Dětská židle ke koupání - jak si vybrat design, výrobce a cenu

Každodenní vodní procedury jsou základním prvkem dětské hygieny do jednoho roku. Túra ve vaně se změní v oblíbenou zábavu, pokud se organizace procesu přiblíží kompetentně. Koupací židle pro dítě v koupelně pomůže vytvořit hravou atmosféru, zajistit bezpečnost dítěte a dát moře emocí. Přístroj převezme zátěž při koupání drobků, uvolnění matčiných rukou, ale měl by si ji vybrat správně.

Co je to židle ke koupání

V prvních měsících je plastová vana vhodná ke koupání novorozence - výrobek se používá v kombinaci se skluzavkou nebo textilní vložkou na rámu. Po šesti měsících se aktivita dítěte zvyšuje, dítě ví, jak sedět a dosahovat hraček, a je vhodnější provádět vodní procedury v běžné koupelně. Že drobeček nepije vodu, je vložena do stolice. Přístroj připomíná krmnou židli - vyrobenou z plastu s omezujícím stolem. Hlavní rozdíl je v tom, že stolička v koupelně pro děti je vyrobena bez nohou a je upevněna na dně přísavkami.

Speciální funkce

Mnoho výrobců vyrábí sedadla pro plavání. Produkty se výrazně liší - barva, tvar a další prvky se liší. Přiřaďte typické prvky, které jsou vlastní všem modelům lázně:

 • Základem výrobku je plast. Stolička může být použita ve vodě, přístroj je lehký, dobře praný.
 • Omezovače - v každém modelu je omezovací zábradlí umístěné na bocích a před dítětem. Zábradlí nedovolí dítěti vypadnout z křesla během vodních procedur.
 • Chodidla namísto nohou. Sedadlo by se nemělo posouvat podél dna vany - většina modelů je vybavena čtyřmi výkonnými přísavkami.

Odrůdy

Místa ke koupání jsou různá připevnění, herní vybavení, způsob, jakým se dítě nachází. Hlavní typy zařízení:

 • Tradiční. Standardní sedadla s omezovači bez funkcí, vybavena přísavkami zezadu nebo zezadu, odnímatelným nebo stacionárním stolem. Pohodlné, poskytují zabezpečení, někdy vybavené herním panelem.
 • "Kolotoč". Charakteristika židle - možnost otáčení sedadla o 360 °. Tento efekt vám umožní otočit dítě, protože je to pro matku vhodné plavat, a děti jsou šťastné, že mohou jezdit v „karuselu“. Rotující modely se v domácích prodejnách vyskytují jen zřídka.
 • Pozastaveno. Příslušenství je upevněno na boku vany pomocí bezpečné svorky. Židle může být spuštěna dolů nebo zvednuta nad hladinu vody. Výrobek je bezpečný - nemůžete se obávat, že přísavka sklouzne a židle se otočí do vody.
 • Multifunkční. Rodiče používají tento typ židle různými způsoby - ke koupání dítěte, ke krmení i ke spaní. Pro změnu režimu jsou přísavky nahrazeny nožičkami (součástí balení), zadní část může být nastavena např. Pro spaní - přehnutí dozadu.

Jak se vykoupat své dítě

Při vodních procedurách s dítětem se musí dodržovat pravidla bezpečnosti. Pokud se plaváte poprvé s vysokou židlí, zvažte tyto údaje:

 • Je nutné výrobek upevnit na hladký povrch, aby se zabránilo upevnění přísavek na ohyby a prohlubně.
 • Neodstraňujte dítě z vody se židlí. Kluzký, objemný plast se snadno vytratí z vašich rukou a drobek se zraní.
 • Nemůžete sedět v dětské židli po dobu až šesti měsíců, dokud dítě nedrží opěradlo - to je nebezpečné, dítě může vypadnout z plotu a popíjet vodu.
 • Je důležité dodržovat věková a hmotnostní omezení uvedená v návodu k modelu. Pokud je dítě větší a těžší než výkonnostní vlastnosti židle, může se výrobek zlomit, složit nebo jít pod vodu.

Modely

Při výběru vysoké židle je třeba se řídit takovými kritérii, jako je bezpečnost, snadnost použití, možnost použití ve specifických podmínkách. Model japonského výrobce splňuje maximální počet požadavků:

 • Název: Kombinované vanové sedadlo.
 • Charakteristika: Sedadlo pro aktivní, mobilní děti od 3 měsíců do 2 let. Nejmenší (až do půl roku) se může sklopit dozadu, mezi ním a sedlem o 150 °, což je považováno za fyziologickou polohu. Když dítě vyroste, je úhel sklonu zvolen menší - 115 °. Hmotnost židle je 2, 5 kg, omezující stůl je vybaven chrastítkem.
 • Výhody: lze použít od 3 měsíců, dvě pozice zpět.
 • Nevýhody: na stranách sedadla nejsou žádné omezovače, aktivní dítě může vypadnout.

Levný model od ruské společnosti. Vyznačuje se výborným vzhledem, komfortem a bezpečností:

 • Název: sídlo "Plastika".
 • Charakteristika: výrobek je určen pro děti od 8 měsíců, na čelním panelu jsou 3 vícebarevné postavy, které lze otáčet. K dispozici je kroužkový omezovač - dítě nevypadne ze sedadla. Parametry židle - 32x32x21 cm, hmotnost - 0, 5 kg. Vyrobeno z vysoce kvalitního polypropylenu.
 • Plusy: levné, tam jsou kojenci.
 • Nevýhody: přední panel se nezkrývá a může rušit - je nepohodlné umístit a vyjmout dítě.

Jasnou a účinnou stoličku pro dítě najdete u uznávaného evropského výrobce. Francouzské hračky a plastové výrobky pro děti se vyznačují vynikajícím designem a bezpečností:

 • Jméno: Smoby Cotoons koupací židle.
 • Charakteristika: výrobek pro děti od 6 měsíců do 1, 5 roku, omezující stůl se opírá, 3 hračky jsou na něm upevněny. Na dně koupelnové židle je připevněn přísavek, vysoký hřbet. Velikost výrobku je 49x34x26 cm, rohy jsou zaoblené, barva je zelená. Dno je hladina vody.
 • Přednosti: přední panel se pohybuje dozadu, vysoce kvalitní plast.
 • Nevýhody: nesestavená, složitá montáž.

Jak si vybrat

Není těžké si koupit koupací křeslo, ale je obtížnější zvolit vhodný model. Na první pohled jsou stejného typu a vypadají podobně. Mnozí z nich však nejsou pro dítě vhodní, jiní kladou otázky o bezpečnosti. Při výběru je vhodné řídit se kritérii:

 • Hmotnost Velmi lehké produkty (asi 500 g) jsou nestabilní a velké a aktivní dítě může takové sedadlo zlomit. Hmotnost 2-2, 5 kg znamená, že konstrukce je bezpečná, není tak snadné se převrátit, obsahuje další prvky pohodlí.
 • Spoje spolehlivosti. Je-li židle vybavena přísavkami, je důležité, aby pracovali. Je nutné vyhodnotit pružnost materiálu (tuhé, mírně elastické hrany přísavek jsou špatně fixovány), jejich velikost (špatná, pokud je průměr příliš malý). Přísavky by měly být bezpečně připevněny k podkladu - někdy při prvním použití výrobek odpadne.
 • Ověřený výrobce. V některých případech garantuje kvalita materiálu známý model od známého výrobce. Pokud výrobce není dobře znám, měli byste se podívat na výrobek - pokud nejsou žádné ostré řezy, jak bezpečně jsou prvky sedadla. Průměrná záruka na výrobek je 12 měsíců, pokud je nižší - měli byste uvažovat o vhodnosti nákupu.
 • Dodržování domácích podmínek. Standardní sedlo přísavky je dobře upevněno na dně litinové nebo kovové lázně, ale ne akrylové. Pokud dno není hladké, má "pupínky" - přísavky nedrží. Vhodné závěsné křeslo, které je upevněno na straně koupelny.
 • Další funkce. Univerzální židle, které se používají v různých podmínkách, jsou dražší. Mělo by okamžitě rozhodnout, jak bude sedadlo použito. V prodeji jsou výrobky vybavené herním panelem, na kterém jsou namontovány vodní hračky. Takové prvky dávají rodičům pár minut volného času - zatímco dítě se zabývá panelem, matka se může postarat o vlastní hygienu.

Cena

Židle pro koupání dítěte lze zakoupit v obchodním domě, kde jsou produkty pro děti nebo internetový obchod. Cena plastových výrobků závisí na výrobci a dalších funkcích. Průměrné ceny koupelnových sedadel v Moskvě:

Typ modelu, provedení, účel

Cena, rublů

Výrobce

Kde koupit, název internetového obchodu

Zjednodušená židle bez přídavných funkcí na přísavkách

380-500

Bytplast (Rusko)

Zvláštní dítě

Detmir

Stolička s odnímatelným předním panelem

1900-4000

Smoby (Francie)

Ok baby krab (Itálie)

Detmir

Smoby

Mytoys

Transformátor (ke koupání a krmení)

5400-6500

Combi, Aprica (Japonsko)

Akusherstvo

Topotunchik

Mama-online

Fotografie z koupací židle

Video

Recenze

Alina, 28 let

Můj manžel a já jsme si koupili levný křeslo "Plastika" za 300 rublů - objednané z internetového obchodu z Petrohradu s doručením poštou. Líbilo se mi to - kojenci jsou spolehliví, dítě sedělo v koupelně. Pak jsme si uvědomili, že je to levné - to znamená s vadami. Hrany židle, i když byly zaoblené, dole dole, a malý chlapec byl několikrát poškrábaný na řezu.

Semyon, 45 let

Nedávno jsem měl vnuka, svou ženu a já jsem mu koupil jako dárek dětskou vanu. Vyberte si Japonce, Apriku. Dcera dala do něj dítě po 4 měsících - malý tot sedí a nevypadne. Jak jsme to dělali bez takového pohodlného zařízení? Dítě se při koupání nehýbá, hraje se. Není třeba stát, ohýbat se a držet hlavu.

Ulyana, 34 let

Dlouho jsem chtěl židli, ale nemohl jsem si to koupit - pak tam nejsou peníze, pak čas. Když byl můj syn 7 měsíců starý, rozhodl jsem se objednat na promo akci se slevou - taková místa jsou drahá. Líbilo se mi francouzské Comby, na stole je žába a tam je květinová sprcha. Židle není tvrdá, jasná - pouze dítě nechce v ní sedět, už hrálo dost.

Gregory, 39 let

Když jsme měli dceru 8 měsíců, dostali jsme místo ke koupání. Před tím jsme se s manželkou střídali a drželi dítě v koupelně - naše dcera byla fidget. Stolička Číňan, standard, upevnění na dno koupelny na přísavkách. Zpočátku bylo dítě zlobivé, nechtělo si sednout do této "jednotky". Pak se mi to líbilo - používáme to s radostí.

Zanechte Svůj Komentář