Prášky na nespavost

Pracovní problémy, domácí, rodinné problémy - někdy z únavy a roj těžkých myšlenek, se hlava rozpadá. Zaspání je ještě horší. Pak se na nočním stolku objeví sedativa. Bylinné extrakty, čaje, pilulky na nespavost dnes nabízí lékárnu s lékařským předpisem nebo bez něj. Který z nich si vezme, že přínos byl a závislost se netvoří?

Co spát pilulky vybrat

Somnologové říkají: vážná porucha musí být zahájena až po třech týdnech problémového spánku. Pokud se vám nedaří mít dobrý odpočinek jen dvě nebo tři noci, neměli byste běžet do lékárny pro silné prášky na nespavost. Pití léků, které mohou zlepšit spánek, ale také způsobit závislost, je o to víc nemožné! Vyberte si sedativa pro nervový systém bez návykových a destruktivních vedlejších účinků. Seznam takových fondů je naštěstí velmi dlouhý.

Droga "melaxen":

 • Copes s nespavostí. Jedná se o lék, který obsahuje syntetický analog spánkového hormonu. Když nic nerozptýlí, nenávidí nebo nenarušuje, melatonin je produkován tělem sám. Ale pokud to nestačí v krvi, nebude snadné jít spát. "Melaxen" a má kompenzovat nedostatek metaloninu.
 • Tablety nejsou návykové, neinhibují nervový systém. Jejich příjem zaručuje klidný spánek.
 • Tablety budou uvolněny bez lékařského předpisu.

Lék "Rozerem":

 • Nepříznivě neovlivňuje nervový systém.
 • "Roserem" - nejnovější generace tablet. Další jméno je Romelteon.
 • Užívání přípravku vede k normalizaci spánku a aktivity.
 • I s dlouhým užíváním těchto tablet nejsou návykové.
 • Doporučují se hlavně těm, kteří se několik hodin obracejí ze strany na stranu a neúspěšně se snaží spát.
 • Podle instrukcí zkrácení „Rozerem“ zkracuje dobu usínání o 15–20 minut.

Žádné recepty

Jaký je důvod a jaká by měla být léčba nespavosti v každém případě, odborník by měl pochopit. Lepší jsou jen dva: neurolog a somnolog. Pouze lékaři řeknou, která pilulka je nejlepší pít, jak dlouho má léčba trvat. Je také důležité, aby léky, které jsou účinné v lékárně, nebyly v lékárně vydány. Lékárník vydá některé typy pilulek nespavosti bez předpisových požadavků.

Silné uklidňující

Drog "Donormil":

 • Když čaje, slabé infuze nepomáhají, používají se silné sedativní pilulky. Francouzská medicína Donormil je populární mezi těmi, pro které je zdravý spánek, který není způsoben farmaceutickým průmyslem, ale svou vlastní povahou, již dlouho luxusem.
 • „Tato účinná tabletka na spaní vám pomůže rychle usnout, ale během dne se užívá prášky s ospalostí, letargií a sucho v ústech.

Na bylinkách

Když vyvstane otázka, co pít, aby usnul bez poškození zdraví, mnozí se rozhodnou pro fytopreparace. Jsou opravdu klidní, velmi efektivní, bezpečné. Užívání pilulek na základě bylin není zakázáno ani dítěti ani starší osobě, ani dospělým. Vedlejší účinky jsou minimální. Není náhoda, že takové pilulky se nacházejí v téměř každé domácí lékárničku.

Valerian:

 • Dokonale valerián nespavosti.
 • Kořenový extrakt této rostliny je skvělý prostředek proti stresu, zvýšené vzrušivosti, nervozitě způsobené nadměrným psychickým stresem, emocionální přetížení.
 • Valeriánské tablety jsou stejně účinné jako kapky. Vezměte lék třikrát denně po dobu 1-2 tablet. Motherwort v tabletách je může doplnit. To je další uznávaný lék na nervové a emocionální přepětí. Nevíte jak brát motherwort v pilulkách? Režim je jednoduchý - 1 tableta třikrát denně.

Farmaceutické regály často obsahují produkty založené na různých rostlinných výtažcích: valeriány, meduňky citronové, máty peprné, hloh, mateřídouška, chmel a třezalku tečkovanou. Tyto pilulky a tinktury pomáhají vyrovnat se se stresem a těžkými nervovými situacemi, což přispívá k rychlému spánku. Takové pilulky jsou:

 • Dormiplant;
 • Persen;
 • "Nervohel";
 • Novo-Passit;
 • Valocordin;
 • Corvalol.

Zlepšení spánku

Obtížné problémy se spánkem při nočním odpočinku nejsou omezeny. Často se probudíte, otočíte se v posteli, promluvíte ve spánku? V takových podmínkách je vhodné jen snít o kvalitním odpočinku. Pro normalizaci spánku je přípustné používat rostlinné přípravky. O nich bylo řečeno výše. Užívání těchto pilulek nejen urychlí období usínání, ale slouží také jako preventivní opatření pro nespavost, základ pro dobrý spánek.

Uklidňující tablety pro děti

Děti často zažívají stejný nebo dokonce velký psycho-emocionální stres jako dospělí. Výtažek z kořenů valeriánského kořene na uklidnění dětí je k dispozici bez lékařského předpisu. Hlavním pravidlem je, že musíte pít tolik kapek vody zředěné ve vodě, jak jste plný let pro dítě. Tablety se sedativním účinkem, dokonce předepsané dětem v prvním roce života. Přijetí je přípustné pouze po konzultaci s lékařem. Počet takových relativně bezpečných prostředků zahrnuje tablety:

 • "Glycin";
 • Hořčík B6;
 • "Pantogam."

Video: jak spát v nespavosti

Zvědavá pozorování a tipy, jak usnout bez použití léků, jsou uvedeny ve videu níže. Jeho autor, neuropatolog, specialista na spánek, popisuje příznaky skutečné nespavosti, jejích příčin a způsobů vysvobození. Je zvědavé, že lékař varuje před tím, než se po neúspěšných pokusech usnout, do lékárny a normalizovat spánek, radí ... zlepšit práci gastrointestinálního traktu! Dozvíte se, proč právě sledování videa až do konce.

Recenze

Catherine, 34 let: Kvůli dluhům na půjčce dostala druhou práci, pracovala několik měsíců prakticky bez volna. Přepracování vedlo k nespavosti. Měla jsem štěstí: dvoutýdenní recepce Novo-Passitu pomohla. Uvědomil jsem si, že zdraví je dražší, odmítá pracovat. O nespavosti a nepamatujte si to. Mé méně, ale dobře spím!

Nikolai, 38 let: Zůstal bez práce najednou: dostal se do propouštění. Několik týdnů neplodných hledání vyústilo ve velké rodinné skandály. Jaký sen tady! Nebyly peníze na silné léky, pili tinkturu kořenů. Úzkost se zmenšila, nervy se zklidnily, nespavost zmizela. A brzy jsem našel novou práci.

Tamara, 36 let: Všimla si, že školačka-dcera vše jde do postele později. A ráno vypadá unaveně a zlomeně. Rozum: insomnie trpí, ale proč? Po dotazech se ukázalo, že učitelé zastrašují nadcházející zkoušku. Myšlenky na budoucí zkoušku doslova zbavily dívku spánku. Neuropatolog napsal "Melaxen". Po 2-3 týdnech se spánek vrátil do normálu.

Zanechte Svůj Komentář