Loragexal - návod k použití tablet, složení, indikace, vedlejší účinky, analogy a ceny

Pokud dojde k alergické reakci, pacient by měl nejprve odstranit kontakt s alergenem, poté, co podstoupil celý průběh lékové terapie. Včasným řešením takového problému na dermatologa nebo alergika můžete výrazně urychlit proces hojení. Předpis léku Loragexal, který eliminuje nepříjemné příznaky alergií různých etiologií, vrací pacientovi radost ze života, není vyloučen. Vlastní ošetření je přísně zakázáno.

Co je Loragexal

Je to antialergické léčivo, které patří do farmakologické skupiny blokátorů histaminového receptoru H1. Loragexal nemá centrální a anticholinergní účinek a zároveň poskytuje stabilní pozitivní dynamiku na samém počátku kurzu, vyznačující se dlouhodobým účinkem. Podává se samostatně nebo v kombinaci s jinými léky. V posledně uvedeném případě je důležité zvážit riziko interakce s přípravkem Loragexal.

Co pomáhá

Lék má antipruritické, antialergické, anti-edémové působení, rychle eliminuje nepříjemné příznaky alergií. Chcete-li zjistit, z čeho pilulky Loragexal pomoci, musíte pečlivě prostudovat návod k použití, dále se poradit se svým lékařem. Lék snižuje bronchospasmus, potlačuje bronchiální obstrukci při bronchiálním astmatu, odstraňuje symptomy z kopřivky a všech forem dermatitidy. Pozitivní dynamika je pozorována s těmito příznaky:

 • hojný nosní výtok;
 • zarudnutí z bodnutí hmyzem;
 • svědění nosní sliznice;
 • časté kýchání;
 • pocit pálení v očích;
 • zvýšené trhání;
 • hyperémie kůže;
 • svědění

Složení a uvolňovací forma

Lék je k dispozici ve formě bílých oválných tablet s rizikem a jedinečnou rytinou na jedné straně. Lorahexal pilulky jsou distribuovány v blistrech po 7 nebo 10 kusech, baleny po 1-3 nebo 5 "deskách" v jedné kartonové krabici. Chemické složení léčiva je uvedeno níže:

Aktivní složkou léku Loragexal

Pomocné látky

loratadin (10 mg)

kukuřičný škrob (18 mg)

stearát hořečnatý (1 mg)

monohydrát laktózy (69, 175 mg)

bezvodý koloidní oxid křemičitý (dioxid 1, 875 mg)

Indikace pro použití

Lékařský lék Loragexal, který je blokátorem n1-histaminu, demonstruje rychlé a cílené působení v těle, eliminuje sedaci, neovlivňuje výkon EKG. Takový lék je předepsán v plném kurzu pro:

 • angioedém;
 • svědění dermatózy;
 • pollinosis;
 • alergická konjunktivitida a rýma;
 • úly;
 • sezónní rýma;
 • senná rýma;
 • bodnutí hmyzem;
 • pseudo-alergie.

Drogová akce

Vzhledem k farmakologickým vlastnostem blokátoru histaminového receptoru H1, Loragexal odstraňuje příznaky alergie bez hmatatelných změn v celkovém zdravotním stavu, působí po dlouhou dobu. Například zvýšená ospalost po podání jediné dávky zcela chybí, účinnost se nesnižuje. Kromě toho by pacient po dobu konzervativní léčby přípravkem Lorahexal neměl opustit řízení. Účinek léku neovlivňuje psychomotorické funkce, nesnižuje koncentraci pozornosti, neinhibuje intelektuální aktivitu.

Farmakokinetika a dynamika

Při perorálním podání se účinná látka produktivně vstřebává z trávicích orgánů, proniká do systémového oběhu a dosahuje supersenzitivních receptorů. Farmakodynamika nemá nic společného s příjmem potravy, což částečně zajišťuje stabilní terapeutický účinek. Loratadin snižuje uvolňování histaminu a žírných buněk leukotrienu C4, snižuje propustnost kapilár, potlačuje svalové spazmy během spastických stavů, snižuje závažnost otoků a zarudnutí měkkých tkání.

Tento blokátor histaminového receptoru H1 dosahuje maximální plazmatické koncentrace 1, 5-2, 5 hodiny po perorálním podání 1 tablety, zatímco loratadin se váže na krevní proteiny o 97%. Pozitivní trend užívání přípravku Lorahexal je pozorován 30 minut po jednorázové dávce a trvá 24 hodin. Účinná látka je metabolizována v játrech, vylučována ledvinami a částečně gastrointestinálním traktem (GIT).

Návod k použití

Přípravek je určen k perorálnímu podání. Frekvence užívání přípravku antihistaminikum Lorahexal - 1 krát denně, doba trvání intenzivní terapie - nejméně 3 dny. Pokud při uplynutí tohoto časového intervalu neexistuje žádná pozitivní dynamika, je naléhavé nahradit antialergický lék analogem. Pokud jde o denní dávky, dospělí pacienti od 12 let a starší by měli vypít 10 mg přípravku Loragexal denně (jednou). Úprava dávky se provádí pouze individuálně u pacienta.

Vlastnosti přijetí v dětství

Uvedený lék může dávat malým dětem ve věku 2 a více let kopřivku, atopiku a jiné formy dermatitidy. Doporučená dávka pro tuto věkovou skupinu pacientů je 5 mg. Při tělesné hmotnosti dítěte nad 30 kg lze dávku zvýšit na 10 mg přípravku Loragexal při jednom perorálním podání. Úprava dávky ze zdravotních důvodů se provádí individuálně.

Jak se přípravek Loragexal užívá k selhání ledvin

V případě poruch ledvin se systém intenzivní péče Lorahexal mění (dávka se snižuje). Dospělí by měli užívat 5 mg léku denně nebo 10 mg každý druhý den. U dětí s hmotností do 30 kg a chronickým selháním ledvin je doporučená dávka přípravku Lorahexal 5 mg každý druhý den. Korekce se provádí s přihlédnutím k hmotnosti, vnitřním onemocněním, celkovému blahu pacienta. V případě chronických jaterních patologií a porušení denních dávek je důležitá zvláštní ostražitost, protože lékaři nevylučují porušení loratadinové clearance.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Použití přípravku Loragexal perorálně, například při konzervativní léčbě anafylaktického šoku, není dovoleno všem pacientům. Seznam zdravotních omezení je minimální. Lékařské kontraindikace zahrnují zvýšenou citlivost pacienta na syntetické složky léku, období těhotenství a kojení, děti mladší 2 let. Co se týče potenciálních vedlejších účinků, člověk na samém počátku kurzu může být narušen těmito změnami ve všeobecném blahobytu:

 • záchvaty tachykardie, arytmie;
 • zvýšená chuť k jídlu, nevolnost, suché sliznice;
 • bolest hlavy, migréna;
 • mírná sedace, ospalost v případě nespavosti;
 • závratě;
 • suchý kašel;
 • gastritida;
 • fokální alopecie;
 • abnormální jaterní funkce;
 • lokální alergické reakce;
 • hyperexcitabilita.

Interakce s léky

Před předepsáním komplexní léčby alergií je nutné zjistit kompatibilitu některých léků s přípravkem Lorahexal. Návod k použití podrobně popisuje následující klinické snímky lékových interakcí:

 1. V komplexu přípravku Loragexal s itrakonazolem, zimetidinem, ketokonazolem, erythromycinem, chinidinem, fluoxetinem se zvyšuje koncentrace aktivních složek v krevní plazmě.
 2. Fenytoin, rifampicin, flumecinol, barbituráty, tricyklická antidepresiva patologicky snižují terapeutický účinek Lorahexalu.

Předávkování

Pokud systematicky přeceňujete předepsané denní dávky přípravku Loragexal, stále není možné urychlit proces obnovy onemocnění. V tomto případě můžete vyvolat nepříjemné a nebezpečné zdravotní případy předávkování. Pacient si stěžuje na bušení srdce, záchvaty migrény, únavu a zvýšenou ospalost. Specifické antidotum v moderní farmakologii není poskytováno, proto oběť potřebuje výplach žaludku uměle vyvolaným zvracením, ujistěte se, že užíváte sorbenty. Další léčba je symptomatická.

Loragexal cena v lékárnách

Lékařský lék převažuje ve volném prodeji v lékárnách v Moskvě, Petrohradě a dalších provinciích. Náklady na lék je levná, liší se v cenovém rozpětí 40-60 rublů. Je dokonce levnější objednat a koupit specifikovanou léčbu v online lékárně, dodání je rychlá, cena je optimální:

Název metropolitní lékárny

Cena Loragexalu, rublů

ZdravZone

40

Lékárna "IFC"

45

Rigla

42

Samson Pharma

44

ElixirFarm

45

EuroPharm

55

Analogy léčiva

Při přecitlivělosti na syntetické složky přípravku Loragexal nebo na projevy jiných vedlejších účinků lékaři doporučují tento lék okamžitě vyměnit. Je nutné zvolit účinný, ale šetrnější analog s antialergickými vlastnostmi. Níže jsou uvedeny časově ověřené farmakologické pozice, které mohou ze zdravotních důvodů nahradit přípravek Lorahexal:

Název analogu loratadinu

Princip Loragexalu

Cena, rublů

Claritin (účinná látka - loratadin)

Přiřaďte s celoroční a sezónní alergie. Terapeutický účinek přichází po 8 hodinách a přetrvává jeden den.

160

Loratadin-Teva

Selektivní blokátor, který inhibuje degranulaci žírných buněk a inhibuje aktivitu prostaglandinů a leukotrienů. Odstraňuje příznaky alergie, začíná působit po několika hodinách.

135

Loratadine stada

Jedná se o kompletní analog loratadinu s identickým chemickým složením (menší rozdíly v pomocných prvcích). Působí na stejném principu, ale je dražší.

128

Lomilan (tablety, suspenze)

Lék poskytuje antiexudativní, antipruritický, antialergický účinek. Snižuje propustnost kapilár, odstraňuje křeče hladkého svalstva.

90

Claroseny (sirup, tablety)

Anti-exsudativní, antipruritický účinek při úplné absenci anticholinergních nebo antiserotoninovogo účinků v těle.

50

Claridol

Lék odstraňuje příznaky alergie, přičemž nemá vliv na orgány centrálního nervového systému. Antialergická aktivita je pozorována po 30 minutách, přetrvává 12 - 24 hodin.

75

Klarotadin (sirup, tablety)

Terapeutický účinek je hmatatelný půl hodiny po užití jednorázové dávky, trvá až 8-12 hodin. Potlačení nervového systému je zcela vyloučeno.

128

Histaphin

Tablety hydrochloridu sehifenadinu v chemickém složení. Aktivní složka blokuje receptory histaminu, snižuje koncentraci histaminu urychlením destrukce diaminoxidázy.

635

Telfast

Účinek antihistaminika významně po 1 hodině po podání jednorázové dávky. Dosahuje maximální pevnosti po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Vliv návyku organismu je zcela nepřítomný.

328

Desal (tablety, sirup)

Terapeutický účinek trvá celý den. Pacient se nebojí o zvýšenou ospalost, snížení výkonu. Účinek léku přetrvává jeden den.

220

Recenze

Maria, 27 let

Vybral jsem si léky na alergii Loragexal pro sebe, protože za dobu léčby se nemusím vzdát řízení, cena v lékárně je minimální. Jsem velmi spokojen s výsledky: kožní vyrážka a otok rychle prošel, bylo snazší dýchat. Od této chvíle se každé jaro a první kvetení setkávám pouze s tímto spolehlivým lékem.

Margarita, 34 let

Byl mi předepsán Loragexal pro kojící alergie. Na doporučení ošetřujícího lékaře jsem musel dočasně zastavit kojení, ale podařilo se mi úplně vyřešit můj zdravotní problém. Už po několika dnech přestali obtěžovat bronchospasmus, projížděli nazální kongescí, přestali dráždit hrdlo. Alergie v mém životě už nejsou.

Elena, 56 let

Také jsem předepisoval Loragexal pilulky na idiopatickou urtikárii, která se pravidelně objevuje na těle během teplého dne. Po dvou dnech léčby se situace výrazně zlepšila a pokračoval jsem v léčbě. Být potenciální alergickou osobou, od této chvíle vždy uchovávám Loragexal ve své lékárničce, používám ji při prvních příznacích.

Zanechte Svůj Komentář