Typy hub na nohou a ošetření

Hlavní typy plísní na nohou vypadají jako velké puchýře s tekutinou uvnitř nebo v oblastech suchých, šupinatých, šupinatých, šupinatých kůže, léze se mohou vyskytnout jak na holeních, tak na nohou. Různé typy mykóz se zpravidla objevují v důsledku nedodržování pravidel osobní hygieny (předčasná výměna ponožek, neusušených, špinavých bot). Kromě toho může být houba na nohou „vyzvednuta“ na veřejných místech - v lázních, saunách, bazénech, sprchách.

Co je to houba na nohou

Mykóza nebo houba je infekcí různých typů plísňových mikroorganismů kůže s možností infekce nehtů na nohou (onychomykóza) a dále se šíří do dalších částí lidské epidermy. Infekce chodidel způsobuje narušení normální struktury kůže, malých trhlin. Klinický obraz závisí na typu patogenu, který vedl k onemocnění. Patologie je zpravidla doprovázena svěděním, deskvamací, nepříjemným zápachem a vrstvením kožních šupin.

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více ...

Mykózy chodidel nebo nohou mohou být vyvolány porušením metabolických procesů, chronických endokrinních onemocnění a snížené imunity. Tak, noha houba se často projevuje u lidí, kteří trpí cukrovkou na dlouhou dobu. Současně se často spojují zánětlivé a hnisavé bakteriální léze epidermis, včetně vývoje gangrény.

Jak vypadá houba?

Houbové nemoci nohou se neobjeví okamžitě. V počátečních stádiích mykózy se svědění a zarudnutí objevují (zejména v záhybech mezi prsty) po dlouhých botách nebo v horkém počasí, ale po určité době po sprše zmizí příznaky. Plesňové onemocnění kůže nohou se také projevuje loupáním, tvorbou bílých nebo žlutých skvrn, prasklin v kůži. Hřebíková deska je pokryta pruhy nebo skvrnami, zahušťuje a deformuje se.

Druhy hub na nohou

Kůže na nohou a nohou ovlivňuje několik typů hub. Pro přiřazení účinné terapie je nutné určit, který specifický patogen způsobil onemocnění. To lze provést pomocí vizuální kontroly a analýzy. Hlavní typy hub na nohou, které způsobují nepříjemné příznaky:

  • dermatofytů;
  • kvasinkové houby (candida);
  • plísňové houby.

Dermatofyty

Tato forma mykózy se vyvíjí v kontaktu s patogeny, jako jsou Mentagrophytes a Epidermophyton. Taková houba vypadá jako šedé a žluté pruhy na nehtových destičkách, zatímco nehet se začíná pohybovat od lůžka a epidermis je suchá, šupinatá, pokrytá šupinami. Nejběžnější forma mykózy, která postihuje celou nohu úplně.

Jako kvasinky

Forma kvasinkových hub je způsobena původcem rodu Candida. Rozlišujícím znakem infekce Candida je akumulace bílé hmoty, která má vzhled tvarohu nebo husté zakysané smetany. Tato forma onemocnění se vyvíjí v důsledku snížení imunity, zvýšeného pocení nohou a macerace kůže. Objevuje se kandidóza nohy je vzácná, ale dobře léčitelná.

Plesnivý

Tento typ houby na nohou primárně ovlivňuje nehet: deformuje se, odlupuje se, zhušťuje a stává se matně žlutou a kolem nehtu se tvoří bubliny s kapalnou formou. Pak se kůže na nohou stává suchou, praskliny se objeví, často bolestivé, krvácení. Kromě toho si pacienti všimnou výskytu silného, ​​nesnesitelného svědění, k němuž dochází převážně v noci.

Léčba plísňových onemocnění nohy

Mnoho typů nohou houby se léčí stejně. Základním pravidlem při léčbě mykózy nohou je komplexní přístup, který zahrnuje nejen užívání léčiv, použití tradičních metod léčby, ale i pečlivou péči o postiženou kůži. Než začnete s léčbou, měli byste se obrátit na svého lékaře, který určí laboratorní testy.

Farmakologické přípravky se zpravidla používají ve formě mastí, krémů nebo gelů a aplikují se topicky, přímo na postižené oblasti epidermy, nehtové destičky. V případě závažných mykóz je navíc nutná aplikace imunostimulačních léčiv, vitamínů a antifungálních léků v tabletách nebo kapslích.

Pro zmírnění nepohodlí, zmírnění svědění a snížení pocení pomůže takové lidové prostředky jako koupel nohou. Před použitím lidových prostředků konzultujte s odborníkem. Kromě toho je zakázáno provádět koupele v přítomnosti otevřených ran (praskliny, škrábance, řezy). Zde jsou některé populární recepty řešení:

  1. S octem. Vezměte umyvadlo s malým množstvím teplé, ale ne horké vody a přidejte asi 70-100 ml běžného stolního octa nebo jablečného octa. Pak nohy dolů po dobu 10-15 minut, otřete do sucha ručníkem. Postup by měl být opakován dvakrát denně po dobu 5-7 dnů. Je důležité, aby se lázeň po sprše.
  2. S manganistanem draselným. Pro tento postup byste měli nejprve vařit nohy v horké vodě se slabým roztokem manganistanu draselného po dobu 15–20 minut. Vana dělat každý druhý den po dobu jednoho měsíce.

Pro účinnou léčbu je třeba dodržovat následující pokyny: \ t

  1. Dezinfikujte všechny boty zevnitř speciálními protiplísňovými spreji;
  2. Pokaždé, když jsou ponožky umyty v horké vodě, a pak žehlené až do stabilní remise onemocnění;
  3. Pokaždé použijte čistý, oddělený ručník;
  4. Používejte obuv z přírodních materiálů;
  5. Ve veřejných lázních, sprchách a bazénu používejte odnímatelné boty.

Fotografie houby na chodidlech

Video

Zanechte Svůj Komentář