38 týdnů těhotenství: prekurzory práce

Gratulujeme, vy jste odsoudili těhotenství před datem splatnosti, nyní bude narození považováno za naléhavé a dítě se narodí na plný úvazek. To je poznamenal, že v tomto období dívky jsou více často narozené, a chlapci nosí až 40 týdnů. Teď jsou všechny vaše myšlenky obsazeny blížícím se porodem, setkání s dítětem a jak to projde. Při porodu je důležité zaměřit se na usnadnění narození dítěte, naslouchání lékařům a dodržování všech jejich pokynů, snažit se nezapomenout na správné dýchání. Nyní už dítě dosáhlo své zralosti a den ode dne bude požádáno o tento svět, který bude počátkem práce.

Změny v těle po 38 týdnech

38týdenní období je desátým porodnickým měsícem nebo koncem devátého kalendářního roku, v tomto období je narození zcela přirozené a můžete je očekávat ze dne na den. Dítě je již připraveno k narození, je zralé a má dostatečnou váhu, aby mohlo plně existovat mimo mateřské břicho. Aby však práce mohla začít, musí být dítě i jeho matka plně připravené a bude dosaženo zvláštní úrovně hormonů. Neměli byste se snažit urychlit přístup tohoto procesu - vše by mělo být včas, aby nevznikly žádné komplikace.

Teď růst a váha plodu nezískává tak aktivně, že se stala velmi přeplněnou v děloze a v posledních týdnech došlo k fyziologickému poklesu množství plodové vody za vzniku fyziologicky nízké vody. To je nezbytné k zajištění toho, aby během porodu byla menší pravděpodobnost nesprávné prezentace a prolapsu pupeční šňůry. Ale pokud je dítě v pánevní prezentaci, pak šance na převrat prakticky nezůstanou a otázka řízení porodu je vyřešena. Nyní musí být vše připraveno na tuto akci a samotná porodnice byla vybrána. Jste připraveni setkat se s dítětem a poslední dny těhotenství přinášejí mámě spoustu nepohodlí. Nyní je nepohodlné pohybovat se a chodit, spát a žaludek má maximální velikost. Kůže nebo žaludek jsou silně natažené, svěží a silně schnou. Pupek se stal natažený nebo dokonce zkroucený, ale po porodu to bude normální. Pro pohodlí při porodu je hlava plodu pevně přitlačena na pánevní dno, v důsledku čehož dochází ke snížení břicha. To je signál rychlého narození, spolu se všemi dalšími předzvěstmi.

Vývoj plodu v 38. týdnu: hmotnostní velikost a pohlaví

Dítě je připraveno k porodu a porod může začít kdykoliv, váha jeho těla je asi 3100-3300 g, výška je od 50 do 52 cm, tělesná hmotnost je 30-50 gramů denně. Kůže dítěte je téměř osvobozena od původního maziva, které může zůstat jen ve velkých záhybech, a téměř úplně chmýří (lanugo) z těla zmizelo. V tlustém střevě dítěte se nahromadilo mnoho meconium, původní výkaly, které se po porodu odejdou. Pokud však plod trpí v mateřském děloze, může k vyprázdnění dojít dříve, před porodem, což způsobí, že se vody změní na zelenkavou barvu a riskují intrauterinní pneumonii.

U chlapců v tomto období, varlata kompletně sestoupila do šourku, zatímco u dívek velký sex hrubý kompletně pokryl ty malé. Lékaři to zkontrolují při narození, určují termín a zralost dítěte. Nyní se dítě stalo krásným, je kulaté a jeho tváře jsou nafouklé, jeho rysy obličeje jsou individuální a mohou vypadat jako tváře jeho rodičů, jeho pokožka se stala hladkou a má jemný růžový odstín, na hlavě rostly dlouhé vlasy, nehty rostly déle než prstové podložky a dítě se může narodit s modrým nebo tmavýma očima. Tmavé oči obvykle nemění barvu, ale modrooké děti ji mohou zcela změnit.

Dítě stále roste a v děloze je jen velmi málo místa, sotva se do něj vejde, stočil se a přivedl ruce a nohy k bříšku. Nyní je těžké se pohybovat a je nutné pečlivě sledovat rytmus pohybů plodu, pokud se dítě po delší dobu nehlásí, musíte okamžitě informovat lékaře. Obecně by měl být alespoň jeden zdánlivý pohyb za hodinu, s obdobími více či méně aktivity. Nyní se již dítě vytvořilo a aktivně pracuje ve všech orgánech a systémech, s výjimkou plic, které začnou pracovat s první nezávislou inhalací dítěte. Aktivní dozrávání nervového systému, který bude pokračovat i po porodu, dítě nyní vytvořilo všechny reflexy nezbytné pro nezávislý život. V následujících týdnech bude dítě také růst a přibírat na váze a očekávat rychlý porod se svou matkou.

Porod a předchůdci v 38. týdnu

V tomto období je porod již považován za naléhavý a dítě je plně zralé, nejčastěji v tomto období se rodí dívky, dvojčata, nebo druhé a další děti. Při bezprostředním zahájení pracovní činnosti budete jasně informováni vznikajícími předchůdci. Od začátku svého vzhledu musíte konečně zkontrolovat vše - tašky, dokumenty, věno. V tomto období se prekurzory nacházejí téměř ve všech ženách, ale míra jejich projevu je individuální.

Nejprve se aktivují falešné kontrakce - stávají se hmatatelnějšími a častěji, i když ne pravidelnými a nevedou k otevření děložního hrdla. Pokud je narození brzy, děloha začne aktivněji trénovat, častěji a citlivěji se stahovat. V takových chvílích stojí za to si odpočinout, obvykle tréninkové záchvaty ustoupí, pokud se jedná o skutečné kontrakce, zvýší se síla a bolestivost, objeví se s pravidelností a neprojdou po spánku a odpočinku.

Zastavení přibývání na váze nebo ztráta hmotnosti 1 - 2 kg může také znamenat blízký přístup k porodu, což je způsobeno sbližováním edému a snížením chuti těhotné ženy, zvláštním fyziologickým „očištěním“ těla. Může dojít k uvolnění stolice, nevolnosti a dokonce i zvracení. Neměla by být žádná teplota a známky infekce.

Může také dojít ke zvýšení výtoku s postupným vypouštěním sliznice zátky nebo jednorázovým uvolňováním hrudky růžového nebo nahnědlého hlenu. To je způsobeno postupnou přípravou děložního čípku a otevřením vnitřního hltanu, což vede k poranění malých krevních cév, což dává barvu zkumavky.

Může také dojít ke snížení břicha, což je způsobeno stiskem hlavy plodu do oblasti výstupu malé pánve. To vede k úlevě od dýchání a snížení pálení žáhy, průchodu zácpy. Zvýšením tlaku na močový měchýř a konečník se však mohou častěji objevit návštěvy toalety. To může způsobit bolest v kříži, pánvi a tříslech.

Předchůdci nemusí být všichni nebo nemusí být tak zjevní, a to zejména u žen, které neporodují první dítě.

Dodávky v tomto týdnu budou naléhavé, dítě je plně zralé a nevyžaduje zvláštní dohled, pokud je zcela zdravý. Pokud je narození přirozené, můžete do nemocnice přijít již se stahy nebo výtokem plodové vody. Pokud je plánován císařský řez, obvykle v tomto období se hospitalizace provádí v porodnici, aby se připravila na operativní porod. Nástup porodu je poznamenán výtokem plodové vody nebo pravidelnými kontrakcemi dělohy, které jsou intenzivnější a postupně se snižují.

Pocity budoucí matky

Hlavním pocitem budoucí matky je obrovská únava a netrpělivost, že dítě brzy uvidí, matka je fyzicky unavená přenášením takové váhy - váha těla spolu se žaludkem se zvýšila o téměř 15 kg, nebo dokonce více. Nyní žena cítí, že se dítě stalo tak mobilním, že jeho pohyb je silnější, ale méně často, což je zcela normální - dítě vyrostlo, a to je stále více přeplněné v důsledku snížení množství plodové vody. Jeho pohyby jsou nyní pociťovány jako otřesy, lehké záškuby nebo kymácející se. To je také užitečné pro udržení správné polohy drobků pro porod, a stěny dělohy pevně zakrýt ze všech stran. I přes všechny nepříjemné pocity je třeba přísně sledovat pohyby plodu - podle nich může matka určit svůj stav, ať už má dítě nějaké nepohodlí. Pokud je plod příliš aktivní nebo neaktivní, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, což může být příznak hypoxie plodu.

Budoucí maminka může být nyní překonána nespavostí, k ní dochází z důvodu úzkosti pro budoucí narození a také kvůli velkému břichu, s nímž je nepříjemné ležet na zádech a dokonce i na vaší straně. V břiše, bolesti a nepohodlí je pocit nepohodlí. Vzhledem k přípravě těla na porod, nevolnost a zvracení může dojít na pozadí snížené chuti k jídlu, stejně jako průjem. Ačkoli v tomto období, zatímco žaludek není snížen, zácpa, která je bolestivá pro těhotnou ženu, není neobvyklé. Postupně se stává jednodušší, po snížení břicha, dýchání je snazší, zejména při námaze. Edémy postupně vymizí, což může vést k úbytku hmotnosti. Pokud se však otok zvětší, objeví se před očima a bolestmi hlavy mouchy - okamžitě do nemocnice, může to být začátek preeklampsie.

Bolesti

Obvykle, nepohodlí a bolest nastanou, když žaludek je snížen, to je tlačeno proti hlavě pánve, který dá tlak na pánevní kosti. To může vést k bolestem v zádech, kosterním svalům a kosterní kosti, mnoho žen také pociťuje bolest mezi nohama a problémy s pohybem, jejich chození se mění, pomalé a čisté. Může dojít ke kompresi femorálního nervu s bolestí v kyčle a nohou, křížením. Tam může také být bolest v zádech a pažích kvůli posunutému těžišti a velké břicho dávat náklad k zádům. Pomoci zmírnit tyto bolesti mohou nosit speciální obvaz. Tam mohou být křeče a bolesti v lýtkových svalech kvůli problémům s krevním oběhem a nedostatkem vápníku. Mohou nastat bolesti hlavy, zejména kvůli strachu z porodu a stresu. Pomoc v tomto případě může dokončit spánek a procházky.

Zvláštní pozornost by měla být bolest v břiše, zejména doprovázená uvolňováním krve z pochvy. Není o nic méně nebezpečné, pokud žaludek neustále ztuhne - to mohou být příznaky děložního tónu a placentární abrupce. V tomto stavu musíte okamžitě zavolat pomocníka a jít do nemocnice.

Stojí za to věnovat pozornost edému, pokud se nejen neprojdou, ale také zvýší, cítí se horší a jsou zde silné bolesti hlavy a bolesti břicha, průjem a společnost, prudce vyskočí do tlaku - to je velmi nebezpečné a může být známkou komplikací preeklampsie, preeklampsie .

Přidělení

V tomto týdnu může být povaha propuštění ve srovnání s předchozími týdny odlišná, množství výtoku může být větší a to je způsobeno aktivní přípravou porodního kanálu na nadcházející narození. Normální bude vaginální výtok lehké nebo mléčné barvy, jednotná konzistence a velmi slabý kyselý zápach, i když je nyní přijatelný slizniční průchod průhledné nebo mírně narůžovělé, nahnědlé barvy. Takové hnědé nebo růžové výboje jsou částice odcházejícího hlenu hlenu z děložního čípku, který vychází z přípravy děložního čípku pro porod. Korek však může odejít a současně ve formě hustého kusu hlenu, což je také zcela normální - brzy budete muset porodit.

Špinění může být nebezpečné a zejména šarlatové nebo tmavé krve, což může znamenat krvácení během narušení placenty. V tomto stavu, a bolesti břicha nemůže váhat minutu, musíte okamžitě být v nemocnici, jinak dítě může zemřít in utero z hypoxie, a žena z krvácení. Neméně nebezpečné v tomto období může být vypuštění žluté nebo nazelenalé barvy, výtok s ostrým nepříjemným zápachem, stejně jako drobek, sýrový nebo pěnivý výtok. Může se jednat o genitální infekci, která by měla být odstraněna co nejdříve před porodem, aby nedošlo k jejímu infikování dítěte při průchodu porodním kanálem.

Jak rozpoznat únik plodové vody

Ihned musíte kontaktovat nemocnici s těžkým a vodnatým výtokem průhledné nebo nazelenalé barvy se sladkou vůní. Může to být plodová voda, která uniká defekty v močovém měchýři plodu. Když praskne fetální membrány a únik odorantu by měl projít asi 12-14 hodin, jinak je riziko intrauterinní infekce plodu vysoké. Únik vody je možný se stárnoucími fetálními membránami nebo porušením jejich integrity, s různými zdravotními problémy. Určete únik vody může být lékař pro speciální test, nebo můžete použít speciální testovací proužek, který lze zakoupit v lékárně. Pokud je test pozitivní, začnete aktivně připravovat na velmi rychlé porod, s největší pravděpodobností stimulací.

Stav dělohy v 38 porodnickém týdnu

Nyní děloha dosáhla své maximální velikosti, a to jak ve výšce, tak v objemu, dítě je více a více v něm, a často děloha je nyní v tónu, napjaté a silně zhutněné. Ve stejné době, žaludek se stane kámen, to táhne a kňučí v zadní, a pak nepohodlí zmizí. V 38 týdnech to není děsivé a hovoří o hrozícím nástupu porodu - děloha se aktivně připravuje a připravuje se na ně. Na rozdíl od skutečných kontrakcí není během tohoto tréninku žádná pravidelnost a žádná dilatace děložního hrdla.

Kontrakce se postupně stávají pravidelnějšími a bolestivějšími a dochází k postupnému zkrácení děložního čípku a jeho změkčení a otevírání tak, aby se dítě mohlo narodit na světě. Pokud vás trápí děložní stres, lékař vám může doporučit užívat papaverin nebo ne-shpy. Uvolňují křeče a uvolňují stěny dělohy. Vzhledem k uvolnění vnitřního hltanu v oblasti děložního čípku a jeho vyhlazení dochází ke snížení břicha s tlakem hlavy na výstup z malé pánve.

Ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk)

V této době se již neprovádí rutinní ultrazvukové vyšetření a lékař může předepsat ultrazvukové vyšetření k vyřešení naléhavých problémů při plánování císařského řezu nebo k rozhodnutí o řízení porodu. Obvykle je ultrazvuk předepisován v předchozích studiích s identifikací zapletení pupeční šňůrou, stejně jako stanovení množství plodové vody, stavu placenty, její zralosti a umístění plodu v děloze, děložním čípku. Rovněž se provádí hodnocení vývoje plodu, jeho odhadovaný růst hmotnosti, zjemnění DA podle ultrazvukového vyšetření. Je důležité určit velikost hlavy a prsu plodu, délku velkých kostí.

Také po 38 týdnech ultrazvuková data určují velikost děložního hrdla, jeho zralost a stav připravenosti k porodu.

Příznaky a znaky mělké vody

Na konci těhotenství, od přibližně 37-38 týdnů, je tvořen fyziologický nedostatek vody, který je nutný pro plod, aby zaujal stabilní pozici v děloze, a nejsou žádné komplikace během porodu. V tomto případě je množství plodové vody mírně sníženo, což lze stanovit ultrazvukem. Ale s ostrým a výrazným poklesem množství plodové vody se mohou vyskytnout komplikace. Příčiny podvýživy mohou být malformace plodu, vývojové abnormality a některá onemocnění.

Příznaky a příznaky polyhydramnios

Polyhydramnios se obvykle vyskytuje v důsledku diabetu mellitus, konfliktu rhesus nebo určitých onemocnění plodu nebo membrán. Současně se prudce zvyšuje množství plodové vody, což vede k přetížení dělohy a anomáliím porodu. Může se objevit slabost porodu, ztráta smyček pupeční šňůry a mnohem více. Vysoký výtok vody je obvykle založen na ultrazvuku a abdominálním vyšetření s oslabením tepu plodu a obtížemi při určování částí jeho těla.

Studené a léčebné metody

V pozdějších stádiích těhotenství, nachlazení a ARVI může vést k tomu, že porod se bude konat v pozorovacím oddělení. Je-li teplota zvýšena, kašel nebo výtok z nosu, je nutné okamžitě se poradit s lékařem. Virové infekce vedou k problému s placentou a abnormalitami při porodu. Je důležité zjistit u svého lékaře, jak léčit nachlazení ve vašem období.

Dieta a hmotnost máma

Od počátku těhotenství mohla nastávající matka získat od 12 do 15 kg, v závislosti na vlastnostech stavby a chuti k jídlu, tento týden může váha stát nebo dokonce snížit o 1-2 kg. To je způsobeno sbližováním edému a přípravou na porod. Chuť k jídlu může být nyní snížena, musíte jíst frakční, malé porce a většinou lehké jídlo. Ve stravě by měly být upřednostňovány mléčné výrobky a čerstvá zelenina a ovoce. Je důležité pít alespoň jeden a půl litru tekutiny za den, omezit to trochu večer, takže v noci to není tak často jít na záchod.

Pohlaví

Pokud neexistují žádné kontraindikace, můžete pokračovat v sexu, i když je nyní sníženo libido ženy. Jako takový, orgasmus neovlivní porod a dítě, a nezpůsobí je jestliže tělo ženy není připravené. Komponenty spermií partnera však mohou postupně připravit děložní čípek na porod. Pokud chcete, mít sex v pohodlné pozici as mělkým průnikem, dá vám náboj pozitivní energie a zvýší úroveň hormonů. Ale pokud máte pochybnosti, stojí za to diskutovat o těchto otázkách se svým lékařem.

Zanechte Svůj Komentář