Jak šít polštář

Měkké, pohodlné polštáře v originálním designu jsou vždy relevantní i v přísném interiéru. Znát jednoduchá pravidla vyšívání, můžete přidat trochu pohodlí do vašeho domova. V tomto článku, budete číst krok za krokem doporučení, jak šít polštář, dozvědět se o materiály pro polštáře, povlečení na polštáře. Budete rozumět, jaký druh výplně pro dekorativní polštáře je lepší použít, naučit se šít položky neobvyklého tvaru a účelu. Šijte pohovku v podobě písmen abecedy, ve formě hraček, pro těhotné ženy a jiné polštáře! Začneme zvážením obecných výrobních pravidel.

Podrobný návod na výrobu polštářů vlastníma rukama

Pokud již máte chuť praktikovat design a kreativní design výrobků, než si vyrobíte polštář, musíte si vybrat potřebné nástroje a materiály. Pro výrobu řemesel bude vyžadovat takové příslušenství:

 • šicí stroj;
 • řezy tkáně;
 • jehly a nitě;
 • kolíky;
 • nůžky;
 • centimetr;
 • grafický papír pro vzor, ​​pokud je polštář složitý tvar;
 • pro značení - tužka, kus křídy nebo značka na tkaniny;
 • dekorační předměty.

Výrobky s povlakem na polštář a povlak na polštář by měly být vždy vybrány pro hygienu, pokud výrobek není pouze ozdobným prvkem, ale také doplňkem na spaní. Materiál pro napernik má přírodní (satén, kaliko), hustý, takže těsnění nevychází. Jako plnivo používejte různé sloučeniny. Je třeba poznamenat, že naplnění dolů nebo peří může způsobit alergie, takže je lepší zvolit moderní technologické materiály: sintepon, holofiber, pohodlí. Pro dobrý spánek v blízkosti postele je dobré dát válec naplněný voňavými bylinkami, seno.

Vzor pohovky polštáře

Chcete-li vyrobit obdélníkové polštáře na pohovce vlastními rukama, určují, jakou velikost by měly být, a v závislosti na tom, když řezáte látku, musíte zvolit jedno schéma:

 • řez 2 identické části tkaniny požadované velikosti, což činí 1 cm od každého okraje švu;
 • nebo změřte dvě délky polštáře, přidejte 2 cm široké přes švy, přeložte látku na polovinu, šijte obě strany.

Zašívejte okraje plátěný šev a poslední šev:

 • výplň je vyrobena do středu, výplň je naplněna zbývajícím otvorem a na konci je přišita tajným švem;
 • nebo šít v zipu.

Při šití polštářků je třeba mít na paměti, že vzor je vyroben stejným způsobem jako naperk, ale jeho velikost by měla být o 1 cm větší než základna polštáře a 1 cm by měl být použit pro šití. V budoucnu bude velmi výhodné, když se při šití polštáře vloží zip nebo suchý zip. Pokud bude polštář cítit, potřebujete:

 • přidejte k délce 15 cm látky, která se ohýbá na špatné straně;
 • nahoře na druhou stranu povlečení na polštář, zatímco jeho okraj by se měl shodovat s ohybem vůně;
 • zábleskové boční švy.

Dělat polštáře písmen

Chcete-li vytvořit vzor dokonce, požadovaný dopis je nakreslen na grafovém papíru, kontrola symetrie, skládání hotového rozložení podél centrální osy. Na tkanině jsou dva dopisní obrysy: jednou na půdorysu, druhý - zrcadlově otočený půdorys. Boční část (tloušťka písmene) je zakryta dlouhým pruhem tkaniny, řezáním materiálu v jednom směru podél sdíleného závitu. Vzhledem k tomu, že tloušťka polštáře bude velmi důležitá, je lepší, aby byl povolen přídavek ve výši 2 cm a po zabalení ohřívačem se objem vizuálně sníží. Pravidla:

 1. Jednoduchá písmena, například „G“, „T“, „C“, jsou přišita zevnitř ven a jsou vypnuta.
 2. Pokud je smontováno písmeno „A“ nebo „D“, je vnější obrys nejprve našitý na přední straně.
 3. Současně, na druhé straně pásu, je paralelně nanesena etiketa tak, aby materiál nebyl natažen šitím na druhou stranu.
 4. Jedna sekce je ponechána bez odinstalace na jedné straně pod příčkou písmene - bude vyplněna otvorem.
 5. Proužek, který bude tlustý, je nejprve našitý pouze jednou vnitřní částí (nad příčkou) části dopisu.
 6. Zbytek švů se provádí po otočení věci.

Ve tvaru srdce

Existují dvě odpovědi na otázku, jak šít originální polštář ve tvaru srdce. Za prvé: vytvořte dva vzory ve tvaru srdce, přišijte je, vložte výplň, dekorativně zpracovejte šev. Výrobek vypadá neobvykle, pokud ozdobíte jednu stranu polštáře fotografickým potiskem zobrazujícím vaši milovanou jednu nebo malou saténovou tkaninu. Druhý způsob - nakreslit srdce na polštář. K tomu, vyřezat povlak na polštář.

Na jiném kusu látky, kontrastní barvě (červená tkanina funguje dobře), nakreslete srdce podle předřezané lepenkové šablony a vyřezejte 2, 5-3 cm podél kontury.

 1. Na nesprávné straně jedné poloviny polštáře symetricky rozložíme a upevníme broušené srdce s kolíky, nahoře je lepenková šablona, ​​jejíž obrys je kolem tkaniny.
 2. Šicí krokováním 1 cm od obrysu šablony.
 3. Na přední straně ve středu vyšívané figurky připevněte lepenkovou šablonu, znovu zakroužkujte.
 4. Oddělte dva prošité kousky látky, uvědomte si, že spodní je šitá - to je srdce. Je nutné provést pouze řez na povlak na polštáři a pečlivě vyříznout látku podél obrysu, který byl právě zakroužkovaný.
 5. Chcete-li ozdobit šev, aby krásný lem z měkké tkaniny.

Ve formě kočky

Je dobré, aby takový polštář spolu s dítětem z pleteného svetr s dlouhými rukávy, který je již malý pro vaše dítě. Takže ta věc najde jiný život, a dítě bude mít zábavnou zábavu a věc, která je hezká, aby si zdřímla. "Cat" - skvělá možnost na silnici, například na výlet. Podívejme se, jak snadné je šít polštářek:

 1. Připravte si rozložení hlavy a uší kočky, zakroužkujte tyto detaily na tkanině a střih.
 2. Chcete-li použít rukáv pro ocas, bude to zábava připojit kulaté kožešiny pompon na jeho tip.
 3. Chcete-li zobrazit obličej zvířete: vezměte hustou tkaninu vhodné barvy (nejlépe z plsti nebo kůže) pod polotovary pro oči, nos, jazyk. Nahraďte je tlačítky. Sew díly musí zaměřit místa.
 4. Kníry zobrazují šité symetrické stehy nebo vyšívají.
 5. Smontujte díly, naplňte je plnivem, šijte společně.
 6. Vzhledem k tomu, že se dítě bude hrát s takovým polštářem na podlaze, je třeba vzít v úvahu, že je snadno vymazatelný.

Mistr třídy na výrobu polštářů pro těhotné ženy

Nastávající matky budou velmi nápomocné, jak šít polštář pro těhotné ženy. Toto objetí zlepšuje kvalitu spánku. Tento dlouhý produkt ve tvaru písmene C nebo ve tvaru písmene U je vhodný pro umístění pod bříško, když žena spí na boku. Rozměry jsou určeny výškou ženy od ramene k kolenům, obvyklá šířka je 25-50 cm a délka vnitřního obvodu by měla přesahovat obvod pasu.

Vzorek polštáře pro těhotné ženy je jednoduchý, po výpočtu rozměrů by označení mělo být aplikováno přímo na tkaninu s přídavkem švu, detaily stehu a vyplnění. Při výrobě takových výrobků by měly být upřednostňovány nealergenní materiály. Stojí za to vyrobit několik povlečení na polštáře, takže je vhodné jej používat denně, včetně po porodu dítěte při krmení drobků.

Kulatý polštář na židli nebo kusy stolice

K otázce, co může být šitá z kousků, nejjistější kreativní odpověď je kulatý polštář. Zaoblený může být také pohovka pro zahradní nábytek nebo textilii na tvrdém křesle. Pro šití vypočítejte a vyřízněte požadovaný počet záplat - od 4 do 12 sektorů nebo více. Je lepší použít lepenkové uspořádání tak, aby části byly stejné.

Sešít díly v párech, opakovat, dokud se nedostanete kulaté přední straně polštáře. Je důležité zajistit, aby švy náplastí byly hladké a pokračovaly rovně. Pracovní postup:

 1. Vystřihněte kruh tenké pěnové gumy nebo pálkování na velikost přední strany polštáře a šijte z nesprávné strany s dvojitým prošitím podél kontur náplastí.
 2. Druhá část polštáře by měla být vyrobena podobně, nebo vyříznuta z kusu látky podle velikosti přední strany.
 3. Pro spolehlivou fixaci na židli připojte k výrobku vazby. Za tímto účelem by měly být řezané úzké pásy tkaniny požadované velikosti, zdvojené délky, žehlené a sešité hrany.
 4. Řemesla sbírat, plnit pěnovou gumou nebo měkkým hadříkem, šít tajný steh.
 5. V místě, kde se střepy sbíhají, šijte ozdobné tlačítko.

Jak zajímavé zdobí polštář

Použití dekorativních prvků je otázkou chuti. Hlavní výzdobou bude barva a textura polštářků. Jsou šité v souladu s barvou a vzorem na stěnách nebo na rozdíl od čalounění nábytku. Několik různých krytů vám umožní změnit interiér bytu na náladu. Chcete-li ozdobit orientální polštáře ve stylu, je krásné hodit šňůru s lesklou nití a připevnit ji po obvodu švů a připevnit střapce do rohů.

Bude to původní, pokud vyšíváte na polštář jména těch, kterým je vyroben jako dárek. Elegantní vzhled:

 • kudrlinky;
 • obláčky;
 • Textilní květiny;
 • vinobraní krajky.

Návody pro začátečníky na výrobu dekorativních polštářů

Pokud vás rozmanitost útulných polštářů fascinovala, neodkládejte tuto myšlenku až později, vyberte si svou oblíbenou možnost a získejte do podnikání! Dokonce i když jste nikdy necvičili šití, určitě dostanete originální polštář díky radám kvalifikovaných pracovníků prezentovaných ve videu. Ve svých podrobných vysvětleních se naučíte, jak krok za krokem šít polštářek ve tvaru válce, porozumět jemnostem procesu vycpávání, zpracování švů a rohů, tajemství ozdobných ozdob. Postupem času se naučíte provádět měkké věci, které se vám líbí na posteli nebo na pohovce.

Jak sešít válec na sponu

Jak šít ozdobný povlak na polštář nebo obal

Fotografie Myšlenky krásné do-it-yourself polštáře

Pochopit zcela v nuansy a rozhodnout, co přesně roztomilé a útulné měkká řemesla byste chtěli přidat do vašeho domova. Chcete-li to provést, podívejte se na foto výběr produktů vyrobených mistrů doma. Když se podíváte na obrázky a posloucháte emoce, které vznikají při sledování, určitě si pro vás osobně vyberete polštář, můžete si jej stáhnout a vytvořit si vlastní verzi, která příjemně překvapí vaši rodinu.

Zanechte Svůj Komentář