Peroxid vodíku z plísně nehtů - Neumyvakin, s octem, jodem nebo sódou

Existuje mnoho nestandardních prostředků pro léčbu plísňových infekcí: jodový roztok, česnek, jablečný ocet. Peroxid vodíku z houby na nehtech má také podobný účinek: podle recenzí může tento lék vyléčit i pokročilé případy onemocnění. Fanoušci metody Neumyvakin tvrdí, že je možné hubit houbu pouze tímto antiseptikem. Příznivci tradiční medicíny preferují úzce cílené látky s antifungálními účinky.

Co je to nehet houba na nohou

Lékařským názvem onemocnění je onychomykóza. To je způsobeno dermatofytními houbami rodu Trichophyton, méně často epidermophyton a patogeny mikrosporií (kožní onemocnění). Plísňová léze nehtové destičky není kosmetickou vadou, jedná se o vážné onemocnění, které má svůj vlastní kód podle mezinárodní klasifikace nemocí ICD-10. Onychomykóza může zachytit některé oblasti nehtové destičky nebo celého nehtu (pak to lékaři nazývají celkem). V Rusku, klasifikace podle vzhledu nehtu (fotografie lze nalézt v síti):

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více ...

 • normotrofické pruhy, skvrny, při zachování obvyklého tvaru a tloušťky nehtu;
 • hypertrofie - deska roste v šířce, mění barvu, ztrácí lesk, zahušťuje, začíná se rozpadat;
 • onychotické - postižená část zemře a je odmítnuta z postele.

Onychomykóza se snadno chytí, takže je to velmi časté: podle výzkumu se nemoc vyskytuje asi u 27% evropské populace. Způsoby přenosu - veřejné šatny, koupele, bazény. Čím starší osoba, tím vyšší je šance na infekci. Pacienti s psoriázou a cukrovkou jsou ohroženi a infekce se k nim „snáší“ mnohem snadněji.

Ošetření nehtové houby peroxidem vodíku

Houbová infekce by měla být odlišena od nehubních lézí nehtové ploténky. To může provést dermatolog s pomocí analýzy, která se provádí v nemocnicích a soukromých laboratořích. Na základě toho si můžete vybrat správný lék z různých nástrojů určených k vyléčení houby, a to jak farmaceutické, tak lidové. Zvláštní pozornost je třeba věnovat ošetření nehtové houby peroxidem vodíku.

Obvyklé antiseptikum, které má každý doma, může překvapit šířkou spektra činností. Kromě ošetření ran, může být použit k dezinfekci povrchů v domě, bělení zubů a rozpouštění ucpávek do uší. Ošetření houby na nehtech chodidel peroxidem vodíku je možné díky schopnosti změkčit a oddělit nekrotické oblasti od zdravých tkání.

Metoda s octem

Kyselé prostředí je pro houby destruktivní, proto je v mnoha populárních receptech zanedbaná léze ošetřena roztokem octa. Existuje několik způsobů, jak aplikovat ocet a peroxid z nehtové houby:

 1. 3% zředěné ve stejném poměru peroxidu a octa. Směs s charakteristickým zápachem je hojně navlhčena vatovým tamponem, který by měl být aplikován na nemocný nehet. Kompresi držte až do konce syčení. Opakujte každé ráno a večer během měsíce.
 2. Ocet a sodová pasta. Je třeba vzít dvě polévkové lžíce jedlé sody a vody a jeden stůl octa a peroxidu. Výsledná pasta by měla být aplikována na postižené nehty 2x denně, vydržet 15-20 minut, pak opláchnout.
 3. V lázni nohou v octové vodě s přídavkem peroxidu vodíku. Koncentrace peroxidu a octa na litr teplé vody - dvě lžíce. Takové podnosy po dobu 15 minut dvakrát týdně budou prevencí relapsů.

Ošetření nehtové houby peroxidem vodíku Neumyvakinem

Ivan Pavlovich Neumyvakin - lékař, autor několika netradičních metod léčení těla, včetně použití peroxidu vodíku. Toto antiseptikum je podle Neumyvakina schopné zabít patogenní mikroorganismy ve střevní mikroflóře a léčit závažné systémové onemocnění u lidí. Aplikujte peroxid podle své metody se doporučuje jak dovnitř, tak ven.

Pro ošetření nehtové houby na nohou peroxidem vodíku navrhuje autor provést externí použití. Dušené s teplým roztokem sody (dvě lžíce zředěné v litru vody) nehty potřebují vatové tampony namočené v peroxidu, namočte po dobu 30 minut. Opakujte každý druhý den, dokud příznaky nezmizí. Podle některých recenzí lze touto metodou vyléčit i vážně zanedbanou houbu na dolních končetinách.

Peroxidové lázně

Tradiční medicína zvažuje léčbu houby nehtů nohou peroxidem vodíku jako adjuvans. Dermatologové doporučují technologii v komplexní léčbě: první použití peroxidu, pomáhá změkčit nehty a pak aplikovat antimykotika. V litru teplé vody je nutné rozpustit 50 ml produktu, vložit nohy do lázně. Doba trvání procedury je čtvrt hodiny. Poté se nehty vyříznou a aplikují se prostředky předepsané lékařem. Tento postup nezpůsobuje nepohodlí. Na postiženém nehtu můžete vytvořit krém.

Koupele se sodou, solí, peroxidem a octem

Peroxid vodíku proti plísni nehtů se používá pro koupel nohou v kombinaci se sodou - pro změkčení, sůl - pro dodatečnou dezinfekci, ocet - pro zajištění kyselého prostředí, které hubu hubí. Řada receptů používá anglickou sůl (síran hořečnatý, prodávaný v lékárnách). Složky musí být smíchány ve stejném poměru a rozpuštěny v teplé vodě. Hlavním výsledkem takové lázně by mělo být změkčení a ne úplné vyléčení houby.

Prevence opakované infekce

Aby se houba nevrátila, musí být věnována pozornost dezinfekci obuvi a ponožek během léčby, jinak dojde k trvalé infekci. Existují i ​​jiná jednoduchá pravidla pro prevenci relapsu:

 • Noste boty ve velikosti a sezóně. Doporučuje se dávat přednost přírodním materiálům (kůže, semiš).
 • Je důležité, aby boty po použití uschly, nejlepší den.
 • V bazénu, sauně, tělocvičně budou jednotlivé gumové pantofle chránit proti spórám plísní.
 • Pedikúra a manikúra by se neměly provádět tam, kde není důvěra ve spolehlivou dezinfekci přístrojů v sušárně.
 • Suché nohy po mytí, vlhkost v mezizubních prostorech přispívá k šíření infekce.
 • Posílit celkovou imunitu - ovlivňuje náchylnost k onemocnění.

Video

Recenze

Olga, 35

Hodit všechny chemie! Trpěl jsem 3 roky s houbou na nehtech. Můj velmi dobrý přítel mi poradil, abych dostal peroxid vodíku proti houbám na nehtech: ponořte si do toho nohy. Razorte nehty před tím, tam peroxid padá a zabíjí houbu. Peroxidová běžná lékárna tři procenta. Už jsem se zbavil své houby.

Michael, 27 let

Zvedl jsem houbu v bazénu. Byl testován na dermatologa. Na radu lékaře, ušpiněného loserilem, vzal terbinafin. Příbuzní doporučovali peroxid vodíku z houby na nehtech, ale také rozmazaná. Boty hodily všechny staré, zimní koupil 2 páry za sezónu do sucha. Nakonec se vyléčil. Pravděpodobně všichni spolu.

Anna, 59

Nemohl jsem vyléčit nehty z peroxidu vodíku. Mám knihu s názvem Neumyvakin, když se moje nehty začaly rozpadat, četl jsem si to a koupal jsem se, dokonce jsem to zkoušel dovnitř, ale výsledek nebyl žádný. Pravděpodobně je nutné projít analýzou, možná je to úplně jiné onemocnění. Kromě toho nemám jít do bazénu, nemohl jsem se nakazit kdekoli.

Zanechte Svůj Komentář