Differin - návod k použití smetany a gelu

Masti a krémy na bázi retinoidů se ukázaly jako účinné proti akné a akné. Stimulují exfoliaci odumřelé kožní buňky, jejich regeneraci, snižují sekreci mazových žláz. Je nutné je aplikovat opatrně, způsobují poměrně málo vedlejších účinků. Differin má účinný a mírný účinek.

Skladba se liší

Léčivo Differin (Differin) produkuje francouzskou společnost Laboratoires Galderma ve formě krému nebo gelu. Instrukce ukazuje, že první je určena pro citlivou a suchou pokožku, druhá pro mastnou a kombinovanou pleť. Uvolněte lék v zkumavkách po 30 g.

Účinná látka produktu, bez ohledu na formu uvolnění, je adapalen, derivát vitaminu A. Další složky léčiva v krému a gelu jsou různé, protože jsou určeny pro různé typy kůže. Návod k použití ukazuje, že krém Differin obsahuje prvky, které změkčují, hydratují a vyživují suchou pokožku:

Složení

Dávka 1 g

Účinná látka

adapalen

1 mg

Další komponenty

glycerin, karbomer 934P, polyethylenglykol-20, methylparahydroxybenzoát, edetát sodný, přírodní perhydrosqualene, propylparahydroxybenzoát, seskistearát methyl glukózy, 10% roztok hydroxidu sodného, ​​čištěná voda, fenoxyethanol, cyklomethikon

?

V gelu je účinná látka ve stejné koncentraci jako v krému. Dalšími složkami v jeho složení jsou prvky, jejichž úkolem je normalizovat práci mazových žláz, hydratovat, zjemnit pokožku, zastavit růst bakterií, hojit akné a akné. Následující látky pomáhají gelu s těmito úkoly:

 • edetát disodný;
 • methylparahydroxybenzoát;
 • karbomer 940 P;
 • hydrochlorid sodný;
 • Poloxamer 182;
 • propylenglykol;
 • fenoxyethanol;
 • čištěná voda.

Terapeutické účinky

Adapalen patří do třetí generace retinoidů. Podle návodu k použití má sušící, odlupovací účinek na kůži, má fotosenzitivní účinek, nezpůsobuje hyperkeratózu (ztluštění epidermy). Adapalen je charakterizován protizánětlivými vlastnostmi (může být srovnáván s betamethasonem a indometacinem). Retinoid odstraňuje aktivitu enzymu lipoxygenázy, snižuje uvolňování kyseliny arachidonové a dalších zánětlivých faktorů.

V kůži působí adapalen na receptory kyseliny retinové a urychluje přeměnu keratocytů, hlavních buněk lidské epidermy, na keratinizované šupiny. Retinoid zároveň oslabuje spojení mezi buňkami v ústech vlasového folikulu, kde je umístěn výstup z kanálů mazových žláz. Díky této pokožce je snazší se očistit od exfoliovaných buněk a tuku, aby se získal přístup k kyslíku.

Takové akce snižují předpoklady pro tvorbu mikrokomedií, které se objevují na kůži ve formě černých teček nebo oteklých bílých hrbole. Whiteheads inklinuje stát se zánět v průběhu času a projevit se jako akné. Příčinou komedonů je ucpání vlasových folikulů keratinizovanými částicemi kůže smíšené se sebumem. Výhodou adapaleny je, že nejenže zabraňuje vzniku úhořů, ale také s nimi bojuje. Látka má comedonoliticheskim akci: postupně rozpouští substrát, z něhož úhoře, což vede k čištění pórů.

Adapalen se neváže na cytosolické proteiny, které jsou přecitlivělé na kyselinu retinovou, díky čemuž nemá výrazný dráždivý účinek. Z tohoto důvodu se doporučuje pro citlivou a suchou pokožku. Je třeba mít na paměti, že ačkoli aktivní složka Differinu má lokální účinek, 4% adapalenu se vstřebává do krevního oběhu a uvolňuje se jako součást žluči.

Indikace pro použití

Differin se doporučuje k léčbě akné, akné. V mírné formě onemocnění, instrukce doporučuje používat pouze tento lék. Pro léčbu akné, mírné a těžké, masť Differin musí být kombinována s jinými prostředky (lokální a vnitřní antibiotika, fosfát klindamycinu, benzoyl peroxid). Studie ukázaly, že v 95% případů je přípravek dobře snášen, proto je vhodný pro všechny typy pleti (krém pro citlivé a suché, gel pro mastné).

Dávkování a podávání

Podle instrukcí lze tento nástroj použít nejen k léčbě akné a akné, ale i jiných částí těla. Před zákrokem očistěte kůži pomocí gelu pro praní. K tomuto účelu byste neměli používat alkoholické mléko nebo mýdlo. Pak postupujte následovně:

 • Osušte kůži.
 • Prostředky způsobují odlupování. Z tohoto důvodu by se měl aplikovat tenkou vrstvou pouze na postižené místo. To by mělo být prováděno jednou denně, nejlépe večer nebo v noci. Důležité: množství aplikovaného činidla nezvyšuje účinek a zvyšuje se pravděpodobnost vedlejších účinků.
 • Když se Differin vstřebává, doporučuje se aplikovat na pokožku hydratační krém, který obsahuje panthenol. To sníží těsnost, pálení, projevy vedlejších účinků.

V prvních dnech po aplikaci léku se často objevuje pálení a loupání a zánět se zvyšuje. To je vysvětleno tím, že dochází k „rozpuštění“ okludované kůže a uvolnění mazu směrem ven. Tato situace trvá 3-4 dny, pak se stav epidermis zlepšuje. Pokud se to nestane po týdnu, dočasně přestat užívat léky.

Účinek použití Differinu není okamžitě patrný, ale po měsíci nebo dvou po systematickém použití. Průběh léčby je tři měsíce, v případě potřeby může lékař předepsat druhou léčbu. Pokud po 10 týdnech nedojde k žádnému účinku, léčivo by mělo být nahrazeno jiným způsobem.

Differin pro akné

V nepřítomnosti akné, ale v přítomnosti akné, prostředek použít pouze na zanícené oblasti. Gel, zachycený na zdravé kůži, opatrně odstraňte papírovou tkáň. Někdy, pro účely prevence, dermatolog říká, že aplikovat krém na širší plochu. Výsledek bude patrný za měsíc. Akné se hojí, časem zmizí, kůže bude hladká.

Rozdíl od černých teček

Droga Differin se dokáže zbavit černých teček. Před zahájením léčby je vhodné jít k kosmetice, aby se obličej vyčistil. Poté naneste krém podle návodu. Paralelně můžete použít krmné masky. Postupem času se póry zužují, kůže bude hladší, černé tečky zmizí nebo budou mnohem menší.

Zvláštní pokyny

Důležité: je nutné se vyhnout tomu, aby se lék dostal na rty, oči, sliznici nosu, ústní dutinu. Pokud tomu tak nelze zabránit, okamžitě důkladně opláchněte postižené oblasti těla pod tekoucí vodou. Výrobek nepolykejte.

Instrukce ukazuje, že během léčby je nutné se vyhnout návštěvě solária, zůstat na přímém slunečním světle, protože to může způsobit podráždění kůže. Pokud to není možné, pak je nutné zdržet se používání Differinu jeden den před touto událostí, v den sálání, o 24 hodin později.

V teplém období musí být části těla, na které je krém aplikován, skryty pod oblečením, obličej pokrytý kloboukem a sluneční brýle musí být nošeny. Vítr a zima mohou zvýšit podráždění pokožky z Differinu, takže byste se měli vyvarovat dlouhému pobytu venku v nepříznivém počasí nebo přijmout opatření na ochranu kůže před nepříznivými účinky životního prostředí.

Při použití Differinu nelze používat kosmetiku, která má dráždivý nebo sušící účinek (parfémy, vody obsahující alkohol apod.). Lék je dobře kombinován s mnoha nástroji pro léčbu akné, a proto jej dermatologové zahrnují do komplexní terapie. V tomto případě by měl lékař zvolit léčebný režim s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta a klinickému obrazu onemocnění.

Differin během těhotenství

Účinek léku na plod nebyl studován. Existuje možnost, že adapalen ve složení mateřského krevního oběhu může proniknout placentou a mít nepředvídatelný účinek na dítě. Instrukce umožňuje použití léku během laktace. Současně není nutné aplikovat mast na hrudník, aby se zabránilo vniknutí do těla dítěte.

Vedlejší účinky

Ve většině případů se vedlejší účinky Differinu objevují v prvních dnech léčby a časem zmizí, takže tato situace nevyžaduje přerušení léčby během léčby. Po aplikaci léku se často vyskytují následující reakce:

 • odlupování, podráždění, suchost kůže v místě aplikace;
 • změna barvy pleti;
 • ekzém;
 • dermatitida;
 • alergická konjunktivitida, charakterizovaná zarudnutím a otokem očních víček, svěděním, pálením očí, slzením;
 • riziko spálení sluncem se zvyšuje i při krátkém kontaktu s ultrafialovými paprsky.

Kontraindikace

Akné masť Differin by neměl být aplikován v případě alergie na adapalen, jiné retinoidy, pomocné složky přípravku. Mezi kontraindikace patří:

 • současné užívání systémových léků, jejichž aktivními složkami jsou retinoidy (beta-keratin, POA);
 • souběžná aplikace výrobků, které suší pokožku - léčiva na bázi zinku, síry, kyseliny salicylové;
 • neoplazmy;
 • ekzém;
 • věk do 12 let;
 • seboroická dermatitida;
 • popáleniny a poranění epidermis;
 • těhotenství;
 • vitamin A hypervitaminóza

Podmínky prodeje a skladování

Differin je k dispozici bez lékařského předpisu. Nástroj by neměl být zmrazen, teplota skladování by neměla být vyšší než 25 ° C. Podle návodu je doba použitelnosti krému 2 roky, gel - 3 roky.

Analogy

Differin může být nahrazen léky, jejichž aktivními složkami jsou retinoidy. Mezi nimi jsou:

 • Retinová masti. Účinná látka: kyselina 13-cis-retinová. Přípravek je určen k akné, akné, dermatitidě, růžovce.
 • Isotrexin. Léčivé látky: isotretinoin (retinoid) a antibiotikum erythromycin. Indikace: léčba akné.
 • Gel Effezel. Účinné látky: adapalen a benzoylperoxid. Je indikován pro akné, které je doprovázeno komedony, vyrážkami, abscesy.
 • Retasol. Účinné látky: isotretinoin (retinoid). Je určen pro akné, seborrhea, akné, dermatitidu, růžovku.
 • Mast Videstim. Účinná látka: retinol palmitát. Účinek léku je zaměřen na regeneraci a hojení kůže. Dermatitida se projevuje během remise, vyrážek, prasklin, omrzlin.
 • Mast Radevit. Léčivé látky: retinol (vitamin A), tokoferol (Vit. E), ergokalciferol (Vit. D2). Normalizuje proces keratinizace, snižuje svědění, zvlhčuje, stimuluje regeneraci tkání. Je určen pro dermatitidu, dermatitidu, praskliny, ekzémy, zánět kůže.

Baziron nebo Differin - což je lepší

Gel Baziron vyrábí stejnou společnost jako Differin, pouze ve svém složení další účinnou látku jiné skupiny: benzoylperoxid. Nástroj je k dispozici v různých koncentracích:

 • 2, 5% - pro citlivý typ;
 • 5% pro normální typ;
 • 10% - pro tuk.

Baziron dobře zmírňuje zánět, zabíjí bakterie, které vyvolávají akné. Z tohoto důvodu se doporučuje zahrnout ji do léčebného režimu zahrnující kombinaci Baziron a Differin. První se aplikuje ráno, aby se zabránilo reprodukci mikrobů, které se dostanou na kůži a způsobí akné, aby se léčil zánět. Druhá - na noc pro léčbu akné.

Cena Differina

Differin lze zakoupit v mnoha lékárnách v Moskvě a Moskevské oblasti. Náklady na lék se liší v následujících mezích:

Lékárna

Cena smetany

Cena za gel

Dialog

675 r.

722

GORZDRAV

793 r.

692 r.

Laboratoř krásy a zdraví

821 str.

878 r.

IFC

1004 r.

937 r.

Video

Recenze

Galina, 20 let

Můj boj proti akné skončil po Differinu. Předtím některé finanční prostředky dočasně pomohly (včetně úklidu a loupání), od ostatních nebylo vůbec nic. Po prvním týdnu léčby došlo k výraznému odlupování, zarudnutí, zvýšení zánětu. O tři dny později uplynulo. O týden později, akné začala mizet, póry značně zúžil.

Lydia, 25 let

Differin mi hodně pomohl. Je pravda, že v prvních dnech používání tvář nevypadala nejlépe. Předtím byla kůže mastná a pak se stala suchou, tenkou a dokonce i tam, kde nebyla rozmazaná. Uložený hydratační krém. Po 2 týdnech byla kůže použita a akné začalo mizet. Po ošetření je nemožné říci, že zmizely úplně, ale neobtěžují se jako dříve.

Zanechte Svůj Komentář