Jaké orgány jsou zodpovědné za akné na obličeji

Náš vzhled a nálada jasně hovoří nejen o náladě, ale i o zdraví. Čínští lékaři provádějí úplnou diagnózu a výsledek zjistí pouze při počátečním vyšetření, přičemž věnují pozornost konkrétním věcem, jako je tón pleti, barva duhovky, hlasový tón, vůně. Obyčejný člověk bez specializovaných znalostí je také schopen identifikovat určitá onemocnění pouze vzhledem, vyrážkami na obličeji a jejich lokalizací.

Jaké je spojení akné na obličeji s vnitřními orgány?

Vyrážka - ne nejpříjemnější jev. Proto, jakmile se objeví, myslíme si, co dělat s akné na obličeji. Snažit se jich zbavit mechanickými a kosmetickými prostředky, málokdo si myslí, že to mohou být signály z těla o našem zdraví. Jejich lokalizace může přímo indikovat problémy s určitými orgány. Tato diagnostická technika není know-how a má dlouhou historii. Lékaři nepopírají vztah akné a nemoci, i když se vyhýbají této metodě v profesionální léčbě.

Jak určit onemocnění orgánů na kůži obličeje

Výskyt vyrážek nad obočím nebo pod očima není náhodný, zejména pokud se periodicky opakuje. Jaké orgány jsou zodpovědné za akné na obličeji? Každé místo je spojeno se specifickým tělem. Tvorba pigmentových skvrn, zarudnutí také indikuje problémy a přítomnost onemocnění. Proto, než se zbavit akné, měli byste určit příčinu jejich vzhledu. Možná je kosmetička bezmocná. Správná diagnóza a léčba pomůže vyléčit existující onemocnění a v důsledku toho akné.

Hodnota akné na povrchu zón

Co akné na čele nebo přes ret? Všimněte si, kde se nachází vaše akné. Možná je to oblast brady nebo nosu. Pokud se tyto vyrážky objevují pravidelně nebo dokonce trvale, stojí za to zkontrolovat stav orgánů spojených s touto oblastí. Je nepravděpodobné, že jeden pupínek, který se objevil jednou v každé zóně, indikuje přítomnost nevyléčitelného onemocnění. Zároveň byste neměli podceňovat signály, které nám naše tělo posílá. Mapa vztahu mezi plochami obličeje a orgánů (foto níže) pomůže tento poměr vidět.

Na čele

Vzhledem k této oblasti stojí za to rozlišovat několik zón. Pokud je na čele čela akné, který trpí, pomůže určit, kde se nachází. Umístění v blízkosti růstu vlasů signalizuje onemocnění žlučníku. Oblast čela je spojena se střevy. Akné se zde objevilo o jeho podráždění, přerušení práce tohoto těla. Na čele je velké množství potních žláz a akné zde není neobvyklé. Celá oblast je spojena s trávením a fungováním gastrointestinálního traktu, takže není špatný nápad navštívit lékaře-gastroenterologa.

Na nose

Tato malá plocha obličeje, umístěná mezi obočím, je také "odpovědná" za své tělo. Pimples umístěné v této oblasti jasně signalizují poruchu jater. Častou příčinou je špatná strava, alkohol a tučné potraviny. Neškodné potraviny jako mléko a smetana, konzumované v nadměrném množství, způsobují problémy s játry. Doporučení v tomto případě jsou jednoduchá: vzdát se alkoholu, dodržovat dietu, zahrnout sporty do každodenního života.

Na nose

Diagnóza akné na nose je obtížná. Mohou být způsobeny různými důvody. Během hormonální přestavby vyrážky - běžného jevu. Dospívání, těhotenství, menstruace jsou období, ve kterých nelze jednoznačně interpretovat výskyt akné. Jaké orgány jsou zodpovědné za akné na obličeji v nose? To je motor našeho těla - srdce. Zkontrolujte krevní cévy, hladiny cholesterolu. Akné umožní čas rozpoznat vážnější problémy.

Na uších

Vzhled akné zde hovoří o onemocnění ledvin. Nefrolog se podílí na léčbě ledvin. Zpočátku byste měli kontaktovat terapeuta, který je schopen rozpoznat nemoc a v případě potřeby se obrátit na odborníka. Mezi obecná doporučení patří: dieta, pití velkého množství vody (to by mělo být čištěno, nesycená voda). Pokud nejsou zjištěny vážné problémy, kontaktujte svého kosmetologa.

Na tvářích

V této oblasti jsou dvě oblasti zodpovědné za různé orgány. Akné se nachází na tvářích (blíže k očím), "vázané" na žaludek. Trochu nižší je oblast spojená s našimi plícemi. Opakovaně poznamenal, že akné na tvářích se často objevují u kuřáků. Riziko a alergie. Pokud se objeví akné, vezměte si fluorografii, přestaňte kouřit, zkontrolujte střeva. Slunce a nadměrné pocení může způsobit tvorbu akné, takže nezapomeňte chránit kůži před odchodem pod sluncem.

Kolem očí

Který orgán je zodpovědný za akné na obličeji kolem očí? Tato oblast ve vazbě na vnitřní orgány je podobná uším a koreluje s ledvinami. Je třeba brát v úvahu nejen přítomnost akné, ale také zarudnutí, opuch, tmavé kruhy. Papillomy také ukazují vysokou pravděpodobnost přítomnosti cyst a stagnace. Mastné plakety jsou o tvorbě ledvinových kamenů.

Plocha rtů

Vzhled vyrážek zde souvisí s prací nervového systému. Možná byste měli věnovat pozornost času, který je věnován spánku, a eliminovat stresové situace. To pomůže nejen najít odpověď na naléhavou otázku - co pomáhá z akné na obličeji, ale také výrazně zlepšit celkový stav. Naše srdce může mluvit o svých problémech prostřednictvím vzhledu akné na horním rtu. Tato oblast je stále schopna signalizovat nestabilitu hormonálních hladin. Časté dotyky špinavých rukou na rtech a v jejich blízkosti přispívají k tvorbě vyrážek.

Na bradě

Takové akné pro ženy je vážným důvodem, proč se obrátit na gynekologa, protože indikují problémy v oblasti pánve. Pro muže jsou to potenciální problémy s prostatou. Nemoci trávicího systému se často projevují ve formě akné v bradě. V tomto případě obohatit dietu s velkým množstvím vlákniny, pít bylinné čaje.

Video: co říkají a jak léčit akné na obličeji

Proces tvorby akné a důvody jejich vzniku jsou podrobně diskutovány ve videu. Kvalifikovaní specialisté pochopí v jasném jazyce techniku ​​diagnostiky nemocí na vyrážce a jak se bezpečně a efektivně zbavit akné na obličeji. Informace uvedené ve videu obsahují konkrétní tipy a názvy léků doporučené odborníky.

Zanechte Svůj Komentář