je vždy teplé, děti tiše nosí trička a nikdo nezamrzne. Nikdy jsem nelitoval, že jsem takové baterie koupil. Já osobně jsem se ujistil, které radiátory jsou považovány za nejlepší pro vytápění bytu.

Michael, 42 let

I když je zde velký výběr topných radiátorů pro byt, koupili jsme ocelové panelové baterie. Podívejte se pěkně a teple po dobu 3 let. Hlavní věc je vybrat si pokoj náměstí, pak místnost bude mít velkou teplotu. Před tím byla také ocel, ale malá. Nebylo dost tepla.