Vypadávání vlasů po porodu - léčba a příčiny. Lidové léky a vitamíny pro posílení vlasů, recenze

Většina mladých matek čelí problému vypadávání vlasů po porodu. Dnes je to řešitelný problém. Existuje mnoho léků, tradiční i klasické medicíny, které umožňují každé ženě, bez výjimky, zbavit se tohoto problému. Co dělat, když vlasy začaly silně padat?

O příčinách vypadávání vlasů

Během těhotenství se stav ženských vlasů výrazně zlepšil i ve srovnání s předchozím těhotenským obdobím. Toto je kvůli skutečnosti, že během tohoto období estrogen je produkován, to je, hormon, který přímo ovlivní růst a posílení vlasů.

Po narození dítěte se situace dramaticky mění: vlasy se nestávají zdrojem pýchy, ale bolestí hlavy. Co je příčinou vypadávání vlasů?

 1. Modifikované hormony. Po porodu se hormony vrátí do normálu, hladina produkovaných hormonů klesá a estrogen přestává podporovat růst vlasů.
 2. Nedostatek vitamínů, snížení množství živin a stopových prvků. Při kojení se tyto látky vymývají, což vede k účinkům popsaným výše.
 3. Stres nebo nedostatek spánku. S příchodem matky se domácí práce zvyšují. Vzrušení a poporodní deprese se zpočátku stávají téměř stálými společníky každé matky a často se stávají chronickým stresem. Tělo oslabuje as ním i vlasy.
 4. Nedostatečná výživa. Snacking na cestách nebo jíst nezdravé jídlo může velmi poškodit vás. Musíte se správně živit: jíst pouze potraviny dobré kvality, nejlépe s nízkým obsahem soli. Nezapomeňte zahrnout do denní stravy masných jídel, mléčných a mléčných výrobků, slunečnice nebo (nejlépe!) Olivový olej, čerstvou zeleninu a zralé ovoce.

Jaké vitamíny?

Internetové zdroje a kvalifikovaní lékaři doporučují jíst hodně vitamínů. Proto jsou obohacené potraviny jednou z hlavních složek stravy nové matky. V první řadě by měly být přírodní vitamíny obsažené v zelenině, ovoci, masných a mléčných výrobcích. Jedná se především o vitamíny B, C a D. Je nutné jíst pouze ty potraviny, které obsahují dostatek železa, vápníku a hořčíku.

Lékaři často doporučují ženám, aby vedle zdravých obohacených potravin užívali léky v kombinaci. Existuje velké množství léků na obnovu hustých vlasů. Nejoblíbenější regenerační přípravky jsou:

 • Elevit Pronatal. Obsahuje biotin, který zlepší celkový stav nejen vlasů, ale i jiných částí těla: kůže, nehty. Ty jsou pravidelně ovlivňovány spolu s vlasy a také vyžadují léčbu.
 • Více záložek prenatální. Droga dodává tělu nezbytné vitamíny ve správném denním poměru.
 • Vitrum Prenatal Forte. Tento lék zvyšuje hladinu vápníku v kostech. Doporučuje se pro osoby trpící chronickou únavou, nedostatkem spánku, stejně jako pro ty, kteří nedodržují správný rozvrh jídla.

Vitaminové přípravky by se měly užívat pouze po konzultaci se svým lékařem. Není neobvyklé, že vlasy vypadnou právě kvůli nadměrnému množství tohoto nebo tohoto vitaminu nebo kvůli alergické reakci.

Lidové léky na těžké vypadávání vlasů po porodu

Problém vypadávání vlasů může být vyřešen bez použití léků. Vyzkoušejte výživnou masku. Nevyžaduje, abyste utráceli spoustu peněz a neublíží vám. Níže jsou uvedeny oblíbené a účinné masky, které může připravit každá žena doma.

 • Maska je jednoduchá. Smíchejte v poměru 1: 9 rostlinného oleje a rakytníku. Smíchejte směs do kořínků vlasů. Po tom, nasadit klobouk, počkat jednu hodinu a omýt šamponem. Postup by měl být prováděn dvakrát týdně.
 • Maska pro mastné vlasy. Smíchejte lžičku citronu, agávy a medu s jedním žloutkem. Směs rozetřete do vlasů a opláchněte po půl hodině. Výsledek bude patrný během několika týdnů.
 • Medová maska. Vezměte si lžičku medu. Rozdrtíme stroužek česneku a přidáme do medu. Smíchejte s lžičkou citronové šťávy a agávové šťávy. Naneste na mokré vlasy a zahřejte něco (ručník nebo klobouk). Opláchněte po půl hodině teplou vodou.
 • Maska je banán. Smíchejte žloutek s banánem a naneste směs na mokré vlasy. Zabalte ručník po dobu 15-20 minut a poté opláchněte teplou vodou. Opakujte postup několikrát týdně a výsledek se zobrazí dříve než za měsíc.

Pokud vaše vlasy i nadále vypadávají, poraďte se s trichologem. Bude kontrolovat stav žárovky a předepíše léčbu. Pokuste se také použít odvarů různých bylin: kopřivy, heřmánku, lopuchu atd.

Maska pro vypadávání vlasů - jednoduchý a efektivní způsob pro domácí použití. Podívejte se na některé účinné recepty.

Zjistěte více důvodů, proč vlasy vypadávají - co dělat, abyste je posílili.

Zpětná vazba k tomuto problému

Oksana, 22, Moskva - „Dobrý den! Během těhotenství bylo vše v pořádku. Na srsti jako obvykle, a teď stoupají. Vypadněte na celé provazy! Už jsem si koupil dobrý hřeben a šampon s extraktem kopřivy. Slyšela jsem, že existují speciální masky, ale chci zjistit, od někoho, kdo už použil, který je nejúčinnější. “

Veronika, 24, Kyjev - „Ahoj, všichni! V postpartumovém období mi vlasy strašně padly. Šel jsem do nemocnic a měl jsem jen jednu otázku, jak se s tím vypořádám? Ukázalo se, že masky na bázi žloutku a hořčice jsou vynikající. Med je také skvělý. Po všech těchto maskách se vlasy stávají hedvábnými, jemnými na dotek. Určitě to zkuste! “

Nastya, 21, Petrohrad - „Podle povahy mé práce musím vždy vypadat dobře, takže lidé budou rádi komunikovat se mnou. Rychlé účinné prostředky pro mladé mumie před vypadáváním vlasů. “

Pavel, 26, Krasnodar - „Dobrý večer! Moje žena měla podobný problém. V období po porodu vlasy vyšplhaly s hroznou silou. Obrátili jsme se na lékaře, který doporučil užívat vitamíny a dobře jíst. Na radu mé matky tam Yulia použila různé zpevňující masky. Doslova za měsíc bylo všechno normální! “\ T

Zanechte Svůj Komentář