Mořská sůl pro vlasy - recepty pro použití. Mořská sůl pro vlasy - užitečné vlastnosti

Většina z nás spojuje pobyt na moři s krásnějším vzhledem. Každý má rád, jak se v době odpočinku v tomto přírodním lázeňském středisku slaná voda stává objemnější a kůže - pružnější. Můžete dostat takové emoce doma a mořská sůl vám s tím pomůže. Naučte se jej používat pro krásu krásy a zdraví.

Použití mořské soli pro vlasy

Vaše kudrlinky při použití tohoto daru přírodních prvků získají dvojnásobný prospěch. Solný krém na pokožku hlavy účinně odlupuje odumřelé kožní buňky, čímž zlepšuje přístup kyslíku k vlasovým folikulům. Tento peeling, dodávající kůži v přístupné formě množstvím užitečných stopových prvků, zlepšuje růst kudrlinek. Pomáhá také bojovat s přebytečným tukem. Pokud jde o vliv podél délky pramenů, mořské minerály rozpuštěné ve vodě nebo speciální spreje s jejich obsahem mohou být výrobky každodenního lehkého stylingu.

Použití mořské soli doma

Je velmi snadné používat tento výrobek pro péči o vlasy v příjemném domácím prostředí. Jedinou výhradou je, že se nedoporučuje aplikovat takový výrobek na pokožku hlavy, pokud má pupínky nebo škrábance, aby nedošlo ke zvýšení podráždění. Stále je třeba vzít v úvahu, že tento nástroj je vhodnější, pokud struny rychle rostou tukem. Použijte tento minerální koktejl v případě, že máte suché kadeře, nepotřebujete více než jednou týdně. Následují specifická použití tohoto produktu s jejich výsledky.

Ve formě spreje

Můžete si koupit takový výrobek v obchodě nebo si to doma doma mícháním 1 lžička ve sklenici teplé filtrované vody. gel pro pokládání pramenů a jemně mletou sůl. Výsledný roztok nalijte do spreje. Pro styling použijte sprej na vlasy s mořskou solí, rovnoměrný nástřik na stále mokré nebo suché kadeře a pak je sušte vysoušečem vlasů nebo jednoduše nechte uschnout přirozeným způsobem. Chcete-li získat objemný účes s účinkem světelných vln, po nanesení spreje, je nutné splétat prameny v dlaních, dokud nejsou zcela suché.

Pro růst vlasů a proti vypadnutí

Velká mořská sůl pro ošetření vlasů pro jejich ztrátu. Užitečný minerální koktejl obsažený v něm vyživuje a stimuluje vlasové folikuly, způsobuje růst nových zdravých vlasů a zabraňuje ztrátám. K tomuto účelu můžete použít tyto masky.

  1. Rozpusťte 1 lžičku. sůl v 50 ml vody, přidejte zde 1 žloutek z kuřecích vajec a 50 ml kefíru, pečlivě otřete. Umyjte vlasy a otřete masku na pokožku hlavy. Opláchněte po 30 minutách.
  2. Spojte 1 polévková lžíce. Já sůl a med, přidejte 1 lžičku. koňak. Nechte masku na hlavě půl hodiny.

Pro styling

Voda s mořskou solí na vlasy je dobrým stylingovým nástrojem. Opláchnutí takovou vodou nebo dokonce postřik přes prameny ve formě spreje je vynikajícím prostředkem pro objem vlasů, dávají jim nepatrnou nedbalost a měkkou vlnitost. Zvláště vhodný sprej jako prostředek k péči o kudrnaté kudrlinky, pokud chcete, aby jejich nezbednost byla pod kontrolou.

Jako křoviny pro pokožku hlavy a vlasů

Po první aplikaci budete cítit, jak solný peeling na vlasy funguje. Po odlupování odumřelé buňky vlasové pokožky zlepšuje průtok krve a kyslíku do vlasových folikulů, vzniká pocit, že kůže dýchá. Pokud budete výrobek distribuovat po celé délce kudrlinek, pomůže vám vyrovnat se s vysokým obsahem tuku. Chcete-li získat tyto výhody, musíte třít střední nebo jemně mletého mořského produktu do mokrých pramenů po dobu 5-10 minut. Tento postup by se měl provádět měkkými kruhovými pohyby, aby se zabránilo podráždění pokožky hlavy.

Je velmi dobré drhnout pokožku hlavy pomocí tohoto populárního receptu krásy:

  • 3 lžíce. Já kosmetická hlína (bílá nebo modrá) naředěná teplou vodou;
  • vstoupit do směsi 4 lžíce. Já sůl, přidejte trochu více vody, přiveďte kompozici na hustou zakysanou smetanu;
  • aplikujte drhnutí a masírujte pokožku hlavy lehkými pohyby po dobu nejméně 5 minut;
  • opláchněte teplou tekoucí vodou pomocí šamponu.

Ve formě masek na vlasy se solí

Další péče o kadeře, která bude zahrnovat tento koktejl z mořských minerálů, musíte udělat kurzy po dobu 1, 5-2 měsíce, pak si přestávku po dobu nejméně 3 měsíců. Zde jsou některé snadno použitelné recepty pro účesy krásy:

  1. Chcete-li odstranit lupy, je třeba namočit 3 kousky žitného chleba s teplou vodou, přidejte 1 žloutek a 1 tsp. sůl. Masku omývejte za půl hodiny a snažíte se aplikovat šampon pouze na prameny, ale ne na pokožku hlavy.
  2. Pro vypadávání vlasů pomůže maska ​​ze sklenice jogurtu a 2 lžíce. Já sůl, která se aplikuje půl hodiny po celé délce pramenů.

Video o sůl peeling skalp

Recenze výrobků s mořskou solí

Arina, 24 let

V poslední době, můj oblíbený styling produkt pro mé kadeře je texturizing sprej s mořskými minerály. Mám řídké prameny, které jsou velmi silné, zejména v mokrém počasí. Když aplikuji tento sprej po šamponování, a to i při přirozeném sušení a bez dalších stylingových nástrojů, dostanu poslušné přírodní vlny na vlasy.

Natalia, 45 let

Vím, že sůl má pro kadeře spoustu využití. V mládí jsem měl velmi mastné vlasy, protože vlasy nedrží objem. Na radu mé babičky, jsem často třel tento cenově dostupný výrobek před mytí vlasů. Efekt se projevil velmi rychle. Nyní je to jeden z našich rodinných receptů krásy, jehož hodnota daleko převyšuje cenu!

Ludmila, 32 let

Poté, co jsem poprvé vyzkoušela sprej na účes obsahující mořské minerály, měla jsem smíšené pocity. Zdá se, že to pomáhá dávat tvar a objem, ale když se dotknete provazů rukama, necítíte to hedvábí, které mám v mých kadeřích tak rád. Myslím, že čas od času na to aplikuji podle své nálady.

Albina, 26 let

Velmi rychle jsem pomohl zastavit vypadávání vlasů, které se silně projevilo po narození syna, solnou masku s kefírem. Někdy jsem přidal domácí kuřecí vaječný žloutek. Při každém mytí byl takový nástroj aplikován, po půl měsíci byl patrný jasný výsledek. Kromě spadu se kadeře stáhly na dotek pružně.

Zanechte Svůj Komentář