Co je cystická smyk v gynekologii - příčiny, diagnostické příznaky, symptomy a léčba

S nástupem těhotenství se ženské tělo musí přizpůsobit změnám. Ale pro mnoho klasických příznaků „zajímavé situace“ ani odborník není vždy schopen rozpoznat možné komplikace. Existují vzácné patologické stavy, jejichž úspěšná léčba závisí na včasném diagnostickém vyšetření - například na ultrazvukovém vyšetření - takovou komplikací je váčková smyčka. Nebezpečí spočívá v tom, že novotvar se může objevit nejen během těhotenství nebo mimoděložního těhotenství, ale také po potratu, potratu, porodu.

Co je to bublinová smyčka

Patologie dělohy je spojena s abnormální proliferací vnější vrstvy embryonálních buněk (trofoblast), která, pokud je správně vyvinuta, se transformuje na normální placentu. Tkáň, která by se měla stát fetální částí septa, aby poskytla výživu plodu, se transformuje do cystického nádoru nebo prekancerózního stavu. Namísto klků se objeví drsné hromadění bublin (na fotografii vypadá ultrazvuk jako hrozen), který rychle roste a vyplňuje děložní dutinu.

Klasifikace

Povaha vývoje smyku je úzce spojena s těhotenstvím, i když to neznamená, že se nádory vznikající z produktů početí a klíčení v děloze objevují pouze v tomto období. Patologie se vyskytuje na pozadí potratu, po porodu nebo potratu, během mimoděložního těhotenství. Aby se vyvinul další léčebný režim, prevence neplodnosti a výskyt maligního nádoru, je nutné určit typ cystické patologie. S ohledem na oblast poškození tkáně lze rozlišovat následující typy smyku:

 • Plné (jednoduché). Nejběžnější forma trofoblastu je charakterizována přítomností velkého počtu bublinek. Abnormální vývoj je doprovázen vysokým obsahem hormonu hCG (těhotenský hormon). Příčinou komplikace žlučníku je duplikace otcovského genomu se současnou ztrátou mateřských genů. Celá fetální membrána je vystavena změnám, embryo zemře.
 • Částečné (neúplné). Méně hydropických klků je charakteristickým znakem cystické patologie. Vaječná buňka oplodněná dvěma spermiemi obsahuje dvojitou sadu chromozomů otců, plod umírá před začátkem druhého trimestru. Smyk části membrán je možné diagnostikovat pouze při analýze placenty, riziko další transformace benigních buněk na maligní buňky je minimální.

Důvody

Když žena čelí komplikacím, pak spolu s léčbou, která ji zajímá, která by mohla sloužit jako podnět pro rozvoj patologie. Přesné příčiny porostu nebyly identifikovány, i když velká pozornost byla věnována gynekologickým trofoblastovým patologiím. Onemocnění je diagnostikováno v 1 případě z 1100, ale neexistuje žádný konsenzus ohledně zdroje vzácných komplikací v lékařské vědě. Charakter vzhledu charakteristických rysů - zvýšení dělohy, transformace klků, přítomnost puchýřků, abnormální oplodnění vajíčka - je uvedeno níže:

 • Genetické (výskyt trofoblastové patologie je podporován chromozomálními abnormalitami).
 • Hormonální (nedostatečné množství estrogenů vyvolává změnu choriových klků).
 • Infekční (působení patogenních mikroorganismů, virů, Toxoplasma vede k degeneraci vilů, růstu trofoblastových buněk).

Příznaky

Mnoho žen může být obeznámeno s příznaky, že takový vezikulární smyk během těhotenství, protože klinické symptomy těchto dvou stavů jsou podobné. Co by měla žena upozornit? Nejcharakterističtějším příznakem komplikací je krvácení, zatímco podobně jako během těhotenství dojde ke zpoždění menstruace, nevolnosti, zvracení, otoku. Pokud provedete těhotenský test, bude to pozitivní, protože hCG s bublinkovou smyčkou je velmi vysoká.

Mezi další příznaky, které naznačují znovuzrození fetálních membrán, lze uvést:

 • vysoký krevní tlak;
 • bolesti hlavy;
 • slintání;
 • vzhled bílkoviny v moči;
 • významné zvýšení dělohy;
 • výskyt bolesti v břiše, bederní oblasti;
 • thyrotoxikóza.

Diagnostika

Podezření na abnormální vývoj specialisty na placentární tkáň způsobí nesoulad opožděné menstruace a velikosti dělohy. Pro diagnostiku se provádí vyšetření, je stanovena ultrazvuková diagnóza, vaginální vyšetření, které pomáhá současně eliminovat nepasikulární formu komplikace. Pokud je lékař podezřelý z destruktivního typu patologie, pak bude muset žena provést rentgen hrudníku, aby detekovala nádorové metastázy.

Léčba

Jediný způsob, jak obnovit, je odstranit děložní klastr a po operaci musíte podstoupit cyklus antibiotik. Potvrzené známky tvorby puchýřů vyžadují chirurgický zákrok, volba metody bude záviset na stavu, věku pacienta, délce těhotenství, typu komplikace. Chcete-li odstranit abnormální tkáň, provedou se následující operace:

 • kyretáž dělohy;
 • stimulace porodu (pokud je vyloučena invazivní forma a velikost dělohy odpovídá gestaci 20 týdnů a výše);
 • menší císařský řez (pro děložní krvácení);
 • odstranění dělohy se zachováním přívěsků.

Prevence

Po operaci, hospitalizaci, žena podstoupí dlouhé sledování. Oslabená imunita, mladé těhotenství, nutriční deficience (nedostatek vitaminu A, živočišné bílkoviny), časté potraty, mnohočetné porody jsou faktory, které vyvolávají smyk, proto byste se měli starat o antikoncepci a užívat si zdravého životního stylu pro preventivní účely.

Komplikace

Nechť je nemoc vzácná, ale její důsledky jsou velmi nebezpečné pro zdraví žen. Tkáně mrtvého embrya zvyšují riziko neplodnosti, amenorey a výskytu chorionepitheliomu (maligní nádor). K obnově těla a nástupu normálního těhotenství musí být pacienti léčeni několik let. Pravděpodobnost chromozomálních mutací, anomálií, výskytu metastáz a obtížné práce zůstává vysoká. Aby se minimalizovaly následky, pacienti by měli pravidelně podstoupit analýzu HCG, podstoupit ultrazvukové vyšetření a vytvořit rentgenový snímek plic.

Těhotenství po tvorbě puchýřů

Pokud léčba patologie probíhala bez závažných následků, pak je těhotenství po částečné tvorbě puchýřů přijatelné po roce. Prognóza částečné cystické formy komplikací je pozitivnější a zotavení s tvorbou normálního vajíčka, placenty je pozorováno u 80% žen. Situace je ještě lepší, když děloha, zkumavky, vaječníky nebyly odstraněny, což pomáhá obnovit menstruační cyklus u 90% pacientů.

Video

Zanechte Svůj Komentář