Vícebarevné lišejníky - ošetření masti, pilulkami, dietou a lidovými prostředky

Nejčastěji se dítě vyvíjí vícebarevné lišejníky - léčba závisí na symptomech a příčinách charakteristického onemocnění, je předepsána výhradně ošetřujícím lékařem výhradně ze zdravotních důvodů. Nemoc má geografický faktor, protože většina relapsů se vyskytuje v oblastech obývaných lidmi s teplým a vlhkým podnebím. Je nutné léčit vícebarevné lišejníky na těle včas, jinak se plísňové infekce postupně zvětšují léze, diagnóza se stává chronickou.

Co je versicolor versicolor?

Jedná se o infekční lézi kůže, vyvolanou zvýšenou aktivitou oportunistické houby rodu Pitirosporum. Specifikovaný mikroorganismus v těle může mít dvě formy. První - Pityrosporum ovale, přispívá k primární lézi stratum corneum. Druhý typ patogenní houby, Malassezia furfur, je považován za nejnebezpečnější, protože zhoršuje průběh onemocnění, proniká do hlubších vrstev dermis a je obtížné je vyhubit.

Výsledkem patogenní aktivity patogenu vícebarevného lišejníku je tvorba chlupatých povrchů na epidermis a nejen znatelných růžových nebo žlutohnědých skvrn. Foci patologie jsou doprovázeny silným svěděním a vnitřním nepohodlím, zatímco zánětlivý proces a znatelná bolest zcela chybí. V každém případě, k vyléčení pityriasis versicolor, musíte nejprve ukázat oblast léze dermatologovi co nejdříve.

Příznaky

Přítomnost kožních vyrážek - hlavní symptom, kterým můžete rozlišit specifikované onemocnění. Anomální skvrny mají kulatý tvar a fuzzy okraje, časem se spojují se sousedními a „kreslí na tělo“ nejneočekávanější postavy. Oblasti ramen, hrudníku, břicha, třísla a hřbetu rukou se stávají ložisky patologie. Intimní zóny, pokožka hlavy, ruce a nohy jsou často zapojeny do patologického procesu. Zralé skvrny mají několik odstínů, například tmavě hnědou nebo kávu s mlékem. Pokožka bude vypadat vícebarevně, proto bude mít název charakteristického onemocnění.

Patologický proces lišejníků je doprovázen:

 • nadměrné pocení;
 • šupinatý odlupování kůže;
 • uvolnění horní vrstvy epidermis;
 • depigmentované skvrny na pozadí přirozeného opálení;
 • problémy psychologické povahy.

Tine versicolor léčba

V případě takových kožních onemocnění je pacientovi předepsána dieta s omezením jednoduchých sacharidů. To je dobrá příležitost ke snížení intenzity symptomů, ale nakonec nebude možné léčit vícebarevný versicolor tímto způsobem. Konečně se zbavit diagnózy, není bez jmenování místních antifungálních léků uvnitř a navenek, lidových prostředků. Váš lékař doporučuje následující léčbu: \ t

 1. K rychlému odlupování kůže, kde spory patogenních hub vymizí s horní vrstvou epidermis, je nutné použít roztok kyseliny salicylové, heřmánkový odvar ven.
 2. Spreje a pleťové vody jsou pomocnou léčbou mnohobarevných lišejníků a jejich použití se doporučuje při absenci alergické reakce na aktivní složky zvoleného léku.
 3. Mnohobarevný lišejník je obtížně léčitelný, je nutné přilákat přírodní vitamíny a multivitaminové komplexy k posílení imunitního systému k intenzivnímu průběhu terapie.

Přípravy

Účinné léčbě zvýšené hyperémie kůže předchází podrobná diagnóza k identifikaci laboratorního patogenního patogenu. Vzhledem k tomu, že zpočátku, versicolor ovlivňuje horní vrstvu epidermis, je nutné provést Balzerův test (jodový roztok) k detekci patologického procesu. Nemoc je léčitelná, pokud jsou antifungální léky zvoleny správně, užívané současně dovnitř a ven. Tablety potlačují výskyt patogenní flóry zvenčí a přípravky ve formě sprejů, krémů a mastí urychlují proces regenerace dermis.

Tablety pro zbarvení osoby

Před volbou léčebného režimu musí být léze patologie ošetřeny jódem a poté lékařským alkoholem. Když zbavíte skvrny, stanou se nasycenými tmavými barvami. Zdravá pokožka je zbarvená kvůli alkoholu. Po určení příčiny onemocnění lékař předepíše pilulku uvnitř celého kurzu. Následující léky jsou vysoce účinné:

 1. Itrakonazol. Balení obsahuje 14 tobolek pro perorální podání. Účinná látka stejného jména zajišťuje destruktivní změny v blastosporech mycelia, které způsobují smrt plísňových buněk. Užívejte 200 mg (1-2 kapsle) denně po dobu 3 měsíců.
 2. Ketokonazol. Tablety se doporučují pro mykózu různého stupně, léčivo je určeno pro orální podání. Pro ošetření vícebarevného lišejníku je nutné pít 1 tabletu 1 krát denně po dobu 2-8 týdnů.
 3. Terbinafin. Účinná látka vykazuje antimykotickou aktivitu, trvale odstraňuje dermis z hub. Eliminuje příznaky vícebarevného lišejníku, který lze přenášet na zdravé lidi. Děti doporučují 125 mg 1krát denně, dospělí - 250 mg.

Antifungální mast

K odstranění opakovaného výskytu onemocnění je nutná včasná systémová léčba, která kromě použití tablet potvrzuje význam použití externích mastí. V boji proti růžovému lišejníku je to dobrá příležitost k odstranění spór patogenních hub spolu s infikovanou nadrženou vrstvou. Pro vyléčení versicolor versicolor pacienti denně rozmazávají postižené oblasti těmito léky:

 1. Mykozolon. Po odstranění příčiny se ošetření provádí lokálně. Mast musí být ošetřena ložisky patologie, předčištěná a sušená. Léčba vícebarevného lišejníku trvá 2 až 8 týdnů denně.
 2. Wilkinsonova mast. Aktivní složky dehtu a síry mají protizánětlivé, antiseptické, protiplísňové, antiparazitární účinky. Když projevy lišejníkového zdravotnického složení dají tenkou vrstvu až do konečného uzdravení.

Protiplísňové šampony

Účinná léčba šupinatého pásového oparu u lidí zahrnuje použití šamponů s výrazným antifungálním účinkem. Následující položky, které jsou k dispozici na volném trhu, se osvědčily:

 1. Nizoral Účinná složka ketokonazol produktivně odstraňuje pityriasis versicolor na hlavě a jejích příznacích. Nástroj může být používán i dítětem, pro pacienty s pokročilým těhotenstvím neexistují žádná omezení. Hlavní věc - vyhnout se kontaktu s očima. Je nutné aplikovat šampon na vlasy, vtřít do hlavy, nemyjte 3-5 minut.
 2. Mykozorální Jedná se o úplný analog výše uvedeného léčiva s identickou aktivní složkou. Doporučuje se používat šampon po dobu 2-6 týdnů, vyhnout se kontaktu s očima.

Andriasyanová kapalina

To je účinný lék na všechny typy mykóz na kůži pro dospělé a děti, které jsou individuálně připraveny v lékárnách a jsou prodávány na lékařský předpis. Tento lék se skládá ze tří složek: glycerinu, kyseliny octové 40% a ethylalkoholu 50%. Doporučuje se používat tekutinu externě, kvalitativně léčit léze patologie. Aplikujte kompozici 2krát denně během týdne. Stejný princip může být použit salicylová mast.

Léčba multi-barevné lišejníky lidových prostředků

Pomocná léčba je praktická aplikace alternativních léčebných metod. Zde jsou některé lidové prostředky často používané pacienty, aby se trvale zbavit multi-barevné lišejníky:

 1. Zmáčkněte čerstvou cibuli a česnek. Vezměte 1 lžičku. složení, dobře promíchejte. Navlhčete tampon v kaši a připojte k nidus patologie. Postup by měl být prováděn denně.
 2. Připravte si 2 lžíce. Já rozdrcený jarní, nalijte sušené suroviny 2 lžíce. vařící voda. Trvejte na tom, chlad, namáhejte složení. Léčba je zbavit oblastí na těle a ve vlasech 2-3 krát denně.

Prevence

Aby se zabránilo dlouhodobé léčbě vícebarevných lišejníků, je třeba se o účinnou prevenci starat doma. Zde jsou některé události v každém věku potenciálních pacientů:

 • vyhnout se návštěvám městských pláží;
 • po návštěvě pláže se nezapomeňte navštívit sprchu;
 • mít individuální hygienické výrobky;
 • vyhnout se kontaktu s pacienty;
 • nepoužívejte věci a předměty pro domácnost.

Video

Zanechte Svůj Komentář