Martini Bianco: co pít

Anonim

Slavný vermut Bianco a Rosso v mnoha zemích působí jako symbol českého života a módních večírků. Nápoj byl poprvé představen světu v roce 1863 obchodníkem Alessandro Martini a bylinkář Luigi Rossi. Podnikavé duo vydalo Rosso červený vermut. Jen o 50 let později se mnoho milovaných Vermutů Martini Bianco objevilo na základě bílého vína. Martini se okamžitě zamiloval do mnoha svých sotva znatelných vůní koření a pelyněku, stejně jako nasládlá chuť s nádechem bylin, ovoce a bobulí.

Co je Martini Bianco

Vermut Martini Bianco je nápoj vyrobený z bílého hroznového vína s přidaným cukrem, který je ochucený řadou koření a bylin. Alkoholický nápoj světlé slámové barvy patří k klasickým aperitivům. Jeho jméno bylo kvůli lihovaru, který se nachází v Turíně.

Nejoblíbenější je Vermouth Martini Bianco, který se vyznačuje bohatou kyticí bylin a pikantních přísad. Bianco se odlišuje od ostatních druhů nápojů odrůdou, ze které se vyrábí víno pro základ aperitivu, procento cukru a seznam koření, bylin, ovoce, bobulí. Společnost, která vyrábí vynikající nápoj, vyrábí více než 5 druhů vermutu, nepočítá šumivá vína.

Odrůdy MARTINI:

 1. Rosso - nápoj vyrobený z přírodního červeného vína, má bohatou jantarově hnědou barvu. V chuti cítil tóny karamelu, zázvoru, máty a dalších místních rostlin. Pije se neředěný nebo v koktejlech. Martini Rosso dokonale spojuje pomerančovou nebo citronovou šťávu.
 2. Rosato - vermut, který poprvé spatřil světlo začátkem roku 1980, sjednotil ve svém složení červené a bílé hroznové víno. Nápoj růžové barvy s jemnou vůní bylin má tóny muškátového oříšku, skořice, hřebíčku, citronu, výtažků z kůry jehličnatého dřeva, pelyněku hořkého Artemisia a dalších rostlin.
 3. Riserva Ambrato - vermut zlatá jantarová barva na bázi bílého hroznového vína Moscato. Má bohatou kytici, sladkou chuť a jemnou hořkost charakteristickou pro pelyněk.
 4. Riserva Rubino - nápoj je pozoruhodný šťavnatou rubínovou barvou a jedinečnou vůní, nasycenou vůní italských bylin a bobulí. Vermutová chuť je komplexní s berry poznámkami, ve kterých se hádá chuť maliny, černého rybízu, jahody.
 5. Extra Dry je suchý vermut slámové barvy s jasnou vůní duhovky, maliny a citronu, která byla masám prezentována na úsvitu roku 1900. Nápoj má nízký obsah cukru a vysoké procento alkoholu. Často se používá jako součást koktejlů, ale může být použit nezávisle na ledu a olivách.
 6. Fiero - různé světlé barvy a aroma červených pomerančů. Byl vyroben v roce 1998 speciálně pro občany zemí Beneluxu.
 7. D'Oro - vermut se zlatým karamelovým odstínem byl vyroben osobně pro obyvatele Dánska, Německa, Švýcarska ve stejném roce jako Fiero. Bohatá citrusová vůně je propletena tóny vanilky, muškátového oříšku, medu, koriandru.

Co dělají

Chcete-li získat legendární vermut Martini Bianco, producenti používají bílé hrozny Bianca, pěstované v provincii Piemont v Itálii, jako surovina. Suché víno vyrobené klasickou metodou, která bude později sloužit jako základ bílého vermutu, se předběžně uchovává v dubových sudech od 7 měsíců do 1 roku.

Technologie výroby vermutu Bianco:

 1. Získání alkoholického nápoje na bázi vína.
 2. Výběr komponent v závislosti na receptu. Složení může obsahovat až 40 složek, mezi nimiž jsou nejen výtažky z bylin a koření, ale také ovoce, bobule a koření. Výrobci uchovávají seznam všech složek v nejpřísnějším utajení, na štítku je zobrazeno asi 10 hlavních složek.
 3. Broušení všech složek do prášku a míchání s alkoholem zředěným vodou, což je v podstatě vodka. Proces infuze trvá 15–20 dní při teplotě 16 až 22 ° C.
 4. Kontinuální míchání se dosahuje automatickou výrobou vermutu. V této fázi se v alkoholové části tvoří rostlinné extrakty a voda je nasycena cukry a solemi. Během doby infuze získává kapalina velmi bohatou vůni, průsvitnou jantarovou barvu a hořkou kořeněnou chuť.
 5. Filtrace se provádí průchodem vína přes vícevrstvé papírové filtry, aby se dosáhlo dokonalé průhlednosti nápoje.
 6. Důkladné promíchání všech složek vermutu se provádí ve velkých hermetických nádobách s přesnou sekvencí. Nejdříve se přidá krystalická forma cukru, která se míchá až do úplného rozpuštění. Pak se tenký proud alkoholu nalije do více stupňů čištění v poměru, aby se připravil nápoj o požadované síle 16-18 stupňů. Poté se do roztoku přidávají bylinné extrakty pomocí speciálního čerpadla a vše se míchá do jednotné konzistence.
 7. Proces stabilizace vermutu kombinuje 4 stupně: zmrazení na - 9 stupňů po dobu 10 dnů; studená filtrace přes celulózu; tepelné čištění přes membránové filtry; „Zbytek“ hotového nápoje je přibližně 7 dní.
 8. Balená Martini Bianco.

Složení

Přesné složení Martini Bianco je známo pouze výrobcům a členům rodin tvůrců nápoje. Je známo, že alpský pelyněk dominuje seznamu bylin, jeho podíl může dosáhnout 50%. Dává aperitivu slavnou sotva znatelnou hořkost v pachuti a tonizujícím účinku. Martini Bianco voňavá kořeněná bylinná báze kombinuje několik desítek složek, které tvoří luxusní kytici vermutu:

 • máta;
 • Ľubovník bodkovaný;
 • heřmánek;
 • vzpěra;
 • skořice;
 • vanilka;
 • devatenáct;
 • zázvor;
 • karafiát;
 • koriandr;
 • nesmrtelnost;
 • řebříček;
 • jalovec;
 • meduňky;
 • pomerančová kůra;
 • muškátový oříšek a další přísady.

Jak pít martini bianco

Ti, kteří si přejí dodržovat tradice spojené s tímto nápojem, by měli vzít v úvahu, že podle pravidel etikety by Martini Bianco měl být podáván v klasických brýlích s tlustým dnem staromódním nebo skalním. Jsou také určeny pro rum nebo whisky, lišící se od sebe ve formě. V prvním případě má sklo rovné stěny, v druhé - kuželovité. Široký tvar skla přispívá k odhalení bohaté kytice bylin a koření.

Ti, kteří se zajímají o to, jak pít Martini Bianco správně, aby si plně vychutnali nádhernou jemně chutnou chuť nápoje, by měli vědět, že ušlechtilý vermut se opije pomalu a vychutnává si každý doušek. Vzhledem k tomu, že Martini Bianco je aperitiv, je ideální pro koktejlové párty a recepce, které neposkytují svěží hostinu. Tyto akce jsou pořádány v pozdním odpoledni, odpoledne, takže martini je častým atributem romantických dat.

Sloužil vermut Martini Bianco chlazený, ale může být chlazen přímo ve skle, přidáním několika kostek ledu, mraženého ovoce nebo bobulí. Nejpřijatelnější teplota použití tohoto alkoholického nápoje se pohybuje od 10 do 15 stupňů. Při takovém teplotním režimu se maximálně vyjasní rafinovaná chuť a bohaté kořeněné bylinné aroma aperitivu.

Co pijete Martini Bianco

Bílý vermutový nápoj čistý, zředěný nebo jako součást koktejlů. Milovníci Vermutu zkontrolovali dobu, po kterou byla šťáva Martini Bianco opilá, aby doplnila svou mnohostrannou chuť - pomeranč, grapefruit, ananas, třešeň, nektar z granátového jablka. Je lepší, když se šťávy vymačkávají bezprostředně před pitím alkoholického nápoje, takže výhody vermutu se mnohonásobně zvýší.

Pak se ředí

K redukci alkoholu lze Martini Bianco zředit přírodními nebo průmyslovými šťávami, tonikem, limonádou, limonádou nebo studenou pitnou vodou s plátkem citronu nebo pomeranče. Jako alternativa k přírodním šťávám, někdy berry mors nebo okurka z oliv jsou někdy používány, který může být přidán k Martini Bianco-založené koktejly.

Koktejl "Lagoon"

Smíchejte všechny přísady v šejkru s drceným ledem, přetáhněte sítko, ozdobte třešničkou a ozdobnou slámou.

Složení:

 • Martini Bianco - 60 ml;
 • vodka - 10 ml;
 • Koňak - 10 ml;
 • Campari Bitter - 5 ml.

Koktejl Genie Martini

Složky se důkladně promíchají v šejkru s ledem, nalijí se do koktejlových sklenic a zdobí se olivami.

Složení:

 • Martini Bianco - 50 ml;
 • gin Beefeater - 50 ml.

Co kousnout

Vermut je snadno opilý i ve své čisté formě, takže občerstvení na Martini Bianco je volitelné. Často se však podává se slanou sušenkou, mandlemi, kořeněnými sýry, třešněmi, jahodami, kiwi, ananasem, olivami, olivami. Občerstvení jsou nabízeny k aperitivu nakrájené a krásně rozloženy na nádobí. Tradičně je obvyklé přidávat trojúhelníkové sklenice na víno, tzv. „Martinka“, olivový výplet na špejli a slámu pro pohodlné pití.

Cena Martini Bianco

Láhev s velkým litrem bude stát svým milencům v obchodech od 800 do 1000 rublů. Před svátky si vermut často pořádá promo akce, což vám umožní zakoupit si příjemný alkoholický aperitiv předem, což výrazně šetří finance. V restauracích v Moskvě bude část 50 ml elitního bílého vermutu stát od 120 do 240 p., Zatímco v barech ve střední cenové kategorii může být stejné množství Martini Bianco skutečně zakoupeno za 60-70 rublů.

Video

Recenze

Anatoly, 35 let

Vyzkoušeli jsme mnoho druhů vermutu MARTINI: Extra Dry, Rosso, Rosato. Ale moje žena a já jsme opravdu rádi Bianco, takže doma je vždy přítomen. Záleží mi na jeho nákupu předem, často nakupuji ve velkém množství. Z tohoto důvodu sleduji prodej na dovolenou, takže je výhodnější koupit si svůj oblíbený aperitiv.

Elena, 32 let

Martini Bianco je jedním z oblíbených nápojů, Rosso je také příjemné, ale bílý vermut je pikantnější. Spolu s manželem nakupujeme lahodné alkoholické nápoje, vždy máme vlastní bar. Nakupujeme především alkohol v malých sériích se slevami na skladové dny, abychom mohli zásobit váš oblíbený vermut a ušetřit rozpočet.

Alena, 42

Mezi vermuty je Bianco nejoblíbenější, stejně jako mnoho žen. Ve své čisté formě je příliš nasycený, takže ho piju ledovou nebo ananasovou šťávou. Koupím bílé martini v litrových lahvích pro setkání s přáteli a v menší nádobě, takže na polici chladničky je vždy láhev oblíbeného nápoje.