Cykloferon - návod k použití pro dospělé a děti

Běžným lékem pro léčbu SARS a nachlazení je Cycloferon. Má vlastnosti imunomodulační a antivirové povahy, používá se při léčbě dospělých a dětí. To je užitečné vědět, co Cycloferon anotace říká, že léky správně.

Cykloferon - instrukce

Kromě imunomodulačního a antivirového účinku je Cycloferon - instrukce o širokém rozsahu použití - protizánětlivým a protinádorovým činidlem. Jakmile se v těle, zvyšuje účinek interferonů, které jsou schopny bojovat s infekcí, která vstoupila. Aktivací imunitního systému lék zabíjí bakterie, potlačuje autoimunitní reakce. K dispozici ve formě lahviček pro orální podání, tablet a masti pro místní použití za různé ceny.

Schémata, jak pít Cycloferon, předepsané pro následující onemocnění:

  • herpes, chřipka, akutní respirační infekce;
  • akutní střevní infekce, lymská borelióza, serózní typ meningitidy, HPV;
  • sekundární imunodeficience, chronická hepatitida, HIV v počátečních stadiích;
  • prevence proti chladu.

Injekce

Účinná látka, která obsahuje cykloferonovou injekci, je kyselina akridonová octová. Léčivo je dostupné v dávkách 125 a 250 mg, používá se mezi komplexní terapií při léčbě HIV v počátečních stadiích, virové hepatitidy, systémového lupus erythematosus a revmatoidní artritidy. Tyto stejné nemoci pro děti jsou také léčeny léčivými ampulkami aplikovanými intravenózně.

Prášky

Kromě kyseliny akridonové obsahují cykloferonové tablety účinnou látku N-methylglukamin. Lék je k dispozici v koncentraci 150 mg na dávku, ale v různých množstvích v blistru - cena se liší. Používá se k léčbě HIV, herpesu, hepatitidy, systémových onemocnění pojivové tkáně a revmatických onemocnění. Pro léčbu tablet klíšťové encefalitidy, chlamydiových infekcí, mohou dospělí používat tento lék na deformanci osteoartrózy, sekundární imunodeficienci a CMV.

Mast

Složení přípravku, podobného tabletám, obsahuje cykloferonovou liniment, ale koncentrace účinné látky je různá - 50 mg na gram. Základem masti je propylenglykol a také katapol, který je také antiseptický. Používá se k léčbě herpes, vaginózy a vaginitidy, jiných onemocnění pohlavních orgánů. Účinně pomáhá masti z chlamydiových, kapavkových a kandidálních infekcí.

Ve stomatologii, liniment je používán zmírnit tok chronické periodontitis, ale to je zakázáno třít to do dásní a platit pro osoby mladší 18 let. Rozptýlí hořkou chuť mast, jak lékaři varují pacienty. Kromě genitálního herpesu se gel úspěšně aplikuje i na jiné části těla - aplikuje se nejtenčí vrstvou na správná místa a otírá se, průběh léčby je až 5 dní.

Jak užívat Cykloferon

Stojí za to vědět, jak se Cycloferon - návod k jeho použití naznačuje různé možnosti. Podle typu onemocnění, povahy jeho průběhu a stáří pacienta se aplikuje vlastní metoda užívání cykloferonu. Pouze lékař může předepsat správný režim pilulek, injekcí s ampulemi nebo aplikováním masti, píše také recept na tento lék. Kompatibilita léčiva s jinými léky a antibiotiky prokázána.

Intramuskulárně

Intramuskulárně nebo intravenózně Injekce cykloferonu se provádí jednou denně každý druhý den. Toto základní schéma se může lišit, stejně jako doba trvání kurzu, v závislosti na nemoci. Začátek injekce by měl být v době, kdy se onemocnění zhoršuje. Děti dostávají roztok ampule jednou denně, každý druhý den v dávce 6-10 mg / kg tělesné hmotnosti podle terapeutických indikací.

V pilulkách

Lékaři vám řeknou, jak tablety přípravku Cycloferon užívat. Klasická terapie se považuje za užívanou jednou denně 30 minut před jídlem. Dávku omyjte vodou bez žvýkání. Když je herpes odebrán do 40 tablet na jednu cestu, od chřipky - až 20 kusů, od bronchitidy až po 10. Můžete kombinovat léčbu s analgetiky, která snižují horečku a pomáhají sputu s finančními prostředky. Druhý cyklus léčby se provádí po 2 týdnech.

Pro virovou hepatitidu trvá prim 10 dnů, 4 tablety podle návodu. Poté se pacient převede do udržovacího režimu - 4 dávky každé 4 dny po dobu 110 dnů. Střevní infekce se léčí užitím 2 dávek podle schématu a neuroinfekce - 4 dávky podle předepsané terapie. Celkový průběh léčby je 100 dávek a 20 dávek při léčbě imunodeficience.

Naučte se užívat Kagocel dospělé a děti.

Mast

Aktivně používán pro léčbu herpes masti Cycloferon - návod k použití stanoví, že gel by měl být aplikován jednou denně po dobu 5 dnů. V gynekologii s lézemi orgánů reprodukčního systému, kandidózy, uretritidy nebo vaginózy se používá monoterapie s linimentem. U chronických onemocnění u dospělých nebo dětí je léčba kombinována s jinými léky.

Ženy používají masti k léčbě vaginálních infekcí, namáčení bavlněnými tampony a nechávají je několik hodin. Muži ošetřují povrch pohlavních orgánů, umývají močovou trubici, provádějí instilaci a intrauretrální roztoky po dobu půl hodiny. Delší doba expozice vede k otoku sliznic. Kurz je pro dospělé 14 dní přijímán každý druhý den.

Cykloferon - návod k použití pro děti

V souvislosti s problémy s polykáním do 4 let nelze cykloferon použít - návod k použití pro děti je následující. V případě chřipky a ARVI trvá kurz pro děti (od 5 let) až 10 recepcí za den. Pro prevenci nemocí může dítě užívat tablety první, druhé, pak každý sudý den až 8 dní. Po přestávce 72 hodin recepce pokračuje každý třetí den.

Cykloferon - vedlejší účinky

Stejně jako u jiných léků stojí za to vědět, co Cycloferon je, jehož vedlejší účinky jsou zaznamenány v abstraktu. Je zakázáno užívat tento lék pro jakékoli alergické projevy, cirhózu a během těhotenství. Instrukce Cykloferon volá kontraindikace laktace, ale během kojení není zakázáno používat liniment. Spasení se stává léčivem pro anginu pectoris u těhotných žen.

Vedlejší účinky mohou zahrnovat krátkodobý pálení a lokální edém, který postupně ustupuje a neznamená změnu terapie. Nedoporučuje se, aby návod k použití tablet s alkoholem. Návod k použití indikuje nepřítomnost vedlejších účinků na řidiče, takže lék nevede ke spánku a nezpůsobí narušení mozku.

Cena

Při předepisování léčby je užitečné zjistit, kolik nákladů na cykloferon v naší zemi je. Jeho cena záleží na místě nákupu - to bude levné koupit z internetového obchodu, a dražší je objednávka prostřednictvím katalogu známé lékárny. Najít levný ekvivalent nefunguje - je to unikátní. Zde jsou přibližné ceny různých forem vydávání fondů:

Jméno

Cena na internetu, rublů

Cena v lékárně, rublů

Tablety, 150 mg, 50 ks.

762

800

Tablety, 150 mg, 20 ks.

347

370

Tablety, 150 mg, 10 ks.

187

200

Ampule, 12, 5%, 2 ml, 5 ks.

320

350

Náplň, 5%, 30 ml, s aplikátorem

390

415

Video

Recenze

Galina, 38 let

Mé dítě neustále chytí chlad z nejmenších návrhů, takže pro prevenci ARVI po rozhovoru s pediatrem jsem mu koupil Cycloferon. Líbilo se mi, že Cycloferon - jasný návod k použití jasně ukazuje dny, kdy je lék užíván - je cenově dostupný.

Anton, 26 let

Minulý měsíc jsem se cítil skoro každý den špatně. Když jsem přišel k terapeutovi a složil testy, zjistil jsem, že jsem onemocněl virovou hepatitidou. Lékař předepsal injekce intramuskulárně novým lékem Cycloferon. Zatímco jsem právě začínal být léčen, ale lékař ujistil, že léčba by měla být úspěšná.

Milena, 41 let

Pracuji ve školce, takže jsem náchylný k jakékoli infekci, kterou přinášejí děti. Každou sezónu se zimou beru imunomodulátory, abych neměla nemoc a pokračovala v práci bez rizika pro zdraví. V letošním roce jsem se pokusil Cycloferon, ale hned po infekci začala, jsem dostal chřipku. Zklamaný nástrojem nedoporučujte nikomu.

Yana, 29 let

S onemocněním anginy pectoris jsem získal sníženou imunitu. Z tohoto důvodu jsem neustále trpí herpes, který roste na spodním rtu s sebemenší zima. Po vyzkoušení všech dostupných léků jsem požádal o cykloferonovou mast, která mi pomohla nejlépe. Díky svému užívání trpím méně často puchýřky a hojí se rychleji.

Zanechte Svůj Komentář