Jahodové hnojivo pro krmení

Sladké a šťavnaté jahody - slabost mnoha. Je to chutné a zdravé. Jeho pěstování je možné na různých půdách. Pro dobrý vývoj ovoce je třeba ho krmit. Za tímto účelem jsou pro jahody široce používána hnojiva, která přispívají k aktivaci růstu plodů bobulí a jejímu aktivnímu pěstování. Podívejte se, jaké proporce, kdy a jak použít krmivo pro ni.

Kdy hnojit jahody

Příprava na novou zahradní sezónu je možná již při tavení posledního sněhu. Když se hnojivo zavádí včas, vznikají nové pupeny rychleji. Ne každá zahrada nebo zeleninová zahrada má úrodnou půdu. Pokud půda nebyla dlouho oplodněna a již byla vyčerpána, nemůžete ani snít o bohaté sklizni. Pravidelné krmení je nezbytné jak pro půdu, tak pro samotné keře. V tomto případě je nutná zvláštní péče při zpracování opravných odrůd bobulí. Jsou náchylnější k jiným krmivům. Z tohoto důvodu jsou oplodněny s časovým intervalem týdne.

Plnicí stupně

Hnojivo se používá ve třech etapách: po zimě na začátku zahradní sezóny, v období plodů a na podzim. Poprvé jsou jahody krmeny, aby rychle stimulovaly růst mladých výhonků a prvních listů. Postup se provádí na konci dubna - začátkem května. Opětovné zpracování se provádí v červenci. Druhé krmení jahod přispívá k tvorbě nových kořenů a pupenů. První ovoce bude v červenci. Třetí čas se oplodnil v polovině září. Krmení v tomto období je nezbytné pro přípravu plodiny pro zimování.

Jak krmit jahody

Hnojiva pro berry kultury jsou minerální, organické a komplexní. Minerální hnojiva zvaná syntetické látky vyvinuté v laboratořích. Močovina, dusičnany, sírany, diammofos jsou v největší poptávce mezi nimi. V jejich složení jsou mikro- a makronutrienty (dusík, fosfor, draslík, měď, zinek, molybden, kobalt, mangan). Existuje mnoho podniků zabývajících se výrobou minerálních hnojiv (Gumi-Omi, Agricol, Fertika, Akron, HimAgroProm).

Organická hnojiva pro jahody jsou látky přírodního původu. Patří mezi ně:

 • kuřecí trus;
 • humus;
 • popel ze dřeva;
 • popel;
 • kyselé mléko;
 • kvasinky;
 • hnůj;
 • humus;
 • plevele.

Je třeba chápat, že použití organické hmoty nepřinese velké ovoce, ale je naprosto neškodné pro člověka. Kromě toho zavedení takových přírodních hnojiv nevyžaduje omezení v poměru: mohou krmivo rostlin v libovolném množství. Ovocná kultura absorbuje tolik živin, kolik potřebuje.

Komplexní hnojiva jsou navržena tak, aby kombinovala působení minerálních a organických látek. K dispozici jsou připravené varianty, včetně draslíku, fosforu, dusíku, hořčíku („Berry ovary pro jahody“, „Ryazanochka“ atd.). Mezi širokou škálou výrobků, které jsou dnes vyráběny, by měly být upřednostňovány ty, v nichž je více dusíku v procentech než všechny ostatní složky.

Organické hnojivo

Krmení látkami přírodního původu pomáhá získat bohatou sklizeň bez poškození lidského zdraví, rostlin a půdy. Kromě toho bude použití organické hmoty mnohem levnější než nákup minerálních nebo komplexních přípravků. Každá z odrůd přírodního krmení má své vlastní vlastnosti a výhody.

Hnůj a humus

Hnůj (kráva) je směs slámy, sena se zvířecími výkaly. Dlouho se používá jako vrchní obvaz na půdu a různé plodiny (brambory, rajčata, okurky atd.). Hnojivo jako hnojivo pro jahody je nejlepší volbou pro krmení na jaře před kvetením rostliny. Připraví se takto: zředí se 2 šálky hnoje 10 litry vody a přidá se 1 lžíce síranu sodného. Všechny složky se smísí na homogenní hmotu. Zalévání plochy pod každou keř s touto kapalinou (1 l).

Výhody používání kravského hnoje:

 • dostupnost a nízké náklady;
 • vysoká účinnost;
 • nasycení půdy a plodin bobulí základními stopovými prvky a jinými prospěšnými látkami;
 • snížení kyselosti jílové půdy pod vlivem hnoje.

Humus je zcela rozložen hnojem. On je považován za nejlepší krmení na jaře. Humus se používá v množství 5 kg na 1 m2 plochy plochy. Může být použit při výsadbě během následné péče o kulturu. Chcete-li získat humus by měl převést plevele plevele. Hnojivo pro jahody bude připraveno do 7 měsíců. Výhody humusu jsou:

 • nasycení rostlin užitečnými látkami s mikroprvky ve formě, která je pro ně snadno stravitelná;
 • pozitivní vliv na půdu - půdu nasycenou humusem, vytváří příznivé prostředí pro rychlý a řádný rozvoj kultury bobulí;
 • dlouhá akce vrchního obvazu - humus krmí rostlinu a zemi během jednoho roku.

Kuřecí hnůj se používá jako dusíkaté hnojivo. Připravuje se následujícím způsobem: 20 dílů vody se odebírá pro jednu část ptačích organik. Výsledný roztok se podá infuzí po dobu 3 dnů a zalévá se 0, 5 1 směsi pod každým keřem berry. Kuřecí hnůj je široce používán mezi zahrádkáři a farmáři kvůli dostupnosti a účinnému dopadu na růst a rozvoj bobulí.

Mléčné výrobky

Vynikající krmení je kyselé mléko (kvasinky). Potvrzením této skutečnosti je prohlášení zkušených zahrádkářů, že nízkokyselá půda má příznivý vliv na výnos. Chcete-li normalizovat úroveň kyselosti země, můžete k němu přidat kyselé mléko. Rozdíl oproti ostatním organickým látkám je způsob aplikace: obvaz se nalije do kořene, ale trochu od něj (asi 7–10 cm od keře) nebo postřikem.

Příprava hnojiva pro jahody následovně: produkt se smísí s vodou v poměru 1: 2. Rostliny krmí na začátku letní sezóny, poté po sklizni a na podzim. Výhody používání mléčných výrobků:

 • obohacení otevřeného terénu důlem užitečných látek a stopových prvků (síra, vápník atd.);
 • významné zvýšení výnosu a podmínek plodnosti;
 • rychlý růst rostlin;
 • zvýšit ochranné síly berry kultury proti škůdcům a chorobám.

Kvasinky

Normální droždí je cenově dostupné a pohodlné hnojivo. Tento jodizovaný produkt je vhodný pro zařízení. Krmný roztok lze připravit následujícím způsobem: 1 kg kvasinek se zředí 5 litry vody. Výsledná koncentrace před použitím by měla být znovu naředěna vodou. Při 0, 5 litru roztoku kvasinek potřebujete 10 litrů vody. Po opakované přípravě směsi je nutné zařízení zpracovat. U 10 křovin půjde 0, 5 litru roztoku. Nalijte ji přímo pod křoví.

Je-li v pytlích po ruce pouze suché droždí, připraví se roztok následujícím způsobem: jeden sáček s produktem a dvě polévkové lžíce cukru se odeberou jedním kbelíkem vody. Pro začátek se kvasinky ředí ve sklenici teplé vody, potom se k roztoku přidá cukr a míchá se až do úplného rozpuštění. Už po nalití obsahu skla do kbelíku s vodou. Nechte vyluhovat 2 hodiny. Po této době je živný roztok připraven k použití. Výhody používání kvasinek lze zvážit:

 • cenné složení produktu (jod, železo, fosfor, dusík atd.);
 • stimulace růstu kultury;
 • významné zvýšení výnosu rostlin;
 • posílení kořenů;
 • pozitivní vliv na stav půdy v důsledku jejího nasycení prospěšnými mikroorganismy;
 • zvýšená adaptace rostlin na nové podmínky po transplantaci a rezistenci na onemocnění.

Krmte berry kvasinkami nejlépe 2–3 krát během období dacha. Nástroj se používá na začátku sezóny, opět během kvetení a po sklizni. Pro všechny své zásluhy má své nevýhody. Lze jej použít pouze za teplého počasí. Když je počasí chladné, kvašení nenastane a proces se zastaví.

Ash

Popel ze dřeva obsahuje značné množství užitečných stopových prvků. Tento lidový lék je bohatý na draslík, fosfor, síru, železo a mnoho dalších živin nezbytných pro růst a vývoj rostlin. Chcete-li jej použít, musíte do drážek lůžka zadat suchý popel. Prášek by měl být nalit rychlostí 150 gramů na 1 metr. Pro zvýšení účinku je vhodné popel smíchat s rašelinou. Toto hnojivo má jednu nevýhodu: popel nelze použít s močovinou. Výhody použití dřevěného popela jsou:

 • dostupnost;
 • stimulace růstu bobulovin;
 • nasycení půdy živinami a zlepšení její struktury;
 • zvýšení výtěžku;
 • zlepšení chuti ovoce.

Minerální hnojiva pro jahody

Chuť a vnější kvality jahod využívají minerálních hnojiv. Bobule rostou velké, světlé, sladké a šťavnaté. Použití minerálu vyžaduje opatrnost a přísné dodržování proporcí. Nadměrné dávky mohou poškodit nejen rostlinu, ale i lidské zdraví. Lhůta pro zavedení minerálních obvazů - 2 týdny před zráním plodů rostliny.

Ammophoska a dusičnan amonný

Jahody jsou „krmeny“ ve druhém roce po výsadbě dusičnanu amonného ve výši 100 g na 10 m2. Toto hnojivo je považováno za nejúčinnější. Nicméně v těch případech, kdy před výsadbou bylo do půdy zavedeno mnoho organického vrchního obvazu, nebude amonium potřeba. Jsou-li jahody vysazovány třetí rok v řadě, pak se do půdy zavede 10 g superfosfátu, 150 g dusičnanu amonného a 100 g chloridu draselného.

Toto množství hnojiva bude potřeba na 10 m2 užitné plochy. Hotový roztok se nalije pod křoví. Samotná rostlina není nutná pro vodu. Obvykle je půda na jaře oplodněna polovičním obvazem a zbytek je zaveden po sklizni. Je zakázáno zvyšovat dávku dusičnanů. Je nasycen dusíkem a nadměrné používání může vést ke ztrátě cukru. Bobule bude vodnatá a bez chuti. Na jaře lze dusičnan amonný použít v kombinaci s fosforečnanem amonným v poměru 1: 2. Vodní nástroj v množství 15 g na 1 m2. v kapalném roztoku s vodou.

Nitroammofosk

Každá minerální látka má své výhody a nevýhody. Převážná většina syntetických obvazů je nebezpečná, pokud se používají ve velkých proporcích. Nitroammofosk (azofosk) není výjimkou. Musí být aplikován ve správných dávkách. Takže v období výsadby jahod za každý metr čtvereční musíte nalít dvě polévkové lžíce granulí tohoto léku. V případech, kdy je rostlina znovu vysazena, se NPK aplikuje ihned po sklizni. Připravte roztok, jako je tento: na 10 litrů vody, přidejte 1 polévkovou lžíci vrchního zálivky.

Je třeba mít na paměti, že s jeho účinností je nitroammofoska považována za jednu z nebezpečných drog. Tato syntetická látka se nesmí používat nekontrolovatelně, protože takový přístup může vést k tvorbě dusičnanů v půdě. Hnojivo patří do třetí úrovně nebezpečí: je vysoce hořlavé. Pelety mohou explodovat. Nesmíme zapomínat na krátkou trvanlivost nitroammofoski.

Komplexní hnojivo "Ryazanochka"

Připravené krmení pro jahody „Ryazanochka“ je mezi zahradníky velmi oblíbené. Skládá se z mikro a makro prvků (dusík, mangan, fosfor, zinek, měď, draslík, bór, molybden, kobalt). Pro krmení kořenem by měl být připraven roztok 1 lžičky „Ryazanochka“ (4 g) na 10 litrů vody. Rostlina musí být krmena ráno a večer.

Hotový produkt se vynakládá v závislosti na době vývoje plodin. Na začátku vegetativního vývoje jahod se tedy roztok zalévá rychlostí 5 litrů na 2–3 m2. náměstí. Při pučení, na počátku kvetení a aktivním plodu berry, se na stejné ploše vynakládá 10 litrů peněz. V poslední době rostlina "krmena" po dobu 2-3 týdnů před sklizní.

"Ryazanochka" může být použita a listová metoda. Pouze v tomto případě se roztok připraví odlišně: 1/2 lžičky (2 g) se přidají do 10 litrů vody. Výsledný produkt se postříká ranní a večerní kulturou v zataženém počasí, ale v letním období dvakrát déšť. Výhody "Ryazanochka" zahrnují následující vlastnosti:

 • pozitivní vliv na chuť a vzhled ovoce;
 • zvýšit výnos plodin bobulí prostřednictvím komplexního krmení;
 • příznivý vliv na odolnost plodů vůči chorobám.

Funkce krmení na jaře

Oplodnění jahod na jaře by mělo být nutné. O tom, jak bude tento postup správně proveden, závisí další vývoj rostliny a výsledek sklizně. Je důležité znát schéma krmení plodin bobulí, a že krmení mladých jahod v jarním období se liší od krmení jeho dospělých „příbuzných“.

Jak oplodnit mladé rostliny

Mladé jahody na podzim, hnojivo na jaře není naléhavá potřeba. Pokud chcete, můžete jí dát další jídlo, a proto je třeba připravit následující roztok: 0, 5 litru hnoje nebo ptačího trusu, 1 lžíce síranu sodného se přidá do 10 litrů vody. Výsledná směs se nalije pod 1 litr jahodového keře, ne více.

Jak krmit dospělé jahody

Dospělé rostliny jsou oplodněny stejným způsobem jako mladé kultury, pouze půda při uvolnění je posypána popelem rychlostí 2 šálky na metr čtvereční. Vynikající bio-hnojivo je kopřivová infuze. Je naplněn kbelíkem, nalije se vodou a trvá týden (je to možné méně). Výsledný roztok se nastříká na rostlinu na začátku tvorby keřů a po sklizni. Účinek mulleinu je účinný: 5 dílů vody a 60 g superfosfátu a 100–150 g, 1 kbelík vody se používá pro 1 díl. Výsledný roztok se nalije do drážek vytvořených podél lůžek hluboko 4–5 cm.

Hnojivo pro jahody při výsadbě

První krmení se provádí v polovině dubna. Pro tyto účely se používá mullein nebo ptačí trus. Při opětovném krmení, již v období květu rostliny, jsou jahody hnojeny minerálními prostředky. A konečně, třetí, konečné krmení se provádí pomocí infuze plevelů. V létě dobré krmení tekutého hnoje. Na podzim můžete použít jak organická, tak minerální hnojiva.

Video

Zanechte Svůj Komentář