Cvičení - co to je, historie sportu, tréninkový program a jak se soutěže konají

Existuje mnoho lidí různých věkových skupin, kteří dodržují zdravý životní styl. Klíčovým bodem je fyzická aktivita. Ne každý si může dovolit drahé kurzy v tělocvičně. Skvělou alternativou je cvičení - to jsou cvičení, která se provádějí pomocí běžných sportovních zařízení: na nerovných barech, lavičkách, kolech. Dnes je to jeden z nejběžnějších typů pouličních sportů.

Pouliční cvičení

"Pouliční trénink" nebo pouliční trénink - co to je? Komplex cviků dostal své jméno od schopnosti provádět je na jednoduchých pouličních konstrukcích. Vhodné vybavení, jako je dřevo, kulatina, schodiště, lavička na dvoře, vodorovné tyče, zakořeněná kola atd. Fyzická cvičení prakticky vylučují závažná zranění, přetížení srdečního svalu, poškození páteře.

Cvičení není oficiálně přiděleno žádnému sportu, není rozpoznáno v žádné zemi, i když dnes jsou tyto třídy mezi mladými lidmi běžné. Počet stoupenců těchto pohybových aktivit neustále roste, pořádají se i mezinárodní mistrovství. Proto je možné, že v průběhu času bude trénink přidělen konkrétnímu sportu.

Výhody a výhody

Pouliční sporty jsou to, že účastníci získají vynikající fyzický výkon, tvoří atletickou postavu. Zároveň nezatěžují srdce stejně jako při cvičeních s váhami. Lidé zapojení do amatérských sportů jsou vázáni na zdravý a aktivní životní styl.

Pokud hovoříme o výhodách cvičení, pak první je možnost studovat v jakémkoliv vhodném čase. Další výhody:

 • zdarma (třídy nevyžadují nákup předplatného);
 • lze praktikovat kdekoli;
 • improvizované prostředky jsou používány jako simulátory;
 • není třeba cvičit s instruktorem;
 • cvičit vestibulární aparát.

Historie

Už od dob Sovětského svazu bylo zvykem, že tolik mladých lidí chodilo do sportu na nerovných barech a v horizontálních barech za použití jiných zařízení, které jim umožňovaly cvičit. Tradice pak začala zakládat sportoviště na nádvořích, vybavených speciálními sportovními strukturami. Dnes tato praxe nejenže nebyla zachována, ale pro takové lokality, které zavádějí mladé lidi ke zdravému životnímu stylu, se objevily určité technické požadavky.

Všechny vzdělávací instituce na téma "tělesná výchova" vyžadují dodávání standardů pro push-upy, pull-upy atd. Žáci, žáci, studenti by měli vykonávat tato tělesná cvičení, ale často je obtížné investovat do norem bez minimálního školení. Důležitou roli ve vývoji "pouličních sportů" hrála fyzická kultura Spojených států. To vše přispělo k tomu, že trénink pevně vstoupil do moderního života a stal se skutečným společenským hnutím.

Pokud se obrátíme ke sportovní kultuře Ameriky, pak se od roku 1993 ve státech Calisthenics (Calisthenica) aktivně vyvíjí, jehož podstatou byl silový trénink s pomocí vlastní váhy. 2000s dělal hlavní průlom ve sdílení informací přes World Wide Web. Během tohoto období, videa ghetta začala získávat popularitu, demonstrovat výkon různých kaskadérských výkonů afrických Američanů na jednoduchých skořápkách: vodorovné pruhy a nerovnoměrné bary.

Válečky "Ghetto cvičení" dostal toto jméno kvůli území, ghetto-okresy, které obývaly etnické menšiny. Některá videa byla podepsána „Street Workout“. Toto jméno je stále používáno, i když není možné přesně určit, odkud pochází. Videa se začala šířit velmi rychle, počet jejich fanoušků rostl. Vedení získalo velký rozsah: tam byly místa, která učí pouliční tréninky, tam byly soutěže, pokrytý v médiích. Datum vzniku samostatného směru Cvičení je považováno za rok 2008.

Typy cvičení

Existuje několik typů směrů: Street Workout, Ghetto Workout, Handstand, Gimbarr. Hlavní jsou:

 1. Street Workout - funkce v postupném učení nových, zlepšování a komplikování starých prvků.
 2. Cvičení ghetta - opakování, tj. vývoj výkonových indikátorů v důsledku opakování jednotlivých prvků (lisy, vytahování) nebo doby provedení statického náboje (zpoždění tělesa, vyžadující výkonová napětí).

Dva další typy cvičení rozvíjejí flexibilitu, koordinaci pohybů. To je:

 1. Stojka - cvičení jsou založena na chůzi, regálech, skákání na ruce, kliky v takovém stojanu, vývodech nebo krabičce.
 2. Gimbarr (Dzhimbarr) - kolumbijský pouliční sport. Pro provádění kruhových, kyvných pohybů vyžadují kyvadlové pohyby pojištění.
 3. Kung Fu Workout - na základě použití hole. Rozvíjí koordinaci, sílu, která je nezbytná pro poskytování přesného úderu v bojových uměních.

Trénink cvičení

Hlavním cílem tréninku je komplexní vývoj těla: svalová, neuro-sympatická (síla, rychlost reakce, rovnováha, koordinace). Ženský trénink se prakticky neliší od mužského, ale obsahuje cvičení, která zahrnují prvky důrazu, pružnost bederní a gluteální divize. Pouliční atletika dává zátěž hlavním svalovým skupinám:

 • ruce;
 • zpět;
 • krk a ramena;
 • prsa;
 • nohy;
 • břišní.

Cvičení cvičení se konají pro každého sportovce s jinou frekvencí: začátečníci cvičit každý druhý den, cvičení po dobu delší než 6 měsíců - každý den. Délka každé lekce je minimálně 1 hodina, v ideálním případě - 2. Všechno začíná během, pak se konají protahovací cvičení, ale nejlepší volba je, když je komplex vybrán individuálně. Během školení jsou vyžadována tři pravidla:

 1. Systematické a intenzivní školení.
 2. Více opakování určitých prvků.
 3. Z tréninku by měl být každý trénovaný sval trochu bolavý.

Volný program cvičení na ulici by měl být proveden správně, s přihlédnutím k jednotlivým funkcím. Pro začátečníky je vhodný následující komplex:

Druh cvičení

1 den

2 dny

3 dny

4 dny

Vytáhnutí nahoru

průměr

široké

úzký

reverzní

Zatlačte na nerovné tyče (poloha těla)

svahu

vpřed

rovný

ohyb vpřed

rovný

Zatlačte nahoru

(pozice ruky)

na šířku

ramena

daleko od sebe

šířka ramen

šířka ramen

Zvedací nohy

vis

vis

vis

vis

Před každým zasedáním je nutné prohřát a zahřát svaly. Je důležité provádět celý komplex cvičení bez odpočinku mezi jednotlivými přístupy. Všechno se opakuje 3-4 krát, zastavení pouze po dokončení cyklu na pár minut. Zpočátku je důležité dát tělu odpočinek, 2-3 dny, jinak může dojít k přetrénování.

Cvičení

Podle typu nákladu zahrnuje moderní cvičení čtyři typy cvičení. To je:

 1. Atletika - sestává z mnoha klasických prvků atletiky, vyvíjí vytrvalost, flexibilitu.
 2. Izometrické - na několik vteřin upevněte polohu těla, posílte klouby a svaly.
 3. Calisenic jednoduché provedení. Pro zátěž se používá vlastní tělesná hmotnost, kliky, vidlice apod..
 4. "Street Fitness" kombinuje calistically a izometrické pohledy, doplněné cvičení shell.

Každý zkušený trénink je schopen provést každý trénink velmi dobře. Je obtížné vypočítat jejich počet, ale v průměru se získá přibližně 10 přístupů. Základní pohyby:

 • kliky;
 • ramenní lisy (známé jako tlačí Hannibal, prováděné ve vzdálenosti 30-70 cm od povrchu);
 • výsuvy pomocí ručních drapáků, horizontální, s váhou, s imitací;
 • vpředu vis statický nebo s opakovanými opakováními, na 1 paži, několik prstů;
 • výstup na baru na obou rukou.

Existuje několik zvláště účinných cvičení. Nejoblíbenější jsou:

 • zaškrtávací políčko je základní statický prvek;
 • výjezd důstojníka - vytahování s odpočinkem jednou rukou;
 • horizont (plaš, krokodýl, želva) - provádí profesionálové;
 • výstup ramene je výkonový prvek;
 • anděl nebo královský výstup - obtížné vytahování;
 • kopí - vyžaduje silné ruce;
 • polykání - horizontální zadní závěs;
 • Princeův výstup - vytahování;
 • sekera nebo rakev - jednoduchý prvek;
 • dračí vlajka je výkonný tisk cvičení.

Některá cvičení se skládají z několika prvků, prováděných pouze zkušenými mistry. Pro začátečníky, musíte zvolit jednodušší komplexy, dělat méně opakování. Uvedená atletická cvičení pomohou naučit se základům cvičení. Chcete-li provést přesněji, je nutné vědět, které svalové skupiny budou zapojeny, jak je správně provádět.

Hatchet nebo rakev je považován za snadno proveditelný prvek, který nevyžaduje zvláštní náklady na energii, ale pro mnoho lidí cvičení způsobuje jakýsi psychologický stupor. Pořadí provedení:

 1. Uchopte vodorovnou tyč s horním úchytem, ​​nasaďte na ni ohnuté nohy a přidržte je před barem.
 2. Po uvolnění rukou, které mají být drženy na nosníku pomocí kolen ohýbaných nohou.
 3. Ruce dolů, aby se kyvné, amplituda je silná.
 4. Po několika výkyvech, uvolněte a narovnejte nohy, abyste skočili na zem. Seskupování není nutné.

Vlajka zahrnuje a vlaky dobře široké zádové svaly, obliques a abs, triceps, ramena. Provádí se takto:

 1. Aby se podepřela podpěra tak, že se dlaně dívají na sebe (univerzální rukojeť), obejme podporu zespodu, druhou - shora. Rukojeť není příliš široká, optimálně střední.
 2. Po stanovení podpory je nutné se vzdát a zároveň odmítnout nohy. Tělo by mělo být rovnoběžné se zemí. Tak zůstaň co nejdéle.

Horizont využívá svaly: pectoralis major, dorzální latissimus, triceps, biceps, brachial a přední svazek deltového svalu. Provádí se jednoduše, ale vyžaduje dobrou přípravu: držte tělo na rovných ramenech rovnoběžně s podlahou. Nohy mohou být spojeny, rozvedeny do stran. Při rozmnožování nohou po stranách se těžiště posune do dolní části zad.

Odchod důstojníků zahrnuje stejné svaly jako cvičení "horizont". Provádí se na vodorovném pruhu následujícím způsobem:

 1. Uchopte příčník. Můžete to udělat dvěma způsoby: univerzální rukojetí nebo dvěma rukama nahoře.
 2. Po výjezdu v jednom směru je praporek připevněn k příčníku bokem.
 3. Další je zachycení pro záda, otočení o 180 ° (pomoc trhnutím nohou).
 4. Hmatník je odebírán zezadu, v zadní části rukojeti je přitlačován až na doraz. Bedra se ohne dopředu.

Polykání nebo horizontální zavěšení v zádech se provádí na vodorovné liště s jednoduchým silovým cvičením. Tento prvek je považován za jednoduché cvičení, ale je součástí povinného "programu" cvičení. Provádí se pomocí jednoduchých tradičních sportovních póz, které posilují svalové skupiny:

 • cvičení pro čerpání paží a dolní části zad;
 • tahy za zády, obrácený obvod, koleno ohnuté na obou nohách;
 • Zjednodušené polykání se široce otevřenými nohami.

Výstupem anděla jsou takové svaly jako pectoralis major, nejširší hřbetní hřbet, triceps, biceps, brachialus, přední svazek deltového svalu, čtyřhlavý sval stehna, rectus abdominis. Běh:

 1. Vícenásobné uchopení na břevnu, hlavní ruka je ta, která je silnější.
 2. Zavěsit na hrazdu, přinést nohy přes projektil, držet je mezi raky.
 3. Alternativně stáhněte ruce.
 4. Proveďte vlajku, střídavě vyměňujte ruce, zdržujte se.
 5. Ukončete úplně.

Cvičení "Boží chůze" zvyšuje sílu vytrvalosti, posiluje vazy, šlachy, zvyšuje jejich elasticitu. Základní prvky: lisy, výsuvy, přední vis. Kliky se provádějí na podlaze a rovnoběžkách. Trik se provádí s napodobováním kroků z pozice vlajky nebo horizontu, vyžaduje to velmi velké úsilí. Vše se provádí několikrát, dokud není dostatek vytrvalosti.

Dětské hřiště

Nezáleží na místě tréninku, ale oblast cvičení musí být vybavena určitým cvičebním vybavením. Jejich počet je odlišný, pokud je dostatek místa pro všechny zúčastněné. Hodně kangaroo site Pro profesionálně navržené sportovní vybavení pro většinu cvičení. Musí být:

 • příčník;
 • paralelní tyče;
 • rukhod;
 • Stěnové tyče;
 • lavička;
 • Had;
 • další prvky: lanovka, vysoké sloupy, stojan určité výšky, roh.

Tréninkové soutěže

Tréninkové soutěže se nazývají "Bohové Arény". Pořadatelem je nevládní a nezisková organizace WSWCF, která působí na celém světě. Tabulka mistrovství za posledních 5 let:

Datum (rok)

Typ

Místo konání

2013

První pouliční gymnastický festival

Srbsko

2014

Domácí konkurence

Polsko

2015

Domácí konkurence

Španělska

2016

Mistrovství světa ve cvičení

Kazachstán

2017

Domácí konkurence

Moskva

Soutěže se konají ve volném stylu (ukazují svůj program) nebo ve formátu bitvy (bitvy), kdy jsou účastníci jedno-na-jednoho. Soutěžící zase ukazují svůj program. Existují kritéria hodnocení výkonnosti:

 1. Odhadovaná zábava, síla, jasnost výkonu, počet prvků.
 2. Zohledňuje dynamiku, statiku, kombinaci, výboj.

Video

Zanechte Svůj Komentář