Plantární bradavice - příčiny, domácí léčba a odstranění na klinice

Ošklivé formace na těle od starověku obtěžovaly lidstvo. Bradavice na nohou - kožní onemocnění způsobené virem. Lidé s kožními defekty se vyhýbali, obávali se infekce, a když si všimli nádoru na své nebo jiné části těla, snažili se ho dostat co nejdříve. Co lidé neplatí pro jejich plantární bradavice, pokud zmizí navždy. Dermatologové doposud hledají nejefektivnější a bezbolestnou metodu řešení onemocnění.

Co je bradavice

Lidský papilomavir vyvolává v kožních buňkách benigní nebo onkologickou DNA mutaci. Tělo je pokryto papillomy, bradavicemi, papulami. Bylo studováno více než sto typů HPV. Bradavice je růst kůže, který indikuje přítomnost prvního nebo třetího typu papillomaviru v těle. Novotvary nejsou potenciálně karcinogenní, ale extrémně infekční v důsledku vitality patogenu v životním prostředí.

Jak vypadá bradavice?

Plantární neoplasma má kulatý tvar s čirými hranami o velikosti několika milimetrů nebo centimetrů. Ve středu jsou vidět černé tečky blokovaných kapilár. Na noze vypadají jako staré, suché mozoly zarostlé do kůže. Bolest plantárního růstu se neprojevuje pod přímým tlakem, ale během komprese. Nepřítomnost papilárních linií na noze je charakteristická.

Příčiny Plantar Wart

Případy infekce HPV jsou zvýšeny během nechráněného styku. Virus proniká mikrotrhlinami do sliznic pohlavních orgánů. Někdo HPV projde „tranzitem“, ale někdo má štěstí méně - virus přetrvává v těle po dlouhou dobu, aniž by o sobě sám informoval. Dermatologové nevylučují, že výskyt papillomů na povrchu chodidel je podporován imunitními poruchami, dřívějšími infekčními chorobami.

Chůze naboso na veřejných místech: vana, bazén, salon péče o tělo, společné koupelny, na pláži a boty na bosých nohách jsou nejčastějšími příčinami plantární bradavice. Virus je odolný vůči svému nosiči a „zachycuje oběť“ na ručnících, dlaždicích, žínkách, nábytku, pantoflích pro hosty, atd. Infekce je přitahována hustými, nataženými kožními skvrnami na plantárních plochách a dlaních, kde papilloma virus vstupuje skrze drobná poranění.

Bradavice nohou u dětí

Děti neklidné, často zraněné. Rodiče nemohou hádat o přítomnosti HPV v těle dítěte, získaného řezy a oděry. Když je imunita oslabena, virus se stává aktivním, na noze se objeví papilloma. Bolestivé metody zacházení s bradavicemi na nohou dětí jsou často kontraindikovány, špatně tolerovány. Často se dětské tělo vyrovná s tímto kožním onemocněním nohou na vlastní pěst.

Druhy bradavic na nohách

Bradavice jsou kombinací kožních lézí způsobených papilomem. V závislosti na vzhledu, účincích na lidské zdraví jsou klasifikovány následující typy bradavic: \ t

 • vulgární (obyčejné) okrouhlé puchýře;
 • ploché - vyrážka ve formě skvrn nad kůží;
 • filiform (akro akordy) - protáhlé s „otrhanými“ hranami, vytvořenými v záhybech těla;
 • genitální bradavice - připomínající hřeben kohouta;
 • senilní (keratom) - vyskytující se u starších osob, nesouvisející s HPV.

Tvorba bradavic je lokalizována po celém těle, na vnitřních orgánech, v ústní dutině. Bradavice na nohou se nazývají plantar, jsou typem obyčejných. Jeden z těchto typů je dobře tvarovaný, což představuje vybrání vtlačené do kůže, vyznačující se rychlým růstem. Vzhled subunguálního růstu mírně zvedne nehtovou destičku.

Léčba Plantar Wart

Je nebezpečné zanedbávat léčbu plantárních bradavic. Novotvary na nohách jsou neustále zraněny. Jsou odstraněny, aby se zastavil výskyt nových růstů a pronikání infekcí. Nelze léčit HPV. Léčba je omezena na léčbu onemocnění v režimu spánku. Dostupný lékařský, chirurgický, imunomodulační odstranění plantar bradavic, používat alternativní medicínu.

Nedostatečná léčba plantárních porostů spočívá v jejich umístění: velká nadržená vrstva epidermy ztěžuje podávání účinných látek do hloubky formace na noze. Při přípravě na terapii je horní vrstva růstu namočena a oloupána. Tradičně, léčba bradavic na nohou začíná použitím kyseliny salicylové. Bradavice na nohou denně, po dobu tří měsíců, se vaří v lázni, dezinfikuje, pak se změkčená horní vrstva očistí pemzou, aplikuje se kyselina salicylová a aplikuje se náplast.

Lékárenské řetězy doporučují, jak se zbavit bradavic nohou s drogami obsahujícími celandin, fenol, kyselinu trichloroctovou. Léky způsobují nekrózu tkání, šetří pacienta před nedostatkem, ale nechávají hojit bradavici hlubokou ránu. Každá choroba je odlišná pro každý stupeň, takže před výběrem metody pro odstranění bradavice na chodidlech, měli byste znát názor lékaře.

Mast

Podle způsobu expozice existují nekrotické, antivirové, rostlinné masti. V prvním případě kyselina nebo alkálie v základně masti kauterizuje bolestivý růst a zanechává jizvu. Doma, pro ošetření chodidel, můžete použít kapalné roztoky: „Solkoderm“ s kyselinou octovou, kyselinou dusičnou, kyselinou šťavelovou, kyselinou mléčnou ve směsi a „Super Cleaner“ s hydroxidy draselnými a sodnými. Aby se předešlo popálení, povrch nádoru se striktně zpracovává.

Antivirová masti z bradavic na nohou léčí růst a okolí kolem něj, aby se snížil růst infekce. Používají se oxolinické, tebrofenové, fluorouracilové a interferonové masti. Bylinné složky ovlivňují pouze tvorbu kůže. Známý pro jejich účinnost v léčbě balzámu na nohy "Mountain celandine" s aplikátorem, kolchaminic mast.

Moderní metody odstraňování

Vznik moderních metod odstraňování bradavic nahradil traumatický skalpel. Podobně jako u chirurgova nože, i elektrokoagulátor spálí nádor na noze proudem. Po demontáži laserem nebo rádiovými vlnami zůstává na patce vybrání. Léčení trvá několik týdnů. Vystavení kapalnému dusíku je považováno za velmi bolestivé ošetření a vyžaduje několik postupů. Britští dermatologové v roce 2014 publikovali materiál o nejnovější metodě léčby pomocí injekcí antigenu. Pomůže pacientům rezistentním na stávající léčbu.

Lidové léky

Postupy lidových prostředků pro bradavice na nohou jsou prováděny před spaním, s dříve dušenými nohou a po dlouhou dobu. Chraňte své ruce latexovými rukavicemi při manipulaci před dalším rozšířením infekce, dezinfikujte všechna používaná zařízení a věci, abyste zabránili infikování blízkých lidí. Seznam populárních způsobů, jak se zbavit bradavic zastaví je efektivní:

 • Česnek je známý svými antibiotickými vlastnostmi. V nádoru na podrážce odříznout horní hrubozrnnou vrstvu, dejte tenký stroužek česneku.
 • Můžete udělat "nudné těsto". Je hněteno z jemně strouhaného česneku, octa, pšeničné mouky, rozprostřené na povrchu nádoru a zapečetěné omítkou. Po několika dnech se těsto odstraní spolu s růstem.
 • Naneste na nohu infuze v octě cibule nebo třít ocet s nahromadění octa, pak připojit čerstvou cibuli.
 • Můžete nalít tvorbu šťávy z léčivých rostlin: jarní, kalanchoe, měsíčku, milkweed, pampeliška, zlatý vous, nebo připojit plátek jablka, jeřáb, fík, brambor, křen, zelí. Procedura se provádí denně, trvá několik týdnů až měsíců, dokud růst neroste.
 • Do smetanového stavu je možné aplikovat popel zředěný vodou.
 • Nares posypaný práškovou křídou a zamatyvayutovým obvazem. Stlačení nemůže mokrý.
 • V léčbě se osvědčila březová a vrbová kůra obsahující salicyl. Kůra se aplikuje na nohu, než ji změkne vroucí vodou.
 • Při léčbě onemocnění pomáhají lázně s horkou nohou s mořskou solí, sódou, mýdlem pro domácnost, olejem z čajovníků nebo smrk. Léčivá činidla mohou být míchána nebo střídavě.
 • Aplikováno z odvarů z pelyňku. 3 lžíce suchého bylinkového pelyněku vařeného ve sklenici vroucí vody, trvejte alespoň 2 hodiny.

Video: Odstranění bradavic na noze

Zanechte Svůj Komentář