Jak udělat piercing pupku - jak se správně starat o propíchnutí a kontraindikace zákroku

Touha lidí vyjádřit se je velmi velká, takže existuje mnoho způsobů, jak ji realizovat. Jedním z nich je piercing do pupku, ve kterém mistr provede defekt a vloží šperk z různých materiálů: lékařskou ocel, bioplast, zlato, titan. Ačkoli tento postup není nový, vyvolává pro některé lidi mnoho otázek. Přečtěte si o všech funkcích piercingu.

Navel probodl

Piercing je jedním z nejběžnějších způsobů, jak ozdobit obličej a tělo dnes, což neztratilo svou popularitu po mnoho let. Ženy a dokonce i někteří muži často propíchnou pupek. Pokud mistr provede všechno správně a bude dodržovat bezpečnostní opatření, pak piercing této části těla na fotografii vypadá velmi krásně a sexy. Cíle, pro které lidé dělají, jsou velmi odlišné: od dospívajících protestů po snahu dostat pozornost opačného pohlaví.

Typy šperků

Existuje mnoho typů náušnic, které se používají pro pupek. Liší se v materiálu výroby a tvaru. Mohou být vyrobeny z chirurgické nebo černé oceli, titanu, zlata, bioflexu atd. Typy náušnic ve tvaru:

 1. Barbell Má rovnou tyč a dvě vířící koule na okrajích. Závit může být vnitřní nebo vnější.
 2. Banán Ušní prsten se zakřiveným kulatým dříkem. Kuličky jsou navinuty na jednu nebo obě strany. Závit je vnější a vnitřní. Podle recenzí nejběžnější šperky pro piercing v pupku.
 3. Spirála. Ušní kroužek, připomínající pružinový spoj. V recenzích říkají, že to není nejlepší volba pro pupek.
 4. Prsten. Kulaté náušnice. Může být bez jakýchkoliv předmětů nebo má dodatečnou odnímatelnou dekoraci. Často se používá pro piercing uši.
 5. Kruhové. Silně zakřivená základna (jako půlměsíc nebo téměř celý kruh). Na obou stranách zábalu (kulové a jiné tvary).

Kdo je kontraindikován

Je třeba poznamenat, že piercing není jen kosmetický postup, ale malý chirurgický zákrok. Pro některé lidi ze zdravotních důvodů je to zakázáno. Piercing pupku nemůže být, když:

 • hepatitida, infekce HIV, jakékoli pohlavně přenosné nemoci;
 • alergie na léky proti lidokainu a kovy;
 • chronická a systémová onemocnění kůže;
 • pankreatitida;
 • různé infekce v akutním období;
 • diabetes;
 • revmatismus;
 • exacerbace jakéhokoli chronického onemocnění;
 • špatné srážení krve;
 • psychických poruch.

Příprava na propíchnutí

Pokud jste učinili konečné rozhodnutí o piercingu, nespěchejte uprchnout do nejbližšího salonu krásy a přihlaste se k propichování. Nejprve je třeba se pečlivě připravit. První věc, kterou musíte udělat, je změnit váš životní styl:

 1. Plán piercing na dobu, kdy počasí není příliš horké, nemá plavat v bazénu a otevřené vodě.
 2. Zkontrolujte, zda se ve vašem šatníku nenacházejí žádné věci, které by se k ní nemohly držet.
 3. Ujistěte se, že když máte čerstvý bod, nemusíte se zabývat sportem, fyzickou prací.
 4. Měli byste vědět, že dokud není kanál zcela zhojený, budete muset ovládat svou váhu. Nemělo by se zvyšovat ani snižovat, což negativně ovlivní výsledek.

Podívejte se na dobrý salon, ve kterém budete provádět piercing. Zaměřte se na nejnižší cenu, ale na pověst instituce, která bude postupovat. Odborník musí mít doklady potvrzující, že má právo tyto postupy provádět. V žádném případě ani nepřemýšlejte o propíchnutí pupku od někoho doma, a ještě více nezávisle na sobě.

Další fází je získání materiálu. Některé salóny mají malý výběr šperků, ale jejich cena je příliš vysoká, takže je lepší jít s ní. Okov by měl být takový, že budete mít volný přístup k ráně k léčbě. Nekupujte příliš masivní možnosti se spoustou pozastavení. Pro primární piercing je lepší vzít lékařské náušnice. S tím se rána hojí co nejrychleji. Poté můžete náušnici nahradit zlatem nebo titanem.

Postarej se o svůj morální postoj. Musíte pochopit, že průbojník musí být ošetřen zodpovědně a že může být bolestivý. Organismus každého člověka je individuální a to, co připomíná jednu osobu mírnému kousnutí komárů, je ostatním vnímáno jako skutečné utrpení. V předem naladit na to, co bude muset být trpělivý, a na dlouhou dobu hojení.

Jak udělat piercing pupku

Existuje několik možností propíchnutí: standardní (nejbezpečnější), nižší, násobné. První piercing je nejběžnější a nejjednodušší, s otvorem v horním záhybu pupku. Někdy propíchnou dno, ale je tlustší a tato metoda není vhodná pro každého. Více piercing je provedení několika děr kolem pupku. Mohou být horní, dolní, boční. Jak propíchnout pupek:

 1. Mistr si nasadí rukavice, na chvíli vloží dekor vybraný klientem do dezinfekčního roztoku.
 2. Ve dvou polohách (stojící a ležet) je bod vpichu na břiše označen zvláštním markerem. Vzdálenost mezi nimi by měla být asi 0, 8-1 cm.
 3. Kůže břicha je ošetřena antiseptickým roztokem. Provádí se lokální anestezie.
 4. Mistr fixuje záhyb břišní kůže ohnutým klipem tak, aby označené body na obou stranách byly přesně ve středu.
 5. Ve směru dolů se propíchne sterilním jehlovým katétrem s jistým pohybem. Kovová část je odstraněna a trubka je ponechána v otvoru.
 6. V katétru vložte ozdobnou nohu a zatlačte. Míč je navinut na nit.
 7. Místo piercingu je opět zpracováno. Klientovi jsou vydány pokyny pro péči o propíchnutý pupek.

Nástroje a zařízení

Co bude potřebovat mistra k provedení piercingu v pupku:

 • ohnutý klip (ovál je lepší);
 • speciální jehly katétry č. 14 nebo č. 16;
 • ozdoba pupku;
 • speciální roztoky pro sterilizaci (alkohol, peroxid vodíku);
 • alkoholové utěrky;
 • léky proti bolesti (obvykle lidokainová ampule);
 • kožní antiseptika (chlorhexidin, Miramistin);
 • marker;
 • vata;
 • sterilní jednorázové rukavice.

Jak se starat o piercing pupku

Existují tři fáze obnovy pupku: zánětlivé, hojení ran a tvorba jizev. Společně mohou trvat 4-9 měsíců. Úplné uzdravení trvá zpravidla šest měsíců. Po celou tuto dobu se musíte pečlivě postarat o sebe a dodržovat tato pravidla osobní hygieny:

 1. Před každým dotekem si umyjte ruce antibakteriálním mýdlem.
 2. Ložní prádlo a ručníky vyměňujte jednou týdně.
 3. Vyčistěte místo piercingu po každé akci, která způsobuje nadměrné pocení.
 4. Nespávejte se zvířaty.
 5. Jemně otřete pokožku kolem propíchnutí papírovými ručníky.
 6. Po celou dobu nošení náušnic si vyzvedněte oblečení, které se netírá a nelepí na pupek.
 7. Odstranění dekorace a změna na jinou je možná pouze po plném zotavení.

Budete muset dodržovat výše uvedená pravidla, dokud se rána nebude hojit. V prvních dvou týdnech, stejně jako v případě zánětu, proveďte tento postup pro léčbu ran 3-4krát denně:

 1. Umyjte si ruce mýdlem.
 2. Na obou stranách důkladně opláchněte chlorhexidinem.
 3. Naneste Levomekol na otvory.

Při hojení rány je přísně zakázáno:

 • brát horkou koupel;
 • pít alkohol;
 • procházka v bazénu, vana, sauna, koupání v otevřených rybnících;
 • zapojit se do aktivního sportu.

Možné následky a komplikace

I když piercing je jednoduchý postup, je považován za chirurgický zákrok. Bez řádné péče a někdy i při dodržování všech pravidel léčby může člověk čelit mnoha komplikacím. Infekce do rány je možná. Zároveň se změní na červenou, nabobtná, začne bolet a blednout. V takové situaci se musíte poradit s lékařem, protože bakteriální infekce (omalitida) je obvykle léčena antibiotiky.

Propíchnutí pupku s nedodržením podmínek sterility nebo neodborného mistra zvyšuje riziko takových následků:

 1. Hepatitida nebo HIV infekce.
 2. Absces
 3. Odmítnutí dekorace
 4. Vznik hrubých jizev.
 5. Sepse (otrava krve).
 6. Syndrom toxického šoku.

Cena za propíchnutí pupku

Náklady na piercing závisí na typu poskytované služby, slávu salon nebo studio, pověst mistra, který bude poskytovat služby. S přibližným cenovým rozpětím v Moskvě viz tabulka:

Typ služby

Orientační cena v rublech

Standardní piercing bez šperků

800-3000

Standardní piercing se šperky

1200-5000

Spodní piercing bez náušnic

1500-5000

Spodní piercing s náušnicí

2000-7000

Vícečetný piercing

3000-10000

Video

Recenze

Kristina, 26 let

Pronikla ve věku 20 let, v ověřeném salonu s kosmetičkou. Velmi se obávala, zda je bolestivé propíchnout pupek (s anestézií, ne). Prodám náušnice měl nejvíce. Rychle uzdravil bodnutí, po měsíci se nic neobtěžovalo, ale pokračoval jsem v pravidelném zpracování rány. Jedinou lítostí je, že během těhotenství bude třeba náušnici odstranit.

Yana, 19 let

Snil o piercing na dlouhou dobu, ale byl vyřešen pouze před rokem. Nevím, kde jsem se mýlil, ale nemohu říci, že by se rána úplně zhojila, pravidelně se objevuje zarudnutí, otok, bolest. Myslím, že to není normální. Trpělivost už nestačí, takže stále více přemýšlím o odstranění náušnice, kterou už nenosím a nechávám se správně hojit.

Margarita, 23 let

Měl jsem pupek piercing tři roky. Ne ve spěchu dělat v adolescenci, ale v průběhu let mě nezměnilo. Teď jsem dal zlaté šperky, ale předtím jsem šel s náušnicí z chirurgické oceli, byl velmi krásný vzhled. Nebyly žádné problémy s uzdravením, předvedla vše, co doporučil pán, takže nebylo nic zapáleného.

Zanechte Svůj Komentář