Náhradní alkohol - první známky otravy, nouzové péče, léčby a účinků

Anonim

Rusko patří mezi deset nejlepších zemí světa, pokud jde o počet lidí, kteří zneužívají alkohol. Obrovské množství úmrtí je způsobeno otravou náhražkami alkoholu, jejichž použití vede k vážnému otravě těla, ve většině případů vede k úmrtí osoby. Zřídka je možné zachránit lidi, protože ne každý věnuje pozornost hrozným příznakům otrávené vodky, jejíž rozvoj rychle vede k smrti. Znalost, jak pomoci oběti, ho zachrání před smrtí.

Co je náhradní alkohol

Alkohol je opilý, aby změnil emocionální stav na pohodlnější. Stát však certifikuje, že může použít prostředky, které prošly certifikací, a že nejsou zcela určeny k pití. Proč potřebujeme náhradní vodku a analogy? Takový "spálený" produkt je levnější než certifikovaný, je snazší ho získat a účinek intoxikace je téměř stejný. Otravy náhradníky podle klasifikace kódů podle ICD 10 patří do skupiny onemocnění T5.1.1 - T5.2.9. Náhradní alkohol zahrnuje:

 • Chemické kapaliny obsahující ethylalkohol jako hlavní složku - pleťové vody, kosmetické a léčivé tinktury, denaturace, technické alkoholy, hmyzí skvrny.
 • Klamné nebo falešné náhražky nápojů obsahujících alkohol, ve kterých není ethanol, ale je zde methanol, dichlorethan, ethylenglykol.

Ethanolové náhražky

Otrava náhradním alkoholem obsahujícím alkohol je velmi běžná, protože alkoholici považují takové tekutiny za nejbezpečnější na pití. Všechny tyto látky však nejsou určeny pro lidské tělo, mají vysokou koncentraci silných chemikálií, jejichž účinek ničí vnitřní orgány. Mezi ně patří: lepidlo na bázi BF, stěrače, kolínské vody, deodoranty, ústní osvěžovače, další domácí chemikálie, mezi které patří ethylalkohol.

Falešné náhrady

Otrava alkoholovými náhražkami, ve kterých není žádný ethylalkohol, je považována za nejzávažnější a vede k téměř okamžité smrti, protože methylalkohol, ethylenglykol, se rychle vstřebává do těla a rozkládá se na samostatné, extrémně toxické látky. V nejlepším případě, když se používá methylalkohol, alkoholik se zbaví slepoty. Ethylenglykol je součástí brzdy a odmrazovací kapaliny pro stroje, dichlorethan je rozpouštědlem adhezivních základů.

Toxická dávka alkoholu

Organizace WHO představuje impozantní a děsivé postavy - asi 60% mužů v Rusku ve věku 15 až 60 let umírá na následky intoxikace náhradami, což prudce snižuje věk mužů žijících na důchod v zemi na 59 let namísto 75 let, například ve Velké Británii. Ethanol je toxická látka a otrava alkoholem a jeho náhražkami závisí na individuální reakci organismu. Tři lahve brandy, opilé s intervalem kratším než 5 hodin, jsou považovány za smrtící dávku pro každou osobu.

Lékaři zároveň stanoví, že pro padělatele nesmí smrtící dávka překročit jednu doušku, v závislosti na koncentraci toxinů v látce, kterou člověk pije. Paradoxně, nesnesitelné občerstvení může vést k smrti, protože tělo nemá čas vyrovnat se s příchozí potravou, která se hromadí v gastrointestinálním traktu, a alkohol se nejprve jednoduše neabsorbuje, ale pak vstupuje do krve ve velkém množství, což může být smrtelné.

Mechanismus působení jedu na tělo

Každá toxická látka působí na své vnitřní orgány svým vlastním způsobem, nicméně, protože jed prochází zažívacím traktem, všechny orgány gastrointestinálního traktu jsou v ohrožení, od žaludku od ledvin. Sliznice žaludku neodpovídá na příchozí jedy a reaguje na vředy. Přibližně jedna třetina methanolu a ethylenglykolu se vylučuje ledvinami, což vede k akutní nedostatečnosti orgánů, až do nepřítomnosti močení, zbytek vstupuje do krevního oběhu, což způsobuje vážný úder buňkám centrálního nervového systému až do zástavy srdce.

Známky otravy alkoholem

Není neobvyklé, že si lidé kupují láhev s alkoholem v obchodě, jsou označena a certifikována, což se ukáže jako „spálené“. Je těžké si všimnout otravy náhradníky, pokud je alkohol opilý ve veselé společnosti, zejména s ohledem na to, že první známky alkoholu jsou euforie, emancipace, vysoká nálada. A jen pár hodin po požití alkoholu s jedovatými nečistotami je možný výskyt děsivých příznaků kocoviny, které naznačují, že došlo k náhradě alkoholu.

Ethylalkohol

První pocit euforie a vzrušení v případě otravy náhradními látkami obsahujícími ethanol je nahrazen následujícími znaky:

 • na těle je studený pot;
 • začíná slinění;
 • čísla se prudce blednou;
 • žáci se dilatují;
 • závratě a nekoordinace;
 • člověk se začíná cítit nemocný, je zde hojné nezvratné zvracení, průjem;
 • možné ztráty vědomí z těžké slabosti nebo silné bolesti v žaludku.

Otrava metanolem

Chcete-li zemřít, musíte pít jen 50 ml jedu ve falešných náhradách. Intoxikace těla se vyvíjí postupně s následujícími příznaky:

 • nedostatek euforie a zábavy;
 • přítomnost nevolnosti doprovázená zvracením, acidózou;
 • porucha zrakových funkcí, černé tečky se objeví před očima, ztráta zraku je možná;
 • žáci sotva reagují na světlo;
 • vzrůstá tělesná teplota;
 • stav těžké slabosti, periodická ztráta vědomí;
 • syndrom srdečního selhání, nižší horní krevní tlak, tachykardie;
 • svalová bolest, křeče;
 • postupného pádu pacienta do kómy a klinické smrti.

Otrava ethylenglykolem

Ethylenglykol je zákeřný jed, jehož účinek je v průběhu času distribuován a závisí na tom, kolik toxické látky z náhradního alkoholu vstoupilo do krve. Lékaři porušují příznaky otravy ethylenglykolem ve třech fázích:

 • zpočátku pacient necítí nic špatného, ​​pocit euforie;
 • asi po půl dni začíná žízeň, nevolnost, sucho v ústech a bolest hlavy. Kůže získává charakteristický modrý odstín, člověk začíná zvracet, křeče se mohou vyvinout se ztrátou vědomí;
 • Pokud neprovedete žádná opatření k detoxikaci otravy, pak se po 3 dnech vyvíjí jaterní a renální selhání, bilirubin se uvolňuje do krve játry, kůže se zbarví do žluta, ledviny odmítají pracovat, dokud nejsou močí. Muž v agónii umírá.

Je možné otrávit měsíčním svitem

Moonshine je naprosto bezdůvodný za "čistý" alkohol, který nelze otrávit. Obsah roztavených olejů v takovém náhradním alkoholu může překročit přípustnou koncentraci desítek nebo i stokrát. Fusel olej, který je bohatý na "pervac" jakékoliv síly, obsahuje acetaldehyd, éterické oleje, pyridin, furfural a další toxické látky. Žádný domácí čistící systém nezbavuje homebrew jedů, pravděpodobnost otravy, která je jeden a půl krát více než při pití alkoholu v obchodě.

Co dělat s otravou alkoholem

Tělo každého člověka je jiné a reaguje odlišně na alkohol. Skutečnost, že pro jednoho bude limitující dávka alkoholu, po které dojde k intoxikaci, druhá si ani nevšimne, proto je nutné pečlivě sledovat stav vašeho těla. Od rychlosti první pomoci v případě otravy závisí na životě postižené osoby, takže musíte znát metody diagnózy a první pomoc při těžké otravě náhradními.

Diagnóza intoxikace alkoholem

Když osoba vstoupí do nemocnice v bezvědomém stavu, lékaři mohou určit těžké otravy náhražkami alkoholu z příběhů příbuzných, vizuálním pozorováním - z úst, reakcí žáků na světlo a barvou kůže. Jedná se o tzv. Kvalitativní reakci, která umožňuje zajistit, aby proces intoxikace probíhal. Dále musíte zjistit závažnost otravy, pro kterou je oběť odebrána krev, moč a zkontrolována několika způsoby pro obsah různých jedů.

První pomoc

Než zavoláte ambulanci na hospitalizaci pacienta, musíte se pokusit zmírnit stav oběti z náhradníků, pro které musíte provést následující manipulace:

 • položit člověka na stranu, aby se zabránilo zvracení;
 • pokud je pacient při vědomí, dát sorbentu, projímadlo, dát klystýr pro nouzové stažení alkoholu z těla;
 • je-li osoba v bezvědomí, pak provádějte nepřímou masáž srdce, provádějte umělé dýchání z úst do úst a dodávejte vnitřním orgánům kyslík;
 • Lékařům je jasné a jasné, jaké nápoje obsahující alkohol byly použity k tomu, aby byly akce co nejúčinnější.

Léčba

Otrava náhradními látkami je ošetřena stacionární metodou. Lékaři provádějí následující akce:

 • jestliže je osoba otrávena methylalkoholem, pak se provede sondáž žaludečním výplachem s použitím sondy;
 • pokud dojde k otravě náhradami ethylenglykolem, pak se intravenózně vstřikuje glukonát vápenatý, aby se neutralizovaly produkty rozkladu alkoholu;
 • ukázala se jako injekční antidotum slabého roztoku ethanolu, diuretik;
 • provádět hemodialýzu za účelem čištění krve z alkoholu;
 • pokud se onemocnění začne a ledviny selhávají, pak se orgán transplantuje pacientovi.

Důsledky otravy alkoholem

Stav osoby po poskytnutí nouzových opatření lékařské péče bude záviset na hloubce intoxikace alkoholovými náhražkami, na tom, nakolik náhrada zničila jeho funkční schopnosti. Otrava falešnými zástupci vede k rychlé smrti, zatímco prognóza otravy „pravými“ náhradami obsahujícími etanol je příznivější, pacient se může zotavit, pokud není chronický alkoholik.

Video: špatná otrava alkoholem