Co je to spinální hemangiom a jak ho léčit

Podle statistik, po srdečních onemocněních, onkologie je na 2. místě za příčiny smrti Rusů. Jaké hrozné onemocnění - spinální hemangiom? Je možné se z ní zotavit? Onemocnění není neobvyklé, vyskytuje se v každé desáté, většinou u žen. Přečtěte si o příčinách jeho výskytu, příznacích, hlavních lézích a navíc se dozvíte o inovativních metodách léčby a prevence tohoto onemocnění.

Co je spinální hemangiom

Hemangiomem vertebrálního těla je nádor, který se tvoří v jednom z nich. Tam jsou maligní nádory - pak je prognóza hojení, bohužel, malá. Pokud je však cévní uzel benigní, s včasnou diagnózou a vhodnou léčbou, musí člověk bojovat o zdraví. Přesné příčiny nemoci nejsou jasné. S největší pravděpodobností je geneticky začleněna do těla v době narození. Může být asymptomatický. Patologie postihuje hlavně dolní hrudní a horní bederní oblasti.

Cervikální

Hemangioma krční páteře je typ nádoru, který postihuje páteřní těla krku. Podle výzkumu je méně časté, než jiné druhy, v přibližně 1% všech případů. Nepředvídatelná akutní bolest v krku může signalizovat vývoj novotvaru v této oblasti. Výsledný nádor má negativní vliv, dochází ke kompresi míchy, jejích kořenů.

Oddělení hrudníku

Porážka této části páteře se zpravidla vyskytuje v šestém obratle. Je to benigní novotvar, který se zvyšuje v důsledku nově vytvořených cév různých velikostí. Ve většině případů onemocní jeden obratlík, méně často dva nebo více. Pravděpodobně dochází k hemangiomům těla obratlů. Onemocnění, jako je hemangiomatóza, u kterého je více než 5 obratlů současně s nádory, je velmi vzácné.

Bederní páteř

Podle výzkumu je bederní hemangiom druhým nejčastějším onemocněním po onemocnění hrudníku. Proč je vertebrální segment náchylný k tomuto onemocnění? Důvod pro zjevení není jednoznačně stanoven. Možná kvůli tomu, že krevní céva je vadná již při narození v tomto segmentu. Tato choroba - hemangiom vertebrálního těla l2 - je v některých případech asymptomatická, nádor pomalu roste. Často se hemangioma obratlového těla l3 vyskytuje u pacientů ve věku od 30 do 60 let, zjištěných náhodně během klinického vyšetření.

Nebezpečné velikosti hemangiomu

Dospělý hemangiom pomalu roste, ale ničí obratle. Těhotenství, trauma a fyziologické změny v těle starších lidí mohou vyvolat růst novotvaru. Prvek kosti se zlomí, tkáň ztrácí svou celistvost a dokonce i při mírném zatížení může způsobit zlomeninu. Hemangioma vertebrálního disku až do 1 cm je pro tělo považována za nebezpečnou a nevyžaduje léčbu.

Jak léčit hemangiom v páteři

Existuje dostatečný počet způsobů poskytování lékařské péče pro léčbu tohoto onemocnění. Určit volbu by měl lékař pomoci. Zde jsou ty společné:

 1. Radiační terapie (radiace, aplikovaná v počátečních stadiích).
 2. Embolizace (injekce léčivé tekutiny do obratle pacienta, může se opakovat).
 3. Alkoholizace (vystavení etanolu, riziko komplikací je vysoké).
 4. Vertebroplasty (nejúčinnější a nejbezpečnější vstup "kostního cementu").
 5. Chirurgický zákrok (extrémní případ s komplikovaným průběhem).

Lidové léky

Často, populární recepty pro léčbu nemoci jsou, přinejlepším, k ničemu, ale v nejhorším, nebezpečné. V tomto případě závisí účinnost léčby na včasnosti diagnózy nádoru. Lidská léčba spinálního hemangiomu může vyvolat růst novotvaru vzhledem k tomu, že se používají tonické léky. Stav nádoru se může zhoršit, proto je nutné koordinovat jejich činnost s lékařem. Při zpracování těchto rostlin se používají:

 • Pivoňka (použití infuze vody je často používáno v léčbě nádorů).
 • Bodlák (vodní infuze).
 • Kalina (vodní infuze bobulí).

Použití operace

Léčba tohoto onemocnění páteře je prováděna, včetně chirurgického zákroku. Tato metoda se používá, pokud je nádor již velký a zvětšený. V lokální anestezii se provede vpich do postižené oblasti obratle, kterým se vstřikuje speciální „cementovací“ roztok. Průběh operace je monitorován rentgenovými paprsky, viditelné jsou i drobné detaily.

Který lékař kontaktovat

Takový příznak jako bolest v páteři vyžaduje vyšetření lékařem. Kdo kontaktovat? Nejprve se musíte přihlásit k konzultaci s neurologem nebo ortopedem. Po vyšetření, v případě potřeby a pro potvrzení této diagnózy, odborník pacienta odkáže na neurochirurga. Potřebný způsob léčby předepíše pouze tento lékař.

Kontraindikace hemangiomu

Je-li páteř postižena takovou nemocí jako hemangiom, pak je jakýkoli dopad na ni přísně zakázán:

 • Každá fyzická aktivita, sport.
 • Masáže
 • Manuální terapie

Onemocnění rychle ničí hustotu kostí tkáně, těla obratle, činí je křehkými a zranitelnými. Tlak na postiženou oblast může vést k lomu a dalším nepříjemným následkům. Zvláštní pozornost věnovaná těmto opatřením by měla být věnována osobám trpícím osteoporózou. Jakákoli mobilita - pouze se svolením lékaře, pod jeho kontrolou.

Video o léčbě spinálního hemangiomu

Informace o nemoci a její léčbě, které uvidíte níže ve videu, budou poskytnuty formou podrobné odpovědi na otázku od jednoho z pacientů V.I. Dikulya "Elk Island". Mutin I.N. podrobně popisuje základy inovativních a účinných metod léčby onemocnění, jako je hemangioma páteře. Zjistěte, kterou metodu kandidát lékařských věd doporučil pacientovi jako nejpřijatelnější.

Recenze léčby

Irina, 43 let: V loňském roce čelila tomuto problému během MRI. Zpočátku jsem se bála, běžela jsem k doktorovi. Neuropatolog ujistil, že velikost 7 mm není nebezpečná. Horší je, když je velikost větší, pak se stavce stává velmi zranitelným. Pak nemůžete ani masáž ani jít do manuálu. A s touto velikostí - je to povoleno. Dělám masáž, moje hlava bolí méně.

Nikolay, 56 let: Během lékařského vyšetření při práci lékaři objevili hemangiom. Syn našel informace přes internet, viděl dost děsivých fotografií. Rychle se obrátil na ortopeda, který ho poslal k neurochirurgovi. Po vyšetření se rozhodli udělat mi vertebroplasty. Všechno šlo rychle, bezbolestně. O bolesti zad zapomenuté všechno je v pořádku.

Maria, 60 let: Lékaři trpěli bolestmi zad a nemohli přijít na to, co to je. Pak se ukázalo, že obratlovec je již velký. Před několika lety jsme provedli operaci. Minulý měsíc se na stejném místě objevil nádor. I když malé, ne tak nebezpečné pro zdraví, ale byl jsem velmi rozrušený. Budu se dívat.

Zanechte Svůj Komentář